PDA

View Full Version : ангренажен ремък



assassin's
03-08-2008, 17:15
здравейте имам един вапрос на коъто се надявам някоъ да ми даде отговор!!как мога да разбера дали ми е зацепен правилно ангренажния ремък и дали има място в стара загора където да се провери това и ако има проблем да се презацепи на ново??защото още малко съм в Бг и след това колата ми остава в други ръце и то за доста голям период от време!!и има ошще едно малко проблемче като е студена при запалжането малко и пропадат оборотите и отива да гасне вазможно ли е това да е от ремъка??вчера бях на диагностика и нищо не излезна да има като грешка по двг!!предварително благодаря на всички:Tease:

code
03-08-2008, 18:46
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=13307&highlight=%EF%EE%F7%E8%F1%F2%E2%E0%ED%E5+%E4%F0%EE %F1%E5%EB
свалянето на дросела според мен е излишно - парцалче, пръстче и мерак! :-)

to_lose_HEART
03-08-2008, 22:03
в сервиза на fiat може да провериш аз моят ремък там го сменях.
намира се срещу бензиностанция зара в колю ганчево

crocodil
03-08-2008, 23:39
При мене го има същия проблем, който се появи след като си смених ангренажа + някои други неща. Направих го в някакъв тъп сервиз и много съжалявам, вторник ще я водя във ВантоТрейд (на Самоковско шосе и Околовръсното) да го зацепят наново. В първия сервиз ми казват, че свещите са за смяна, ама как преди им нямаше нищо.
Утре ще си взимам кабел за компютърна диагностика, и ще си я гледам сам. Надявам се тази инвестиция да се избие, след като си я диагностицирам сам пред блока, не знам. Но както чета в този форум, този проблем е най-често срещания при Алфа и няма еднозначно решение, явно всичко се крие в ЕКУто, което се явява един вид централно звено, което го прави най-слабата точка в тези коли.
Едни си сменят дебитомери, други чистят дроселови клапи, трети ламбда сонди и т.н.
Мене лично този проблем ме убива, не мога да я гледам как се мъчи, като жена ми е, ама какво да се прави. Ще трябва да хвърля още няколко стотин лева, преди да кажа, че този проблем е окончателно изчистен.
Надявам се да се оправиш с твоята кола, както и всеки, който има подобен проблем.

Lisan
04-08-2008, 00:21
При мене го има същия проблем, който се появи след като си смених ангренажа + някои други неща. Направих го в някакъв тъп сервиз и много съжалявам, вторник ще я водя във ВантоТрейд (на Самоковско шосе и Околовръсното) да го зацепят наново. В първия сервиз ми казват, че свещите са за смяна, ама как преди им нямаше нищо.
Утре ще си взимам кабел за компютърна диагностика, и ще си я гледам сам. Надявам се тази инвестиция да се избие, след като си я диагностицирам сам пред блока, не знам. Но както чета в този форум, този проблем е най-често срещания при Алфа и няма еднозначно решение, явно всичко се крие в ЕКУто, което се явява един вид централно звено, което го прави най-слабата точка в тези коли.
Едни си сменят дебитомери, други чистят дроселови клапи, трети ламбда сонди и т.н.
Мене лично този проблем ме убива, не мога да я гледам как се мъчи, като жена ми е, ама какво да се прави. Ще трябва да хвърля още няколко стотин лева, преди да кажа, че този проблем е окончателно изчистен.
Надявам се да се оправиш с твоята кола, както и всеки, който има подобен проблем.:grandpa:С тоя кабел нищо няма да стане!

ФЕРАРИСТ
04-08-2008, 09:29
здравейте имам един вапрос на коъто се надявам някоъ да ми даде отговор!!как мога да разбера дали ми е зацепен правилно ангренажния ремък и дали има място в стара загора където да се провери това и ако има проблем да се презацепи на ново??защото още малко съм в Бг и след това колата ми остава в други ръце и то за доста голям период от време!!и има ошще едно малко проблемче като е студена при запалжането малко и пропадат оборотите и отива да гасне вазможно ли е това да е от ремъка??вчера бях на диагностика и нищо не излезна да има като грешка по двг!!предварително благодаря на всички:Tease:
Иди в Примотек, поне ако не друго, ще ти го презацепят правилно.....

ihaytov
04-09-2008, 12:12
:big_bow_down:имам алфа 156 на която скъсах ангренаж смениха ми всичко в D&N Пловдив имат и специални скоби за зацепване на валовете иначе не става нищо ако имате проблем само там и никаде другаде доколкото разбрах имат скоби и за други мотори. Като обслужване също съм много доволен

Pepo
04-09-2008, 14:43
:big_bow_down:имам алфа 156 на която скъсах ангренаж смениха ми всичко в D&N Пловдив имат и специални скоби за зацепване на валовете иначе не става нищо ако имате проблем само там и никаде другаде доколкото разбрах имат скоби и за други мотори. Като обслужване също съм много доволен
Колега, какви бяха пораженията от скъсването на ремъка, какво ти смениха, колко плати за процедурата?

Novachev
04-09-2008, 16:50
Утре ще си взимам кабел за компютърна диагностика, и ще си я гледам сам.
Само да те питам коя програма ще използваш с кабела че и аз ще сивзимам кабел

stefff_an
05-09-2008, 15:34
здравей колега. Аз карам 155 2.0 ТС и също я поддържам в D&N Пловдив, всъщност досега съм сменял масло и филтри и 2 външни накрайника... май не са ти взели много, съвсем прилично ми се струва. На мен когато ми дойде времето да сменям ангренажния ремък и ролките ми взеха 120 за смяната и наистина използват някакви специални скоби. Обясниха ми че без тези скоби не ставало заради вариатора. Та мисълта ми е че и при мен след като го смениха /ангренажа/ ми се струва че работи доста по-добре и е по-пъргава.

ihaytov
05-09-2008, 15:45
:thumbup:пораженията бяха доста - 8 клапана 8 водача смениха ми всички гарнитури по главата и гумички плюс ангренаж и ролки .Труда с шлайфа на главата ,пасване на клапани, смяна водачи ми излезе около 300 Много съм доволен зацепиха ми валовете с някакви специални скоби и колата работи много по-добре явно преди ремъка не е бил зацепен както трябва. В D&N са много коректни ремонтираха ми колата перфектно и без забележка препоръчвам на всички сервиза особено за ангренажни ремъци и ходова част:clap2: