PDA

View Full Version : За колебаещите се, дали да си монтират ксенон ...



n_netov
06-08-2008, 19:16
Ако някой се колебае дали да си сложи ксенон и каква ще е разликата прилагам линк със снимките http://www.snimka.bg/album.php?album_id=271365
Забележете разликата в осветяването от страни

търтей
06-08-2008, 19:52
освен че трябва да си регулираш фаровете, какво друго искаш да покажеш с тази тема? :)

oem
06-08-2008, 20:01
Ако някой се колебае дали да си сложи ксенон и каква ще е разликата прилагам линк със снимките http://www.snimka.bg/album.php?album_id=271365
Забележете разликата в осветяването от страни

Сега остава да помолиш някой познат да кара в другото платно с/у теб и после да каже дали го заслепяваш.

Аз се колебая дали да сложа ксенон и ще ми е от полза!

n_netov
06-08-2008, 21:47
освен че трябва да си регулираш фаровете, какво друго искаш да покажеш с тази тема? :)

Мерси ще я закарам да я регулират

n_netov
06-08-2008, 21:48
Сега остава да помолиш някой познат да кара в другото платно с/у теб и после да каже дали го заслепяваш.

Аз се колебая дали да сложа ксенон и ще ми е от полза!

Вчера като карах колата не са ми пресветкали, но виждаха че преминавам от дълги на къси и може би заради това

oem
06-08-2008, 23:09
Ще се ангажираш ли да пробваш с някой познат?

търтей
07-08-2008, 11:32
е кво да пробва
от ксенон до ксенон разликата е огромна
особено по-евтините китове са лотария колко е крива крушката :)))

ФЕРАРИСТ
07-08-2008, 11:35
Аз мисля да сложа ксенона на дългите и да видя как ще свети и стои на пътя ако преместя дългите на мястото на късите......

търтей
07-08-2008, 11:41
Аз мисля да сложа ксенона на дългите и да видя как ще свети и стои на пътя ако преместя дългите на мястото на късите......

ай ся за домашно да обясниш разликата при къс и дълъг фар в посоката и формата на снопа светлина :furious:

ФЕРАРИСТ
07-08-2008, 11:44
Ми специално за Алфите не знам, но при други два типа коли, дългите когато са къси светят по добре, при еднакво ниво на "заслепяване" на отсрещните.....Затова за домашно искам и да пробвам при алфата как щше е - то е и до ниво на предпочитания - аз предпочитам да имам два определено насочени снопа светлина някъде, отколкото два разляти и сливащи се в едно......въпрос на предпочитания......плюс това имам два чефта Н1 единия е 50 ватов, и той е на късите сега, другия на халогените и почти не го пускам, и просто искам да поекспириментирам....
Като направя опита и първо на тебе ще кажа резултата......

търтей
07-08-2008, 11:56
проблемът е, че не е до ТВОИТЕ предпочитания
има евро норми за тая цел
то ако секи прави квото му е кеф ...

fade
07-08-2008, 12:04
.....Затова за домашно искам и да пробвам при алфата как щше е - то е и до ниво на предпочитания - аз предпочитам да имам два определено насочени снопа светлина някъде.

Колега ще ми се да Ви спестя упражнението като Ви обясня как аз разбирам разликата в номерата H7 и H1 ... и защо са използвани и препоръчани именно такива размери.
Просто профила на рефлектора е изчислен именно за тези размери и при поставянето на рзличен размер в неправилен рефлектор, а именно Н7 в гнездото на рефлектор за Н1 ще се получи разфокусирване! Казано малко по-засукано точковият источник на светлина какъвто е крушката няма да бъде във фокусната точка на рефлектора който трябва да направи точно определен тип сноп светлина със съответния ъгъл. Сега предполагам си представяте защо и какво ще се случи ако сложите крушка H7 в рефлектор за крушка H1
Това предполагам е имал предвид и колегата който каза, че ксеноновите крушки от "noname" производители са криви и резултатите от прилагането има са плачевни за насрещно движещите се водачи.
А като знам какъв "гъзобрък" си е смяната на крушките, просто се чудя как Ви се занимава с това?
Но ако все пак желанието ви надделява, ами направете си го! ;-)
Имам предвиди "домашното"!

oem
07-08-2008, 12:23
Колега ФЕРАРИСТ. Замислял ли си се кога точно са ти нужни дълги светлини? И колко бързо ти трябват като ги включиш? Ксеноните запалват бавно и са им е нужни секунди време за да започнат да светят както трябва. А сега си представи как някой идва от среща, ти си в завой. Преминаваш на къси и след като се разминете ти трябват дълги светлини много бързо, защото видимоста ти е ограничена. Включваш ги, но в първите 5, 6 секунди светва нещо от пред, но съвсем не това което трябва. За дългите - само истински ксенони. Не такива от по 200 - 300 лв, а от 700 - 1000 лв. със съвсем други баласти и крушки с много ниско време на реакция.

Не дей да експериментираш, за да не четем някой ден тема във форума "още един Алфист си замина" (да не се случва на никой дай боже) :priest:

П.С. Ке се утепаш бе ей!

ЕДИТ: По добре си сложи на дългите едни Филипси от тези белите дето ги дават за с 60% повече светлина. Светят наистина не лошо и си карай кефа.

търтей
07-08-2008, 12:32
ехаа
къде ги тия ксенони дето палят за 5-6 и повече секунди бе
хихихи

oem
07-08-2008, 12:33
ехаа
къде ги тия ксенони дето палят за 5-6 и повече секунди бе
хихихи
Не казвам, че не пали. Той пали, но светлината отначало е бледа. Минават няколко секунди докато загрее крушката.

търтей
07-08-2008, 12:34
интересно :)
аз имам други наблюдения ама няма да спорим
ти предполагам си монтирал/гледал/продал доста ксенони :)

oem
07-08-2008, 12:45
интересно :)
аз имам други наблюдения ама няма да спорим
ти предполагам си монтирал/гледал/продал доста ксенони :)

Въобще не съм монтирал ксенон, нито съм продавал. Един колега си сложи и това ми направи впечетление. Също и на други с допълнително монтирани ксенони коли съм забелязвал, че пак така минават няколко секунди докато започнат да светят както трябва.

ФЕРАРИСТ
07-08-2008, 17:07
Н7 в гнездото на рефлектор за Н1 ще се получи разфокусирване! Казано малко по-засукано точковият источник на светлина какъвто е крушката няма да бъде във фокусната точка на рефлектора който трябва да направи точно определен тип сноп светлина със съответния ъгъл.
Предположих нещо такова, и преди да намърдам Н1 в Н7, премерих на какво разстояние се намира светещата част на Н1 в сравнение с Н7 - разликата от 1 мм туширах като просто залепих фасонката от Н7 която използвах за да закрепя Н1-то с 1 мм луфт, и така мисле че това не трябва да е проблем....

Колега ФЕРАРИСТ. Замислял ли си се кога точно са ти нужни дълги светлини? И колко бързо ти трябват като ги включиш? Ксеноните запалват бавно и са им е нужни секунди време за да започнат да светят както трябва...
Предполагам че не си прочел внимателно какво точно искам да направя.....плюс това когато късите ми са по мой вкус, дългите изобщо не ги пускам, и така или иначе не ми трябват.....

Не дей да експериментираш, за да не четем някой ден тема във форума "още един Алфист си замина" (да не се случва на никой дай боже) :priest:

Напротив мисля да продължавам да го правя, харесва ми, все пак аз искам да направя колата така както ми харесва на мен, а не както е по някакви и нечии разбирания....евро и прочее.....предполагам че тия дето ме съветвате да не ръчкам това и онова нямате нищо против ремапването на двг, чип тунинга, киченето с спойлери, ревящи спортни гърнета, спортни филтри, и прочее екстри, позволени и непозволени, нарушаващи в някой случай всякакви норми, родени от това изкуство наречено ТУНИНГ.....всеки го разбира по свой си начин, и прави нещата така както му харесва.....
Чета за доста "глупости" в подфорума Тунинг и Рацинг дето аз никога не бих направил на колицата си, но мисля че това е въпрос на личен избор на возителите се в тези коли, и никога не бих седнал да ги разубеждавам да не правят това или онова, ако това ще им донесе нужното удоволствие от колите....

търтей
07-08-2008, 17:26
сините пръскалки и чип мунинга пречат само не притежателя им
кофти фарове пречат на всички и могат да причинят птп - там е тънката разлика
ако не я разбираш ...

ФЕРАРИСТ
07-08-2008, 17:31
Абсолютно.....но предполагам че ако не пречат всичко е ОК?????

търтей
07-08-2008, 17:33
Абсолютно.....но предполагам че ако не пречат всичко е ОК?????

ок е разбира се
но ако ползваш дълги за къси ще пречат
и като си ги нарисуваш у вас ще се сетиш защо

ФЕРАРИСТ
07-08-2008, 17:58
ок е разбира се
но ако ползваш дълги за къси ще пречат
На старата ми кола не пречеха, за тази все още не знам, визуално се вижда че снопа светлина на дългите е фокусиран малко по високо от този на късите, но при положение че мога да го сваля надолу колкото си искам, и че техния сноп е малко по "концентриран" в сравнение с тоя на късите, който ми се вижда по "разлят", мисля че няма да е проблем - имам до нас една бетонна стена, с 20 метра мегдан зад нея, и едно от нещата който мога да си направя почти перфектно е "баланса" на фаровете.....тия дни ще сваля единия ксенон от халогените и ще го сложа на дългите да видя какво ще стане.....и чак тогава ще реша дали ще сменям жичките на късите с дългите....:-o:-o

fade
07-08-2008, 17:59
Предположих нещо такова, и преди да намърдам Н1 в Н7, премерих на какво разстояние се намира светещата част на Н1 в сравнение с Н7 - разликата от 1 мм туширах като просто залепих фасонката от Н7 която използвах за да закрепя Н1-то с 1 мм луфт, и така мисле че това не трябва да е проблем....


Нищо лошо колега щом ви се занимава с подобен род ТНТМ дейности нищо против... само от личен опит споделям, че едната ми крушка на дългите не беше легнала добре в леглото на рефлектора и беше леко кривната нагоре (отколенение не повече от 2-3 мм в края) след наместването и не можах да позная фаровете си. Дано наистина не пречите на останалите участници в движението защото лично аз когато някой ми свети насреща инстиктивно преминавам на дълги за да "виждам" и аз по-добре! ;-)
Успех и се моля да не ви срещам, че по-следващата седмица имам път точно към Ст. Загора!

fiore
07-08-2008, 18:52
ехаа
къде ги тия ксенони дето палят за 5-6 и повече секунди бе
хихихи
ми нъл дорде драснеш клечката, дорде се разгорят.... то си минава време.
факт е че има и такив ас време за загряване ама не е толкоз

slav40
07-08-2008, 19:20
що глупости се изписаха ,тая тема се насра яко

n_netov
07-08-2008, 21:45
Аз исках само да покажа на хора, които се чудят като мен, като си сложат ксенон дали ще е по-добре а вие какви спорове водите.
Като си сложиш ксенон на късите . просто не трябва да правиш нищо повече вижда се идеално. Аз си сложих и на дългите щото не ми се повтаряше сложната процедура по слагането която аз приложих. А освен това не исках двата фара да светя различно (единия жълто а другия бяло).
Малко трудно ще е да се разменят Н7 и Н1. Не е невъзможно но трябва да се вадят цокълите (държачите на крушката - щото са меко казано различни) от рефлектора а той (цокъла) е зачеканен от към вътрешната страна - така че може да се порази рефлектора.
Относно паленето. Палят веднага и се вижда. ( Като си купувах комплектите имаше и такива който палят с премигване , но човек не длъжен да си купува такива боклуци. Просто не трябва да се доверяваш на продавачите, че това е нормално)
Има само едно премигване на късите когато минаваш на дълги и обратно, но това е така защото релето на късите превключва. Но този проблем се решава много лесно.

oem
07-08-2008, 22:54
Аз исках само да покажа на хора, които се чудят като мен, като си сложат ксенон дали ще е по-добре а вие какви спорове водите.
Като си сложиш ксенон на късите . просто не трябва да правиш нищо повече вижда се идеално. Аз си сложих и на дългите щото не ми се повтаряше сложната процедура по слагането която аз приложих. А освен това не исках двата фара да светя различно (единия жълто а другия бяло).
Малко трудно ще е да се разменят Н7 и Н1. Не е невъзможно но трябва да се вадят цокълите (държачите на крушката - щото са меко казано различни) от рефлектора а той (цокъла) е зачеканен от към вътрешната страна - така че може да се порази рефлектора.
Относно паленето. Палят веднага и се вижда. ( Като си купувах комплектите имаше и такива който палят с премигване , но човек не длъжен да си купува такива боклуци. Просто не трябва да се доверяваш на продавачите, че това е нормално)
Има само едно премигване на късите когато минаваш на дълги и обратно, но това е така защото релето на късите превключва. Но този проблем се решава много лесно.

Ти какъв комплект сложи? Аз мисля да взема SuperHID от www.hid.bg Някой слагал ли е такъв? Дали са добри?

n_netov
08-08-2008, 13:15
Ти какъв комплект сложи? Аз мисля да взема SuperHID от www.hid.bg Някой слагал ли е такъв? Дали са добри?

Китайски в едни сини кутия (имаше снимка на астра на кутията) ама какво пишеше на тях сега не мога да кажа щото не са при мен. Довечера мога да видя.
Иначе са 6000K, 35W

oem
15-08-2008, 00:22
Сложий днес ксенона. Голяма разлика усетих. Но като че ли крушките ми треперят във фара. При малка неравност и светлината трепери. При вас как е?

