PDA

View Full Version : Всичко за Alfa Romeo 149 (Giulietta)



Pages : 1 2 3 4 5 [6]

gorang
30-04-2013, 23:15
В alfaowner е пълно с пропищяли от заминали турбини (при qv) точно заради нереалния срок и пробег на обслужване. Говори се че има проблем и в Селенията ...

bouncer
23-05-2013, 12:13
По книжка на 159-ките им дават сервизна смяха на 20 000 км, в българската книжка препоръчват на 15 000 км, а аз я обслужванм на 10 000 км. Изобщо пробег междо обслужванията от над 10 000 км при качествата на нашите горива, масла и въздух са доста оптимистични.

Mury
23-05-2013, 12:25
По книжка на 159-ките им дават сервизна смяха на 20 000 км, в българската книжка препоръчват на 15 000 км, а аз я обслужванм на 10 000 км. Изобщо пробег междо обслужванията от над 10 000 км при качествата на нашите горива, масла и въздух са доста оптимистични.

Така е,но може да си отпуснеш душата и да я обслужиш на 14/15 000 км. :biggrin::biggrin::biggrin:

gorang
23-05-2013, 12:49
На Жулиетата и дават 30 000 хил, за БГ е 15 000, което за турбо коли си е по-добре.

CoF
23-05-2013, 21:08
За БГ на Жулиета е 20000км. При мен книжката е по-стара и пише 15000км, но след обслужването са написали следващо обслужване 34000 и нещо (тоест след 20000км). Аз също обмислям варианта да я обслужвам на около 15000.

stelt
23-05-2013, 22:50
За БГ на Жулиета е 20000км. При мен книжката е по-стара и пише 15000км, но след обслужването са написали следващо обслужване 34000 и нещо (тоест след 20000км). Аз също обмислям варианта да я обслужвам на около 15000.


Може би има разлика в междусервизните интервали на бензиновите и дизеловите модели.

HACCP
04-07-2013, 14:30
Alfa Romeo Giulietta Fast & Furious 6 in Berlin

http://www.youtube.com/watch?v=--NhmVXmRuE

Stoyan Georgiev
09-07-2013, 10:15
при мен обслужването пък се случи на 15 , 30, 48 и предстои на около 65 да е следващото - за 159 става въпрос

HACCP
24-07-2013, 14:13
Мина и първият ремонт на колата по гаранция.
От вчера отново съм с любимата ми.
Още, когато взех колата при движение назад по нагорнище се чуваше не типичен шум, но беше силно приглушен и си помислих, че по скоро ми се чува. След няколко месеца при паркиране на рампата пред къщата (която е доста стръмна) пак назад отново чух този шум. Обърнах колата и пробвах напред на полусъeдинител но нищо после пак назад и пак нищо. Но с времето проблема се развиваше. Когато се опитвах да кача колата на бордюр на заден ход този шум се появяваше, но не всеки път. С времето се получи и лек луфт на съединителя (може и да не се изразявам правилно) при смяна на скоростите и пускане на съединителя, че усещаше леко чукане. И така до около преди месец когато при едно пътуване по магистрала Тракия и спиране за хапване на МакДоналдс Пазарджик реших да се паркирам на стръмното и звука беше зловещ.
След 2 дни колата беше в Милано Моторс за обслужване (масла филтри и т.н) и ме попитаха за проблеми, при което обясних как стоят нещата. Попълниха един протокол и казаха, че ще обърнат внимание на проблема. След няколко часа ми се обадиха и казаха, че са установили наличието на такъв проблем, но ще могат да вкарат колата за ремонт след 3 дни и ако желая мога да си я взема и докарам пак след 3 дни. Така и стана след като върнах колата за ремонт ми се обадиха и казаха, че проблемът е установен и за отстраняването му е необходимо поръчка на части от Италия, а това ще отнеме време около 10/15 дни. Основният проблем за мен беше, че не могат да ми предоставят оборотна кола, но могат да ми съдействат да си наема под наем :metal:. И така след точно 10 работни дни т.е. в понеделник ми се обадиха, че колата е готова и до края на деня мога да си я взема. По колата са сменени Маховик нов съединител и лагер минат реглаж на предна и задна ос. След разговор с механика ми обясни че маховика е бил с производствен дефект и той сам ме попита дали не съм чувал този шум още от самото начало ... което си беше така.
Като цяло аз лично съм доволен че не се наложи да се охарчвам както и от реакцията от страна на сервиза (имах притеснения че могат да се опитат да замажат положението с някакво сложно обяснение).
Бях малко обстоятелствен, но надявам се и полезен.

CoF
24-07-2013, 16:54
Този звук само при паркиране назад и стръмно ли се чуваше?
Като се замисля никога не съм паркирала така, но довечера отивам да тествам!

HACCP
24-07-2013, 17:12
Този звук само при паркиране назад и стръмно ли се чуваше?
Като се замисля никога не съм паркирала така, но довечера отивам да тествам!
Да само при движение назад. Понякога при рязко потегляне на равно НО пак назад. Поне аз не съм го чувал при потегляне напред а и когато се потегля на 1ва работата със съединителя е значително по бърза.

CoF
30-07-2013, 08:28
Радвам се, че всичко е оправено и дано повече нямаш проблеми с колата.
Аз имам едно питане относно сервиза. Обикновено за колко време се доставят частите и се отстранява възникнал гаранционенн проблем?

HACCP
30-07-2013, 23:27
Радвам се, че всичко е оправено и дано повече нямаш проблеми с колата.
Аз имам едно питане относно сервиза. Обикновено за колко време се доставят частите и се отстранява възникнал гаранционенн проблем?
В моя случай бяха точно 10 работни дни.

