PDA

View Full Version : Климатик / досадно нежелано включване



KRISKOZ™
14-07-2008, 15:51
Преди всичко като нов "Алфист" (от 1 юли - 2008) и участник в този форум, искам да поздравя всички :D

Относно пъвия ми "пост" тук въпреки и незначителен, проблема който искам да споделя и да получа съвет е относно досадното автоматично включване на климатроника при стартиране на автомобила, и разбирасе как мога да го отменя?
Предварително благодаря на хората които ще обърнат внимание на моя въпрос ! :)

georgyg
14-07-2008, 16:34
Добре дошъл.

Разгледай форума, има доста полезна информация :idea:
Отговор на въпроса ти......
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=12047

oem
14-07-2008, 16:39
Това не работи.

Old Fox
14-07-2008, 18:48
Работи си много добре даже. И друг път е писано: при смените между ауто и 0 трябва да се изчака по 1/2сек. Верно не става от първия път понякога. Темата не е пусната ей така да се дразнят другите с неработещи съвети. Нъл тъй :) ?

dilian alfa gtv
14-07-2008, 18:50
Това не работи.напротив работи колега моят автоматичен режим съм го изключил и стана от първият път но съм пробвал на други колеги и не стана незнам защо така :roll:

Galeano
14-07-2008, 19:02
И при мен не работи,(156 2.4,98 ). със секунди без секунди просто не става!!!

nikotm
14-07-2008, 20:27
И аз го пробвах 10 пъти но уви.... :brickwall:

oem
24-07-2008, 18:37
днеска пак го мъчих и не става и не става.

warbah
24-07-2008, 22:28
а преди да изгасиш двигатела изключваш ли климата.щото при мен е така когато климатика ми е включен и изгася мотора,при последвалото запалване си се включва автоматично.и обратното като е изключен като запаля двг-то си е изключен,но все пак моята е 155 нали възможно е при вашите да не е така.

oem
24-07-2008, 23:14
бе при мен сега не се включва баш винаги. понякога се включва, по някога не. четох, че след интервенцията при включен климатик и рязко подаване на газ компютъра изключва компресора за да може да се изполва цялата мощност на двигателя необходима при изпреварване например. и май наистина като подам газ така се случва, но може и да си въобразявам. то сега времето е хладно и компресора не се натоварва много много.

warbah
24-07-2008, 23:40
ти така и не ми отговори на въпроса както го бях задал за да разбера и нещо за себе си.

търтей
25-07-2008, 10:40
е те това е истината:

1.завърташ контактния ключ на стоп/крайно ляво/
-първата връка максимално надясно /топло/
-врората врътка максимално наляво /да сочи 0/
-третата също /предни духалки/

2. завърташ ключа на контакт и оставяш така

3. завърташ втората врътка последователно: Auto-0-auto-0

след тази процедура изключваш климатика от бутончето със снежинката...при следващо завъртане на ключа на 0 и даване на контакт, вече няма да се включи климатика

имайте предвид, обаче, че климатика помни в какво положение е изгасен автомобила....ако когато загасите двигателя, климата е включена, при следващо даване на контакт той се включва....и обратно.

ПП след 2000 година нещата са други
ама май с такиви коли питащи нема

oem
25-07-2008, 12:25
пробвах така 2 пъти и не става.

като върна ключа и дам пак на контакт индикатора за климатика светва.

Galeano
25-07-2008, 15:10
след 2000-та този проблем е отстранен заводски, имах 156 2000 и не ми се налагаше да си играя с врътките,но сега съм с ,98 и .....

spe4elist
25-07-2008, 15:32
в тези жеги, яко се кефя, че имам автоматичен климатик! това с настройките, миналата година го бях направил, стана, дойде зимата, и като започнаха жегите това лято, пак започна автоматично да се включва. вече свикнах с това и не се дразня. даже, ако случайно не се включи, се притеснявам нещо да не се е скапало и си го пускам ръчно...