Ilko Ivanov
15-08-2008, 01:38
Няма начин да треперят,ако си ги закрепил както трябва.Да не ти треперят рефлекторите?

oem
15-08-2008, 09:40
Дългите не треперят. Само късите. Те май неможаха да жлезнат до край крушките. Довечера пак ще ги гадая. Иначе друго обажда сега. Добре свети.

monimsl
15-08-2008, 09:46
Искам да попитам тези които имат от по дълго ксенони - като има мъгла ксенона по добре ли се справя или не.За би ксенона ми е ясно.И си взимайте ксенони а не ксиньони - мноо са смешни:idea:

kalata8
15-08-2008, 12:47
При лека мъгла са много по добре. Но при много гъста мъгла да ти кажа може и да са по зле защото светят по силно и осветяват силно облака пред теб. абе при гъста мъгла само инфрачервена камера помага 8-)

n_netov
15-08-2008, 13:14
Само късите. Те май неможаха да жлезнат до край крушките.
ксеновите крушки (поне мойте) са по-дълги от стандартната крушка.
но аз предаварително бях махнал металните калпачета на късите.
Според мен не е добре да подпират защото може да се строшат.
иначе при мен няма трепкане на фаровете - нито къси нито дълги

oem
15-08-2008, 15:23
Ако някой се колебае дали да си сложи ксенон и каква ще е разликата прилагам линк със снимките http://www.snimka.bg/album.php?album_id=271365
Забележете разликата в осветяването от страни

Колега. Ти махал ли си дефлектора на крушката?

encho
15-08-2008, 15:41
ксеновите крушки (поне мойте) са по-дълги от стандартната крушка.
но аз предаварително бях махнал металните калпачета на късите.
Според мен не е добре да подпират защото може да се строшат.
иначе при мен няма трепкане на фаровете - нито къси нито дълги


да те питам след като си махнал дефлекторите или както ти казваш металните капачета, как си закрепи крушките за рефлектора? то нали тези скобички за едно цяло с дефлектора?????

n_netov
15-08-2008, 15:54
да те питам след като си махнал дефлекторите или както ти казваш металните капачета, как си закрепи крушките за рефлектора? то нали тези скобички за едно цяло с дефлектора?????

Отрязах капачета с клещи, скобичките останаха 8-)

slav40
18-08-2008, 21:37
Отрязах капачета с клещи, скобичките останаха 8-)

после е часовникарска работа докато ги сложиш пак тия отделни дребни "железца",ако си малко по-нервен ще откачиш ... - баш Българсака работа ....

n_netov
18-08-2008, 21:48
после е часовникарска работа докато ги сложиш пак тия отделни дребни "железца",ако си малко по-нервен ще откачиш ... - баш Българсака работа ....

като си махнал стъклото предварително няма никакъв проблем :bouncing_smiley::bouncing_smiley:

но виж да махнеш стъклото . е това е голям проблем

slav40
18-08-2008, 22:00
я я я кажи как се маха,че трябва да го отварям да позачистя от боклуците !?

n_netov
18-08-2008, 22:10
Маха се смного труд и нерви!
Трябва ти макетно ножче, широки и тънки ламаринки и отверки!
Като отлепиш стъклото трябва много да внимаваш с лъскавата част, защото е завита с болтче, за да не се строши!
Лепи се със специален силикон.
За да свалиш фара трябва да махнеш и бронята.

търтей
18-08-2008, 22:12
нда
само дето след лепене събира конденз ;)

n_netov
18-08-2008, 22:20
Ааа, тук не съм съгласен. Моите от както съм ги лепнал съм я карал няколко пъти във вода и съм я мил пак няколко пъти и не е имало конденз!

50 cent
18-08-2008, 23:27
Дългите не треперят. Само късите. Те май неможаха да жлезнат до край крушките. Довечера пак ще ги гадая. Иначе друго обажда сега. Добре свети.
Аз имах същия проблем. Бяха къси и ги напънах. Влезнаха с 300 зора и започнаха да мигат. Мигат около 4-5 мин. докато загреят хубаво.
Карах така 2-3 месеца и познай. На път за Гърция ми изгаснаха всички видове светлини по сред нощ. Оказа се, че от това премигване е нагоряло лостчето за фаровете и в един момент е станало непоправимо. Лостчет върви с това на чистачките и сам можеш да се сетиш, че не е от най-евтините. ;)
Горещо ти препоръчвам да търсиш по-къси крушки и да дадеш малко повече пари, но да са качествени.

50 cent
18-08-2008, 23:36
ксеновите крушки (поне мойте) са по-дълги от стандартната крушка.
но аз предаварително бях махнал металните калпачета на късите.
Според мен не е добре да подпират защото може да се строшат.
иначе при мен няма трепкане на фаровете - нито къси нито дълги
Приятелю, заради такива като теб ме е страх да тръгна на дълъг път. Ти мислиш ли, че тези калпачета са сложени за красота? След като ги махнеш, фаровете не могат да се реголират по никакъв начин. Следователно насрещно движещите се автомобили не виждат нищо през ноща. Ксеноновите фарове дори ргулирани са опасно силни за другите участници, а когато не са регулирани през нощта са си полувин ПТП.

n_netov
19-08-2008, 08:28
Приятелю, заради такива като теб ме е страх да тръгна на дълъг път. Ти мислиш ли, че тези калпачета са сложени за красота? След като ги махнеш, фаровете не могат да се реголират по никакъв начин. Следователно насрещно движещите се автомобили не виждат нищо през ноща. Ксеноновите фарове дори ргулирани са опасно силни за другите участници, а когато не са регулирани през нощта са си полувин ПТП.

като си ги врътнеш с моторчето (в смисъл свалиш надолу) и никой не ти пресветка. За мен това е показателно, значи не заслепявам никого. Ако обаче фаровете са направени (регулирани) така, че да караш само на къси - е тогава може и да заслепяваш. А иначе изобщо не твърдя че калпачетата са сложени за красота. Но аз преди да ги махна четох тук във форума че и други са ги махнали.
А аз съм виждал много който и без ксенон те заслепяват достатъчно, а има и такива които изобщо не минават на къси. Е за мен тези са опасните.

n_netov
19-08-2008, 08:48
Оказа се, че от това премигване е нагоряло лостчето за фаровете и в един момент е станало непоправимо.

това най-лесно се оправя като извадиш релето на късите и на негово място свързваш едно допълнително реле плюс още два диода и един кондензатор.
при това новото реле винаги работи само с нормално отворения си контакт, като той се задържа в затворено положение когато превключваш къси дълги от кондензатора. През ключа минават само около 0.16А (зависи от консумацията на релето)
А ключа е нагорял защото когато палят ксеноните те дърпат по-голям ток от обикновената крушка, и както си написал при теб това нещо е продължавало 4-5мин, и направо му разказва играта.

50 cent
19-08-2008, 12:35
Приятелю, заради такива като теб ме е страх да тръгна на дълъг път. Ти мислиш ли, че тези калпачета са сложени за красота? След като ги махнеш, фаровете не могат да се реголират по никакъв начин. Следователно насрещно движещите се автомобили не виждат нищо през ноща. Ксеноновите фарове дори ргулирани са опасно силни за другите участници, а когато не са регулирани през нощта са си полувин ПТП.


като си ги врътнеш с моторчето (в смисъл свалиш надолу) и никой не ти пресветка. За мен това е показателно, значи не заслепявам никого. Ако обаче фаровете са направени (регулирани) така, че да караш само на къси - е тогава може и да заслепяваш. А иначе изобщо не твърдя че калпачетата са сложени за красота. Но аз преди да ги махна четох тук във форума че и други са ги махнали.
А аз съм виждал много който и без ксенон те заслепяват достатъчно, а има и такива които изобщо не минават на къси. Е за мен тези са опасните.

Тези така наречени шапки до колкото знам са за да концентрират светлината. Махнеш ли ги фара свети само дето и ти не знаеш на къде свети и до каква височина. Застани в тъмното срещу бяла стена и включи фаровете зада видиш колко по-разсеяна е светлината. Когато има шапчици светлината стига до една височина и осветява само наолу от тази граница. Когато тази граница я няма заслепяваш насрещно движещите се автомобили. Това, че не ти присветват не е критерий, че не ги заслепяваш ;)

Stoyan Georgiev
19-08-2008, 13:46
еи така в петък щях да се нашия в едно дърво заради някой с хубав ксенон... абе недейте да експериментирте, така си играете с живота на хората срещу вас

plamen76
08-02-2010, 19:36
Тези така наречени шапки до колкото знам са за да концентрират светлината. Махнеш ли ги фара свети само дето и ти не знаеш на къде свети и до каква височина. Застани в тъмното срещу бяла стена и включи фаровете зада видиш колко по-разсеяна е светлината. Когато има шапчици светлината стига до една височина и осветява само наолу от тази граница. Когато тази граница я няма заслепяваш насрещно движещите се автомобили. Това, че не ти присветват не е критерий, че не ги заслепяваш ;)

Днес направихме неуспешен опит да монтираме ксенон H7.
Някой намери ли решение за тези крушки,защото и на моите фарове се оказа че дефлекторите или както им е името,пречат да се сложи крушката(опира в тази шапка)Да се маха този дефлектор и дума не :big_whoops:може да става
И защо в сайта на PHILIPS дават за ксенонова крушка модела D2S.Ето и снимка:

mirchozo
08-02-2010, 21:05
По принцип можеш да намериш решение, въпроса е дали ще има ефект от това. Ето какво можеш да направиш, отваряш фара и режеш шапката и удължаваш крачката и, така няма да пречи на по-дългата крушка. Тук идва въпроса дали тази по-дълга крушка дали ще свети на фокус (риторичен въпрос) . Варианта е смяна на крушката само с такава която свети където трябва, щото иначе ще си поредния ...... с електрожени насреща, а такива шофери не се толерират хич и при първа възможност някой ще ти направи мръсно на пътя, я някой тираджия ще ти хвърли нещо (гайки съчми квото има под ръка), я някой друг.

rusiq86
08-02-2010, 21:07
Най-добре си намери други крушки за ксенона и готово, цената им е 30 лв!

plamen76
08-02-2010, 21:11
Най-добре си намери други крушки за ксенона и готово, цената им е 30 лв!

Че не са ли еднакви различните марки по стандарт

mirchozo
08-02-2010, 21:13
По принцип трябва да са еднакви, но производители колкото искаш, всики с различно качество.

Jivko7777
08-02-2010, 21:18
Днес направихме неуспешен опит да монтираме ксенон H7.
Някой намери ли решение за тези крушки,защото и на моите фарове се оказа че дефлекторите или както им е името,пречат да се сложи крушката(опира в тази шапка)Да се маха този дефлектор и дума не :big_whoops:може да става
И защо в сайта на PHILIPS дават за ксенонова крушка модела D2S.Ето и снимка:

Аз преди 3 дни си сложих ксенон и ти гарантирам че е Н7...Аз обаче избрах Луксима, незнам ти какво си купил...


Че не са ли еднакви различните марки по стандарт

Явно не! Все едно да си купуваш маратонки и нали знаеш при едните 43 номер е едно а при другите е съвсем друго...

plamen76
08-02-2010, 21:21
По принцип трябва да са еднакви, но производители колкото искаш, всики с различно качество.

Значи трябва да взема крушката и да обикалям за такава с по-къс цокъл-пак H7.Ебати случая
И защо филипс дават друга крушка

spe4elist
08-02-2010, 21:31
D2S e ксенон, за фейслифта, а Н7 е халоген - преди това. Обещавам ти, че няма да намериш Н7 по-къса! Това е стандарт. Просто при теб, калпачето ти пречи ...

mirchozo
08-02-2010, 21:33
Тук не мога да се съглася много, виждал съм 2 крушки Н7 , едната е по-дълга от другата с около 1см, явно колегата е попаднал на дългата. Е сега колко е била Н7 само тя си знае, но е факт че на пазара е пълно с боклуци.

plamen76
08-02-2010, 21:36
D2S e ксенон, за фейслифта, а Н7 е халоген - преди това. Обещавам ти, че няма да намериш Н7 по-къса! Това е стандарт. Просто при теб, калпачето ти пречи ...

И какво трябва да направя че да си монтирам ксенон(и как при други колеги го няма този проблем)

Разликата в крушките е около 5 мм.И това H7 не е ли обозначение за захфата, не за цокъла

napoli
08-02-2010, 21:43
Аз преди 3 дни си сложих ксенон и ти гарантирам че е Н7...Аз обаче избрах Луксима, незнам ти какво си купил...



Явно не! Все едно да си купуваш маратонки и нали знаеш при едните 43 номер е едно а при другите е съвсем друго...
Здравей,въпроса ми е следния,има ли голяма разлика с този ксенон Х7 на луксима,защото съм му хвърлил око.И нали не пречи на насрещно движещитесе.Светлината е концентрирана черта.За около 200лв.Крушките стават ли без проблем.

688757
08-02-2010, 21:49
Луксима си е чист китайски ксенон който просто е брандиран.И на рефлекторен фар правен за халогенна крушка ако сложиш ксенон ставаш плазмен телевизор,ще хвърля светлина навсякъде,дори и на 5 метра да свети пред тебе,особенно ако са ти матирали ,надраскани стъклата на фаровете е ужас.Моляви се не слагайте ксенон на обикновенните фарове на 156,заслепява страшно.То на лупи заслепява пък какво остава на обикновенния рефлекторен фар.

Jivko7777
08-02-2010, 22:01
Здравей,въпроса ми е следния,има ли голяма разлика с този ксенон Х7 на луксима,защото съм му хвърлил око.И нали не пречи на насрещно движещитесе.Светлината е концентрирана черта.За около 200лв.Крушките стават ли без проблем.

Не пречи да само обаче ако си регулираш фаровете ;)
И да крушките стават без никакъв проблем ;)

plamen76
08-02-2010, 22:02
Отказвам се,като намеря решение ще пиша

plamen76
12-02-2010, 20:29
Вчера монтирахме ксенона BOSCH 55w.6000к.
Но махнахме чашките във фаровете,нямаше друг начин-4 различни ксенона пробвахме-опират всичките вкл. един Eagleeye H7 който бе монтиран на на една 156-ца 1.8 без да опира.Не знам защо е така ,фаровете ми са оригиналните ,както и да е.Тази вечер ги засякох поради това че в Бургас има гъста мъгла и тъй-като от този тест по-верен няма ми показа много добро насочване на светлината.Има малко разсейване по височина но е по-скоро като паразитно.Пробвахме дали заслепявам насрещните коли-не повече от другите ксенони.Много интензивна светлина,направи ми впечатление че не направиха стена като халогена а проникват достатъчно добре през мъглата.Не знам но този ксенон осветява като електрожен дори и от 20м.
Добра инвестиция-доволен съм

ФЕРАРИСТ
12-02-2010, 20:38
Аз съм с Н1, без чашки, 55 ватов и е много добре, но на другата Н7 си влиза без ядове....

spe4elist
12-02-2010, 21:47
Вчера монтирахме ксенона BOSCH 55w.6000к.
Но махнахме чашките във фаровете,нямаше друг начин-4 различни ксенона пробвахме-опират всичките вкл. един Eagleeye H7 който бе монтиран на на една 156-ца 1.8 без да опира.Не знам защо е така ,фаровете ми са оригиналните ,както и да е.Тази вечер ги засякох поради това че в Бургас има гъста мъгла и тъй-като от този тест по-верен няма ми показа много добро насочване на светлината.Има малко разсейване по височина но е по-скоро като паразитно.Пробвахме дали заслепявам насрещните коли-не повече от другите ксенони.Много интензивна светлина,направи ми впечатление че не направиха стена като халогена а проникват достатъчно добре през мъглата.Не знам но този ксенон осветява като електрожен дори и от 20м.
Добра инвестиция-доволен съм

Колега, много съжалявам, че трябва да ти разваля кефа, но ще ти го кажа директно - такова животно нема...
Бош НЕ произвежда ксенонови системи "тип Н7"! Можеш да ми вярваш! Вероятно си попаднал на менте...

plamen76
12-02-2010, 21:53
Колега, много съжалявам, че трябва да ти разваля кефа, но ще ти го кажа директно - такова животно нема...
Бош НЕ произвежда ксенонови системи "тип Н7"! Можеш да ми вярваш! Вероятно си попаднал на менте...