HACCP
14-08-2013, 00:34
Днес имах възможността да навъртя няколко километра и на дизелова Жулиета. Не съм фен на дизела и колата не ми промени мнението но останах с много приятни емоции. Колата беше с 2.0 мотора и 140 к.с. и впечатляващите (поне за мен) 350 Nm. Това е страхотна кола за пътуване на дълги разстояния има една идея по комфортна возия от моята (и двете са с абсолютно еднакви джанти и гуми) тиха, отзивчива при по висока скорост и сериозно икономична. В рамките на теста които направих показа среден разход 7.4 като се има в предвид че е тестова кола и почти през цялото време се кара в режим Динамик.
Допадна ми определено.

gostenka
15-08-2013, 12:28
Колега много ме зарадва поста ти защото преди 2 дни закупих автомобил с същия двигател от Германия очаквам го да дойде след 10 дни. Досега 3 години съм карал 159 2.4 200к.с смених 2 екземпляра и двете много наточени! Втората я продадох преди 20 дни и дилемата ми беше дали да купя пак 159 но ТИ изпълнение или Жулиата и така харесах една в Германия и я купих. Автомобила е Ексклузив с всички въможи екстри 2.0 140 кс и единственото което ме притеснява е да не ми дойдат слаби тези 140кс. Искам да те попитам дали според теб динамиката ще се доближава до тази на 159 2.4?

code
15-08-2013, 16:24
Колега много ме зарадва поста ти защото преди 2 дни закупих автомобил с същия двигател от Германия очаквам го да дойде след 10 дни. Досега 3 години съм карал 159 2.4 200к.с смених 2 екземпляра и двете много наточени! Втората я продадох преди 20 дни и дилемата ми беше дали да купя пак 159 но ТИ изпълнение или Жулиата и така харесах една в Германия и я купих. Автомобила е Ексклузив с всички въможи екстри 2.0 140 кс и единственото което ме притеснява е да не ми дойдат слаби тези 140кс. Искам да те попитам дали според теб динамиката ще се доближава до тази на 159 2.4?

Доближава се само дето на 9-ката и правят път. :) Жулиетата никой не я бръсне по пътя иначе е хубава количката. Това е мое лично впечатление от тест-драйв.

stelt
15-08-2013, 18:30
Мое мнение е, че жулиета е крачка назад спрямо 159.

gorang
16-08-2013, 00:01
Това от опит ли?
Аз минах 17 хил. на Джулито за 4 месеца и си мисля, че доста автомобили ми правят път. Относно 159 - Giulietta - нека не забравяме, че втората е заместник на 147, което е друг клас автомобил. Аз лично съвсем наскоро карах 2009 год. 159 и наистина возията и солидността се усеща по друг начин, но пък в градски условия, пъргавина, маневреност (нещо ново за Алфите от последните 15 год.), че дори вървеж, стабилност (поради малката тежест и др.) и пространство за пътниците отзад - в никакъв случай не отстъпва на 159 по тези показатели.
Иначе имам забележки към някой неща, които не са се променили в качеството през годините, въпреки претенциите на марката за качество, на които уж се набляга. И с риск да бъда охулен, че това е само един Фиат в друга кожа, ще кажа че в Динамик режим, колата си има специфичното усещане на Алфа Ромео, бърз респонс, Q2 (макар и не чисто механичен), префил на спирачките, твърд волан за по добър усет на пътя и още разни дреболии, което доставя удоволствие и я прави различна за каране и усещане, въпреки напр. "хруптенето" от окачването, когато е студено и т.н. - т.е. пак типичното за Алфа.

gostenka
16-08-2013, 01:16
Благодаря за мненията след 10 дни като доиде моята ще кажа и аз своите отзиви и впечатления и ще направя съпоставка с 159 като динамика и осещане!

stelt
16-08-2013, 09:15
Като крачка назад, искам да кажа, че жулиета е в по-ниския сегмент спрямо 159. Отделно колата е разработена и произвеждана в кризисен период и лично аз мисля, че това и се е отразило доста.

gorang
16-08-2013, 10:21
Като крачка назад, искам да кажа, че жулиета е в по-ниския сегмент спрямо 159.
Мисля, че доста хора чакаме наследници на 159, че и на 166 - тоест в по-горните сегменти. Ако не стане скоро - хората направиха Мазерати Гибли, само дето и парита са съпоставими с немските премиум марки.

HACCP
18-08-2013, 14:20
Колега много ме зарадва поста ти защото преди 2 дни закупих автомобил с същия двигател от Германия очаквам го да дойде след 10 дни. Досега 3 години съм карал 159 2.4 200к.с смених 2 екземпляра и двете много наточени! Втората я продадох преди 20 дни и дилемата ми беше дали да купя пак 159 но ТИ изпълнение или Жулиата и така харесах една в Германия и я купих. Автомобила е Ексклузив с всички въможи екстри 2.0 140 кс и единственото което ме притеснява е да не ми дойдат слаби тези 140кс. Искам да те попитам дали според теб динамиката ще се доближава до тази на 159 2.4?
Колега аз лично не съм карал 159 2.4 jtd. В далечната 2007 имах възможноста само да се возя така че за сравнение не мога да говоря. Готино на този мотор които си избрал е че като Nm е равн на този с 170 коня (jtd). Единствено в сравнение с моята е с по тежка предница което се чувства. Надявам се да ти допадне.

---------- Post added at 14:14 ---------- Previous post was at 14:06 ----------


Доближава се само дето на 9-ката и правят път. :) Жулиетата никой не я бръсне по пътя иначе е хубава количката. Това е мое лично впечатление от тест-драйв.
Колега сподели какво значи правят път и кой?
До голяма степен (ако те разбирам правилно) за да ти правят път от значение е цвета на колата. Проучване показва, че ярко боядисаните коли особенно червено и жълто (жълтото в БГ значи такси но все пак) получават предимство при застигане повече. Преди години във Формула 1 (Шумахер караше за Ферари) от Макларън бяха направили проучване че пилотите които са застигнати с една обиколка пропускат фераритата много по бързо от другите и че това се дължи на цвета им.

