PDA

View Full Version : ербег на втора ръка



hektor
30-07-2008, 20:39
Колега днес бях при Румбата и ми откриха умрял еърбаг от страната на шофьора ( завесата над главата). Бе ми съобщено яе при вносителчето такажа екстра няма.
Някой има ли идея от къде мога да намеря въпросната възглажница на втора ръка ( което ще е емалко вероятно) !?

търтей
30-07-2008, 21:05
втора ръка еърбег е като без еърбег

hektor
30-07-2008, 23:16
Дам и аз така си мисля, и други ми го казват ама поне да залъжа компа яе е уред щото така други по важни уж отпред не бачкат! Ще ходя отново да разкостиме тавана и ще видим дали куплунга не дава контакт! А инак нов от де колеги!?

търтей
30-07-2008, 23:32
компа се лъже със съпротивленийце ;)
ма не ща да навлизам в детайли

Lqnkata
31-07-2008, 00:06
А бихте ли ми обяснили как да разбера кои от еърбезите ми са "живи" и кои "умрели" или най-малкото какво да направя, за да ми загасне лампичката на таблото, че ми свети постоянно. Благодаря ви предварително :please:

robkobg
31-07-2008, 00:39
А бихте ли ми обяснили как да разбера кои от еърбезите ми са "живи" и кои "умрели" или най-малкото какво да направя, за да ми загасне лампичката на таблото, че ми свети постоянно. Благодаря ви предварително :please:

Почти 100% някои куплунг е дал лош контакт, затова ти свети лампата. Отиваш на диагностика, за да ти видят грешките.:static:

Galeano
31-07-2008, 13:38
втора ръка еърбег е като без еърбег


Веднъж ползван SRS ако се смени, трябва да се смени и централата със шок датчика ли?

търтей
31-07-2008, 14:13
първо е забранено
второ шансът да проработи при нужда (разбирай катастрофа) клони към нула
и т.н.

Galeano
31-07-2008, 14:39
Ок ,ербега има срок на годност няколко години и след като изтече този срок кво праим? Неможе да нямат подменяемост или поне процедурата би трябвало да се извърши във лицензиран сервиз. Да не говорим ,че 90% от колите по авто пазарите са с изгърмели SRS и поставени здрави на тяхно място,а до колко работят това е друг въпрос. Но никой не си го слага докато не му се наложи, и недай си боже не сработи.

търтей
31-07-2008, 14:44
може бе
има си процедура
ма се подменят с НОВИ не със стари :)

hektor
31-07-2008, 21:03
Колеги относно кой еърбаг е умрел, като се направи диагностика там всичко си изпява компа дори кой е бил отварян и тн. Относно съпротивления е доста съмнително. Абе реве ми се!