PDA

View Full Version : забива между 4000 до 5000 об/мин



pecata
26-07-2008, 20:06
здравейте, много се радвам че форума се възобнови!
един проблем много ме мъчи от 1-2 месеца - писах за него, но никой не можа да ми помогне, та да питам отново.
межу 4000 и 5000 об/мин при рязко ускорение понякога се появява едно страннно забиване (все едно съм отпуснал за момент педала на газта), а от 5000 натам пак си набира но по - бавно. карам само с 100 октана и не свети нищо и по сервизите не виждат нищо нередно.
та от какво мое да е това? много ме трови!!! още малко и трабаньете ще почнат да ме изпреварват!!!

boian
26-07-2008, 20:17
Дебитомер?

spe4elist
26-07-2008, 21:27
дебитомер?

99,9%

oem
26-07-2008, 22:18
коя година е колата? странно защо само при тези обороти. ако е дебитомер би трябвало не само там да забива, но все пак е 99,9% сигурно, че е от него. кажи все пак коя година е колата.

spe4elist
26-07-2008, 22:33
Rpm диапазона може да е различен

Novachev
27-07-2008, 09:50
има възможност да не ти работят част от свещите при неработещи свещи има едно зачудване при ускоряване във високи обороти. като за начало може да машнеш декоративния капак и да извадиш бубините и да огледаш състоянието на кабелите и лулите. обикновенно една от причините е този който ти е продал колата да е мил двигателя на пароструйка и да се напълнят кладенчетата на свещите с вода а от там като постой известно време водата прави поразии, а може и при смяна на масло да са да са олили и да са напълнили кладенчетата на свещите на първи цилиндър.
проври свещите ако са наред значи отиваш към дебитомер.

Kuker
27-07-2008, 11:23
здравейте, много се радвам че форума се възобнови!
един проблем много ме мъчи от 1-2 месеца - писах за него, но никой не можа да ми помогне, та да питам отново.
межу 4000 и 5000 об/мин при рязко ускорение понякога се появява едно страннно забиване (все едно съм отпуснал за момент педала на газта), а от 5000 натам пак си набира но по - бавно. карам само с 100 октана и не свети нищо и по сервизите не виждат нищо нередно.
та от какво мое да е това? много ме трови!!! още малко и трабаньете ще почнат да ме изпреварват!!!

при мен е абсолютно същото докато отвори термостата, след това върви екстра.по мои наблюдения всичко се дължи на температурата на мотора. писал си че забива понякога, виж при каква температура го прави и сподели моля те.

nikotm
27-07-2008, 13:37
здрасти,и при мен имаше мъртва зона на оборотите и проблем при студеното палене и след смяна на дебитомера оборотите се оправиха и за известно време и паленето но след една седмица проблема с паленето пак се появи но в по-малка степен.другата седмица ще сменя и температурния датчик и ще ходя на адаптация и ще видим резултата.

П.С.С новия дебитомер има много разлика във вървенето в +++++++++:)

pecata
27-07-2008, 18:11
Абе свещите ги гледх ....... ма нищо нередно не ми се вижда на пръв поглед. Незнам как да ги тествам, ма ми се виждат добри.
За миене - не е мита па и от давна е у мене.
А дебитомера ........ в бош ми викат че е добре:roll:
Е все пак свещи, кабели и бубинки да сменя без да сум сигурен ..... не е ли малко скъпо? А па у тъпите сервизи не моат ли да кажат със сигурност от ко е:cussing:

pecata
27-07-2008, 18:20
при мен е абсолютно същото докато отвори термостата, след това върви екстра.по мои наблюдения всичко се дължи на температурата на мотора. писал си че забива понякога, виж при каква температура го прави и сподели моля те.