---------- Post added at 14:20 ---------- Previous post was at 14:14 ----------


Мисля, че доста хора чакаме наследници на 159, че и на 166 - тоест в по-горните сегменти. Ако не стане скоро - хората направиха Мазерати Гибли, само дето и парита са съпоставими с немските премиум марки.
За жалост в деня който карах дизеловата Жулиета бяха докарали и Гибли, но него не го карах :innocent:
Можах да чуя звука му в целият диапазон на оборотите (типичен за мазарати) и да го разгледам обстойно. Ако имам възможност няма как да си купя 5-та серия вместо него. Чесно казано в някой материали в купето си личи лекичко че е бюджетно Мазарати но всичко губи значение след като запали. На снимки колата не изглежда тлкова добре колкото на живо СТРАХОТНА Е!

code
18-08-2013, 14:32
Колега сподели какво значи правят път и кой?
Не, че на 9-ка всички бягат, но все пак се съобразяват, Жулиета прилича отпред малко на цигулка, само стоя по броните на колите и никой не ме бръсне да се премести. :) Има "агресията" на последната Ланча Делта. :) Най-добре можеш да разбереш за какво говоря като се качиш в голяма немска кола или някое Х6/Кайен и от сорта. Иначе е хубава колата и в динамик има страхотен респонс.

BillyBoy`
21-08-2013, 11:53
Това ли са ти очакванията като си във гъзарска кола хората да ти правят път все едно караш линеика?

code
21-08-2013, 13:28
Това ли са ти очакванията като си във гъзарска кола хората да ти правят път все едно караш линеика?

Аз нямам очаквания казвам ти факти, да разбирам ли, че ти предпочиташ да караш натиснат в канавката? :)Има няколко модела коли, на които дори не се свири без значение каква глупост правят това също е факт. Алфите разбира се не са от тях. :) Дали теб, мен или който и да е го кефи този факт е отделен въпрос. ;)

BillyBoy`
21-08-2013, 17:36
Абе да ти кажа честно никога не съм карал натиснат във канавката,такива дето мигат и свирят изобщо не ме впечатляват,това че е със по скъпа и хубава кола не означава че е по важен от другите във движението,но да не спорим повече че ще прескочим във една друга тема.

Vesko84
02-09-2013, 22:45
Как ви се струва новият фейслифт на Жужа?

http://www.autocar.co.uk/car-news/frankfurt-motor-show/new-diesel-engine-revised-alfa-romeo-giulietta

gostenka
04-09-2013, 00:29
Колеги от днес и аз съм горд собственик на Жулиета! Имам проблем с свързването на телефона към Bluetooth ще съм благодарен ако някой ме посъветва. Автомобила е с навигация. Благодаря предварително!

HACCP
04-09-2013, 11:28
Колеги от днес и аз съм горд собственик на Жулиета! Имам проблем с свързването на телефона към Bluetooth ще съм благодарен ако някой ме посъветва. Автомобила е с навигация. Благодаря предварително!
Честито за колата. Само удоволствия и позитивни емоции да носи. Дай малко повече информация, впечатления и снимки.
п.п. не мога да помогна за Bluetooth и навигацията ...аз съм с външни такива.

CoF
04-09-2013, 21:45
Честито и от мен!
Какъв е проблема със свързването към Bluetooth? Изобщо ли не се свързва или прекъсва връзката? При мен няма навигация и се свързвам през борд компа. Не знам дали не е по различно ако имаш навигация, но се съмнявам. :-)
Веднъж имах проблем с връзката, но се оказа, че е от андроида на телефона и се оправи след ъпдейт.

gostenka
05-09-2013, 10:27
Благодаря за хубавите пожелания! Автомобила е 2.0 дизел 140кс има всички възможни екстри. Първите впечатления са ми много приятни от 2010 до преди 1 месец карах 159 и да кажа чесно Жулиетата ме изненада доста приятно. Изключително пъргава в ниските обороти,стои много стабилна на пътя и е много приятна за шофиране и най хубавото е разхода който ми даде за скромните 200км които минах за 2 дни само градски условия на доволно настъпване ми даде 7.8 без старт стоп система. Което ми се струва страхотно защото 159 ката ми гореше 11 на същото каране а вървенето до 100км е същото нищо че и двете които карах бяха по 200кс. За проблема с Блутута не мога да намеря никаде в менюто отция за свързване и когато натисна бутоните на волана не се случва нищо. Четох в Алфа олнър че и други са го имали този проблем и всичко се оправяло с откачане за 10 мин на клемата на минуса.Моята имаше проблем с акумулатора когато я докараха и подавахме ток и днес ще пробвам дали ще има ефект!

HACCP
05-09-2013, 19:21
Благодаря за хубавите пожелания! Автомобила е 2.0 дизел 140кс има всички възможни екстри. Първите впечатления са ми много приятни от 2010 до преди 1 месец карах 159 и да кажа чесно Жулиетата ме изненада доста приятно. Изключително пъргава в ниските обороти,стои много стабилна на пътя и е много приятна за шофиране и най хубавото е разхода който ми даде за скромните 200км които минах за 2 дни само градски условия на доволно настъпване ми даде 7.8 без старт стоп система. Което ми се струва страхотно защото 159 ката ми гореше 11 на същото каране а вървенето до 100км е същото нищо че и двете които карах бяха по 200кс. За проблема с Блутута не мога да намеря никаде в менюто отция за свързване и когато натисна бутоните на волана не се случва нищо. Четох в Алфа олнър че и други са го имали този проблем и всичко се оправяло с откачане за 10 мин на клемата на минуса.Моята имаше проблем с акумулатора когато я докараха и подавахме ток и днес ще пробвам дали ще има ефект!
И мойте впечатления бахя такива от колата.
Още веднъж честито!