Дори да е така кефа не ми се разваля.Утре ще постна снимки за форума да се знае и от другите.

Jivko7777
12-02-2010, 22:16
Колега, много съжалявам, че трябва да ти разваля кефа, но ще ти го кажа директно - такова животно нема...
Бош НЕ произвежда ксенонови системи "тип Н7"! Можеш да ми вярваш! Вероятно си попаднал на менте...

Еми може и да е така, но и аз преди време когато търсих ксенон за моята 156 бях на крачка да си взема Боша http://eftini.com/xenon-bosch-hid-h7-6000k-55w-p-7758.html?cPath=12_235_25_861 , но все пак се спрях на Луксима...

spe4elist
12-02-2010, 22:20
Еми може и да е така, но и аз преди време когато търсих ксенон за моята 156 бях на крачка да си взема Боша http://eftini.com/xenon-bosch-hid-h7-6000k-55w-p-7758.html?cPath=12_235_25_861 , но все пак се спрях на Луксима...

И неспециалист ще открие разликата между истинската емблема и това ...

Jivko7777
12-02-2010, 22:23
И неспециалист ще открие разликата между истинската емблема и това ...

Е разбира се, то е ясно че няма как истински Бош да е за 175 лв http://s16.rimg.info/1377de4f44c9895d8482ea0211a556be.gif

spe4elist
12-02-2010, 22:38
Малко инфо за заинтересованите:

Ксенонова лампа (D2R , D2S) - 170,00 лв за 1 брой, траф - около 350 лв за брой... или общо около 1000 лв за комплекта. Освен това, гореспоменатите лампи, са несъвместими с конвенционалните фарове, предназначени за лампи тип "Н" ...

rusiq86
13-02-2010, 00:09
Аман от ксенони ментета за мн пари. Ксенона е хубаво нещо, но какви са тия 170+ за комплект, с кво ще свети по-добре от моя за 90 например, тънки дигитални баласти пак...с нищо, просто някой няма да прибере кинти, кинти. Но съм твърдо за, просто това животно свети много доволно :)
П.С. фаровете ан 156-ците не заслепяват, просто не са регулирани, никога за 6 месеца не са ми ресвяткали, с халогенните крушки, които също бяха регулирани ми светиха повече.

R-156
13-02-2010, 00:19
Хора вие имате ли акъл да слагате 55 ватов ксенон? С какъвто и фар да сте ще дразните много!
То не стига, че с обикн. ксенон дразним окото, а за по-силния няма да коментирам.
Като искате да свети повече сложете на и на дългите ксенон!

Jivko7777
14-02-2010, 03:10
Хора вие имате ли акъл да слагате 55 ватов ксенон? С какъвто и фар да сте ще дразните много!
То не стига, че с обикн. ксенон дразним окото, а за по-силния няма да коментирам.
Като искате да свети повече сложете на и на дългите ксенон!

Е че то разлика няма до колкото знам, просто 55 ватовия се слага на по новите коли за да не им отчита грешки че се използва по слаб ток...Просто преди около 2 седмици си сложих моя и преди това обстойно разучих нещата, иначе ест. че щях да си сложа уж по силния, но няма смисъл, защото силата на светлината е една и съща!

plamen76
14-02-2010, 18:20
Дори да е така кефа не ми се разваля.Утре ще постна снимки за форума да се знае и от другите.
Ето малко снимки-не знам колко е оригинален,някой ако може да разгадае да каже.

GoPlay
14-02-2010, 18:47
Ето малко снимки-не знам колко е оригинален,някой ако може да разгадае да каже.


Не е оригинален бош, но и не е по-лош от всички останали китайци. :)

cassillas
14-02-2010, 18:52
Ето инфо за истински бош ксенон:

spe4elist
14-02-2010, 19:16
Колеги, не се бъркайте, Бош Ксенон Силвър е името на най-новия модел халогени на Бош! Това е серия Н1, Н4 и Н7. Това са нормални халогени с по-добра осветеност! НЯМАТ нищо общо с ксенон технологията. Като четете в интернет, барем вниквайте малко в съдържанието!

oem
14-02-2010, 19:25
Колеги, не се бъркайте, Бош Ксенон Силвър е името на най-новия модел халогени на Бош! Това е серия Н1, Н4 и Н7. Това са нормални халогени с по-добра осветеност! НЯМАТ нищо общо с ксенон технологията. Като четете в интернет, барем вниквайте малко в съдържанието!

Ти пробвал и си ги? Светят ли бяло наистина?

spe4elist
14-02-2010, 19:26
Още не съм, очаквам доставка от Германия ...

oem
14-02-2010, 19:32
Още не съм, очаквам доставка от Германия ...

Ми да кажеш после какви са ти впечатленията :) До сега съм пробвал и на Филипс и на Осрам и имат разлика от обикновените, но пак жълтеят.

688757
14-02-2010, 20:02
Жълтеят ама ако ксенона ти синее,ако ксенона е горе долу бял са си бели.Междудругото досега аз поне не съм видял бял китайски ксенон.4300 се мъчи да докара бяло но малко лилавее,свети като луминисцентна лампа.5000 има някакви оттенъци на синьо,жълто и зелено.6000 и нагоре са определено със сини-лилави оттенъци.Че светят силно китайските така е,но просто не могат да докарат бял цвят.А за халогенните крушки доволен съм от Осрам найт брейкър монтирани на дългите които са с перфектни рефлектори и много важно,докарал съм до крушките 13,5 в. Така светят почити бяло и цвета е почити като на ксенона ми 4300 к на късите,макар че той пък лилавее малко.

haljscho
14-02-2010, 21:25
Жълтеят ама ако ксенона ти синее,ако ксенона е горе долу бял са си бели.Междудругото досега аз поне не съм видял бял китайски ксенон.4300 се мъчи да докара бяло но малко лилавее,свети като луминисцентна лампа.5000 има някакви оттенъци на синьо,жълто и зелено.6000 и нагоре са определено със сини-лилави оттенъци.Че светят силно китайските така е,но просто не могат да докарат бял цвят.А за халогенните крушки доволен съм от Осрам найт брейкър монтирани на дългите които са с перфектни рефлектори и много важно,докарал съм до крушките 13,5 в. Така светят почити бяло и цвета е почити като на ксенона ми 4300 к на късите,макар че той пък лилавее малко.
Искаш да кажеш, че има друг освен КИТАЙСКИ???????:clap2:

BLUE1
14-02-2010, 21:36
За Бога братя, не си монтирайте ксенони!!! Ултра селско е и заслепяват.

TS
14-02-2010, 21:58
Малко инфо за заинтересованите:

Ксенонова лампа (D2R , D2S) - 170,00 лв за 1 брой, траф - около 350 лв за брой... или общо около 1000 лв за комплекта. Освен това, гореспоменатите лампи, са несъвместими с конвенционалните фарове, предназначени за лампи тип "Н" ...

Точно така.

mirchozo
14-02-2010, 22:05
За Бога братя, не си монтирайте ксенони!!! Ултра селско е и заслепяват.

МожИ да е селскУ, ама е мУдернУ...., пАк и заслепяАат само насрешнУ идващитИ

Сега сериозно, има страшни боклуци на пазара, но не всеки има възможност за ксенон от висок клас. Докато не се забранят със закон, просто няма да има управия.

oem
15-02-2010, 07:53
Жълтеят ама ако ксенона ти синее,ако ксенона е горе долу бял са си бели.Междудругото досега аз поне не съм видял бял китайски ксенон.4300 се мъчи да докара бяло но малко лилавее,свети като луминисцентна лампа.5000 има някакви оттенъци на синьо,жълто и зелено.6000 и нагоре са определено със сини-лилави оттенъци.Че светят силно китайските така е,но просто не могат да докарат бял цвят.А за халогенните крушки доволен съм от Осрам найт брейкър монтирани на дългите които са с перфектни рефлектори и много важно,докарал съм до крушките 13,5 в. Така светят почити бяло и цвета е почити като на ксенона ми 4300 к на късите,макар че той пък лилавее малко.

Ами колега, това не е точно така. Мите крушки са 4300к и даже и леко жълтеят. Само в началото като ги пусна, през първите 30-тина секунди лилавеят и после избеляват и на края с лек жълтеникав утенък даже си светят.

688757
15-02-2010, 09:20
Значи при мене така светеха 5000 к,имаха леко жълтеникав оттенък но имаха и зелено и синьо в тях.Това е според мене,някой може да каже че е било бяло.Та въпроса беше че на коли със оригинален ксенон съм виждал да светят съвсем бяло ,но китайските винаги имат някакъв оттенък.

oem
15-02-2010, 09:26
Значи при мене така светеха 5000 к,имаха леко жълтеникав оттенък но имаха и зелено и синьо в тях.Това е според мене,някой може да каже че е било бяло.Та въпроса беше че на коли със оригинален ксенон съм виждал да светят съвсем бяло ,но китайските винаги имат някакъв оттенък.

Ам то на пазара има или китайски или оригинални за много пари :) Средно няма :) Моя ксенон знаеш ли как трепери пък. Боклуци абсолютни...

spe4elist
15-02-2010, 09:30
Ам то на пазара има или китайски или оригинални за много пари :) Средно няма :) Моя ксенон знаеш ли как трепери пък. Боклуци абсолютни...

С това мнение съм абсолютно съгласен :thumbup:

oem
15-02-2010, 09:37
С това мнение съм абсолютно съгласен :thumbup:

Ми то по този въпрос две мнения може ли да има? Вярно от китайските има някои и по-качествени модели като изработка, но все си е спестена от нещо електроника и е въпрос на късмет да попаднеш да нещо което да искара малко повече време от аналогичното му друго такова.

morfius
15-02-2010, 14:27
Ей за това и разкарах китовете на 156 та, то не бе въртене и напасване, не бе чудо - все светеха където не трябва... сега се чудя Филипс Найт Гайд да слагам или да чакам отзиви за новите Бош "Ксенон Силвър".

На 146 та обаче иззад лупите китайчетата се държат съвсем културно, регулирани са на стенд фаровете и нито на насрещните нито в огледалата пречат.

oem
15-02-2010, 14:29
Ей за това и разкарах китовете на 156 та, то не бе въртене и напасване, не бе чудо - все светеха където не трябва... сега се чудя Филипс Найт Гайд да слагам или да чакам отзиви за новите Бош "Ксенон Силвър".

На 146 та обаче иззад лупите китайчетата се държат съвсем културно, регулирани са на стенд фаровете и нито на насрещните нито в огледалата пречат.

При мен си паснаха добре крушките и са настроени фаровете добре и не заспеляват много. Но пак си е заслепяване. С лупите е друго вече.

morfius
15-02-2010, 14:46
Пробвал ли си ги на стенд... картинката е грозна, на стена не личи толкова но на стенда се виждат едни облачета :horror:

sotko80
18-05-2010, 15:34
Привет колеги.Понеже и аз имах пробем вчера с монтирането на ксенон Н7 ,или иначе казано невъзможносто да влезне поради това,че опира в рефлектора.
Та да споделя как реших въпросния проблем тъй като четох в една тема която немога да намеря сега,но пък въпроса е засегнат и тук,че някой си режат рефлектора,а според мен е грешка.Та в самия комплект на ксеноните имат по една бяла пластмасова шайба която ги притиска в чашката в която стоят.Тази шайбичка изпилих вътрешния отвор така,че да влезне крушката през нея и след това по същия начин външния край изпилих до размера на крушката.По този начин крушката остана по-назад и не опира в рефлектора.Малко по-трудно я защипах,то не,че с халогенките става по-лесно понеже не виждаш кво правиш ама с използването на дамско огледалце стана за нула време.Това е успех на всички занапред които срещнат този проблем.

didod
18-05-2010, 19:11
Е така си елиминирал и малката вероятност крушката да е на фокус... Вероятно ще започне и да трепти.

sotko80
18-05-2010, 23:39
нищо подобно колега всичко е 6-ти номер с изключение на това,че ще ги вдигна още една идея фаровете и утре вечер ще кача снимки да видиш как си прави чертата.
Виж кво е положението в момента.
http://media.snimka.bg/6266/018787736.jpg
P.S-Все си мисля,че дори и при някой да се получи така,че да му бяга фокуса ще има по-голям шанс да ги настрои отколкото ако си резне рефлектора тогава шанса му е нулев ,нали така.

CTOMAHATA
19-05-2010, 01:07
P.S-Все си мисля,че дори и при някой да се получи така,че да му бяга фокуса ще има по-голям шанс да ги настрои отколкото ако си резне рефлектора тогава шанса му е нулев ,нали така.

Как така ще го настроиш ако не е на фокус? Единственния начин да свети правилно е светлинния источник (нагретия балон с газ от лампата) да е на точно същото място където се намира нажежаемата жичка на халогенната кружка. Всякакво местене напред, назад, наляво или надясно дори с милиметър изкривяват светлинния сноп драстично.

И второ дори и да е що годе на фокус се появяват нежелани отблясъци. Причината е, че светещата дъга през кеноновия газ е различна по форма и размер от строго цилиндричната форма на навитата жица в халогенната кружка. Допълнителни разсейвания се получават от надрасканите с времето пластмасови фарове.

А тези снимки които поствате срещу стени или дървета са вятър работа. Повечето цифрови апарати експонират кадъра мерейки осветеността на цялата снимка. При наличието на силната светлина от фара се получава по-бърза скорост на затвора (за да не "изгори" долната част от снимката). Така отблясъците и мътлявите петна отгоре не се виждат.

Аз лично си направих проучване (http://alfaromeo-bg.com/forum/showthread.php?t=46111) по въпроса и се отказах от задачата. Крам си с Philips NightGuide и съм страшно доволен от избора.