50 cent
27-07-2008, 21:23
е те това е истината:

1.завърташ контактния ключ на стоп/крайно ляво/
-първата връка максимално надясно /топло/
-врората врътка максимално наляво /да сочи 0/
-третата също /предни духалки/

2. завърташ ключа на контакт и оставяш така

3. завърташ втората врътка последователно: Auto-0-auto-0

след тази процедура изключваш климатика от бутончето със снежинката...при следващо завъртане на ключа на 0 и даване на контакт, вече няма да се включи климатика

имайте предвид, обаче, че климатика помни в какво положение е изгасен автомобила....ако когато загасите двигателя, климата е включена, при следващо даване на контакт той се включва....и обратно.

ПП след 2000 година нещата са други
ама май с такиви коли питащи нема
Търтей, сигурен ли си, че не пропускаш нещо? Пробвах много пъти на 2 различни алфи, но не става.

търтей
27-07-2008, 21:33
дае сигурен съм
некъде около 113,3% ;)


нали се сещате че климата помни?
а и както съм писал това е само за първите алфи до към 2000
след това нещата са други

oem
27-07-2008, 21:56
дае сигурен съм
некъде около 113,3% ;)


нали се сещате че климата помни?
а и както съм писал това е само за първите алфи до към 2000
след това нещата са други

E те точно. Моята е 98-ма и не става. Пробвах няколко пъти. После дпробвах по начиа в който пише в сервизната книжка. И не става и не става. Винаги се пуска. Пробвах да го изключвам преди да загася мотора и при следващо подаване на контакт диода пак светва.

търтей
27-07-2008, 22:37
и за да приключим темата
е те така казва заводо производител че се прави
на който нещо не става да се оправа :strong:

dilian alfa gtv
27-07-2008, 22:57
при мен стана от първия път а управлението на климатроника е едно и също на 156 и ГТВ фаза 2 след 98год. при фаза 1 то няма климатрони.незнам аз съм пробвал на 2-3 156 на приятели да им го изключа е не става защо така

Galeano
28-07-2008, 13:46
След подробното обяснение от страна на търтея:grandpa:, нещата се оправиха и сега вече си карам без автоматичен климатик :thumbup: Търтей да си жив и здрав... проблема при мен е бил,че съм навивал врътката на студено вместо на топло. Успех на останалите участници в темата със същия проблем.:waving:

JAMAL
28-07-2008, 14:35
Този метод действа. Преди в Технически справочник беше зададено грешно, трябва температурата да е надясно, на горещо...
При някой беше станало с 1-2 секундна пауза между auto-0-auto-0. При мен стана за около 2сек цялата операция.
Поздрави на Търтея!

Pepo
28-07-2008, 22:41
А при мен не се получава . Опитах десетина пъти, ама ядец. Може би не правя нещо както трябва. Много дразни това, че го изключваш ръчно, но ако завъртиш копчето за температурата, пак се включва. Имам колата едва от 3 дни, и все още не мога да и се нарадвам като хората :? Има ли някой от Пловдив, който да е се е справил с това или ще трябва да 'брррррръмна" до София? :unsure:

b0jo
29-07-2008, 09:28
идете да ви проверят модула на климатика от него стават тези проблеми намирасе под жабката

bluesolei
29-07-2008, 13:19
е те това е истината:

1.завърташ контактния ключ на стоп/крайно ляво/
-първата връка максимално надясно /топло/
-врората врътка максимално наляво /да сочи 0/
-третата също /предни духалки/

2. завърташ ключа на контакт и оставяш така

3. завърташ втората врътка последователно: Auto-0-auto-0

след тази процедура изключваш климатика от бутончето със снежинката...при следващо завъртане на ключа на 0 и даване на контакт, вече няма да се включи климатика

имайте предвид, обаче, че климатика помни в какво положение е изгасен автомобила....ако когато загасите двигателя, климата е включена, при следващо даване на контакт той се включва....и обратно.

ПП след 2000 година нещата са други
ама май с такиви коли питащи нема


Здравейте,хубаво е че форумът е отново на линия!
Относно въпроса,за климатика решението е следното:/при мен/
пропуска се един важен момент,преди да въртите врътките давате на контакт за да
се включи климатика,и след това нагласяте по горе описаният начин,като следвате реда/и би трябвало да спре/при мен се получи!