CoF
05-09-2013, 20:34
gostenka, предполагам имаш бутон с телефонна слушалка на волана. До колкото си спомням натискаш това копче и след това със стрелките местиш различните опции из менюто. Там трябва да има нещо за добавяне на връзка към устройство. Избираш тази опция и ти показва какви устройства има наблизо. Избираш си телефона и то ти изписва един код, който трябва да въведеш в телефона. След това се осъществява връзката и може да си прехвърлиш телефонните контакти от телефона, за да ти изписва имена, когато ти звънят.
Не успях да намеря тази информация из книжката и не съм сигурна дали са точните инструкции, но беше нещо подобно. Ако имаш проблеми пиши. Ще отида до колата да тествам как бяха точните стъпки :-)

Drag0
05-09-2013, 21:59
За проблема с Блутута

Това може да ти е от полза: http://www.blueandme.net/blueandme/index.aspx?brand=fga&lang=en#/howto/?id=ID1%2F

code
05-09-2013, 22:06
:big_flowers::big_flowers:

gostenka
06-09-2013, 11:10
Благодаря на всички за помоща но всичко си дойде на мястото като махнах клемата наминуса за 10 минути нещо се беше ушашавила защото акумулатора беше паднал и бутоните за гласовата команда и слушалката на волана не работиха но след закачането на клемата трагнаха и сега всичко е ок! Блутута работи прекрасно за разлика от телефона на 159ката от който като говориш и отсреща те чуват ужасно.

nicola 59
16-09-2013, 00:48
Благодаря на всички за помоща но всичко си дойде на мястото като махнах клемата наминуса за 10 минути нещо се беше ушашавила защото акумулатора беше паднал и бутоните за гласовата команда и слушалката на волана не работиха но след закачането на клемата трагнаха и сега всичко е ок! Блутута работи прекрасно за разлика от телефона на 159ката от който като говориш и отсреща те чуват ужасно.

Колежке другия път поясняваи коя година е колата понеже ме затрудни много ,понеже аз когато карах Жулиета,аз нямах телефон ,па за колата да не говорим.

bager
16-09-2013, 10:09
Колежке другия път поясняваи коя година е колата понеже ме затрудни много ,понеже аз когато карах Жулиета,аз нямах телефон ,па за колата да не говорим.

В заглавието на темата е пояснено доста добре за коя точно кола става въпрос :) .
Честито на колежката за колата. Много безаварийни километри и пожелавам.

HACCP
24-09-2013, 00:36
Alfa Romeo Giulietta 2012 Full Year Analysis

http://fiatgroupworld.com/2013/03/29/alfa-romeo-giulietta-2012-full-year-analysis/

Jivko7777
26-09-2013, 13:26
18 в България :lol_sign:

DiStefano
30-09-2013, 12:29
Мамоооо ... в Чили са 168 ... сигурно си карат бананите и лютите чушки с тях

RPWWD
04-10-2013, 08:29
Колеги от днес и аз съм горд собственик на Жулиета! Имам проблем с свързването на телефона към Bluetooth ще съм благодарен ако някой ме посъветва. Автомобила е с навигация. Благодаря предварително!

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11380446404478052&f1=details&slink=4dteaz
Честито, тази ли е ?

gorang
04-10-2013, 09:37
Тази от няколко дни я засичам в Пловдив с транзитни номера, явно търговеца си я търкаля докато намери купувач.

tribaleo
04-10-2013, 15:09
Ето това са реалните километри на дизелов автомобил от Германия - за 2 години - 141 000 а не тук джамбазите да ми предлагат 10 годишни автомобили на по 120 000 ....смях

gostenka
05-10-2013, 00:18
Да това е автообила ми.Пуснах го да видя какъв е интереса към модела ... Иначе съм смаян от уникалния разход който са постигнали с този мотор! Колата гори при нормално каране в градки условия 5.7 при вкл. старт/стоп система! Интересно ми е бензиновите как са с разхода?

gorang
05-10-2013, 01:03
между 8-12 според настроението.
За последните 11хил средния ми разход на 1.4 МА 170 к.с. е 8.9 литра на 100. Последната седмица покрай панаира в Пловдив, без много жалене и на къси разстояния 12/100 само градско - въпрос на нерви....
Може да гори и много малко, но иска друг да е зад волана, аз не съм я купил да поставям рекорди с разхода....

HACCP
05-10-2013, 14:18
Колегата gorang (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=2672) е прав за разлика от дизела бензина зависи от настроението. През лятото, когато София е празна, а аз в лежерно настроение градско 7.8 л/100. Когато ми е на кеф с подходяща музика 12.6 л/100. Минимален разход София Сандански 5.1 л/100.
В зависимост от натоварването на магистрала Тракия и пак до настроение от 7.1 до 9.8 л/100.

HACCP
29-10-2013, 09:52
Жулиета статист във филма RED2 (БСП2)

HACCP
31-10-2013, 11:15
Вчера имах възможността да карам Giulietta 1.4 MultiAir с TCT скоростна кутия. Определено ми хареса поведението на колата и по конкретно на кутията. Наистина е бърза при смяната и при нормално каране винаги държи обороти около 1800/2000 така, че да е подготвена да я сриташ. Малко по остра е смяната при ръчния режим, но при него две неща ми направиха впечатление:
Първо, когато удари прекъсвача не качва предавка сама, а само подсказва, че ти трябва да го направиш с леко писукане;
Второ връща предавка дори и при над 5000 оборота.
Не съм голям фен на автоматичните скоростни кутии, но определено останах с добри впечатления. И въпреки впечатленията си оставам фен на долния ляв педал :roll2:.
п.п. Впечатленията са лични!

HACCP
19-11-2013, 17:49
Alfa Romeo Giulietta QV LE 500

https://www.youtube.com/watch?v=rfz9llBKU_k

nikolaaaay
21-11-2013, 23:35
Вчера имах възможността да карам Giulietta 1.4 MultiAir с TCT скоростна кутия. Определено ми хареса поведението на колата и по конкретно на кутията. Наистина е бърза при смяната и при нормално каране винаги държи обороти около 1800/2000 така, че да е подготвена да я сриташ.
Аз пък карах 1,6 дизел с DSG кутията на ФВ и там също държи такива обороти, но само в спортния режим. В нормалния режим си сваля обороти като нормална кутия. Не знам колко се товари двигателя и турбото, но в тоя режим и по-малките двигатели си стават за каране. Този дето карах аз е 105 коня макс, но кутията ти дава много висок процент от тая мощност във всеки един момент и затова си вървеше доста прилично. Хората казват, че кутиите с два съединителя са бъдещето и има логика да е така.

ne0
22-11-2013, 18:12
Вчера имах възможността да карам Giulietta 1.4 MultiAir с TCT скоростна кутия. Определено ми хареса поведението на колата и по конкретно на кутията. Наистина е бърза при смяната и при нормално каране винаги държи обороти около 1800/2000 така, че да е подготвена да я сриташ. Малко по остра е смяната при ръчния режим, но при него две неща ми направиха впечатление:
Първо, когато удари прекъсвача не качва предавка сама, а само подсказва, че ти трябва да го направиш с леко писукане;
Второ връща предавка дори и при над 5000 оборота.
Не съм голям фен на автоматичните скоростни кутии, но определено останах с добри впечатления. И въпреки впечатленията си оставам фен на долния ляв педал :roll2:.
п.п. Впечатленията са лични!

