PDA

View Full Version : покупка



elena
27-07-2008, 14:59
Здравейте

Трябва да си купя спешно кола. Проблемът е, че ме блъснаха и след 2 месеца жалби при застрахователя (на другата кола) най-накрая ми изплатиха някакви мижави 1200 лв. (макар, че всички казват, че съм късметлия да ми платят и толкова). Та като всяка непланирана покупка не мога да отделя много пари - може би около 3000лв. За тези пари обаче нямам голям избор, а един от изборите е алфа ромео. Инхтересуваме дали си заслужава. Цените ми изглеждат приемливи и са поне с 1000 лв по-ниски от подобен автомобил от другите марки. Може ли да споделите и колко е приблизително разхода на гориво, поддръжка (като цени на части основно - трудът варира като цена), дали са подходящи за нашите пътища (то нищо не е подходящо за нашите кратери де), има ли често възникващи проблеми и всичко, което бихте се сетили, което би ми помогнало да направя избора си.

Благодаря предварително
:rosso_spider:

spe4elist
27-07-2008, 15:03
Здравей, колежке!
Добре дошла в нашия форум (при това чисто нов!)!!!

http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=24
Може би тук ще получиш инфото, което те интересува!
Успех

tosharky
27-07-2008, 15:30
За тези пари, с които разполагаш Алфата е перфектната кола. За тези пари малко др марки ти предлагат толкова екстри. Колкото до развалянето и подръжката всичко е на късмет. Аз съм страшно доволен от мойта. Няма кола на старо която да не ти прави по някое др проблемче от време на време така че не му мисли много. Ето ти нещо друго върху което да мислиш:
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=23969

elena
27-07-2008, 17:51
Благодаря за отговорите :dance:

ivo_red
27-07-2008, 20:02
Здравейте

Трябва да си купя спешно кола. Проблемът е, че ме блъснаха и след 2 месеца жалби при застрахователя (на другата кола) най-накрая ми изплатиха някакви мижави 1200 лв. (макар, че всички казват, че съм късметлия да ми платят и толкова). Та като всяка непланирана покупка не мога да отделя много пари - може би около 3000лв. За тези пари обаче нямам голям избор, а един от изборите е алфа ромео. Инхтересуваме дали си заслужава. Цените ми изглеждат приемливи и са поне с 1000 лв по-ниски от подобен автомобил от другите марки. Може ли да споделите и колко е приблизително разхода на гориво, поддръжка (като цени на части основно - трудът варира като цена), дали са подходящи за нашите пътища (то нищо не е подходящо за нашите кратери де), има ли често възникващи проблеми и всичко, което бихте се сетили, което би ми помогнало да направя избора си.

Благодаря предварително
:rosso_spider:
Според мен с тия 3 илядо лева трудно ще се оправиш. Разходите далеч не приключват с покупката на колата. Трябва обслужване (масла, филтри,ремъци, ролки), а не се знае и какво още ще изскочи, застраховки, прегледи, абе лудница. Имай предвид, че Алфите горят доста бензинец, така че ако търсиш кола за градско, очаквай сериозен разход, дори и от 1,3 мотора. Моя съвет е ако можеш да поизчакаш и да събереш още някой лев и да си вземеш нещо запазенко, за да не ревеш после. Ако ти трябва бързо кола и имаш само 3 бона по-добре се преориентирай към нещо друго, примерно едно Пунто, или де да знам. Знам, че Алфата си е голяма болест, ама с тия пари си пъхаш главата в торбата.тва е моето мнение и не ангажирам никой с него...

Mury
27-07-2008, 21:31
Според мен с тия 3 илядо лева трудно ще се оправиш. Разходите далеч не приключват с покупката на колата. Трябва обслужване (масла, филтри,ремъци, ролки), а не се знае и какво още ще изскочи, застраховки, прегледи, абе лудница. Имай предвид, че Алфите горят доста бензинец, така че ако търсиш кола за градско, очаквай сериозен разход, дори и от 1,3 мотора. Моя съвет е ако можеш да поизчакаш и да събереш още някой лев и да си вземеш нещо запазенко, за да не ревеш после. Ако ти трябва бързо кола и имаш само 3 бона по-добре се преориентирай към нещо друго, примерно едно Пунто, или де да знам. Знам, че Алфата си е голяма болест, ама с тия пари си пъхаш главата в торбата.тва е моето мнение и не ангажирам никой с него...

Абсолютно е прав Иво,за тези пари,в никакъв случай няма да попаднеш на супер читава кола,което значи доста главоболия :asthanos:,но от друга страна може да извадиш късмет,и да си вземеш чиатава кола,един господ знае.Според мен или събери повече пари или се ориентирай към нещо по-икономично и малко :dance: :dance:.Аз например след някой друг месец може да продавам Поло 98",но за малко повече пари,около 5 000:-D

StarChild
27-07-2008, 23:22
Не не си взимаи Алфа много са гадни хич не вървят и само проблеми с тях въобще не са хубави :tongue: :rotfl: Инак поздрави за марката на която си се спряла колежке ;)

forza_italia
28-07-2008, 00:04
Ами колежке освен за тези пари които имаш да ти продам моята,супер читава и най важното напълно обслужена.Мисля да я сменям със 156 скоро,не ми е спешно ,но стои като вариант.Пиши ЛС ако имаш някакъв интерес.

beyn76
28-07-2008, 00:25
Здравей колежке!Незнам цената дали те устройва,но попаднах на тази обява по точно на тази красавица.Успех.http://tuning.bg/forum/viewtopic.php?f=11&t=96705

diapper
28-07-2008, 01:41
Ох и аз по тая плакна очи :):big_love:

bobi_j_i
28-07-2008, 10:50
Много хубава, ама малиии...колко харчи. Предполагам, че колежката иска нещо по икономично. Да чукна на дърво, но мойта печка излезе перфектна. Много съм доволна и като разход и като цени за подръжка, и не беше скъпа като я купувах. Вярно, по-старичка ама..Успех.

agr3s00r
28-07-2008, 12:47
ако може да ме извините за спама ...получи се грешка

elena
28-07-2008, 16:37
пак мерси на всички за отговорите. 3000 са само за колата, консумативите не са включени...

morfius
29-07-2008, 11:08
За тия пари може и да успееш да намериш 145/6 TD или 155 TD в поносимо състояние... но трябва много да внимаваш.
Преди покупка колата на проверен майстор (тук в раздела Млад техник има няколко сервиза дадени) за да няма после набутване с още толкова по ремонти.
Казвам за дизела - защото просто харчи поносимо, щом имаш толкова тесен бюджет за покупка едва ли ти се кара на 13 - 15 бензин градско.
А ТД ако не го газиш 8-9 нафтичка ги прави дори в София (лятото, зимата е повечко).
JTD е по-добре, но просто тая сума е малка за него.
Другия вариант е газ/метан... там да каже който знае - но трябва колата да си е с уредба, инак цената на уредбата ще ти дойде солена.