PDA

View Full Version : Да питам за селеспиид-а



oem
04-08-2008, 15:23
Този тип кутии по-бързо ли ревключват предавките от колкото човек може да превключи с ръчна кутия или не?

търтей
04-08-2008, 15:27
зависи от много неща

oem
04-08-2008, 16:15
Винаги съм искал да имам автоматик с типтроник, но неможах да намеря селеспиид когато купувах Алфата. Шефа ми имаше 156 ГТА 2005-та и предавките се сменяха страшно бързо. Някъде за около секунда. Може и за по-малко да е било даже. Но сиугнро на ГТА-то не е точно същата система Селеспиид като 2.0 ТС например. При него и не беше с бутони ами с лостчета зад волана. Та за това питам как работи селеспиида. Следващата ми Алфетка 159 дай-боже някой ден ще я търся да е автоматиче.

Но сега конкретно питам при 156 как е положението.

голямата риба
04-08-2008, 16:42
http://www.autozine.org/technical_school/gearbox/tech_gear_manual.htm

oem
04-08-2008, 17:55
Аха... демек кутията е една и съща както при ГТА така и при останалите? До колкото разбрах.

търтей
04-08-2008, 19:29
не точно :)
има мисто механични разлики
има и разрични софтуери
зависи от години и прочее
иначе същия селеспиид се слага и на други марки коли :))

fade
04-08-2008, 20:49
...
иначе същия селеспиид се слага и на други марки коли :))

Като например ФЕРАРИ 8)
Фиат дръжи патента за тази технология и смелостта за новаторството при прилагането и в серийни автомобили... както и много други работи които все на Алфите ги тестват... :)
Така като се вгледах в историята се оказа че Алфа Ромео е една от най-иновативните марки, а не само най-красивата!
И със страшно удоволствие и гордост оборвам всички дървени философи със закостенели сереотипи дето ми твърдят, че не ли немско то...

DanewRomeo
04-08-2008, 20:57
GTA, както и 2.5 V6, мисля, са с Q-system автом. скорости, което не е точно същото.

oem
04-08-2008, 21:15
Ам не. Има и само с предно дето са. То това са екстри които може да си избереш. ГТА-то на шефа ми беше по поръчка. И беше Q4 наистина, но на скоростната кутия имаше логото на Ферари и на волана както казах нямаше бутони а лостчета и сменяше предавките много бързо. Това беше преди 3 години, ама с такова впечатление съм останал.

Съшото ГТА в момента се подвизава в София. Червно :) Тези от София го знаят. няма да казвам кой го кара, но наистина е страховито. :static:

търтей
04-08-2008, 22:10
ку систем и ку4 нямат НИЩО общо
абе чете повече бе хора ...

nikolaaaay
04-08-2008, 23:08
Повечето колеги със селеспийд от първите години на произв. казват, че скоростите се сменят по-бавно от ръчните. На 147 сс също е с лостчета, но това едва ли влияе на бързината. По-скоро софта. Този от 1999г. и този от 2005 със сигурност са различни.

allberti
05-08-2008, 08:21
няма човек който да сменя по-бързо и по-мазно скоростите от SELESPEED

fiore
05-08-2008, 09:09
Ам не. Има и само с предно дето са. То това са екстри които може да си избереш. ГТА-то на шефа ми беше по поръчка. И беше Q4 наистина, но на скоростната кутия имаше логото на Ферари и на волана както казах нямаше бутони а лостчета и сменяше предавките много бързо. Това беше преди 3 години, ама с такова впечатление съм останал.

Съшото ГТА в момента се подвизава в София. Червно :) Тези от София го знаят. няма да казвам кой го кара, но наистина е страховито. :static:

оооооо, симпатяга. вече е ясно къде работиш:))) само дето 156 няма Q4 . ГТА за което говориш го знам. Селеспийда върху тази кола не е критерий за сравняване. Това е селеспийда от DTM сериите. Той е специално правен за състезания. Същият е, който се монтира във ферари. сменя доста под половин секунди дори. Ако не се лъжа около 0,2 сек. При селеспийда който се монтира серийно на алфа има няколко поколения. Бързината на смяната на предавките зависи от софтуера. За всяко поколение има различен софтуер. Както и при електрониката на двигателя и тук има тунинг, т.е. робота може да става по агресивен или не, но нивото на ъпгрейт е лимитирано от поколението. ако се опиташ да качиш прекалено нов софтуер на по стар робот става манджа с грозде. Като човек, карал и с първият робот и с този който е евро3 мога да кажа че първият, който се монтираше 1998-2000 год е леко спънат. Евро3 поколението е доста бързо. Превключва като при агресивно каране с ръчно превключване. Има едва усещящя се разлика дали превключваш на възходяща или низходяща, но това е ако дълго си карал. Това идва от изравняването оборотите на двигателя. Всичко това го казвам за случай на превключване с бутоните или лоста. При автоматичен режим е по бавен.
последно пак от личен опит мога да ти кажа че бързината на превключване ми се струва че е като при BMW X6 включен на спортен режим(той също има превключване от волана)

oem
05-08-2008, 11:34
:static: Хехехе предполагам, че си се сетил правилно къде работя :) Значи баш нищо общо нямат кутиите. Аз вече попрочетох това онова. Мерси и за твоето обяснение :)

А относно ГТА-то. Искаааам и аз таковааааааа :heavy_cry:

Mapтo
05-08-2008, 14:31
:static: Хехехе предполагам, че си се сетил правилно къде работя :) Значи баш нищо общо нямат кутиите. Аз вече попрочетох това онова. Мерси и за твоето обяснение :)

А относно ГТА-то. Искаааам и аз таковааааааа :heavy_cry:

Ето ти "таковааааааа"

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=63181674&pageNumber=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=900&makeModelVariant1.modelId=9&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=184&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=221&maxPowerAsArray=KW&vehicleCategory=Car&segment=Car&minFirstRegistrationDate=2002-01-01&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&customerIdsAsString=&lang=de&tabNumber=2

:drive::shutup:

fiore
05-08-2008, 15:26
това обаче е с ръчно превключване:)

oem
05-08-2008, 17:48
Ааа значи не говорим за едно и също. Аз говоря за ГТА-то на Десислава.

DanewRomeo
05-08-2008, 19:40
OFF-TOPIC

Oem, колега, пратих едно писъмце на лични, но, както става ясно, в "гениалния" нов форум по дифолт ЛС получаваш само от модове и админи, тъй че вероятно не си го получил. Става ли да ми дадеш скайп? Много е спешно, един наш колега с Ланча е в един луд филм, който няма край и ти си лъч надежда в БГ тъмнината, враг на итал колата, тегоба за душата :tongue: Пиши, моля те! Извинявам се за лирическото отклонение по (извън) темата.

oem
05-08-2008, 20:43
Skype: radioe-motion

fiore
06-08-2008, 01:11
Ааа значи не говорим за едно и също. Аз говоря за ГТА-то на Десислава.
знам че говориш за него. то е със селеспийд ферари и НЕ е с Q4 . а това което колегата праща в мобилето е с ръчно превключване.

oem
06-08-2008, 09:37
Аз помислих че към мен беше постнато това за ръчното :) Може и да не е с Q4. Тогава когато Алфата беше тук не съм обърнал внимание на това.

fiore
06-08-2008, 18:52
няма 156 с Q4 освен croswagon

oem
06-08-2008, 19:09
Както и да е. Q4-то го прижалвам бързо :)

ludmilcar
07-08-2008, 15:52
Колега миналата година бяхме докарали 156 2.0 TS селеспиид, автомобила беше доста запазен на малко километри. Направо удоволствието от управлението и превключването от волана е несравнимо. Страшно адекватно и плавно преминаване между скоростите. За времето на превключване можеби не е значително по малко от ръчното ,но е в пъти по удобно и приятно. Просто за такъв сериен ,масов автомобил мога да кажа че е НОМЕР 1.:tongue: Пожелавам всекиму такъв в гаража.;-)

fiore
07-08-2008, 18:58
трябва да ви кажа че е несравним за каране по завои. не пускаш въобще волана, превключва бързо, дори при много агресивно каране няма тласъци при превключване. а в града в задръстванията, забравяш за умората в левия крак.

тъй като вече се замислям за следващата алфа, се оглеждам за селеспийд на 6 степенна кутия