Tази кутия е едно от най-добрите неща правени скоро у фиат, но пък може да си я купиш само с 1.4 мотор... ако искаш с 1.8 трябва да си купиш 4с - ИДИОТИ!!!!!!!!!

HACCP
22-11-2013, 22:38
Tази кутия е едно от най-добрите неща правени скоро у фиат, но пък може да си я купиш само с 1.4 мотор... ако искаш с 1.8 трябва да си купиш 4с - ИДИОТИ!!!!!!!!!
Напълно съгласен! Дори не може да се поръча!?!?!

siniqtzmey
22-11-2013, 23:33
Вече се работи над нова подобрена версия на QV [/URL][URL="http://www.autoedizione.com/alfa-romeo-giulietta-qv-spotted-tct/"] click (http://www.autoedizione.com/alfa-romeo-giulietta-qv-spotted-tct/)

HACCP
27-11-2013, 00:25
Alfa Romeo Giulietta MY 2014 - test drive 2.0 turbo diesel 150 CV

http://www.youtube.com/watch?v=YmXdOwjOdHM

Alfa Romeo Giulietta M.Y. 2014

http://www.youtube.com/watch?v=aTylPjMbLdk

HACCP
28-11-2013, 15:35
Alfa Ice Parkour -Free-running with Ronnie Shalvis

http://www.youtube.com/watch?v=a3KpoUtrCxU
:drive:

dobringeorgiev
17-12-2013, 15:06
Държа да отбележа искреното си възхищение към дизайнерите, който работят в Алфа Ромео! Най-красивата Алфа според мен.:super:

keel
06-02-2014, 11:19
Някой с преки наблюдения от разхода на 1.4 MultiAir (170Hp), че по книжка нещо ...

code
06-02-2014, 11:27
Слагайте 30% отгоре на всякакви книжки, няма да сбъркате ;)

keel
06-02-2014, 11:39
+30% пак е много добре, че и автомат

HACCP
06-02-2014, 12:31
Привет колега.
За разхода на този двигател има много писано, НО най общо казано при него зависи колко е тежък кракът ти. Осреднено:
Извън града (90/110) 5.5/6 л
Магистрали (130/140) не по малко от 7 л
Градско (всичко зависи от задръствания на какви разстояния се кара и дали ще си ползваш старт стоп системата редовно) - от 8 до 10 л
Автомата TCT е с по малък разход.

keel
06-02-2014, 13:11
Мерси, ТСТ-то гледам аз.

HACCP
06-02-2014, 18:31
И много добре правиш. Кутията работи много добе.

gorang
06-02-2014, 21:57
Привет колега.
За разхода на този двигател има много писано, НО най общо казано при него зависи колко е тежък кракът ти. Осреднено:
Извън града (90/110) 5.5/6 л
Магистрали (130/140) не по малко от 7 л
Градско (всичко зависи от задръствания на какви разстояния се кара и дали ще си ползваш старт стоп системата редовно) - от 8 до 10 л
Автомата TCT е с по малък разход.

Само дето невиждам колко късо ще е това извънградско, за да караш с 90-110 км. Аз немога да издържа да карам примерно София-Пловдив с такава скорост. Иначе са възможни тези данни, но.... За старт-стоп системата съм съгласен - на мен градско и извънградско ми гори с доста по-малка разлика тази кола отколкото дизеловите Алфи, които съм имал.

HACCP
06-02-2014, 22:30
Само да кажа, че не мога да цитирам!!!
София - Пловдив е магистрала и за, затова съм написал и разход за магистрала. Няма как по този маршрут разхода да е под 7/100 дори 7.5/100 при движение в ограниченият разбира се.
А относно кратко шофиране имах в предвид градско. Миналата седмица цялата карах с колата само малкият на градина сутрин и вечер го взимах. Не повече от 2.5 км е цялото упражнение в двете посоки. Работи доста на място изваждане прибиране в гаража и ми даде 11.1/100.
Иначе си много прав за разликата градско и извън.
п.п. Колега имал ли си проблем до сега със старт стоп системата?

gostenka
07-02-2014, 01:06
Колега аз съм имал проблем със старт/стопа когато купих колата акумулатора беше слаб и въпреки че колата си палеше без проблем докато не го смених не се оправи. Преди гаснеше много рядко но след смяната всичко е ок.

gorang
07-02-2014, 15:53
Като взех колата през първата седмица и при мен старт-стопа не бачкаше, като я покарах и се позареди акумулатора си тръгна и дори сега в студа като е загряла и вътре е топло пак си гасне. Ако има много консуматори обаче (нагреватели, фарове и т.н.) може да не гасне.

boyracer
08-02-2014, 09:03
Колеги защо на Giulietta с 2.0 JTDm 170ps и дават по каталог 8.8 0-100km на мен ми се струва много. Вярно е че е по тежка от бензина но и и дават 1 сек разлика.

HACCP
08-02-2014, 10:42
Само веднъж още първото лято имах проблем за малко ... в движение изписука и на таблото изписа нещо различно от надписа Start/Stop unavailable (сега не мога да се сетя) и в прозорчето където обикновено излиза шифта светна знака на С/С но не зачертано но след около 2 мин всичко си доиде на място. По скоро питам защото всеки път когато отида в Милано Моторс ме питат дали имам проблеми.
М/у др. не знам дали знаете, че при потегляне ако изпусниш колата и загасне се задейства С/С и колата се пали само със съединителя.

