PDA

View Full Version : проблем с airbag



emo yordanov
26-07-2008, 15:57
постоянно свети лампата за еърбега,ходих на диагностика,но не могат да се вържат с централата,казаха ми че или е изгоряла или е някой кабел.къде се намира тази централа,ако може някой да ми каже.благодаря ви.
колата е от подписа.

oem
26-07-2008, 16:16
Помогнал съм на милиони хора по този проблем :rotfl:

Маитапа на страни. Значи нека първо да пробват да я закчат с Виза Унискан. Обикновено БОШ КТС не чете Ейрбег централи на други производители, а при Алфа не всички централи са БОШ.

Ако и Визата не я прочете, то проблема е ясен. Изгорял стабилизатор за напрежението на паметта на централата. Често срещан проблем при Фиат, Алфа, Ланчия. Оправя се за 1 час работа.

Ако Визата прочете и изтрие грешката прегледай кабелите на ейрбега. Единия жълт във волана, другия пак жълт зад жабката. Централата иначе се намира зад пепелника. Разглабя се конзолата.

Ако не намериш кой да я оправи се обади ще ти дам номер слециалист който мисля за най-лошя случай (смяна на стабилизатора) ще вземе 50 лв. В най-добрия 30 лв.

И всъщност коя лапма свети? Тази на борд компютъра или другата за пасажерския дето е при километража?

emo yordanov
26-07-2008, 17:37
и двете крушки светят.

oem
26-07-2008, 18:04
ами трябва да се види. ако няма специалисти в твоя регион. може да се разходиш до горна. ще я оправим.

emo yordanov
26-07-2008, 18:16
мерси за помоща,изкара една бира.

nikolaaaay
26-07-2008, 18:23
в неговия регион има сервизи, където колегата не е ходил. на мен също ми светеше въпросната лампа и я оправиха във ванто. не виждам смисъл да се ходи на диагностика на места, където не могат да решат проблема, а най-много да те тласнат в грешна посока. доста скъпо излиза така.

oem
26-07-2008, 19:21
е, щом има да ходи там. но ако не смогат да я оправят вече знае къде да дойде :)

ФЕРАРИСТ
27-07-2008, 19:37
Аз като ровичках по клаксона и имах неблагоразумието да откача кабела на бега и да дам на контакт - моментално светна грешката и сега си стои така.....четох че трябва да променя от пин 3 на пин 7 за да се закача за екуто на еърбега, някой пишат че не ставало, други дават гаранция, като имам време тия дни ще пробвам че нещо много лампи ми се разсветиха там - абс, еърбег - дразнят......

Ilko Ivanov
03-08-2008, 17:28
Ще използвам темата на колегата за което се извинявам.
Кажете ми,кое е паметта,кое и е стабилизатора...?
П.П.Не мога да кача снимки.

Ilko Ivanov
03-08-2008, 17:35
А сега май стана.

ludkanar
03-08-2008, 18:02
а на мен ми светна тази лампа между километража и оборотомера и то след като ударих една голяма дупка по панорамния път.тва гешка на датчик ли е?

kluchar
05-08-2008, 23:32
на по новите коли не може да се оправят airbag с Визата трябва си други кабели
ако някой има проблем нека пише
а сервиза не е от значение големината и дали има скъпа реклама а как работи
може и гараж да е ама да оправят проблемите
повечето майстори са на принципа проба грешка и то все на края проблема ще се реши.