Е при мене е само при топъл мотор и то не винаги - аз докат е студена не я жуля толкоз.
Като се появи проблема - примерно тая седмица ме тормози често, а др. може изобщо да не се появи.

pecata
27-07-2008, 18:23
коя година е колата? странно защо само при тези обороти. ако е дебитомер би трябвало не само там да забива, но все пак е 99,9% сигурно, че е от него. кажи все пак коя година е колата.
__________________
04.07.1999г.

dilian alfa gtv
27-07-2008, 20:10
колеги свещите или работят или не няма средно положение така че няма да е от тях а междудругото моите са на чисто нови а прави същия номер точно на 4200 обората двигатела почва се чуди да върви ли или не ходих по диагностики казват дебитомер и ламбда сонда са ок но смятам да ги сменя и да погледнат софуера накои които е в час-по точто чип и мисля ще се оправи +100 октана само и няма начин да не е мине.иначе мойта температура е ок нов термостат и датчик но пак е така.:roll:

oem
27-07-2008, 22:09
на тези обороти отваря соленоида и подава масло на вариатора за да де предварение и да подаде повече гориво. Ако соленоида е блокирал може да се получава номера с бедната смес и да губи мощност при високите обороти. В този случай се мери пъвро дали на соленоида му се подава напрежение след 4000 оборота, после се разглабя соленоида да се види буталцето да не е блокирало или маслените канали не са се задръстили.

Друго!

Може да имаш ниско налягане на горивото. Например от дефектирал регулатор или помпа. В този случай развиаш тапата на рейката на инжекциона. Развиаш винтила на рейката и закачаш манометър. Даваш на контакт и гледаш. Трябва да показва 3 бара налягане. Ако показва по-малко вземаш едни клещи и стисваш маркуча за връщане на излишното гориво за да създадеш съпротивление и гледаш дали ще качи налягане. Ако качи проблема е в регулатора. Ако не - помпата.

Дебитомера също е много важна част при вземането на информациа за образуваната горивна смес. Но ако е проблема е в него то прекъсването ще бъде и в ниските обороти и във визоките.

Температуен датчик на термостата. Ако подава информация за невиждани температури от по 150 градуса (виждал съм такива) колата също не върви, но тогава има и претрисане в ниските обороти.

Ламбда сондата може да работи, но да е мудна. И да казва, че примерно сместа е богата и във високите обороти дефакто компютъра да не пуска достатъчно гориво. Тъ като информация от ламбда сондата не се взима постояно а през определен интервал. И ако сондата закъснее с показанието компютъра може да взема по предишна неактуална вече стойност. (при мен с първата сонда такъв беше проблема, само че обратен. Даваша бедна смес и колата гореше 20/100, а на диагностика ламбда фактора го показваше добре.)

Неправилно зацепени разп. валове спрямо ГМТ. също могат да водят до проблема с невървежа във високите.

Надявам се да съм внесъл малко яснота.

dilian alfa gtv
27-07-2008, 22:31
значи колата пали без проблем няма никакво клатене на обороти в ниските обороти набира идеално и на 4000 почва да се чуди.незнам бедна смес може би а колата ми гори учудващо малко просто не е за вярване този разход верно като не е настъпвам чного но пак е много малък за този мотор и гуми 215*45*17 незнам чак не се бута че да не стане по зле защото нямам никакви проблеми с нея и разхода добър но е това замисляне много дразни тя пак си набира ама не трябва да е така то след 4000 ту тръгва да набира добре ту се замисла двигателя си променя звука стрелката на оборотите ту тръгна добре в един момент се мъчи после пак почва да ускоряма и така.според мен не е нормално незнам от къде да е почна.:roll:

ФЕРАРИСТ
27-07-2008, 22:37
на тези обороти отваря соленоида и подава масло на вариатора за да де предварение и да подаде повече гориво. Ако соленоида е блокирал може да се получава номера с бедната смес и да губи мощност при високите обороти. В този случай се мери пъвро дали на соленоида му се подава напрежение след 4000 оборота, после се разглабя соленоида да се види буталцето да не е блокирало или маслените канали не са се задръстили.

Значи интересувах се доста кога точно отваря и сработва тоя селеноид, и видях противоречиви мнения - едни казват 1700 оборота, други 2800, трети след 4000, така че категорично не мога да повярвам все още на никой, не съм довършил и диодния тест за да знам със сигурност.......противоречиво е и мнението за промяната на въздушния поток в колекторите.........със сигурност мога да твърдя че малко преди 2000 оборота и около 4000 нещо става в селеноида, щото въпреки че не бях вързал правилно крушката в първия опит, и тя беше с все пак значителна консумация което според някой оказва влияние, при тези обороти тя примигваше за част от секундата....

dilian alfa gtv
27-07-2008, 22:40
аз много се съмнявам в зацепването защото там където съм правил ремонти сменях клапани повдигачи свещи гарнитури ремъците ролки и т.н не взимат нито лев за труд и части с 30%отстъпка сервиза е на сестра ми майстори са добри като цяло съм доволен но-пети със сигурност нямат и затова ме съмнява а доста алфи минават през този сервиз незнам да я отварям пак от къде да почна се чудя че да не набутам излишни средства по нея:roll:

oem
27-07-2008, 23:05
Щом няма пети със сигурен не е зацепена добре. Бе зпетите няма как точно да се зацепи. По балези и зъби няма как да защото с различни опън на ремъка различно се зацепва. Трябва да це фиксират валовете, да се докара буталото на 1-ви цилиндър на ГМТ и тогава се слага ремъка и се опъва.

