PDA

View Full Version : 156 1.9JTD пуши и хвърля масло от ауспуха сериозно ли е ?



alekstr
11-07-2008, 11:48
Здравейте,
Много се запалих по Алфите и реших да си купя нафтова печка, но държа да е 1.9 :) Изчетох доста от писаното по форумите, но не открих нещо по въпроса. Та:
На Горубляне гледах една 156-ца 1.9ЖТД 99-та 137 000 по километраж. Боята на капака и предна лява врата не са в много добро състояние има наранявания, които са прикрити с нещо черно и лепкаво, фаровете са мътни. Вътрешния интериор е в добро състояние.Запали трудно с бустер към акумулатора ( бил паднал каза продавача ). Двигатея е измит и на пръв поглед изглежда добре ( тресе съвсм леко сигурно е нормално за дизел ). Климатика не духа студено,но работи. Когато накарах продавача да дава газ ( на 3000 оборота я държеше ), а аз погледнах отзад пушеше черно без да се избистря и от ауспуха плюеше черна течност приличаща на масло. Като я загаси бръкнах в ауспуха и разтрих с пръсти и май си е масло.
Това може ли да бъде сериозен проблем според вас. Мисля да я кача на автовоз и да я закарам до Вантотрейд преди да я взема. Свали ми и доста от цената, което също ме притесни.
Предварително благодаря и се извинявам ако темата не е на място.

търтей
11-07-2008, 11:52
свали маркуча на турбото където влиза в двигателя и виж колко е мазен
лесно е :)

километрите дали са тея не е ясно и няма и да стане ясно :)
ма това не е проблем

trustworthy
11-07-2008, 11:58
Турбината е за смяна или най-малкото - основен ремонт.
А дали е сериозен проблем маслото....ами ако приемем, че възможността да се запали това масло в изпускателния тракт може да е сериозен проблем, да :) В такива случаи се препоръчва да не се кара въбще колата :idea:

И не се вързвай на джамбазките лафове 'климатикът е само за фреон' :) 99% има проблем и с компресорът му ;)

alekstr
11-07-2008, 12:02
Това ли трябва да откача ? ( снимката е на същата кола )

търтей
11-07-2008, 12:03
да там откачи

alekstr
11-07-2008, 12:12
А най-лошият вариант е смяна на турбото до колкото разбирам. То колко струва ( 1500 лв ми се въртят из главата от форумите май... )
P.S. Спазарихме се да ми я даде за 6500 от 7300.

oem
11-07-2008, 12:17
Колега. Бягай далеч от тази кола. По добре потърси друга. Или тази тряба да ти я даде за не повече от 5000 лв.

alekstr
11-07-2008, 12:30
Ми знам ли и аз... В сравнение с другите, къде ги гледах тази беше най-добре (поне на външен вид де). Ама май ше излезе че е напудрена само... :( Имам чувството че ги зимат от некви морги, реставрират ги и аиде на Горубляне. Мерси за отговорите :) Ще трябва явно още да се обикаля...

diapper
11-07-2008, 12:37
Ще трябва явно още да се обикаля...
По-добре,има колеги които са обикаляли месеци докато намерят тяхната кукла и го правят ;)

oem
11-07-2008, 12:44
Ще трябва явно още да се обикаля...
По-добре,има колеги които са обикаляли месеци докато намерят тяхната кукла и го правят ;)

Аз преди да намеря моята ходих до Пловдив, Стара Загора, Сливен, София, Дупница, Враца, Монтана и я намерих в Търговище. Бих казал, че най-добро впечатление ми направиха колите в Пловдив, после в Стара Загора. В дупница бяха най-лоши. В София имаше екземпляри, но пак не бяха много добри. В Пловдив когато ходих имаше 2 кукли по които ми останаха очите, но понеже бяха първите които видях и не се върнах повече там... понеже вече бях решил, че ще купя тази която купих.

Обикаляй, гледай, карай колкото се може повече и по-добре дай малко повече пари за нещо читаво от колкото да прижалваш забележки, които после могат да ти създадат главоболия за много пари.

Моята като я взех знаех, че има проблем с термостата, с Еърбега, вариатора. Нямаше гуми. Предните ги ядеше. Взех я. Оправих тези неща. И с времето излезнаха още неща за правене. Отначало нямаше да ропне, да лопне... и след 4 месеца каране в Българя се разхлопа цялата. Вземай кола с възможно най-малко забележки, защото ще има такива които няма да ги разбереш в началото и ще ти се натрупат много неща за правене.

Взех я за 6500 и до сега ми е излязла на над 9000! 5-ти месец я карам вече!

JAMAL
11-07-2008, 13:00
Много съм съгласен, че най-скапани са в Дупница и доста добро впечатление ми направих към Пловдив. Изключения винаги има...

dilian alfa gtv
11-07-2008, 13:07
Ми знам ли и аз... В сравнение с другите, къде ги гледах тази беше най-добре (поне на външен вид де). Ама май ше излезе че е напудрена само... :( Имам чувството че ги зимат от некви морги, реставрират ги и аиде на Горубляне. Мерси за отговорите :) Ще трябва явно още да се обикаля...точно така ама абсолютно си прав :wink: имам сервиз и да не ти кажа колко клиенти имам автотърговци и в момента са ми оставили 2 алфи да не ти казвам в кво състояния са и след около месец ще отидат като нов внос в автосалона им.така че

Alfa_156
11-07-2008, 14:17
И аз моята я взех от Горубляне преди 5 месеца.Тогава 1 седмица обикалях като луд цялата борса и сигурно имаше 5 6 алфи 1.9Jtd.1 ден реших да не обикалям повече а да взема 1 от всичките,но какво стана пред Лачоне (пицарията след спирката) дойде автовоз и имаше една алфа на нея.И като я огледах запалих и подкарах разбрах че това е колата и беше 100 пъти по добра от другите.Така че моя съвет е: Не се коси и не прибързвай с покупката! Все ще се намери по читава от тази на която си се спрял ;) Успех от мен !

alekstr
11-07-2008, 14:23
Мерси за моралната подкрепа :) Дано и аз да си намеря късмета като теб ;)

oem
11-07-2008, 15:26
Винаги, ама винаги име и ще има по хубава от последната която си харесал. Наистина не бързай. Защото по-добре 2, 3 седмици избирай. После години си я карай с кеф.

sen7
12-07-2008, 00:52
ами и аз ще ти кажа да бягаш от тази алфа дето си гледал , дори и да ти я подаряват :wink:

иначе в люлин вчера видях една 156 сива ......... бе в автокъщата до нас е.Обаче сега се сещам за една МНОГО добра 156-ца.Седи паркирана на Стамболийски и Вардар и не е в автокъща , което според мен е плюс.Абе ако се интересуваш мога да ти обясна къде се намират и двете , но не мога да ти кажа сега нищо повече за тях.