ето едно филмче (http://www.youtube.com/watch?v=yVuSSdZNsZw&feature=player_embedded) за After market HDI


ПП
Уви докато не започнат да спират от движение. Винаги ще има хора, които експериментират с живота на другите. За съжаление техния брой расте, а това силно ме притеснява.

sotko80
19-05-2010, 09:03
Да сигурно си прав,аз що ли писах да са е.....а в главата да споделя кво съм направил вместо да си режа дефлектор ли е,рефлектор ли е.Уж да помогна на някой пичове дето са решили да си окепазят фаровете,а ще излезна,че съм убиец на пътя.
Ай със здраве млъквам по въпроса кой както иска да се оправя.

CTOMAHATA
19-05-2010, 09:44
...а ще излезна,че съм убиец на пътя... Точно такъв си, както и всички останали експриментатори.


еи така в петък щях да се нашия в едно дърво заради някой с хубав ксенон... абе недейте да експериментирте, така си играете с живота на хората срещу вас

Мислете с главите си бе хора. Какво значи може и да си прав, пък аз ще си правя каквото си искам? Аман от разбирачи! Всичко било 6-ти номер. Ще ги дигна още, че и гаргите на дървото да ослепеят...

коков
21-05-2010, 13:42
Еми колиги може да правите като мене .Един приятел си сложи ксенони незнам точно какви но започнахме да му правим номера като го видим срещу нас минаваме в неговото платно и той се стряска и спира щото се е усетил какво причинява да отсрещния .

Доко
21-05-2010, 15:39
ПП
Уви докато не започнат да спират от движение. Винаги ще има хора, които експериментират с живота на другите. За съжаление техния брой расте, а това силно ме притеснява.

Аз защо си мисля, че първо трябва да забранят вноса от UK да се движи по-нашите пътища, те май-повече заслепяват, а ако не ти е регулиран фара правилно, с ксенон и без ксенон ще си заслепяваш като англичанин насрещните. ;-)

Dodo 155
21-05-2010, 20:40
Аз защо си мисля, че първо трябва да забранят вноса от UK да се движи по-нашите пътища, те май-повече заслепяват, а ако не ти е регулиран фара правилно с ксенон и без ксенон ще си заслепяваш като англичанин насрещните. ;-)
Подкрепям те на 100% !!!
:thumbup:
Фаровете на аглийска кола не могат да се регулират за нашето движение!!! Не случайно ги делят за коли с ляв и десен волан ;)
Преди няколко дни за пореден път поредният олигофрен с "евтина" от Англия кола щеше да ме шибне отстрани ... п*д*ли ...
Пълна забрана за регистрация! Само на части!

slav40
21-05-2010, 21:47
нищо подобно колега всичко е 6-ти номер с изключение на това,че ще ги вдигна още една идея фаровете и утре вечер ще кача снимки да видиш как си прави чертата.
Виж кво е положението в момента.
http://media.snimka.bg/6266/018787736.jpg
P.S-Все си мисля,че дори и при някой да се получи така,че да му бяга фокуса ще има по-голям шанс да ги настрои отколкото ако си резне рефлектора тогава шанса му е нулев ,нали така.
Въобще не е отрязана светлината на тази снимка - няма 156-ца с оригиналните фарове карело дето е с афтърмаркет ксенон за 100-150лв да отрязва светлината -я застани срещу стена и снимай - да видиш какво става -я застани пред колата и снимай- да видиш какво става.


Еми колиги може да правите като мене .Един приятел си сложи ксенони незнам точно какви но започнахме да му правим номера като го видим срещу нас минаваме в неговото платно и той се стряска и спира щото се е усетил какво причинява да отсрещния .
Та викаш да караме в насрещното, каквото не ни хареса от този насреща да му минаваме в платното - много умно.
:pain:

dobromirski
21-05-2010, 22:08
Не виждам защо се карате. HID само с лупа и активно регулиране по височина.
Аз съм се наканил на Сеата вместо халогенни фарове за мъгла, два газоразрядни блицове и да започвам да "наказвам" , да видите Убаво ли е !!!!

sotko80
06-06-2010, 19:18
[QUOTE=slav40;708410]Въобще не е отрязана светлината на тази снимка - няма 156-ца с оригиналните фарове карело дето е с афтърмаркет ксенон за 100-150лв да отрязва светлината -я застани срещу стена и снимай - да видиш какво става -я застани пред колата и снимай- да видиш какво става.


Сори сега видях какво си писал за стената и тнт нямаш никакъв проблем довечера ги имаш снимките гарантирам на всички ви,че не заслепявам никой,направихме на машина реглажа като по учебник с наклон 1 градус и в момента съм ги свалил две степени надолу,резултатът е перфектен и всички са доволни.

bi40
07-06-2010, 12:15
колеги искам да попитам ,задължително ли трябват стоп ерор кабели?ако ксенона е 55ватов ?колата е 1.6 156

AlfaMan
07-06-2010, 14:14
Ако слагаш на късите, не ти трябва, защото 156-та не ги чеква (винаги ми е било странно защо).

bi40
07-06-2010, 14:23
Тоест чеква габаритите а не чеква късите(малко странно ми се струва и на мен),не си спомням като ми и горяла крушка на късите дали свети.Ок мерси за инфото:super:

mirchozo
08-06-2010, 23:08
Чека не проверява крушките на фаровете, нито къси, нито дълги,(дори и халогените мисля) т.е. "стоп ерор кабели" не ти трябват. Защо е така можем просто да гадаем, вероятно защото тока е по-голям спрямо другите чеквани прибори, но все пак не е невъзможно да се тества. Най-вероятно на инж.Тоци Бегали не му се е занимавало или просто щото италянските крушки са с живот по-дълъг от този на автомобила.

R-156
08-06-2010, 23:25
Аз слагах такива кабели /50кинта бяха/
Понеже ми пресветваше ксенона /при къси-дълги/ и понякога не ми палеха и 2те крушки. Като цяло се оправи проблема :)
И един съвет- да слагат ксенон само тези, които имат чисто г/д нови фарове.

mitenceto89
08-06-2010, 23:26
Чека не проверява крушките на фаровете, нито къси, нито дълги,(дори и халогените мисля) т.е. "стоп ерор кабели" не ти трябват. Защо е така можем просто да гадаем, вероятно защото тока е по-голям спрямо другите чеквани прибори, но все пак не е невъзможно да се тества. Най-вероятно на инж.Тоци Бегали не му се е занимавало или просто щото италянските крушки са с живот по-дълъг от този на автомобила.

Мисля че не проверява къси и дълги, защото ако има изгоряла крушка, няма как да не забележиш, но ако ти е изгорял габарита, няма как да го разбереш (ако не застанеш пред колата де). Същото е и при задните светлини - няма как да видиш от шофьорското място свети ли не.
С няколко думи - следи дали всички задължителни светлини (показващи габаритите на автомобила и стоп-светлини) са в изправност.
Не съм сигурен дали следи "мигачите" ;)
Поправете ме ако греша или допълнете ако съм прав :)

Jivko7777
09-06-2010, 23:02
Чека не проверява крушките на фаровете, нито къси, нито дълги,(дори и халогените мисля) т.е. "стоп ерор кабели" не ти трябват. Защо е така можем просто да гадаем, вероятно защото тока е по-голям спрямо другите чеквани прибори, но все пак не е невъзможно да се тества. Най-вероятно на инж.Тоци Бегали не му се е занимавало или просто щото италянските крушки са с живот по-дълъг от този на автомобила.

Е няма каква да гадаем :) Просто ако изгори габарит трудно би разбрал, а ако ти изгори едната крушка на късите светлини ще разбереш веднага :) Иначе до сега не се бях замислял защото и аз нямам стоп ерор кабели, а нямам проблеми :)

Единствения проблем ми е когато съм на къси (където само там имам ксенон) когато прецъкна на светкавица или просто включа дългите, за около секунда изгасват късите!!! Та какво бихте ме посъветвали защо става така?
Естествено не е болка за умиране, но все пак...всяко едно такова буквално включване и изключване на ксенона съкращава неговия живот, а и като цяло това ме дразни...

oem
09-06-2010, 23:05
Е няма каква да гадаем :) Просто ако изгори габарит трудно би разбрал, а ако ти изгори едната крушка на късите светлини ще разбереш веднага :) Иначе до сега не се бях замислял защото и аз нямам стоп ерор кабели, а нямам проблеми :)

Единствения проблем ми е когато съм на къси (където само там имам ксенон) когато прецъкна на светкавица или просто включа дългите, за около секунда изгасват късите!!! Та какво бихте ме посъветвали защо става така?
Естествено не е болка за умиране, но все пак...всяко едно такова буквално включване и изключване на ксенона съкращава неговия живот...

Реле с кабели директно от акумулатора и кондензатори 4700 микро. Аз така си реших проблема и колкото и да цъкам нема грижи :)

sliyypi
10-06-2010, 16:37
колеги сложил сам ксенон и искам да сложа и диоди и на габарита трябва ли да е с изместен центар и тоя диод или ще стане и с обикновен .благодаря предварително

ФЕРАРИСТ
10-06-2010, 20:48
Снощи боднах фаровете "Мирчозо" тунинг, с лупи казва съвсем друго, 55ватов ксенон, хем свети юнашки, хем не заслепява......тва е истината......сега и другите ще правя така....

Montero881988
23-02-2012, 09:13
Някой знае ли точно колко мм е обикновенната ксенонова крушка H7 която не пасва, и колко мм е другата която пасва и не опира при монтаж на ксенон..С няколко думи,колко мм крушка влиза без да опира в шапчиците

d1lian
23-02-2012, 10:47
Някой знае ли точно колко мм е обикновенната ксенонова крушка H7 която не пасва, и колко мм е другата която пасва и не опира при монтаж на ксенон..С няколко думи,колко мм крушка влиза без да опира в шапчиците

Като мм не мога да ти кажа, обаче аз си поръчах от http://www.bktuning.net/ , модела КСЕНОН КОМПЛЕКТ - H7 СЛИМ 35W и пасва точно. Тогава човека ми написа по skype колко мм е, но не помня....можеш да питаш.

Montero881988
23-02-2012, 11:20
мерси колега ще се опитам да се свържа,но щом те ги имат,предполагам че ако разбера колко мм трябжа да е и друго място мога да ги намеря

Satanism
23-02-2012, 11:27
Моите H7-ци бяха H7C, демек скъсени и бяха 44мм...

rusiq86
23-02-2012, 12:43
Колко китайски ксенона съм видял и поръчал, никога ама никога не са опирали кршките.
Над 10 комплекта!

d1lian
23-02-2012, 13:20
Колко китайски ксенона съм видял и поръчал, никога ама никога не са опирали кршките.
Над 10 комплекта!

Явно си късметлия...аз преди да си взема тези пробвах 3-4 вида и опираха, освен едни дето бяха 200 комплекта ;)

Montero881988
23-02-2012, 15:39
то за китайски иде реч да се слагат,ще трябва да се поразтърся значи

haljscho
23-02-2012, 18:38
Хубаво де, кво като опират!!!

d1lian
23-02-2012, 19:38
Хубаво де, кво като опират!!!

Прав си, наистина не пречи ако опират, въпроса е да влизат докрай ;)

StanG
23-02-2012, 20:18
Днес подочух, че до година-две щели да забраняват ксенона в ЕС, освен ако не е фабрично сложен?

Jivko7777
23-02-2012, 20:28
Днес подочух, че до година-две щели да забраняват ксенона в ЕС, освен ако не е фабрично сложен?

глупости ;)

Satanism
23-02-2012, 22:16
Че той отдавна е дефакто забранен..в повечето държави няма да минете технически с афтърмаркет ксенон

NightRider
24-02-2012, 01:10
От Илиенци - вече 18мес. съм с 55W и на късите, и на фаровете за мъгла. Auto Leader им е марката и стават точно

Novachev
24-02-2012, 21:13
Че той отдавна е дефакто забранен..в повечето държави няма да минете технически с афтърмаркет ксенон
Днес минавах ГТП
И слагаха нещо пред фаровете за да ги мерят.( с ловко движение веднага ги забих макс надолу) Човека ми каза пръскат много светлината на ся а аз му се смея и му викам а що бе добре са.
Както и да е докато чаках да станат 20 минути за да мине прегледа се заприказвахме с човека.
Той ми каза че при тях пристига постановление да измерват светлината и да не пускат колите да минават ГТП. Каза че догодина може и да не мина преглед с ксенона. И аз му викащ е ми ще слагам обикновени крушики за прегледа,а той спомена това дето го казват по телевизията да спирането от движение.

aleck
25-02-2012, 09:08
Като мм не мога да ти кажа, обаче аз си поръчах от http://www.bktuning.net/ , модела КСЕНОН КОМПЛЕКТ - H7 СЛИМ 35W и пасва точно. Тогава човека ми написа по skype колко мм е, но не помня....можеш да питаш.

Колега, доволен ли си от този комплект..??? Аз ходих на място да ги гледам, но чакам отзиви за различните видове...

d1lian
25-02-2012, 12:05
Колега, доволен ли си от този комплект..??? Аз ходих на място да ги гледам, но чакам отзиви за различните видове...

Ами честно казано супер доволен съм щото баластите са много по-малки и лесно се закрепват с опашки. Това е голямо предимство ако имаш примерно като мен ксенон и на дългите обаче с по-големите баласти, дето си имат стойки и не остава никакво място за други..А като светене си светят екстра, обаче май бих ги заменил с 55 ватови - на дългите ми са такива и светят къде къде повече ;)

Drag0
25-02-2012, 14:16
Че той отдавна е дефакто забранен..в повечето държави няма да минете технически с афтърмаркет ксенон
С "лупи" можеш да минеш без проблем ТUV.


От Илиенци - вече 18мес. съм с 55W и на късите, и на фаровете за мъгла. Auto Leader им е марката и стават точно
:sickness:

Днес минавах ГТП
И слагаха нещо пред фаровете за да ги мерят.( с ловко движение веднага ги забих макс надолу)

Гордееш ли се със себе си ? :?

Satanism
25-02-2012, 14:27
Не съм сигурен....въпроса не е в лупите, лупите не са задължителни за ксенона като цяло, въпроса е, че си правил модификации по осветителната уредба.

Drag0
25-02-2012, 14:49
Не съм сигурен....въпроса не е в лупите, лупите не са задължителни за ксенона като цяло, въпроса е, че си правил модификации по осветителната уредба.