Колега boyracer по официални каталожни дани на производителя ускорението на въпросната кола е 8.0 а с TCT 7.9. Сега видях че тук
http://www.carinf.com/bg/cd90418663.html
е дадено 8.8 с
Но тук и тук
http://alfa-romeo.testdrive.bg/modification/51428/.html
http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=16767
е записано 8.0

boyracer
08-02-2014, 14:26
Само веднъж още първото лято имах проблем за малко ... в движение изписука и на таблото изписа нещо различно от надписа Start/Stop unavailable (сега не мога да се сетя) и в прозорчето където обикновено излиза шифта светна знака на С/С но не зачертано но след около 2 мин всичко си доиде на място. По скоро питам защото всеки път когато отида в Милано Моторс ме питат дали имам проблеми.
М/у др. не знам дали знаете, че при потегляне ако изпусниш колата и загасне се задейства С/С и колата се пали само със съединителя.

Колега boyracer по официални каталожни дани на производителя ускорението на въпросната кола е 8.0 а с TCT 7.9. Сега видях че тук
http://www.carinf.com/bg/cd90418663.html
е дадено 8.8 с
Но тук и тук
http://alfa-romeo.testdrive.bg/modification/51428/.html
http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=16767
е записано 8.0


Aз го бях гледал в carfolio а явно и там има грешка.
8.0 вече е нормално време с един ремап и махане на катализаторите ще върви прилично. А разхода е направо като на хибрид :))
Тази кутия която коментирате ТCT като нова може да е добре но после не се знае какво ще стане. Като знам в DSG на VW колко пари са наляти и пак е проблемна с италианските бюджети едва ли са направили нещо повече.

digitalundgrd
08-02-2014, 22:53
Възможен ли е наистина този разход от под 6л/100 в София (за 2.0ЖТДм)?

georgyg
08-02-2014, 23:18
Възможен ли е наистина този разход от под 6л/100 в София (за 2.0ЖТДм)?

Почти 100% съм сигурен, че отговора е НЕ!
Моята е със същия мотор, тежи 1480кг и най-ниския разход който докарвам е 6.1 - София - Банкя в сравнително не натоварен трафик без климатик и със 17-ки те. Градско изцяло не съм карал повече от 200-300 км. и не мога да споделя, но нормалния разход ми е по скоро около 6.5 - 6.8.

Възможно е Жужа да е по-лека, но въпреки това ми се струва, че разход от 6 в София (в града) е по-скоро каталожен.

По каталог моята е 4.7 смесено и 5.7 градско. Максималния разход който съм виждал е 7.0 точно.
Засега е с оригиналното масло и може след смяната да падне разхода, както се кълне дилъра, но аз лично не го вярвам това. Не карам бавно, но не съм и супер състезател.
Колата е със Старт/Стоп система за информация.

HACCP
09-02-2014, 10:37
Почти 100% съм сигурен, че отговора е НЕ!
Моята е със същия мотор, тежи 1480кг и най-ниския разход който докарвам е 6.1 - София - Банкя в сравнително не натоварен трафик без климатик и със 17-ки те. Градско изцяло не съм карал повече от 200-300 км. и не мога да споделя, но нормалния разход ми е по скоро около 6.5 - 6.8.

Възможно е Жужа да е по-лека, но въпреки това ми се струва, че разход от 6 в София (в града) е по-скоро каталожен.

По каталог моята е 4.7 смесено и 5.7 градско. Максималния разход който съм виждал е 7.0 точно.
Засега е с оригиналното масло и може след смяната да падне разхода, както се кълне дилъра, но аз лично не го вярвам това. Не карам бавно, но не съм и супер състезател.
Колата е със Старт/Стоп система за информация.

Като разход което мога да коментирам е за 2.0 jtd но с 140 коня, която има същият въртящ момент като 170 к.с. ... карах тестовата на Милано Моторс и показанията и бяха около 7 л./100. От скоро се сдобих ме с МиТо 1.6 jtd и в града разхода е около 6 л./100. От скромният опит с дизел които имам за разхода градско е важно на какви разстояния ще се кара.

gostenka
09-02-2014, 13:16
Колеги моята е 2.0 140 к.с есента когато беше по топло при нормално каране без климатик в Пловдив даваше 5.8/6 засичал съм го доста пъти обаче зимния разход е 6.8/7 така че според мен градския разход в София ще е 6.5/7 минимум.

boyracer
11-02-2014, 08:58
Колеги моята е 2.0 140 к.с есента когато беше по топло при нормално каране без климатик в Пловдив даваше 5.8/6 засичал съм го доста пъти обаче зимния разход е 6.8/7 така че според мен градския разход в София ще е 6.5/7 минимум.

За тази мощност разходът е много добър.

Jivko7777
02-03-2014, 17:49
http://topgear.bg/?go=article&p=detail&tg_articleId=5180&num=0&scrollPos=0&_t=400

DiStefano
04-03-2014, 19:46
Момчета .. някой тука има ли информация автоматична трансмисия с кои агрегати се предлага? Че нещо много разхвръляно инфо има навсякъде и не мога да им фана спатиите. По принцип ме интересува конкретно 2.0JTDm.

HACCP
05-03-2014, 08:05
Колега за мотора които те интересува може да си вземеш с TCT "новата" (фейслифта) със 150 коня и "старата" със 170 коня. За по малите коне дизел не знам да се монтира, но ще питам!

DiStefano
05-03-2014, 19:33
Колега за мотора които те интересува може да си вземеш с TCT "новата" (фейслифта) със 150 коня и "старата" със 170 коня. За по малите коне дизел не знам да се монтира, но ще питам!