Твърде вероятно е да е там проблема ти.

Относно вариатора! при 4600 оборота е в крайната си позиция. Демек преварението на клапаните е най-голяма. Тогава трябва да имаш най-много мощност.

pecata
28-07-2008, 01:05
значи колата пали без проблем няма никакво клатене на обороти в ниските обороти набира идеално и на 4000 почва да се чуди.незнам бедна смес може би а колата ми гори учудващо малко просто не е за вярване този разход верно като не е настъпвам чного но пак е много малък за този мотор и гуми 215*45*17 незнам чак не се бута че да не стане по зле защото нямам никакви проблеми с нея и разхода добър но е това замисляне много дразни тя пак си набира ама не трябва да е така то след 4000 ту тръгва да набира добре ту се замисла двигателя си променя звука стрелката на оборотите ту тръгна добре в един момент се мъчи после пак почва да ускоряма и така.според мен не е нормално незнам от къде да е почна.:roll:

При мен положението е същото - та даже и размерите на гумите:smile: А е сега, вечерта я пържих как ли не - и ...... резултатът....... един път го прави, друг път не:brickwall: Даже както си я държа на 5000 на 5та, както си върви нормално и ...... оп леко заглъхне и пак се върне нормалната работа. Като че се задръства някои филтър и пак се отпушва.
Незнам кво е ....... зъл дух ли......... магия ли........ ма мнооо вече ме дразни:cussing: Кажете кво да я прая?

pecata
28-07-2008, 01:12
Аа забравих да кажа моя ремък го сменяваха във Вантото - така, че мисля да е сменен както трее, па и от тогава мина доста време.

dilian alfa gtv
28-07-2008, 08:41
същата работа при мен-ха сега де кво да ги правим

pecata
28-07-2008, 19:26
същата работа при мен-ха сега де кво да ги правим

:choice: Току що се връщам от Ванто Трейд - резултатът:
дебитомер + бобинка = 360лв и............. колата НЕ СЕ УДЪЪЪЪРЖЖАА!!:static::choice::scherzkeks:
П.С.
Не се позна от първи път - наложи се да и правят активен тест (с лап -топа в колата) и воала......казаха, че дебитомера замерва максимум 155 кг. въздух а на ДВГто в тоя режим му треат 170кг.
След ремонта - тръгвам и върви много но, по инерция на празен ход държеше 1500 об та се вънах да я рестартират и сега е нещо ......... СРАШНОООО:big_love::super:

spe4elist
28-07-2008, 20:50
99,9%
:shutup:

spe4elist
28-07-2008, 20:52
Цитат:
Първоначално публикувано от boian
дебитомер?

99,9%


:shutup:

търтей
29-07-2008, 10:37
ндааа
и къф е изводът?
ходете на сервиз, а не очаквайте по форучите да се оправи

хихихих

alex052
29-07-2008, 14:21
Аз имам същият проблем ,забива м/у 4500 - 5000оборота и после поема.Прави го на газ и на бензин.Прегледах свещите и найстина на първи цилиндър беше влязла вода,смених ги проблема позатихна но си остана сега не забива носа а малко се чуди какво става и после поема.Сложих друг дебитомер/работещ/ и колата полетя.

djwt
01-12-2009, 17:50
Значи и аз ще сменям дебитомер! 8)

milev86
09-01-2010, 20:31
Имам въпрос...когато запаля...до към 3000 оборота, като подавам газ на предавка, колата не е толкова мощна, все едно нещо я спира...обаче след 3000 оборота, като че ли се вкл. турбо и веднага отлепва и колата направо "излита"...това как да го тълкувам?!