Pepo
29-07-2008, 19:24
Опитах така, както каза колегата Bluesolei, обаче пак не се получи. Поне 5-6 пъти се пробвах. Явно е нещо друго. :heavy_cry:

bluesolei
29-07-2008, 20:15
Опитах така, както каза колегата Bluesolei, обаче пак не се получи. Поне 5-6 пъти се пробвах. Явно е нещо друго. :heavy_cry:
ЗА ТЕЗИ НА КОИТО НЕ СЕ ПОЛУЧАВА ГОРЕОПИСАНИЯТ МЕТОД,/И АЗ СЪМ В ТОВА ЧИСЛО/!

Възможно е,да не съм обяснил правилно,или да не се получава на всички автомобили,но опитайте така:

1.даваме на контакт
2./климатика работи/-първата връка максимално надясно /топло/
-врората врътка максимално наляво /да сочи 0/
-третата също /предни духалки/ климатика продължава да си работи
3. завърташ втората врътка последователно: Auto-0-auto-0
4.след тази процедура изключваш климатика от бутончето със снежинката,и връщаш контакта!

nikotm
29-07-2008, 21:11
Този начин работи.Предишния който пробвах и аз беше с врътката на студено но така не ставаше.Но този с врътката на топло работи.


П.С.Мерси много Търтей.

Lqnkata
29-07-2008, 21:51
Линкът по-горе и на мен не ми се отвваря, но както и да е. При мен съм забелязал, че ми се включва понякога като запаля колата. преди това не съм я загасвал с включен климатик. Алфата ми е 2002 год ако има някакво значение.

oem
30-07-2008, 00:08
Аз вече съм пробва всякак и винаги се включва. Всякъкви комбинации и не и не. Но как да е. Ще си го спирам.

muchev
30-07-2008, 18:46
при мен се получи от първият път с написаното от търтеи.направих го преди 2 месеца.алфата ми е ноември '97

Pepo
31-07-2008, 02:18
Хайде, де! Няма ли някой от Пловдив, който се е справил с проблема, че да помогне? Бирата ще е от мен! :please:

JAMAL
31-07-2008, 09:39
Pepo, събота до обяд ще съм близко до Пловдив, в с.Бегово, ако ти говори нещо. Ако ти се разхожда звънни 0898 414739-Стилиян.
Oem, събота след обяд ще съм в Дряново....:Tease:, при мен се получи, така че поне мога да пробвам.

oem
31-07-2008, 09:40
Мерси за предложението ама не ми се разхожда до Дряново само заради това. А й съм на рбаота :)

Pepo
31-07-2008, 14:58
Вчера пак се опитвах, но неуспешно. JAMAL, знам го това селце. Не е далеч от Пловдив. В Петък вечер тръгвам за София и оттам към Банско. Ти кога пристигаш в Бегово? Ако си там още от Петък, ще мина.

JAMAL
31-07-2008, 15:48
От петък ще съм там, но най-рано 8-8,30. Ако мислиш, че можеш да минеш, няма проблем.

rusiq86
02-05-2009, 08:23
пробвах вс и не стана, тук в тези инструкции има една разлика от вс останали в форума, стана от първият път :)

The "trick" to leave the airco compressor "off" after starting
the engine (like I said only for models before approx april 2000):

1. Put the ignition key in "STOP" position
2. Turn temperatur knob completely to the right (= max. temp) третата врътка е това
3. Turn the blower knob to "0" position
4. Turn air direction knob to "mid direction" position (fully to the right)
5. WITHOUT STARTING THE ENGINE, turn the ignition key to "MAR"
6. Turn the blower knob AUTO-0-AUTO-0
7. Turn the ignition key back to "STOP" натискаш снежинката
7. Now press the air-con button to turn it off (or on if doing the reverse).
8. Turn the ignition key back to "STOP"