С 1.6MJet съм карал Делта с автомат .. ама то май не е и автомат, а по-скоро Селеспийд. Ама може и да не съм разбрал. Пари за нова няма да дам. Имам вариант за 2011-та 2.0JTDm 170 коня и понеже вече си имам и друго комби (не е Алфа) си мислех да махна 159-ката и да взема една Жужа, че по-малка, а и по-икономична .. или поне така си мисля .. за ежедневка. Но откакто вече имам автоматик и дума не може да става за ръчни .. та затова питам ..

HACCP
06-03-2014, 22:08
.....

Mury
07-03-2014, 12:02
С 1.6MJet съм карал Делта с автомат .. ама то май не е и автомат, а по-скоро Селеспийд. Ама може и да не съм разбрал. Пари за нова няма да дам. Имам вариант за 2011-та 2.0JTDm 170 коня и понеже вече си имам и друго комби (не е Алфа) си мислех да махна 159-ката и да взема една Жужа, че по-малка, а и по-икономична .. или поне така си мисля .. за ежедневка. Но откакто вече имам автоматик и дума не може да става за ръчни .. та затова питам ..

Автомата на Жужа пак е Селе,уж по модерно :innocent::innocent::innocent:

pooh
07-03-2014, 13:16
...

Mury
07-03-2014, 14:10
На Алфа кутията различна от ръчна е само ТСТ (двоен съед.), което не е робот.
Делта се е предлагала със секвенц. Aisin 6 ск. и роботизирано ("селе") М32 (от орел) , но няма ТСТ.
Я погледни снимката и пак помисли ..................:innocent::innocent::innocent:

pooh
07-03-2014, 15:36
...

DiStefano
08-03-2014, 20:34
Това, че е различна по-добре ли е .. или по-зле ?

Mury
08-03-2014, 22:30
Да, наличието на електо-хидравлика прави ТСТ робот. Тогава и Ферари и БМВ М3 имат селета (по-модерни) ;). Исках да кажа, че на Алфа е различна кутия от на Делта.

Ми те Ферари си ползват Селета колкото щеш:afro::afro::afro::afro:

---------- Post added at 22:30 ---------- Previous post was at 22:29 ----------


Това, че е различна по-добре ли е .. или по-зле ?

Никой не знае все още :biggrin::pain:-

georgyg
10-03-2014, 17:29
Аз не бих се замислил, Жужа е доста по смислена покупка от 159 за градско каране. Най-малкото ще гори поне 2-4 литра по-малко, а ако пък Мито ако не ти е много малко също е екстра.

koolio
10-03-2014, 22:28
Аз не бих се замислил, Жужа е доста по смислена покупка от 159 за градско каране. Най-малкото ще гори поне 2-4 литра по-малко, а ако пък Мито ако не ти е много малко също е екстра.

Ако няма да е 159, твоята покупка е доста по-смислена Жужа.

georgyg
10-03-2014, 23:29
Ако няма да е 159, твоята покупка е доста по-смислена Жужа.

Разликата в цената беше доста голяма, а базова Алфа не е за мен, иначе при по-нормална цена е не лоша кола, а и факта че е достатъчно икономична за града ще е идеална. Просто 159-ката си е за извънградско каране. Идеята да гори 10+ дизел в милата ни столица не е за мен.

koolio
11-03-2014, 00:21
Е зависи колко е плюса. :)

georgyg
11-03-2014, 00:38
Е зависи колко е плюса. :)

Последен спам

Колкото една хубава 159-ка или в цифри: 14к :bad_evil:

HACCP
10-10-2014, 07:38
Alfa Romeo Nuova Giulietta Sprint


http://www.youtube.com/watch?v=1f1J7mUTiUY

pigoff
13-10-2014, 16:55
А ето ме и мен с подарък за рождения ден.
Автомобила е ниво на обурудване Ексклузив и допълнително поръчани подгревна печка, теглич и комплект зимни гуми с джанти. Отстъпката която получих бе 5000евро.:big_bow_down:

HACCP
13-10-2014, 22:23
Страхотна е колега БРАВО със здраве да си я караш:drive:пизглежда страхотно ... определено ти завиждам за BOSE -то ... и не само :respect:

pigoff
25-10-2014, 23:54
Извинявам се ако е пускано.

9,01мин си е едно доста добро време, според мен.
Наслаждавайте се:
https://www.youtube.com/watch?v=iL4-i8yJZiI

pigoff
02-02-2015, 18:16
От деня на покупката...

pigoff
22-03-2015, 11:28
Явно се очертава Жулиета да бъде последната Алфа с предно задвижване.

Crazy JTD
26-04-2015, 23:13
А колата ти е Уникално Красива колега ! Със здраве да й се кефиш ;)

pigoff
27-04-2015, 00:27
А колата ти е Уникално Красива колега ! Със здраве да й се кефиш ;)

:bg:
Благодаря.
Пожелавам на всеки да изпита кефа!
http://media.snimka.bg/s1/4491/035226550-big.jpg?r=0

pininfarina
15-06-2015, 18:51
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11421778468649403&slink=9v0u9y

Колеги, някой ходил ли е да гледа тая кукла?

HACCP
16-06-2015, 10:02
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11421778468649403&slink=9v0u9y

Колеги, някой ходил ли е да гледа тая кукла?

Колегата nastybg я беше загледал но не знам (не си спомням) дали беше ходил на място :calc:

Turbon
16-06-2015, 10:48
Аз също и направих оглед преди да купя моята, но не останах особенно очарован, колата не е на реални километри и джамбаза умело укрива за интервенций по нея. То затова и цената е такава ;) , а да не говорим че обявата седи от сума време.

Sm0k
18-06-2015, 00:26
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11421778468649403&slink=9v0u9y

Колеги, някой ходил ли е да гледа тая кукла?


Аз също и направих оглед преди да купя моята, но не останах особенно очарован, колата не е на реални километри и джамбаза умело укрива за интервенций по нея. То затова и цената е такава ;) , а да не говорим че обявата седи от сума време.

