PDA

View Full Version : какви са оригиналните говорители?



robertov
24-07-2008, 20:17
каква марка са? и некви характеристики някои знае ли?

nhg
25-07-2008, 00:44
абе, колега, не знам какви са, ама моите ич не пеят убаво...

ако можеш- сменяй; наскоро попаднах случайно на една неизвестна (поне за мен) марка - hertz - много прилична цена, свирят страхотно

robertov
25-07-2008, 01:44
абе, колега, не знам какви са, ама моите ич не пеят убаво...

ако можеш- сменяй; наскоро попаднах случайно на една неизвестна (поне за мен) марка - hertz - много прилична цена, свирят страхотно

бате знам ги тия ама ми е чуднo дали моие са сменяни щото си ме кефят как си свирукат

zaryto
25-07-2008, 01:51
марката херц е много известна и е една от най-хубавите.а оригиналните говорители свирят хубаво,но са слабички за цд.

Grizoo
25-07-2008, 02:00
искам да попитам и аз, понеже мойта има 8 говорителя на хертц и гледам, че доста алфи са с хертц това случайно ли е или просто италянците слагат хертц-ове де им падне (не че се оплаквам) :)

robertov
25-07-2008, 02:00
марката херц е много известна и е една от най-хубавите.а оригиналните говорители свирят хубаво,но са слабички за цд.

мерси за инфото колега ама ме интересува марката каква им е! в момемта тва ме чувърка дали моите от които съм доволен са оригинални или не?!

zaryto
25-07-2008, 02:06
на оригиналните говорители не пише нищо.

robertov
25-07-2008, 03:09
На моите пише Ciare, значи да разбирам че са сменявани в такъв случай?

kolev
25-07-2008, 11:16
оригиналното озвучаване се състои от две линии. предната е двулентова система с 4 ома мидбаси с резонансна 70хз и високочестотни до огледалата. задната е 2 широколентови говорителя 4 ома с резонансна 100хз. говорителите имат само по една лепенка отзад на магнита на която пише модел и сериен номер. друго няма. ако се чудите защо звука им е лош, така е защото на тия говорители изпъкват недостатъците на плеърите които са си китайски боклуци дори и по 500 лева да струват.
а за говорителите "херц" по тях има повече пластмаса отколкото говорител.

nhg
25-07-2008, 12:01
абе колега, то гъгненето не се оправя с по-добър плеър...
пък и се държат кофти и на радио, и на 'оригинално' цд, и на мр3...(особено предните)
иначе моята музика е някво жвц; не криви много, не е от най-нискобюджетните, ама ич не ме кефят говорителите, особено като поусилиш...
ама като се замисля: не съм поглеждал дали са оригиналните?...

kolev
25-07-2008, 13:08
може и да са изгорели от слънцето. ако е така може да се ремонтират.

robertov
25-07-2008, 13:22
говорителите имат само по една лепенка отзад на магнита на която пише модел и сериен номер
и какъв е модела?

kolev
25-07-2008, 13:38
ами май не го записах тогава,но ще потърся все пак в нас. гугъл нищо не каза по въпроса тогава. иначе мидбасите са същите като на 155 и 156, само че на 156 на една пластмаса са и високочестотните, които пак са същите. в "продава" имаше снимки , но сега не се отварят. теб какво те интересува по точно.

robertov
25-07-2008, 13:51
каква марка са говорителите щото aз мойта кола я купих с некви ciare, та се чуда дали те са оригиналните или са сменявани?!

kolev
25-07-2008, 14:48
на оригиналните не пише марка. отзад има по едно листче лепнато с два реда цифри. някои ги търгуваха по 10-20 лева чифта употребявани.

robertov
25-07-2008, 14:58
мерси колега, значи италянеца ги е сменявал.

Orm
25-07-2008, 17:56
абе, колега, не знам какви са, ама моите ич не пеят убаво...

ако можеш- сменяй; наскоро попаднах случайно на една неизвестна (поне за мен) марка - hertz - много прилична цена, свирят страхотно

Неизвестна марка Hertz ????!!!!?????

tonov
25-07-2008, 21:17
мойте пък си свирят перфектно, не знам какво не им харесвате. оригиналните са и нямат надписи.
пробвал съм и с други говорители и оригиналните определено са по-добре. единственото лошо е, че са слабички, ама аз не съм почитател на подвижните дискотеки.

forza_italia
25-07-2008, 22:53
Е като са некви Ciare е ясно че не са фабричните колега......И по добре,може би :)

tokata_pz_flex
26-07-2008, 01:40
моите са мажестик :>

zaryto
26-07-2008, 02:40
мажестик са италянски,но не са оригиналните.моята дойде с касетофон с падащ панел мажестик.одзад на касетофона пише италия.

StarChild
26-07-2008, 12:20
и моите говорители все още несъм ги сменил но си свирят доста прилично и хубаво. за сега ми е добре с тях

Blade
27-07-2008, 10:18
Моите левите отказаха, само десните свирят :notify:

StarChild
27-07-2008, 11:51
Моите левите отказаха, само десните свирят :notify:

Провери си кабелчетата някъде дава на късо. Аз имах подобен проблем, може от отваряне и затваряне на врата някой кабел да е дал фира. Виж при гуменото уплатнение :pancake:

gh0str1d3r
27-07-2008, 22:32
абе колега, то гъгненето не се оправя с по-добър плеър...
пък и се държат кофти и на радио, и на 'оригинално' цд, и на мр3...(особено предните)
иначе моята музика е някво жвц; не криви много, не е от най-нискобюджетните, ама ич не ме кефят говорителите, особено като поусилиш...
ама като се замисля: не съм поглеждал дали са оригиналните?...

и аз ги псувах много оригиналните говорители, обаче като изхвърлих сони-то със страшна сила и сложих алпайн-а, просвириха 100 пъти по-добре от преди. вярно е, че не са много силни, но ако не дъниш много вадят много плътен и чист звук. не може да се очаква кой знае какво от едни фабричн говорители, на една сравнтелн евтина (и като нова) италиянска кола, но все пак си свирят прилично. определено плеъра и самия трак (матрично, некомпресирано си-ди вади коренно различен звук от една МП3-ка, есетествено!) имат голямо ( а защо не и най-голямо) значение в едно озвучаване. естествено един ДЛС или Фокал, ще свирне по-добре доста, ама и това време ще и дойде на мойта ако слуша :)

robertov
27-07-2008, 23:56
За съжаление след като се заех с проверка над аудио системата в колата се оказа, че пищялките ми дето са горе във вратите нещо вече не свират. Въпроса ми някои сменявал ли ги е и с какъв модел?

gh0str1d3r
28-07-2008, 00:32
има 2-компонентни колони в авител - pioneer, които имат различни фланци за пищялките, вкл. и за алфа 145. комплекта е в порядъка на 150-160 лева - 2х16,5 см + 2 пищялки. провери в сайта им или на място.

tonov
29-07-2008, 20:39
За съжаление след като се заех с проверка над аудио системата в колата се оказа, че пищялките ми дето са горе във вратите нещо вече не свират. Въпроса ми някои сменявал ли ги е и с какъв модел?

Може да си вземеш и само пищялки, продават се отделно. Примерно Hertz имат.