That's all.
To go back to the first setting, do the same, etc. etc.
клуча е сложен,но не е дадено на контакт, нагласяш вс врътки,лява на макс на дясно, средна на 0,дясна на дясно макс
даваш на МАР и въртиш ауто 0 ауто 0 с дистанция от 2 сек,даваш на стоп обратно и след това палиш двигателя и то ще се пусне натискаш снежинката и спираш двг, при мене стана от първият път, похвали се какво е станало после

toshko69
02-05-2009, 19:21
в тези жеги, яко се кефя, че имам автоматичен климатик! това с настройките, миналата година го бях направил, стана, дойде зимата, и като започнаха жегите това лято, пак започна автоматично да се включва. вече свикнах с това и не се дразня. даже, ако случайно не се включи, се притеснявам нещо да не се е скапало и си го пускам ръчно...
и аз така влизам в шаш понякога,не съм си гасил овторежима и не мисля да го правя,така си е екстра

50 cent
02-05-2009, 20:16
пробвах вс и не стана, тук в тези инструкции има една разлика от вс останали в форума, стана от първият път :)

The "trick" to leave the airco compressor "off" after starting
the engine (like I said only for models before approx april 2000):

1. Put the ignition key in "STOP" position
2. Turn temperatur knob completely to the right (= max. temp) третата врътка е това
3. Turn the blower knob to "0" position
4. Turn air direction knob to "mid direction" position (fully to the right)
5. WITHOUT STARTING THE ENGINE, turn the ignition key to "MAR"
6. Turn the blower knob AUTO-0-AUTO-0
7. Turn the ignition key back to "STOP" натискаш снежинката
7. Now press the air-con button to turn it off (or on if doing the reverse).
8. Turn the ignition key back to "STOP"

That's all.
To go back to the first setting, do the same, etc. etc.
Или и това не работи или аз съм идиот?

rusiq86
02-05-2009, 20:50
колега редактирах си поста на бг с последователност, виж го сега и пробвай

BLUE1
02-05-2009, 22:43
И аз пробвах всички варианти, не става !

Linkestis
04-05-2009, 16:42
В крайна сметка някои пробвал ли е процедурата за тези след 2000г.? И по специално на Selespeed?

R-156
04-05-2009, 17:18
колега редактирах си поста на бг с последователност, виж го сега и пробвай
И този вариянт не става колега :ph34r: А като паля колата в същите позиции ли трябва да останат врътките. Понеже дясната на МАХ, то не може да се спре/нали е на МАХ и тогава винаги е пуснат климатика/

.дясна на дясно макс

rusiq86
05-05-2009, 23:18
колега знам учидих се и аз, еми аз като запалих натиснах снежинката, след това върнах положението на тази врътка за прозорец, изклучих двг и като го вкл.вече не се пускаше авто.

desperado
06-06-2009, 18:22
...
7. Turn the ignition key back to "STOP" натискаш снежинката
7. Now press the air-con button to turn it off (or on if doing the reverse).
8. Turn the ignition key back to "STOP"
...

А тука малко няма смисъл ? даваш на стоп ключа гасиш климатика и пак даваш на стоп ( ем тои вече си е на стоп?)
http://n0sense.hit.bg/alfa1.JPG
А в книжката защо никаде не се споменава да се натисне бутона "Д"

rusiq86
06-06-2009, 18:48
странно, но след като изпробвах вс възможно и не стана и прочетох за този начин стана, учудващо но спря :) , а и мн колеги твърдят, че не става това по учебника

rusiq86
06-06-2009, 19:05
В "трик", за да напуснат airco компресор "изключено", след започване на
на двигателя (както казах само за модели, преди около април 2000 г.):

1. Сложи запалването въведете "СТОП" Позиция
2. Завийте Температура копче напълно по отношение на правото (= макс. Температура)
3. Обърнете вентилатор копче към "0" Позиция
4. Завийте въздух посока копче към "средата направление" позиция (изцяло на дясно)
5. БЕЗ стартиране на двигателя, завъртете ключа за запалване на "МАР"
6. Обърнете вентилатор копче AUTO-0-AUTO-0
7. Включете запалването ключови обратно към "STOP"
7. Сега натиснете въздуха снежинка бутона, за да го включи (или, ако правиш обратното).
8. Включете запалването ключови обратно към "STOP"

Това е всичко.
За да се върнете към първата настройка, направи същото

превода е кофти, но ме мързи сега

desperado
06-06-2009, 21:21
Преди малко се занимавах с това и всичко стана от раз!Единствената разлика е че в учебника са изпуснали да споменат че след като направиш Ауто-0-ауто-0 трябва да натиснеш "д" (включено ако искаш да е в автоматичния режим изключено ако искаш да е в ръчния) и ТОГАВА гасиш(въртиш ключа в стоп позиция).Поздрави и дано всички пожънете успехи :Bolt:

rusiq86
06-06-2009, 21:31
е радвам се ако съм помогнал на някой :) значи се получи при теб по моя начин?