Ти модификации си правил , за това няма спор . Само че хубавият прожектор насочва и отсича така светлината , че е много по-добре от редица чисто нови автомобили с рефлекторни фарове.
Имам познат в Германия , който е минавал TUV с добре retrofit-нати "лупи". :)

Satanism
25-02-2012, 14:51
Може, но според мен това по-скоро е било късмет, отколкото някаква практика :)

Novachev
25-02-2012, 18:01
:sickness:


Гордееш ли се със себе си ? :?
Не разбрах какво целиш с този цитат изваден от контекста. Идеята на поста ми е че в пунктовете за ГТП се проверява интензивността на светлината на фаровете. Провеждащия измерванията не е споменал че са вдигнати фаровете. Границата на регулиране на фаровете от купето не е голяма.
И да гордея се защото с много труд съм регулирал поставения ксенон така че да свети в същите граници както оригиналните фарове Не единия на горе другия надолу. Което е и потвърдено от ГТП. А ти който правиш забележка имаш ли документ който да са ти правил измерване на светлините и да е констатирано че съответстват и не не пречиш на останалите участници в движението.

giliev
25-02-2012, 18:03
Колеги от доста време карам с ксенон на късите. Осветеността е доста по - добра и то при положение, че не ми присветват насрещно движещите се. Обаче на уредите за регулиране на фарове нещата не стоят добре. Крушките са влезли до край, но опират в капачката, изкривяват се и много разпръскват светлината. Обясниха ми, че трябва да се дупчат капачките, за да не опират крушките. За момента съм се въздържал. Не зная дали няма да мога да намеря по - къси крушки, за да избегна преработките по фара. Имате ли идея ?
А относно дългите. Паленето на ксенона не отнема ли време, следователно ако карате по завои дали ще може да използвате дългите, както с халогенна крушка? Честно казано това ме спира да сложа ксенон и на дългите.

NightRider
25-02-2012, 18:26
Колеги от доста време карам с ксенон на късите. Осветеността е доста по - добра и то при положение, че не ми присветват насрещно движещите се. Обаче на уредите за регулиране на фарове нещата не стоят добре. Крушките са влезли до край, но опират в капачката, изкривяват се и много разпръскват светлината. Обясниха ми, че трябва да се дупчат капачките, за да не опират крушките. За момента съм се въздържал. Не зная дали няма да мога да намеря по - къси крушки, за да избегна преработките по фара. Имате ли идея ?
А относно дългите. Паленето на ксенона не отнема ли време, следователно ако карате по завои дали ще може да използвате дългите, както с халогенна крушка? Честно казано това ме спира да сложа ксенон и на дългите.
Паленето отнема време, определено. Колкото до дългите крушки - не ти ги знам какви са, но аз нямам проблем с дължината - точно до капачката са. Така, че всичко опира до модела и производителя

Satanism
25-02-2012, 18:45
Колеги от доста време карам с ксенон на късите. Осветеността е доста по - добра и то при положение, че не ми присветват насрещно движещите се. Обаче на уредите за регулиране на фарове нещата не стоят добре. Крушките са влезли до край, но опират в капачката, изкривяват се и много разпръскват светлината. Обясниха ми, че трябва да се дупчат капачките, за да не опират крушките. За момента съм се въздържал. Не зная дали няма да мога да намеря по - къси крушки, за да избегна преработките по фара. Имате ли идея ?
А относно дългите. Паленето на ксенона не отнема ли време, следователно ако карате по завои дали ще може да използвате дългите, както с халогенна крушка? Честно казано това ме спира да сложа ксенон и на дългите.
Както написах по-горе, по-късите крушки се водят H7C и със сигурност стават.Другото си е чисто тото.Иначе ако си махнеш капачките или направиш каквато и да била модификация, считай че насрещните не виждат къде отиват и някой може добре да те посрещне....

Drag0
25-02-2012, 19:36
deleted

Jivko7777
26-02-2012, 00:15
Днес минавах ГТП
И слагаха нещо пред фаровете за да ги мерят.( с ловко движение веднага ги забих макс надолу) Човека ми каза пръскат много светлината на ся а аз му се смея и му викам а що бе добре са.
Както и да е докато чаках да станат 20 минути за да мине прегледа се заприказвахме с човека.
Той ми каза че при тях пристига постановление да измерват светлината и да не пускат колите да минават ГТП. Каза че догодина може и да не мина преглед с ксенона. И аз му викащ е ми ще слагам обикновени крушики за прегледа,а той спомена това дето го казват по телевизията да спирането от движение.

тос чичка може да го уволниш директно като ти казва още ти знаеш ли по телевизията какво даваха...смешна работа ;) има си закони не давания по телевизията и такъв закон за забрана за ксенон няма ;) престанете да се връзвате на някой измислен ;) хората казаха няма как да забраняваме нещо което масово се слага на новите коли е в пъти по добро от халогенната крушка!

i.ganchev.ganchev
26-02-2012, 00:49
Това което аз разбрах е, че забрана за ксенон има, но не за всички видове ксенон.
Забраната важи само за тези ксенони с баласти за външен монтаж. Тоест всички, които ние сме виждали :)
Сега имало някакви с баласт, който бил направо към крушката... или нещо такова, и се монтира със самата крушка вътре във фара.
Няма пробиване на капачки, няма външни баласти и излишни кабелажи.
За такива разбрах, че е позволено да се монтират.
Иначе за другите, ако колата не е със заводски предвидените светлини - има проблем, и е въпрос на заяждане вече от страна на преглеждащия :busted_cop:

И само за инфо - на старата ми ланча бях със ксенон от тези китайските. 6000К беше, и бях много доволен. Друга си е светлината, доволно ми светеше и на мокър асвалт си виждах супер. Продадох колата и новия собственик още така си я кара и не е имал проблеми със законите.
Сега от фаровете на алфата определено несъм много очарован... може би като свикнах с ксенона и сега ми се вижда кофти, така че и аз се замислям дали отново да не се ксенонифицирам :doctor:

flipz
26-02-2012, 11:57
Не е точно така. Фаровете, който заводски имат заводски ЛУПА пред крушката са абсл. разрешени и няма проблем за тях. Проблем е ако някой има от старите фарове или си сложи на дългите светлини, където няма леща (новите модели имат и на дългите 159). Моята алфа има на късите, както и предполагам на повечето колеги алфисти. фара е Hella H7 или H3 забравих.

Проверките който правят мобилните станции на полицаите дали са насочени фаровете и тн. са с уред на фирмата Hella

Encislav
26-02-2012, 13:02
Мерси ще я закарам да я регулират


Бате не че искам да те разочаровам, ама почти е невъзможно регулирането и ти си обречен да светиш като Локомотив с тия крушки. Вариянтите са 2: или да си купиш фарове с лупи,(най-евтините които знам аз са 450лв) другия вариянт е да си купиш лупи за вграждане и сам да си ги монтираш. Много трудно можеш да регулираш ксенонова крушка на стандартен фар(без лупа) освен ако крушката ти не е от по-кусите :)

Satanism
26-02-2012, 13:08
Не е точно така. Фаровете, който заводски имат заводски ЛУПА пред крушката са абсл. разрешени и няма проблем за тях. Проблем е ако някой има от старите фарове или си сложи на дългите светлини, където няма леща (новите модели имат и на дългите 159). Моята алфа има на късите, както и предполагам на повечето колеги алфисти. фара е Hella H7 или H3 забравих.

Проверките който правят мобилните станции на полицаите дали са насочени фаровете и тн. са с уред на фирмата Hella

Пак повтарям, лупата не е определяща за това, дали ксенона е легален или не!Заводски ксенон има и на рефлектор!Не говорете глупости!

aleck
26-02-2012, 19:56
А някой има снимка как са закачени баластите..??????

chavetoo
27-02-2012, 22:41
тос чичка може да го уволниш директно като ти казва още ти знаеш ли по телевизията какво даваха...смешна работа ;) има си закони не давания по телевизията и такъв закон за забрана за ксенон няма ;) престанете да се връзвате на някой измислен ;) хората казаха няма как да забраняваме нещо което масово се слага на новите коли е в пъти по добро от халогенната крушка!
Нещото което се слага в новите "коли" няма нищо общо с това което вие си слагате на старите "коли".
Фабричният ксенон има автоматично регулиране на височината, умиватели......... Я ми кажи ти кое от нещата които се изискват ги имаш. Като сте толкова отворени, че не пречите на останалите...... защо не минете през Технотест да ви узаконят фаровете.
П.С. това, че не ви присветват не значи, че не пречите/дразните..... Вечер светкам по 20-30 пъти а нахалните глупаци срещу мен даже и те ми отговарят, като си пускат дългите и разбираш ли какво искам да кажа та им светя:mad:
П.С2 а пък тези с ксенона на фаровете за мъгла, въобще не искам да ги коментирам.

haljscho
27-02-2012, 23:24
Нещото което се слага в новите "коли" няма нищо общо с това което вие си слагате на старите "коли".
Фабричният ксенон има автоматично регулиране на височината, умиватели......... Я ми кажи ти кое от нещата които се изискват ги имаш. Като сте толкова отворени, че не пречите на останалите...... защо не минете през Технотест да ви узаконят фаровете.
П.С. това, че не ви присветват не значи, че не пречите/дразните..... Вечер светкам по 20-30 пъти а нахалните глупаци срещу мен даже и те ми отговарят, като си пускат дългите и разбираш ли какво искам да кажа та им светя:mad:
П.С2 а пък тези с ксенона на фаровете за мъгла, въобще не искам да ги коментирам.
Убао де, ми ти кат си толкова отворен, как ще ни обясниш, че токова много водачи с абсолютно законните им фарове с хаогенни крушки си ни заслепяват доволно по пътищата......:humpx:

Коли на които фаровете им осветяват добре пътя (с хаогени) определено дразнят околните водачи!!!!!

А такива дет ич ни ти пречат кат караш с/у тях............. вервай ми нищо не виждат!!!

Jivko7777
27-02-2012, 23:29
Това което аз разбрах е, че забрана за ксенон има, но не за всички видове ксенон.
Забраната важи само за тези ксенони с баласти за външен монтаж. Тоест всички, които ние сме виждали :)
Сега имало някакви с баласт, който бил направо към крушката... или нещо такова, и се монтира със самата крушка вътре във фара.
Няма пробиване на капачки, няма външни баласти и излишни кабелажи.
За такива разбрах, че е позволено да се монтират.
Иначе за другите, ако колата не е със заводски предвидените светлини - има проблем, и е въпрос на заяждане вече от страна на преглеждащия :busted_cop:

И само за инфо - на старата ми ланча бях със ксенон от тези китайските. 6000К беше, и бях много доволен. Друга си е светлината, доволно ми светеше и на мокър асвалт си виждах супер. Продадох колата и новия собственик още така си я кара и не е имал проблеми със законите.
Сега от фаровете на алфата определено несъм много очарован... може би като свикнах с ксенона и сега ми се вижда кофти, така че и аз се замислям дали отново да не се ксенонифицирам :doctor:

ми че такива ксенони има отдавна бе и са пак китайски по 170-180лв ;) а това дето си чул иначе е пълна глупост слагай си ксенон и си свиркай ;)

Bobo
28-02-2012, 01:10
Пак повтарям, лупата не е определяща за това, дали ксенона е легален или не!Заводски ксенон има и на рефлектор!Не говорете глупости!

Я дай един модел кола със заводски ксенон без лупа ?

vladeto_
28-02-2012, 02:03
Laguna след 2002 даже вътре в фара си пише Xenon

chavetoo
28-02-2012, 06:38
Убао де, ми ти кат си толкова отворен, как ще ни обясниш, че токова много водачи с абсолютно законните им фарове с хаогенни крушки си ни заслепяват доволно по пътищата......:humpx:

Коли на които фаровете им осветяват добре пътя (с хаогени) определено дразнят околните водачи!!!!!

А такива дет ич ни ти пречат кат караш с/у тях............. вервай ми нищо не виждат!!!
Аз не съм отворен, аз съм си с крушките които са дадени от производителя, фаровете са ми настроени на стенд.......
Отворените са тези които с едно бързо движение си свалят фаровете при проверка, сами си регулират фаровете (на око)........
Ксенонова крушка като се сложи на фар проектиран за халогенна, няма как да не заслепява, дори и при лупа. На фара има означения..... тези неща показват фара за какво е направен.
На колегата Бобо ще кажа, че има доста автомобили с фабричен ксенон на рефлекторен фар. Рено Лагуна, Ланча Либра..........
http://www.youtube.com/watch?v=-EP9ESSwhPQ
За тези които не са гледали какво става на стенд след ксенон, ето тук може да видят.
http://www.youtube.com/watch?v=Y5n38wDe684

oem
28-02-2012, 07:47
Laguna след 2002 даже вътре в фара си пише Xenon

Мдаа и аз съм я виждал :)

Satanism
28-02-2012, 08:21
Я дай един модел кола със заводски ксенон без лупа ?

Mда, както казаха хората, Лагуната е най-достъпният пример, но съвсем не се изчерпват само с него.

oem
28-02-2012, 09:31
От новите Хонда Сивик също съм виждал с фабричен ксенон на рефлекторен фар и там пак си пише и на фара, че е ксенон.

NightRider
28-02-2012, 09:41
Бобо, вкараха ти гол. Чакай и аз да ритна топката в мрежата. И моят комшия е със служебна лагуна (чисто нова) и ксенон без лупи

Satanism
28-02-2012, 10:17
От новите Хонда Сивик също съм виждал с фабричен ксенон на рефлекторен фар и там пак си пише и на фара, че е ксенон.

Ташака е, че аз карах такава Хонда цялата зима, с фабричен ксенон на рефлектор, ма не се сетих за нея...:whip:

NightRider
28-02-2012, 10:27
Кат си в чужбина бързо се изкуфява - не са веселяци кат нас тук

StanG
28-02-2012, 10:28
156-ците преди фейса ги има с фабричен ксенон, но не знам дали са с лупи.Ако са с лупи би трябвало да има секънд хенд фабрични фарове за тях.Ако са с рефлектори и те влизат в по-горната графа.

Satanism
28-02-2012, 10:30
156-ците преди фейса ги има с фабричен ксенон, но не знам дали са с лупи.Ако са с лупи би трябвало да има секънд хенд фабрични фарове за тях.Ако са с рефлектори и те влизат в по-горната графа.

Само GTA, ако не се лъжа е с фабричен ксенон.И е с лупи, пак ако не се бъркам.

-Bobby-
28-02-2012, 10:44
Я дай един модел кола със заводски ксенон без лупа ?

Първите Волво ХС90, първите Пежо 607, първите Рено Лагуна 2 до фейслифта, Хонда Сивик 8-о поколение... ;)
Вероятно има още, аз за тези се сещам.

spe4elist
28-02-2012, 10:46
Не забравяйте и Fiat Stilo :grandpa:

pooh
28-02-2012, 10:53
...