Доко
09-01-2010, 21:23
Имам въпрос...когато запаля...до към 3000 оборота, като подавам газ на предавка, колата не е толкова мощна, все едно нещо я спира...обаче след 3000 оборота, като че ли се вкл. турбо и веднага отлепва и колата направо "излита"...това как да го тълкувам?!

Значи ти работи вариатора :crazy:

assassin's
09-01-2010, 21:27
е че аз незнам за някой ТС,да може да се изфорсира хубаво като е студен!моята имаше такъв проблем във високите преди да зацепя правилно ремъкът с пети!вече го няма де

oem
09-01-2010, 21:48
Значи ти работи вариатора :crazy:

Каква логика само... и защо така смяташ за вариатора?

Доко
09-01-2010, 21:50
:
Каква логика само... и защо така смяташ за вариатора?

Ами първо защото не знам как му върви колата преди 3000 оборота, и второ ако не му работише вариатора нямаше да пита защо прави така :Bolt::handshake: Приказката за майсторите и сервизите нали я знаеш.:cheers:

milev86
10-01-2010, 18:25
Тъй като съм аматьор трябва да започнете от по-далеч....първо за какво отговаря вариатора?! Принципно това става не само когато е студена, а дори и когато е загряла колата. На предавка до към 3000 колата сякаш по-спънато върви...след 3000 някъде все едно излита....при Лисан ходих, той спомена, че не ми работи Ламбда сондата и имам проблем с вариатора, но не ми остана време да го питам за това...моля, ако може някой да ми поясни... :indian:

oem
10-01-2010, 19:18
Тъй като съм аматьор трябва да започнете от по-далеч....първо за какво отговаря вариатора?! Принципно това става не само когато е студена, а дори и когато е загряла колата. На предавка до към 3000 колата сякаш по-спънато върви...след 3000 някъде все едно излита....при Лисан ходих, той спомена, че не ми работи Ламбда сондата и имам проблем с вариатора, но не ми остана време да го питам за това...моля, ако може някой да ми поясни... :indian:

Вариатора бутва аванса на смукателните клапани. В движение от 1800 до 4250 оборота приблизително на вариатора му се подава масло и той завърта смукателния вал напред, за да отвори клапаните по-рано. След 4250 оборота вариатора се връща отново в първоначална позиция, като също се активира винаги когато върнем педала на газта и когато достигнем отново 1800 оборота се деактивира. Обикновено намалената мощност преди 3000 оборота придружена от специфичното буботене при подаване газ се дължи на лошата му работа.

milev86
10-01-2010, 19:34
Благодаря....тъй като и това не помня добре....един вариатор и Ламбда сонда с труд на каква сума стъпват?! Някой има ли представа?!!

ФЕРАРИСТ
10-01-2010, 19:39
Благодаря....тъй като и това не помня добре....един вариатор и Ламбда сонда с труд на каква сума стъпват?! Някой има ли представа?!!
Между 350 и 500 според майстора и сервиза.....

oem
10-01-2010, 19:56
Ама тоя проблем не е задължително да е от вариатора. Може да е от управляващия соленоид, може и изощбо да не е свързан с вариатора. Може зацепването да е объркано или да има други проблеми по инжекциона... трябва да се види с точност преди да се предприема купуване на части.

AlfaMan
10-01-2010, 21:35
Абе обяснете му простичко на човека, че всички TS са така - до 3000 оборота са "спънати коне" и след това "се събуждат" . Усещането е именно като при турбинирана кола.
Колега, това се получава именно заради вариатора и във форума има много писано по въпроса. Именно и затова на така формулиран от теб въпрос, колегата Доко ти е отговорил. Тракащ вариатор не е задължително = на неработещ. Има доста алфи на които им тракат вариаторите, но това не пречи да вървят като пушки. Общо взето шума е дразнещ - като на дизел.
А вече за ламбда сондата, това е нещо съвсем друго и то няма връзка с вариатора - от нея проблемите са свързани най-вече с голям преразход на гориво. Ако е умряла напълно, тогава трябва да ти е записала грешка.