Stranger65
08-06-2009, 18:31
Аз го направих с изключване на акумулатора за 5 мин .... случайно, но не чак толкова

R-156
08-06-2009, 19:31
Аз го направих с изключване на акумулатора за 5 мин .... случайно, но не чак толкова
:lol_sign: ??? Я малко уточни

Stranger65
08-06-2009, 19:38
:lol_sign: ??? Я малко уточни
Ami prosto изключих минусовата клема за 5мин за да ресетна де що има и не е на ЕЕprom и се получи . Това е. Стар трик от 33-ките и компютрите

Pepo
08-06-2009, 20:38
...трябва да натиснеш "д" (включено ако искаш да е в автоматичния режим изключено ако искаш да е в ръчния)
Кое е това ''д'', дето трябва да се натиска, колега?

desperado
09-06-2009, 10:12
http://n0sense.hit.bg/alfa1.JPG



Кое е това ''д'', дето трябва да се натиска, колега?
"D" Е самото копче на климатика виж снимката горе в ляво

rusiq86
09-06-2009, 10:17
снежинка означава колегата с D

sandeto
09-06-2009, 16:05
Както и при колегата oem нищо не помага... въртя, натискам... всякакви комбинации и таймаути, но уви... не се изключва тъпия автоматичен режим... :-( Всъщност може и да си въобразявам, но има малка разлика след процедурите... а именно, през един път (въвеждане на комбинациите) климатика се включва независимо на коя позиция е врътката за регулиране на температурата (топло/студено), а в другия случай ако врътката е на макс.топло лампичката за климатика не светва, но в мига в който врътна тази врътка към зоната със синьо и се пуска тъпия климатик... :-(

Pepo
09-06-2009, 19:51
Както и при колегата oem нищо не помага... въртя, натискам... всякакви комбинации и таймаути, но уви... не се изключва тъпия автоматичен режим... :-( Всъщност може и да си въобразявам, но има малка разлика след процедурите... а именно, през един път (въвеждане на комбинациите) климатика се включва независимо на коя позиция е врътката за регулиране на температурата (топло/студено), а в другия случай ако врътката е на макс.топло лампичката за климатика не светва, но в мига в който врътна тази врътка към зоната със синьо и се пуска тъпия климатик... :-(
Същата история е и при мен. Някой от успелите колеги не се ли наема да изпълни същото упражнение и на нашите коли? :tequilla:

Stranger65
09-06-2009, 20:54
Същата история е и при мен. Някой от успелите колеги не се ли наема да изпълни същото упражнение и на нашите коли? :tequilla:

Изключи акумулатора за десетина минути да си забрави настройките де

Pepo
09-06-2009, 22:22
Изключи акумулатора за десетина минути да си забрави настройките де
Пробвано. Не става. Мисля, че нещо е прее*ано по електрониката.

Stranger65
09-06-2009, 23:14
Пробвано. Не става. Мисля, че нещо е прее*ано по електрониката.
Sorry

slav40
10-06-2009, 15:59
Същата история е и при мен. Някой от успелите колеги не се ли наема да изпълни същото упражнение и на нашите коли? :tequilla:

... интервала между врътканията трябва да е около 2 секунди иначе не става(при мен беше така преди 3 години)

Pepo
10-06-2009, 16:28
... интервала между врътканията трябва да е около 2 секунди иначе не става(при мен беше така преди 3 години)
Не по-кратко или не по-дълго от 2 сек?

slav40
10-06-2009, 16:36
Не по-кратко или не по-дълго от 2 сек?

Пробвай интервала да е между 1 и 2 секунди - при мен така стана.Не съм го гледал по часовник ,а просто по усет!

fiore
11-06-2009, 10:27
Заключвам темата защото всичко в нея вече се върти в кръг!