Drag0
28-02-2012, 21:55
И първите nissan qashqai ако не бъркам бяха с ксенон в рефлектор.
Това , че производителят слага ксенон без прожектор не означава че е правилно ! Въобще грозна гледка - все едно голф 3ка с 8000к ксенон.
Доказателство , че производителите правят грешки са всекидневните новини за това кой производител колко коли е изтеглил по някаква причина. Последното беше за порше кайен на които им изпадали фаровете ... :new_Eyecrazy:
Знам че "чукча писател , чукча не читател" но ако някой все пак прочете ще е добре.
За много силна светлина като от ксенон крушка е нужен прожектор. Който още не е разбрал , това е система от малък рефлектор , затвор и лупа ( и разни други но тези 3те са основни ). Разликата в прожекторите за ксенон е предимно във формата на затвора. Целта на ксенон прожектора е да направи много рязка граница между светла и тъмна зона пред вас, и по този начин да не заслепява насрещно движещите се коли. Това не може да се постигне с рефлектор , а напъните за същото могат да доведат само до осиране...
Системата за автоматично регулиране на нивото е много добре замислена ... но не и за България. По нашите прави пътища БЕЗ "вълнички" и БЕЗ нито една дупка ... просто няма толкова бързо работещи електромотори за фаровете за могат да правят по няколко настройки в секунда.
Дори колата ти да е нова от магазина и с такава система , пак ще заслепяваш, поради перфектната инфраструктура.
Сега за умивателите на фаровете. Хубаво е да ги има . Още по-хубаво е да ги ползват , но моите наблюдения са други.
Сега или пестят от течност за чистачки или просто са си мърльовци.
Моля всички колеги със и без пръскалки , с ксенон и без - мийте си фаровете по-често, както аз си мия моите. Мърсотията разсейва светлината и заслепява !
И имайте малко уважение към другите - като слагате ксенон то поне да е по-малкото зло - с прожектор.

А тези , който ми твърдят че това е изменение по конструкцията на колата: ами гуми с различна шарка от тази на производителя също са изменение по конструкцията , защото с другата шарка може да спира по-лошо ..., дори теловете им вътре са по-различни от оригиналните, твърд, мек борд , ами ако мекият борд е опасен ? Производителят ако ти е сложил метални джанти а ти смениш с алуминиеви . Или ти е сложил алуминиеви а ти сложиш сплав с магнезий ? Е да но пак е кръгла джантата нали ? Същото е и с фаровете - важното е да не се променя функцията и светлината да е добре насочена - да не свети по клоните на дърветата, а вече как се постига какво значение има ?

NightRider
28-02-2012, 22:28
Само бих добавил - дори и умивалници, автомивки да имате на фаровете, няма да помогнат тук, в тоя калиляк. Щот само като пръснете и измиете нещо, на следващите 50м, този пред вас пак ще ви е окалял. И така ... до западна Европа. Там пръскалките вършат работа

Montero881988
28-02-2012, 23:41
Колеги и аз като някой ударих на камък с поставянето на ксенона,при някой ставало точно е и при мен за карък крушките се бутнаха в шапчиците.Да кажа че моя проблем го реших след като ги свалих и удължих ,едното вече го монтирах и сега крушката пасва идеално,утре ще сложа и другото.Мнения много,аз като човек който обича и му е най сладко сам като си го напрае,ще постна една снимка,някой като мен които им се занимава и ударат на камък да имат вариант за успех.Свалят се много лесно,както и се поставят,но най добре да се свали фара.Само да отбележа,че удължаването е хубаво да го напрае някой кадърен майстор,защото евтин и гаден калай не хваща

n_netov
29-02-2012, 00:04
Запоява се със сребърен припой.

n_netov
29-02-2012, 00:24
......и за да няма после като се сложи във фара "гледа мен пък вижда теб" е препоръчително удължаването да стане при монтирани детайли върху дорник

chavetoo
29-02-2012, 06:44
Нали знаеш, че температурата за разтопяване на калая е ниска, да не хлопне утре това във фара и да се чудиш какво тропа.

NightRider
29-02-2012, 07:36
А това като го изтегляте напред защото не сте си взели подходящия ксенон не мислите ли, че променяте диаграмата на светене? А после защо ни заслепяват?

Montero881988
29-02-2012, 10:37
Всеки индивидуално и според паричните си възможности взима каквото прецени.Не мисля че ще бъде заслепен някой,като всичко си дойде на мястото.

А до колкото колега който каза че калая може да се разтопи вътре във фара е почти невъзможно,ксенона не нагрява като обикновенната крушка а и калая се топи когато го докоснеш с много висока температура.Виждам че и други колеги са го правили ,не чух някой да е казал че не е станало,иначе най лесното е да ги махнеш и тогава наистина ще заслепяваш коллегите отсреща

NightRider
29-02-2012, 10:44
Всеки индивидуално и според паричните си възможности взима каквото прецени.Не мисля че ще бъде заслепен някой,като всичко си дойде на мястото.

А до колкото колега който каза че калая може да се разтопи вътре във фара е почти невъзможно,ксенона не нагрява като обикновенната крушка а и калая се топи когато го докоснеш с много висока температура.Виждам че и други колеги са го правили ,не чух някой да е казал че не е станало,иначе най лесното е да ги махнеш и тогава наистина ще заслепяваш коллегите отсреща
75лв. струват 55W ставащи без преправяни. Ти си прецени

Bobo
29-02-2012, 22:52
Бобо, вкараха ти гол. Чакай и аз да ритна топката в мрежата. И моят комшия е със служебна лагуна (чисто нова) и ксенон без лупи

Къв гол бе питах за модели че спорех с приятел ;) А иначе фабричния ксенон без лупи е с такива метални каски на крушките че по-добре свещи да светят ;)

NightRider
01-03-2012, 00:21
Къв гол бе питах за модели че спорех с приятел ;) А иначе фабричния ксенон без лупи е с такива метални каски на крушките че по-добре свещи да светят ;)
Ти така зададе въпросът, че все едно няма

batista123456
01-03-2012, 01:07
Колеги да попитам при вече монтиран ксенон и трябва само да штракнеш буксата на фарчето,има ли значение коя с коя,защото на ксенона са черна и червена,а от алфата жълта и кафеникава.Коя с коя трябва да свържа ,да не зема да направя някоя магария

vladeto_
01-03-2012, 01:25
това с удължаването на шапката не е добър вариант,ще се промени отразяването в рефлектора и от тук и самото осветяване на пътя :starwars:

Mury
01-03-2012, 07:30
това с удължаването на шапката не е добър вариант,ще се промени отразяването в рефлектора и от тук и самото осветяване на пътя :starwars:

Точно така,затова с епродават Х7 крушки с няколко мм. по-къси точно за такива случаи:thumbup::thumbup::thumbup:Който има проблем,може просто да отиде там откъдето си е купил ксенона и ще му ги сменят,сигурен съм.Иначе аз отдавна съм се отказал от тези китайски боклуци.:haha::haha::haha::haha::haha:

i.ganchev.ganchev
01-03-2012, 11:24
Колеги да попитам при вече монтиран ксенон и трябва само да штракнеш буксата на фарчето,има ли значение коя с коя,защото на ксенона са черна и червена,а от алфата жълта и кафеникава.Коя с коя трябва да свържа ,да не зема да направя някоя магария

На ксенона червеното е +12в, а черното е - .
На алфата трябва да измериш с един мултицет, като пуснеш фаровете, слагаш мултицета на кабелите (жълтия и кафевия в твоя случай) и мериш на кой има ток.
Ако нямаш мултицет, може лесно да провериш и с диодна крушка. Понеже диода свети само с правилен поляритет, веднага ще си направиш изводи на кой от кабелите е + и на кой минус.
После + кабела го връзваш към червения на ксенона, - кабела към черния.
Това е!

Satanism
01-03-2012, 12:46
На ксенона червеното е +12в, а черното е - .
На алфата трябва да измериш с един мултицет, като пуснеш фаровете, слагаш мултицета на кабелите (жълтия и кафевия в твоя случай) и мериш на кой има ток.
Ако нямаш мултицет, може лесно да провериш и с диодна крушка. Понеже диода свети само с правилен поляритет, веднага ще си направиш изводи на кой от кабелите е + и на кой минус.
После + кабела го връзваш към червения на ксенона, - кабела към черния.
Това е!

Тук, във форума, аз съм пускал тема с тоя въпрос, коя жица коя е, после ходих и си ги измерих, и постнах обратно в темата, коя-коя е....така че с търсачката 100% ще излезе

batista123456
01-03-2012, 15:36
Всички сте големи майстори нема що,човек да пита нещо ,няма как да получи лесен и конкретен отговор,всички сте специалисти,като вие сте го направили,поне кажете с две думи кое и как,защо един като се е чудил и мъчил,трябва всички да го правят.Може да не е намерил тази тема където си пуснал,може да няма мултицет и да не разбира по жиците.Тва е сигурно единствения форум в който всички са яко разбиращи и знаят само как да упрекват някой че трябва търсачка ,че незнам си какво,вместо да помогне като колега.Нали ви гледам от преди 3-4 години темите в които питате пълни простотии,и питате за всеки две болчета които трябва да развъртите(голема част от вас които сте с повече мнения) ,ма с времето нали сте опаткали та знаете вече само забележки да праете ,а не да помогнете

StanG
01-03-2012, 15:59
Колеги, благодарете на batista за безплатния обяд де :)

Satanism
01-03-2012, 16:04
Всички сте големи майстори нема що,човек да пита нещо ,няма как да получи лесен и конкретен отговор,всички сте специалисти,като вие сте го направили,поне кажете с две думи кое и как,защо един като се е чудил и мъчил,трябва всички да го правят.Може да не е намерил тази тема където си пуснал,може да няма мултицет и да не разбира по жиците.Тва е сигурно единствения форум в който всички са яко разбиращи и знаят само как да упрекват някой че трябва търсачка ,че незнам си какво,вместо да помогне като колега.Нали ви гледам от преди 3-4 години темите в които питате пълни простотии,и питате за всеки две болчета които трябва да развъртите(голема част от вас които сте с повече мнения) ,ма с времето нали сте опаткали та знаете вече само забележки да праете ,а не да помогнете
Тоя па, я се осъзнай малко бе, от къде да помня коя жица-коя е била, да не ги меря всеки ден, я!!Казал съм му, че има тема, казал съм, че аз съм я пуснал, въпрос на елементарно усилие е, да се възползва от търсачката и да си реши проблема.Аз си имам и други работи, освен да търся теми на други по цял ден.Като си толко готин, потърси му я ти, вместо да пишеш тука разни поеми кой какъв бил и да адвокатсващ без да ти е работа....:rtfm:

batista123456
01-03-2012, 18:40
Аз съм се осъзнал достатъчно,не ме притесняваш с нищо.и не само ти можеш сам да се опраеш,а всички,идеята е от влизането и пишенето в статията да помогнеш,а не като тебе пак да се праеш на силен,никъде не си написал че не помниш,а напротив написал си "Аз си ги измеррих и видях коя коя е,така че ползвай търсачката и си намери на 100 % има " ,е аз не намерих,тогава когато търсех

Satanism
01-03-2012, 19:56
Аз съм се осъзнал достатъчно,не ме притесняваш с нищо.и не само ти можеш сам да се опраеш,а всички,идеята е от влизането и пишенето в статията да помогнеш,а не като тебе пак да се праеш на силен,никъде не си написал че не помниш,а напротив написал си "Аз си ги измеррих и видях коя коя е,така че ползвай търсачката и си намери на 100 % има " ,е аз не намерих,тогава когато търсех

Тоя па, ти верно съвсем не си в час. Като си се опраЕл сам, изпарявай се от тука и не ми трови нервите.От такива, като тебе, форума полза няма. Поста съм го написал с най-добро чувство да помогна на колегата, единственото, което трябва да направи е да цъкне на линка към всички теми, които аз съм създал в моя профил или да търси темите с автор мен в търсачката, и хич не ме ебе ти как си го интерпретирал....или пък това, че си некадърен и не можеш да използваш търсачката...

batista123456
01-03-2012, 20:09
Единствения който може да ми каже и да ми закрие профила е некой модератор,а не некой ташункио като тебе,много сте силни е заеби,така отдалече,като пишеш по съобщения,няма да смисъл да се цапа повече темата,аз за мене съм си прав,ти за тебе.

vladeto_
01-03-2012, 20:15
нямам ел. образование,но знам че черното е винаги (-) другият къвто и да е било цвят е (+) така че колега няма нищо сложно,а и няма кво да стана и да ги объркаш простя няма да светне ;)

danniel
01-03-2012, 20:29
Жълтата е +

От тук http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=58799

chavetoo
01-03-2012, 21:01
нямам ел. образование,но знам че черното е винаги (-) другият къвто и да е било цвят е (+) така че колега няма нищо сложно,а и няма кво да стана и да ги объркаш простя няма да светне ;)
Не бъди толкова сигурен, точно при китайските стоки. А при автомобилите също се ползва кафяв за -;-)

Mury
01-03-2012, 21:08
Не бъди толкова сигурен, точно при китайските стоки. А при автомобилите също се ползва кафяв за -;-)

Абсолютно,аз съм срещал не е един път баласти с обърнати + и - ,така че не се заклевайте :wow::wow::wow::wow:

batista123456
02-03-2012, 00:06
Аз го направих колеги,но не беше това въпроса,а някой ако иска да помогне просто да го каже,а не да се надвисява над другия,защото чак сега видях темата на колега с който спорехме,опитвах хиляди неща не ми излезна ,за това и попитах

В крайна сметка при мен нещата бяха червената с жълтата и черната с кафявата

Drag0
02-03-2012, 19:40
Точно така,затова с епродават Х7 крушки с няколко мм. по-къси точно за такива случаи:thumbup::thumbup::thumbup:Който има проблем,може просто да отиде там откъдето си е купил ксенона и ще му ги сменят,сигурен съм.Иначе аз отдавна съм се отказал от тези китайски боклуци.:haha::haha::haha::haha::haha:

Обаче не знам тези по-къси ксенон крушки дали не са с изместена позиция на "балона", а дори да е изместена с 1мм спрямо позицията на жичката на халогенна крушка - резултатът ще е светлина в очите на насрещните автомобили.
Същият ефект ще се получи при удължаването на металните шапки.
Оптиката е много проста наука, но ако нещо не е прецизно си проличава веднага.

Mury
02-03-2012, 19:44
Обаче не знам тези по-къси ксенон крушки дали не са с изместена позиция на "балона", а дори да е изместена с 1мм спрямо позицията на жичката на халогенна крушка - резултатът ще е светлина в очите на насрещните автомобили.
Същият ефект ще се получи при удължаването на металните шапки.
Оптиката е много проста наука, но ако нещо не е прецизно си проличава веднага.