milev86
11-01-2010, 21:45
Абе обяснете му простичко на човека, че всички TS са така - до 3000 оборота са "спънати коне" и след това "се събуждат" . Усещането е именно като при турбинирана кола.
Колега, това се получава именно заради вариатора и във форума има много писано по въпроса. Именно и затова на така формулиран от теб въпрос, колегата Доко ти е отговорил. Тракащ вариатор не е задължително = на неработещ. Има доста алфи на които им тракат вариаторите, но това не пречи да вървят като пушки. Общо взето шума е дразнещ - като на дизел.
А вече за ламбда сондата, това е нещо съвсем друго и то няма връзка с вариатора - от нея проблемите са свързани най-вече с голям преразход на гориво. Ако е умряла напълно, тогава трябва да ти е записала грешка.
Благодаря ти за пояснението, колега. Идеята е, че има такова "чукане" на вариатора, той даже майсторчето още като го чу и каза-"за смяна"....относно ламбда сондата....на компютъра ми показа една цифра 0.45, която не се променя изобщо. Спомена, че ако така изобщо не се променя, по време на работа на мАтора, значи Ламбда сондата e заминала....но аз си зададох въпроса какво ли ще стане ако продължавам да си карам с тези два проблема...примерно дали колата би могла да ме остави някъде?! :hi_temerature:

AlfaMan
11-01-2010, 23:32
За вариатора няма проблем - като се разтрака, обикновено се практикува да се сменя при обслужването на мотора, иначе не си струва само за него пак да се раколачва целия ангренаж. Иначе за ламбдата те съветвам да я смениш колкото се може по-скоро, защото когато е грешно смесообразуването, то и горенето не е правилно с произтичащите от това последствия.

Highvoltage
03-11-2010, 17:08
Здравейте, онзи ден си купих 156 2.5 v6 :boost: Направо супер колата,но за съжаление без проблеми не може да мине . И при мен има забавяне при 5000 оборота,тамън да даде всичко от себе си и бамм :X. Като звъннах на моя майстор вика "ще я водим в Алфа" - ?! . Ако грешката е в дебитомера на компютър ще я покаже ли?

me4o4ko
03-11-2010, 17:23
Здравейте, онзи ден си купих 156 2.5 v6 :boost: Направо супер колата,но за съжаление без проблеми не може да мине . И при мен има забавяне при 5000 оборота,тамън да даде всичко от себе си и бамм :X. Като звъннах на моя майстор вика "ще я водим в Алфа" - ?! . Ако грешката е в дебитомера на компютър ще я покаже ли?

Отиди при някои от доказаните майстори,които знаят какво правят,ако не искаш да останеш разочарован още в самото начало...:waving:

Highvoltage
03-11-2010, 22:35
Мерси,но може ли да ми кажете къде се намират такива? :)) Всмисъл ,кажете един ,двама и къде са им сервизите..

Kuker
03-11-2010, 23:01
Мерси,но може ли да ми кажете къде се намират такива? :)) Всмисъл ,кажете един ,двама и къде са им сервизите..Ето тук можеш да си избереш: http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=26

Highvoltage
04-11-2010, 00:14
Браво ,хора :) Много ви благодаря.

RedB00L
30-04-2011, 16:03
здравейте, много се радвам че форума се възобнови!
един проблем много ме мъчи от 1-2 месеца - писах за него, но никой не можа да ми помогне, та да питам отново.
межу 4000 и 5000 об/мин при рязко ускорение понякога се появява едно страннно забиване (все едно съм отпуснал за момент педала на газта), а от 5000 натам пак си набира но по - бавно. карам само с 100 октана и не свети нищо и по сервизите не виждат нищо нередно.
та от какво мое да е това? много ме трови!!! още малко и трабаньете ще почнат да ме изпреварват!!!



На милион % е дебитометара, моята правеше абсолютно същото и преди 2-3 дни го смених и проблемат изчезна както и 50-те евро от протмонето ми

danniel
30-04-2011, 16:16
На милион % е дебитометара, моята правеше абсолютно същото и преди 2-3 дни го смених и проблемат изчезна както и 50-те евро от протмонето ми

Колега гледаш ли датите? Поста е от преди 3 години.

GammaRay
30-04-2011, 20:28
Абе обяснете му простичко на човека, че всички TS са така - до 3000 оборота са "спънати коне" и след това "се събуждат"

Искаш да кажеш, че всички мотори с променлива геометрия на всмукателния вал са така.И не се казва спънати коне, а нормално състояние на мотора.След 3000 оборота, вече е над нормалното състояние.Моля не окуцявайте повече любимата ни марка и не създавайте грешни впечатления :D.

п.с Ако сте запознати с V-Tec, там също е така.Така е при Bmw и т.н