PDA

View Full Version : Гарнитура на главата на 1.8 ТС



ludkanar
04-08-2008, 23:52
колеги искам да попитам някой сменял ли е гарнитурата и дали ще мога дасе справя сам?
а стигнах до този извод защото ми загрява много през 3-4 дни.и след като я пообезвъздуша се оправя

fade
05-08-2008, 00:54
Колега да не би да Ви се набил радиатора с боклуци и те да пречат на топлообмена?
Препоръчват да се почиства на водоструйка от разстояние поне 50-60 см и вижте след това дали пак ще загрява. Може пък да не е чак за смяна на гарнитура. ;)
Успех!

ФЕРАРИСТ
05-08-2008, 09:15
Ако го е направила пак след обезвъздушаването и след почистване на радиат. пита, то яко замърсяване ще да е било......иначе това е първото найстина от което трябва да тръгне човек - но май найстина пръскането трябва да е от някакво разстояние, че иначе ребърцата на радиаторите се намачкват от налягането......

ludkanar
05-08-2008, 19:40
да сваля радиатора или направо да отида на някоя мивка.а с водоструйка би ли станало?

ludkanar
05-08-2008, 19:41
а и я кажете как се обезвъздушава да знам дали съм направил правилната интервенция

Novachev
05-08-2008, 19:51
То по принцип смяната на гарнитура не е много сложно само че ако си го правил и преди това и то не веднъж иначе по специалното са няколко навряни болта на смукателните колектори на казанчето за хидравличната течност специалния камък за болтовете на главата динамометричен ключ и пети за зацепване на ангренажа. главата излиза със смукателния колектор има доста кабели за разкачване и разни други гъзобръци. Аз си мисля че тези коли сами се обезвъздушават оставяш капачката отворена и чакаш да включи перката на вентилатора но парното също трябва да е пуснато на макс. Ако отидеш в някой по голям сервиз могат да ти монтират манометър на мястотона капачката на разширителния съд и да измерят на лягането в охладителната система и тогава ще стане ясно дали имаш проблем с гарнитурата.

Ilko Ivanov
05-08-2008, 21:11
Наистина се обезвъздушава сама,ама не трябва да е отворена капачката.Затова е този разширителен съд и маркучето в горния край.Не трябва да пълниш до горе с вода/антифриз,а до означението.За парното не съм сигурен има ли значение в какво положение е - нали няма кранче,а се управлява въздушния поток.

П.П Смяна на гарнитурата си е играчка.Пък и ще е грехота да отвориш мотора и да не си пасваш клапаните,смениш гумичките и т.н.

ludkanar
06-08-2008, 22:07
за обезвъздушаването е така,а какво да им направя на клапаните че нещо неразбрах.май е още по играчка да разглобявам и клапани.а това за манометъра него знаех,ще трябва да го направя.ако имате още идеи и снимки за разглобяването ще съм благодарен.поздрави

Ilko Ivanov
06-08-2008, 22:32
Имах предвид,че ако се стигне до сваляне на главата е добре да си напасваш(ако е нужно и да смениш някой) клапаните.Също така да смениш гумичките.Ако има деформиране да шлайфаш главата.
Все пак не се сваля всеки ден...
Най лесния начин с подръчни материали да си пасваш клапаните е с дрелка,гумен маркуч 6мм. и естествено шлайфпаста.

ludkanar
06-08-2008, 22:48
вярно е че не всеки ден се сваля главата,но май майстор трябва дасе занимава с тия клапани и темподобни че толкоз много несмея да пипам.а до гарнитурата и сам ще мога да си я сменя

Ilko Ivanov
06-08-2008, 23:47
Успех.

ludkanar
07-08-2008, 17:54
днес цял ден нямах никакъв проблем със колата,но като се прибрах измих радиатора за всеки случей и ще видим как е сега и двигателя си поизмих малко да придобие вид.поздрави

ФЕРАРИСТ
07-08-2008, 18:03
За обезвъздушаване не служи ли една врътка в горния ляв край на питата на радиатора......аз поне ползвах нея за обезвъздушаване.....не ми хрумна да има друго предназначение.....

ludkanar
10-08-2008, 20:34
добре колеги имам един друг въпрос,ако може да ми кажете размера на крагчетата на фара т.е. на къси и на дълги.искам да си купя ангелски очи обаче ми искат размер сигурно става въпрос за диаметъра.предварително благодаря

ludkanar
10-08-2008, 20:35
добре колеги имам един друг въпрос,ако може да ми кажете размера на крагчетата на фара т.е. на къси и на дълги.искам да си купя ангелски очи обаче ми искат размер сигурно става въпрос за диаметъра.предварително благодаря

:pokey:

йордека
11-08-2008, 00:03
Имах предвид,че ако се стигне до сваляне на главата е добре да си напасваш(ако е нужно и да смениш някой) клапаните.Също така да смениш гумичките.Ако има деформиране да шлайфаш главата.
Все пак не се сваля всеки ден...
Най лесния начин с подръчни материали да си пасваш клапаните е с дрелка,гумен маркуч 6мм. и естествено шлайфпаста.

колега относно клапаните аз знам че не трябва да бъде с машинка (пр. дрелка) защото така прегаряли!така съм чувал:choice:

Ilko Ivanov
11-08-2008, 01:26
Е аз казвам,че това е най-лесния начин,не най-правилния.
Въпреки че аз съм си правил на доста (4-5)двг. така и не съм имал проблем.Все пак трябва и малко усет...

ludkanar
11-08-2008, 19:36
та някой да знае нещо за тия размери за фаровете,че спешно ми трябват