Последното ти изречение е много вярно,което довежда до отговора,че фаровете на 156 не са конструирани за ксенон,било то с шапка,без шапка,все тая.На мен редовно ми се слчува да псувам някой срещу мен с отвратителни фарове,и като се разминем се оказва че е 156 :shutup::shutup::shutup::shutup:

Drag0
02-03-2012, 19:53
Последното ти изречение е много вярно,което довежда до отговора,че фаровете на 156 не са конструирани за ксенон,било то с шапка,без шапка,все тая.На мен редовно ми се слчува да псувам някой срещу мен с отвратителни фарове,и като се разминем се оказва че е 156 :shutup::shutup::shutup::shutup:
За съжаление и аз виждам всяка вечер отвратително светещи фарове на 156.
Ти моите фарове си ги виждал ... но скоро ще ги свалям просто защото не са перфектни както аз бих искал. Взех едни дектани на сметка и ще покарам с тях известно време с халогенна крушка. :drunk:

i.ganchev.ganchev
21-03-2012, 17:59
Абе да ми кажете къде го намирате тоя ксенон Н7С ... търсих навсякаде, не са го чували даже.
Онлайн ли го поръчвате... днес цял ден обикалям из всички автомагазини и всеки казва "няма такъв ксенон"

Дайте малко светлина по въпроса :hmm:

Satanism
21-03-2012, 18:06
Няма им главата....При всички случаи ще ти е трудно да намериш, обаче, защото рядко хората търсят такъв тип крушка.В БМВ форума има един пичага burningparis, той може да ти внесе такива крушки, но ще ги почакаш малко.Иначе той е голям пич, аз съм си купувал от него всякакви боклуци и е много точен ;)

i.ganchev.ganchev
21-03-2012, 18:17
За трудното намиране вече се убедих на 100% :)
На едното място ми казаха "щом са Н7 оригиналните крушки, значи няма начин да не стане ксенона. Просто не трябва да си взимаш китайски", и съответно ми изкараха един за 120 лв, който 100% щял да стане. Другия не ставал щото бил фълшив :screwy::screwy:
Та си викам, ако си взема най-обикновен Н7 и му лепна нещо на периферията отзад, така че да не влиза напълно крушката (говоря за 1 мм подложка), дали няма да стане магията, и въобще да не ходя да се занимавам с продавачи, които незнаят къде се намират... :sheep:

Satanism
21-03-2012, 18:18
Всякакви такива модификациийки, телчета, поставчици, свински опашки и т.н, посавени където не им е работа застрашават твоето и здравето на околните.....направи си ксенона като хората и не се занимавай с глупости.Ако не-не си го прави....

NightRider
21-03-2012, 20:09
За трудното намиране вече се убедих на 100% :)
На едното място ми казаха "щом са Н7 оригиналните крушки, значи няма начин да не стане ксенона. Просто не трябва да си взимаш китайски", и съответно ми изкараха един за 120 лв, който 100% щял да стане. Другия не ставал щото бил фълшив :screwy::screwy:
Та си викам, ако си взема най-обикновен Н7 и му лепна нещо на периферията отзад, така че да не влиза напълно крушката (говоря за 1 мм подложка), дали няма да стане магията, и въобще да не ходя да се занимавам с продавачи, които незнаят къде се намират... :sheep:е аз съм с китайски и вече две години нямам проблеми. И модификации не съм правил. И на технически бях преди две седмици

i.ganchev.ganchev
21-03-2012, 23:45
Ама как си го сложил? Някакви доработки правил ли си ? Паснаха ли както трябва във фара?
При едни става, при други не... пък те китайските е възможно крушките да са с някаква разлика в дължината и между самите марки.
Ти от къде си го взе твоя, и марката помниш ли я?

A.Arabadzhiev
22-03-2012, 00:13
Авто хид некакъв е моя Х7 6000к с една година гаранция взех го на промоция миналата година за Великден и да чукна на дърво до сега не съм имал никакви грижи. Никога единия гар не светял а другия да не запали или некакви такива аномалии. Сам си го монтирах за 15 мин работаа заспа. Ако си мераклия мога да ти дам саита или некоя снимка ;)

NightRider
22-03-2012, 06:59
Ама как си го сложил? Някакви доработки правил ли си ? Паснаха ли както трябва във фара?
При едни става, при други не... пък те китайските е възможно крушките да са с някаква разлика в дължината и между самите марки.
Ти от къде си го взе твоя, и марката помниш ли я?
Писал съм по-нагоре по темата всичко

rusiq86
22-03-2012, 09:21
Моят ксенон е китайски на три години е вече и си пасна чудесно. Сега съм поръчал нов модел баласти, без кабели, адски тънки с нови крушки. Цената няма равна!

i.ganchev.ganchev
22-03-2012, 09:30
Моят ксенон е китайски на три години е вече и си пасна чудесно. Сега съм поръчал нов модел баласти, без кабели, адски тънки с нови крушки. Цената няма равна!

Без кабели? :hmm:
Да не са некви wireless :mrgreen: !?

Кажи каква е марката. Казвайте ги да се знаят, после като търсим, да знаем какви да купуваме.

За NightRider-a, прочетох че неговия е Auto Leader и пасвал също без проблеми!

NightRider
22-03-2012, 10:57
Без кабели? :hmm:
Да не са некви wireless :mrgreen: !? - с фотоволтаична с-ма са. ;)

Кажи каква е марката. Казвайте ги да се знаят, после като търсим, да знаем какви да купуваме.

За NightRider-a, прочетох че неговия е Auto Leader и пасвал също без проблеми!
Да, така е - 6000К, 55W и съм много доволен

i.ganchev.ganchev
22-03-2012, 11:38
Да, така е - 6000К, 55W и съм много доволен

Въпроса е, че не ги откривам никъде из нета като марка.
Най-добрия вариант според мен е слдния:
Някой от колегите, които имат ксенон, който пасва идеално - просто да свали едната крушка и да я измери колко милиметра е от край до край.
След което като знаем точната подходяща дължина, ще е лесно в магазина да се премерят различните марки и да се установи кои от китайските евтинджоси, налични в съответния магазин, са с подходящата дължина на крушката.

NightRider
22-03-2012, 11:40
Въпроса е, че не ги откривам никъде из нета като марка.
Най-добрия вариант според мен е слдния:
Някой от колегите, които имат ксенон, който пасва идеално - просто да свали едната крушка и да я измери колко милиметра е от край до край.
След което като знаем точната подходяща дължина, ще е лесно в магазина да се премерят различните марки и да се установи кои от китайските евтинджоси, налични в съответния магазин, са с подходящата дължина на крушката.
В нета ги няма. Един арабин си ги прави по поръчка с неговото лого и ги продава на Илиенци или на едро

i.ganchev.ganchev
22-03-2012, 12:10
В нета ги няма. Един арабин си ги прави по поръчка с неговото лого и ги продава на Илиенци или на едро

Някакви данни на тоя арабин имаш ли? От някъде мога ли да си намеря този въпросния ксенон.

NightRider
22-03-2012, 14:27
Някакви данни на тоя арабин имаш ли? От някъде мога ли да си намеря този въпросния ксенон.
На Илиенци, от централния вход влизаш, от лявата страна се пада горе-долу по средата преди Т-кръстовището

i.ganchev.ganchev
22-03-2012, 15:27
На Илиенци, от централния вход влизаш, от лявата страна се пада горе-долу по средата преди Т-кръстовището

От Шумен съм. Няма да стане с илиенци. Ще трябва тука да се задоволя с каквото има... ако трябва ще преправям, кво да се прави... :neutral:

NightRider
22-03-2012, 15:32
От Шумен съм. Няма да стане с илиенци. Ще трябва тука да се задоволя с каквото има... ако трябва ще преправям, кво да се прави... :neutral:
прати ми пари, ще ти ги купя и пратя.

i.ganchev.ganchev
22-03-2012, 15:48
прати ми пари, ще ти ги купя и пратя.

евала :big_bow_down:
Ще ти пиша едно ЛС.

dimitar_vd62
22-03-2012, 22:24
Вместо да се чудите как да минете по-тънко, вземете си сложете каквото трябва.На първата снимка е биксенон с ел.магнитен плъзгач.Тези които не заслепяват имат черна ламаринка, която предотвратява достигането на светлина през процепа за дългите. И фаровете си светят без никакво заслепяване.На втората снимка е обяснено какво става ако се махне черната ламаринка.На третата снимка е това което заслепява.Вероятно може да се ползват само късите в нашите фарове.

gero_records
22-03-2012, 23:28
Аз съм с ксенон от над 2 години. Прехвърлям си го от кола на кола.Ксенона е H7 6000k и е китайски. Мога да твърдя,че съм го монтирал на 3-те коли който са минали през ръцете ми и не съм имал нито проблеми с самият ксенон,нито с "колегите" в насрещното.Слде всеки път обаче когато го монтирам на другият ден се минава стенд на фаровете,дори след това си ги държа най-долу в града ... и ги вдигам извънграда.Смея да твърда,че за 3 години нямам "колега" който да ми пресветне или да ми опъне дългите в знак че му преча да вижда като хората.Верно че не съм с лупи,ксенона е китайски,но си минавам стенд и забивам фаровете до долу.Двусекционният фар не заслепява като едносекциооният откъдето и да го погледнеш. Видимостта с ксенона е много по-добра при каквито и да е условия (сняг,дъжд,мъгла,нощем) .... Що се отнася до КАТ ..обикалям цяла България с допълнително монтиран ксенон и не съм имал проблеми......
Аз лично бих дал едно Уп-че за ксенона :big_bow_down:

dimitar_vd62
23-03-2012, 00:11
Малко инфо, предполагам полезно.

Материалът е публикуван в форума на BMW.


Xenon като цяло.
Вярвам, че това четиво, дори и малко по-дълго ще бъде от полза на всеки
посетител на този форум, както и на всички, които малко или много искат да
научат основни неща за High Intensity Discharge технологията.

Първо фактите:

PHILIPS & Osram са най-големите производители на газоразрядни (HID) лампи
OEM цветовата температура на ксеноновата крушка (или с други думи това, което
вграждат автомобилните производители) е 4100к! Единствено и само. НЯМА
автомобилен производител, който да вгражда нещо различно от 4100к. Тук няма
изключения.
Синият на "външен вид" (за окото) цвят на оригиналните ксенонови светлини
всъщност е идеално бяла светлина с температура 4000-4100к и е абсолютно
идентичен на слънчева светлина по обедно време при ясно небе
Красивата синьо-виолетово-розова "игра" на цветоразпадане на светлината (color
flick), която забелязваме когато с/у нас се движи автомобил с фабрични
ксенонови светлини се дължи на специални призми, разположени по външната част
на лещата на фара, а не на лампи с по-висока цветова температура или недай си
боже - сини филтри.
Горепосочените призми се вграждат във външния край на лещата, за да "убиват"
тези светлинни потоци, които не могат да бъдат оползотворени от оптиката на
фара и представляват изкл неприятни отблясъци за насрещно движещите се водачи,
защото без тези призми не биха могли да бъдат фокусирани в пътя.
Ксеноновите светлини са създадени, за да не изморяват очите на водачите при
продължително шофиране. При HID светлината ЛИПСВА синият и инфрачервеният
спектър, които "де-факто" са главният причинител на умора и главоболие у
водачите.
Оригиналната ксенонова лампа абсолютно задължително притежава корпус не от
стъкло, а от специален кварцов материал, със 100% UV Block. Това се налага от
невероятно високото ниво на ултравиолетово излъчване, което се получава като
страничен ефект от горенето на газовете в горивната камера на лампата. Това се
спазва само от Philips, Osram & GE. Aзиатските производители, разбира се,
нехаят за това иначе така важно за здравето нещо поради липса на технология и
разбира се - стремеж към възможно най-ниска цена.

С други думи:
Нито един ОЕ или себеуважаващ се производител не произвежда ксенонови лампи с
цветова температура над 6000к (в действителност 5800к е най-високата и се прави
от Philips - модела е "Ultinon" или "Cool Power";).
При OSRAM най-високата цветова температура е 5400к. Това, разбира се е така, не
защото Philips и OSRAM не могат да произведат ксенонова лампа на 10 000к, а
защото просто няма смисъл да рискуват репутацията си - степента на спадане на
лумените при нарастване на келвините е доста нелицеприятна. OEM крушката на
PHILIPS излъчва светлина с цветова температура 4100к и дава 3200 лумена
светлина. PHILIPS Ultinon от своя страна излъчва цветова температура на 5800к
(маркетирана като 6000к) и дава 2400 лумена светлина. Интересна зависимост,
нали? Както ясно се вижда - колкото по-висока е цветовата температура - толкова
повече намалява светлината на пътя. За статистиката - една добра халогенна
лампа от реномиран производител дава светлина от порядъка на 1200-2000 лумена.

За Корея:
Най-големият Корейски производител (и единственият сертифициран) за
производство на газоразрядни (HID) лампи е Vision и по техни данни най-ниската
цветова температура, която предлагат е 8000к, като се постига с цветни филтри
(няма и как иначе) и дава "цели" 2000 лумена, което, честно казано си е съвсем
незначително подобрение спрямо халогенната лампа. За съжаление лампа на >6000к
ще произвежда повече заслепяване и неприятни отблясъци отколкото полезна
светлина. Отново за Корея - най-доброто качество от там се дава от Кайксен
(Kaixen) и разбира се е далеч под качеството на Philips и Osram. Казвам далеч,
защото е... ужасно далеч... За статистиката - средният живот на лампите на
Vision (Kaixen работи с тях) е м/у 400-1000 часа. За Philips - средният живот
на лампите им е 3500 часа. Животът на добра халогенна лампа е около 400 часа.
Всъщност важно е да се знае, че нито Philips, нито Osram ще маркетират някога
някъде крушки над 6000к. Разбира се - това не пречи на нелоялни търговци да
злоупотребяват с това и да си маркетират азиатската продукция като Philips на
8500к. Това си е чиста проба гавра с незнанието на потребителите.



Друга тема от друг автор с малки съкращения, не касаещи темата:

Колкото по-синьо свети една крушка, толкова по-неефективна е тя.Особено негативен ефект има на мокра настилка а при мъгла ситуацията е още по-зле. Просто синята светлина се поглъща от водата. То не случайно фаровете за мъгла едно време бяха жълти. Казвам едно време въпреки, че законите за разпространение на светлината не са се променили особено в последните няколко хилядолетия

Крушката която се доближава максимално до естествената слънчева светлина е тази с дължина на вълната 4100К. Филипс произвежда само нея и още един вариант - 6000K която вече леко синее. Другите реномирани производители също не задоволяват пуберски полюции в стил deep blue sea.
За всичко още по-синьо са виновни всъщност “жълтите”! Или по-скоро селтиците които стимулират производството на крушки 8000К, 10000К или дори 15000К. Къде от незнание, къде от типичния селтишки Голф-синдром, доста хора си мислят че колкото по-синее, толкоз по-добре се вижда, освен че е по-гъзарско. Всеки луд с номера си.

Взех да пиша за Келвини, сила на светене и мисля че не е излишно едно леко разяснение на тези термини, така че ще се отклоним отново с малко теория.
Крушките се разделят на 2 вида по принципа си на действие - с нажежаема жичка (халогенна) и газов разряд ( Ксенон ).
Всеки от тези два вида си има различни реализации, например състава на газа в балона. При халогенната лампа светлината се получава вследствие от нагряването на реотан, който освен че свети се нагрява значително.
При ксенона, светлината се получава от волтова дъга между два електрода. За да стане това е необходимо високо напрежение от няколко десетки хиляди волта. По тази причина, между акумулатора на колата и самата крушка се поставя трансвертер, преобразуващ напрежението 12V на около 60кV. Наричат го още баласт.
Освен по принципа на светоотделяне, двете системи се различават и по спектъра на светлината или казано по друг начин - цвета ( топлината ) на светлината.
Лампите с нажежаема жичка светят в ниския спектър, до около 3500К, поне така пишеше в книжките по фотография. За сравнение, спектъра пламъка на горяща свещ е около 1900К.
Модерните халогенни крушки с разни магии, адски газове и може би повечко маркетинг ги докарват до около 4000К.
Лампите с газов разряд или така нареченият ксенон започват да излъчват от 4000К нагоре.
Лампите на фотосветкавиците също са вид “ксенони”, светлината е в същия спектър ( около 5000К ) само че са конструирани да отделят много по-силна светлина от автомобилната крушка, естествено за мнооого по-кратко време.
Именно нейния спектър е срваним напълно с реалната слънчева светлина - при фотографията това изискване е основното за светкавица.

До тук говорихме за цвета.

Силата на светене е съвсем различен показател който не е свързан директно с принципа на крушката. На практика обаче е
Халогенна лампа може да светне също толкова силно, колкото и ксенона. Ще бъде необходима обаче много по-голяма електрическа енергия, тоест ще консумира повече ток с куп проблеми породени от това. В спектъра на светлината обаче, просто няма как да я достигне.
Както казах, ксенона дори при по-малка електрическа мощност отделя по-голямо количество светлина. По тази причина 35W ксенон свети “по-силно” от обикновена 55W лампа. Просто КПД е по-голямо, най малкото поради това, че много по-голяма част от енергията отива в светлина а не в топлина както е при халогена.

H1, H4, H7 и т.н от своя страна пък са механични параметри, стадартизиращи вида на крушката и съвсем нямат общо с това, за което стана въпрос до тук. На тези стандарти се правят и ксенони и халогени.


Ето обаче няколко основателни причини, поради което е добре да се замислим над ТОП-ниските цени на китайските китове:
» На първо място китайщината се проявява “дълбоки” минусови температури - инвертора ( баласта ) не работи добре и лампата може да не успее да запали. Точно електрониката грижеща се за тази цел е типично зависима от околната температура. Тази зима (2006/2007) нямаше предпоставки за подобни събития но следващата не се знае.
По принцип всичкото това е сковано набързо и на никой не му дреме за неща като температурен диапазон на компонентите ( ако е automotive изпълнение всички компоненти трябва да са с работен диапазон на окръжаващата среда -40 до +85 ), материал на платкта ( трябва да бъде ФР4 а не ЦМ1 познат като текстолит защото се пука от вибрации ) и така нататък.
И това е така не заради липса на технологии а именно защото цената трябва да се хареса на масовия потребител.
» Другия проблем при не-реномираните производители са самите крушки.
А самия проблем е, че с течение на времето променят спектъра си на излъчване.
Тоест променят цвета си.
Друг евентуален проблем при всяка “незнайна” крушка е, че е възможно светоотделящия елемент да не е точно центриран в балона. Между другото това се отнася както за ксеноновите крушки, така и за всички останали.
Това пък от своя страна води до затруднена или невъзможна настройка на фаровете.
» Другия проблем за който се коментираше напоследък из авто-форумите, са радио-смущенията които генерират кофти конструираните трансвертери. Проблема накратко - палим фаровете и радиото започва да шуми и да свисти. Особено личи на станциите със по-слаб сигнал.
Като конструкция трансфертера представлява мощно импулсно захранване, работещо с правоъгълни импулси. За подобен тип устройства са много важни специалните филтри които се поставят (обиковено) на входа им (12V), предотвратяващи именно този ефект. Без тези филтри, всяко едно импулсно захранване сее хармоници из целия честотен спектър. Ефекта - това, за което си говорим. Много добър пример в това отношение са компютърните захранвания първото и най-важно нещо което отличава хубавото PC захранване (тези над 100лв, Fortron например) от някакво кирливо за 30лв (много има такива) е точно липсата на филтри при последните. Като се отвори, веднага се вижда че няма монтирани един куп части - е, това са точно филтрите за които говоря.

Omni
23-03-2012, 00:27
Бог да те благослови! Те на това се казва изчерпателна информация.:big_bow_down:

NightRider
23-03-2012, 07:26
Само да допълня - важни са не само входящите филтри, но и начина на изработка, подреждане на елементите вътре и опроводяването, както и екранирането

rusiq86
23-03-2012, 10:29
Стария ми китайски ксенон е точно 45 мм стъклената част, както посоченото от колегата по-горе. Вчера монтирах такива на 5000К...пасна идеално, същата дължина. Подмених стария ксенон на повече от 40 месеца. Просто му беше отслабнала силата на светене (след време какъвто и да е ксенон отслабва, по прости сметки отиваше към 2490 часа отработени.
Но все още работеше всеки компонент.
п.с. Всички ксенони се правят в Китай, само Филипс в Корея. Нагледно съм виждал разликата в 5000к и 6000к и не е особено голяма.

dimitar_vd62
23-03-2012, 10:55
Това значи ли че Филипс и другите марки са си изнесли производството в Азия и си клатят краката в офисите.Преди две години си купих телескоп "Фомей", защото пишеше - произведено в Китай по поръчка на "Фомей", като така реших че ще има по добро качество от чисто китайските ментета.Да ама не - след време видях оригинален "Фомей" и разбрах за какво става на въпрос.Конструктивно са еднакви, на външен вид не можеш ги различи,но качеството на лещите е различно - на китайския обектива не е просветлен и лещите на окуларите са пластмасови.Оттам по ниската цена, та трябваше да си правя нови окуляри от лещи на фотоапарати.За сравнение - цената на качествен окуляр е колкото цената на китайския телескоп.Извинявам се за спама, но в тази област имам на какво да стъпя за пример.

п.п.Като се изчерпи темата ще помоля да ми се изтрие този пост.

rusiq86
23-03-2012, 11:23
Раб. ръка в Азия е мн по-евтина от др. места. Това е причината да се прави почти вс там.
Напоследък се наблюдава Преместване на мн фабрики в Мексико. Февруари месец бях там и го видях с очите си.
Просто ако е добър китайски ксенон-а няма да имате проблеми, аз давам пример как свети добре, не заслепявам, защото е добре регулиран. Отработил е близо 2500 часа и не ме е оставял. Цената му беше символична, нещо от порядъка на 60 лв преди повече от три години!

-Bobby-
23-03-2012, 11:39
Всичко де що е крушки в днешно време, на практика се правят в Китай. Особено ксеноните и енергоспестяващите. Ако някой си мисли, че ще си купи мега-скъпия и ултра марков Осрам или Филипс и няма да прочете на тях "Made in China", много жестоко се е заблудил. По изключение, само на Филипса, може да прочете "Made in Korea".
На мен лично, ми е много забавно, когато някой каже "китайски ксенон менте" или "енергоспестяваща китайско менте"... ми то значи и Осрама е менте...
Последните години пък, колкото Осрами халогенни крушки Н7 и Н1 съм купувал, до една са били от Китай.

dimitar_vd62
23-03-2012, 11:56
Логично е когато произвеждаш нещо с името на известна фирма, то фирмата поръчител да упражнява някакъв контрол на качеството.Ся има някакви тънкости дали си купил патента, марката и т.н. но китайските стоки стават все по качествени.

-Bobby-
23-03-2012, 12:00
Малко офф-топик стана, но аз лично, вече чувствам облекчение, когато видя акумулаторна батерия (без значение за какво - дали телефон, лаптоп, радиостанция или някакво устройство), на която пише "Made in China". Предвид какъв % от производството им е там, това за мен вече е символ за доказан произход.

При крушките пък - всеки, който малко от малко има наблюдение над ксенонови крушки, без значение коя марка производител от Китай е, може да я познае читава ли е или не.

Satanism
05-04-2012, 10:41
Пичове, мисля да си поръчам един комплект H7C крушки(32мм дълги) и ако поръчам повече комплекти пощата на всеки следващ е безплатна....така, че ако има навитаци, ще ни излезе по 50лв комплекта за 2 комплекта и с по 2-3лв надолу за всеки следващ .ТОва са САМО КРУШКИ, държа да отбележа!!!Има 4300,6000 и 8000к....

rusiq86
05-04-2012, 11:37
Колега от къде е това!? В Ebay са по 20$ с доставката до Бг.

NightRider
05-04-2012, 12:03
На илиенци са по 20 - 25 лв.

Satanism
05-04-2012, 13:11
Колега от къде е това!? В Ebay са по 20$ с доставката до Бг.

Къде са тея в ebay, дай да ги видим?Аз нямам против, просто такава е офертата, която аз намерих в ибей и затова предлагам..

А за Илиенци....интересно, дали са точно H7C ксенонови крушки...

Jivko7777
05-04-2012, 13:31
А в стара загора комплект H7 с крушки и баластри е 35лв, и 1:1 с тия по скъпите просто човека големи количества внася :)

NightRider
05-04-2012, 13:41
Къде са тея в ebay, дай да ги видим?Аз нямам против, просто такава е офертата, която аз намерих в ибей и затова предлагам..

А за Илиенци....интересно, дали са точно H7C ксенонови крушки...
С такива съм 6000К 55W

rusiq86
05-04-2012, 13:54
H7C...http://www.ebay.com/itm/2-x-35W-SUPER-BRIGHT-Car-Xenon-HID-Bulbs-for-H7C-6000K-/260957590579?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item3cc248d433&vxp=mtr#ht_3994wt_952
Разновидности на температурата много и всякакви.

Живко баце ти ме уби с тая цена...и аз немога си намеря за такава.

Satanism
05-04-2012, 14:22
Да, тия ги видях и аз...единственото притеснително е, че ще пътуват бая време...

NightRider
05-04-2012, 15:00
Да, тия ги видях и аз...единственото притеснително е, че ще пътуват бая време...
Не се заяждам. Има ги по Илиенци на тази цена, даже ви ги пробват. Що трябва преводи, чакане и т.н.?

rusiq86
05-04-2012, 23:18
Чакането е около 20 дена....

Satanism
05-04-2012, 23:23
Аз си поръчах...сега ще го видим...

ALFA CORSE
06-04-2012, 00:38
Някой кара ли с Morimoto H1 биксенон лупи?

rusiq86
06-04-2012, 01:35
Аз си поръчах...сега ще го видим...

Мн е индивидуално колега, различен продавач...случвало ми се е да поръчам нещо и да дойде за седмица, и друго за 30-35 дена. По принцип за Бг срока е 30 дена някъде.
Мн често се случва нещата да пристигат в Бг и докато пощата, митнически проверки се бавят повече от 10-15 дена. На пратките има печат от Бг пощи кога е пристигнала пратката в Бг.
Наслука и късмет.

haljscho
07-04-2012, 20:42
А в стара загора комплект H7 с крушки и баластри е 35лв, и 1:1 с тия по скъпите просто човека големи количества внася :)
Тва и аз го потвърждавам.
В Пловдив на Руския пазар са 35лв. комплект и 16лв. крушките Н7.

Jivko7777
07-04-2012, 20:44
Тва и аз го потвърждавам.
В Пловдив на Руския пазар са 35лв. комплект и 16лв. крушките Н7.

:metal::flirt:

Satanism
07-04-2012, 21:13
Говорим си за H7C тук, не за H7....

mordohy
07-04-2012, 23:16
Някой кара ли с Morimoto H1 биксенон лупи?
Аз си наврях би-ксенон лупи с Н1 крушки. Сложих и 55 вата ксенон 5000 и стана убийствен.
Късите са перфектни, а дългите трябва да се видят. Не подлежат на описание. На дистанция 200-300 метра всичко е осветено.

Drag0
07-04-2012, 23:56
Аз си наврях би-ксенон лупи с Н1 крушки. Сложих и 55 вата ксенон 5000 и стана убийствен.
Късите са перфектни, а дългите трябва да се видят. Не подлежат на описание. На дистанция 200-300 метра всичко е осветено.
На рефлектора на моримотото си пише 35w. Всичко друго ще ги стопи.

ALFA CORSE
08-04-2012, 00:10
На рефлектора на моримотото си пише 35w. Всичко друго ще ги стопи.

Рефлектора на моримото е метален и ксенон крушката не знам как ще го стопи. Аз като осветеност съм много доволен, може да се сравнява с фабричен ксенон. Но лупата идва тежка за рефлектор, който не е предвиден да му се монтират такива неща, та ме интересуваше кой как е експериментирал с монтажа евентуално.

Drag0
08-04-2012, 00:32
Рефлектора на моримото е метален и ксенон крушката не знам как ще го стопи. Аз като осветеност съм много доволен, може да се сравнява с фабричен ксенон. Но лупата идва тежка за рефлектор, който не е предвиден да му се монтират такива неща, та ме интересуваше кой как е експериментирал с монтажа евентуално.
Имам , разглобявал съм го , експериментирал съм доста с него преди изобщо да го сложа във фар, затова и пиша. А избора за типа ксенон си е ваш.
Рефлектора е метален, покритието му от вътре обаче не е предвидено за 55вата. Държача на лупата не е метален и ако малко се изкриви от топлината предполагам сам се досещаш какво ще стане с посоката на светлината. :drunk:

mordohy
08-04-2012, 22:09
Не съм се взирал да видя, какво пише на лупите, ама кой производител ще пише нещо друго. Нали все се пазят. За сега се държат. Вярно, че най-много по 40-50 минути са работели, но ми се струва, че това е достатъчно за да се стабилизира температурно фара. Иначе казано да се разтопи или не. Държача на лупата е по-скоро бакелитов, отколкото пластмасов.
За сега се държат прилично.:choice:

chaveto
10-04-2012, 06:33
Бакелита е вид пластмаса.