Тая кукла... И аз мога да потвърдя че не е на реални километри - сега волана е като на кола на над 150 поне, така че не може да не са й бутнали малко, въпроса е колко :) От дясната страна има голяма деруга от ключ през калника и двете врати, така че е и за боя. В салона имаше 1-2 изгаряния с цигарга, втория път джамбазина ми се фали че едното го запълнили. Иначе като изключим твя салона беше в добро общо състояние, нямаше счупено не беше омурдарен.
Запали малко трудно и в првия момент малко се чудеше да не угасне и оборотите й потъваха, после се оправи. Помня че натисках съединителя и се ослушвах за шумове и май беше позапочнал да се се чува като е на полусъединител, ама тва не мога да го каза със сигурност, щото я гледах преди 4 месеца, а не й обърнах чак такова внимание.

Като цяло джамбазка кола, ама хубавото че е на по-малко години и за тва не е имало време да е крайно съсъипана. :)

pininfarina
18-06-2015, 10:53
Ок, мерси колеги :-)

resident80
17-08-2015, 13:39
Здравейте колеги
искам да ви попитам има ли някой притежател на жулиета 1.8tbi QV и ако има да ми каже какъв е реалният разход в градски условия по точно в софия.
Благодаря предварително

Hristiyan
18-08-2015, 21:36
1.8 няма такова животно :Д 1.75 се води ТБ около 11-12 макс. С леко каране ако я настъпваш, се пак 235 коня, ще ти гори повече :)

resident80
19-08-2015, 07:01
извини ме за невежеството!
такава ли караш?

Hristiyan
19-08-2015, 09:09
Едно аверче има такава :) иначе много върви..и е много лека екстра си е! Ама що не взрмеш обикновенна? 1.4 или дизелака 120 кончета. Или искаш QV?

resident80
19-08-2015, 10:37
като цяло се търси кола която да върви прилично и разхода и да е макс 10 градско че вече ме боли глава от високи разходи. като цяло съм се насочил към 170 коня независимо бензин или дизел там не е много голяма разликата.

Hristiyan
19-08-2015, 11:36
10 и да искаш няма да е ако е тази 1.75:) ако не е по-малките мотори :)
Взимах 2.0 жтдто и си цар :) 7-8 макс ти гори градско! Те вече са доста са икономични :) е то даже мисля че има и колеги с такива да кажат :) иначе само хубави неща чувам за новите жужки :) успех с избора и да я покажеш. Моята следваща живот и здраве ще е 2.0 дизела (не знам кой от 3те варианта ) :) ти гледал ли си някой конкретно? Втора ръка или нова?

resident80
19-08-2015, 15:24
нова задължително за да ми е мирна главата следващите 5 години. просто не ми остава време да отида до ауто италия че са на другия край на света . може и да е на година на малко километри и пак задължително с гаранция но не знам дали тук се предлагат такива а в сайта им няма нищо по този въпрос

Hristiyan
19-08-2015, 17:02
Взимай 2.0 лата и си цар. Много е яка колата да качиш снимки после :) иначе ако има лев за QV я вземай..нали знаеш кеф цена няма :)

resident80
19-08-2015, 17:49
така е но при положение че дневно имам над 100км не е много готин финансовия резултат на края на месеца

alfa_romeo_forever
19-08-2015, 22:57
така е но при положение че дневно имам над 100км не е много готин финансовия резултат на края на месеца


Ми при такова положение дизела е по добрата опция .. съседката има дизелчето 2.0 прекрасно върви много харчи малко .. напълно отговаря на изискванията ти ..

Hristiyan
19-08-2015, 23:40
Точно и това и аз му казах..има 3 варианта за коне така че да се прецени! Вземаш дизелака и си цар..кеф ти разход..кеф ти DNA системата..сичко чук дет се вика

alfa_romeo_forever
20-08-2015, 08:09
Супер колички са ... нема сбъркаш... само като я изббираш земи я с яки джанти .. правят я още по яка ;)

resident80
20-08-2015, 11:18
яки са наистина има нещо привличащо в нея но основния въпрос е дали издържат на яко каране в софия и да не е постоянно в сервиз

Hristiyan
20-08-2015, 13:59
Братле...ти ще я пазиш ли?? Снимай си я тогава и я гледай....това е кола..предназначена за каране....Като я караш като хората ще имаш по-малко престой във сервизите...ако я караш като каруца се сещаш. Няма значение Алфа ли е или нещо друго. Всяка кола се чупи..няма кола дето не се е чупила..поне аз не знам да има.. Вземай и недей го мисли много ;)

resident80
20-08-2015, 15:42
ето за това искам мнението на притежател на такава кола а не съседката има брачеда и т.н. ясно е че се разваля. въпроса е дали издържа между 40-50к км софийско каране? а не всяка седмица да е в сервиз пък бил той и гаранционен

Hristiyan
20-08-2015, 16:27
Ти не те знам ама ако си имал кола всяка седмица във сервиз....не е било алфа :Д Вземай...тфа дизела на фиат групата е мега здравия.. Всяка кола има болежки вземай и стига мисли..щом ще имаш пари за нова..логиката сочи,че имаш да я гледаш..така че ко го мислиш? Аз моята 11к налях в нея за да стане чук. Да ти кажа мърка си за сега. Нищо че е бензин. Супер си е колата...така че имаш ли пари да си я направиш и поддържаш. Не те знам ко го мислиш. Човека си е взел новата жулиета една тема по-надолу. Прочети я ;) И ще видиш

resident80
20-08-2015, 17:16
не можеш да ме разбереш и това си е! не е въпроса в парите!

pigoff
07-10-2015, 10:36
ето за това искам мнението на притежател на такава кола а не съседката има брачеда и т.н. ясно е че се разваля. въпроса е дали издържа между 40-50к км софийско каране? а не всяка седмица да е в сервиз пък бил той и гаранционен

Ето ти мнение на притежателя на този автомобил в мое лице.
След избиране на автомобил в продължение на 1г и 8месеца и след тестване на абсолютно всичко на пазара до онзи момент. Най-много ми харесаха два автомобила БМВ 3 серия и Алфа Ромео Джулиета.
След не много дълго пресмятане стигнах до следното заключение.
Уникален автомобил, с най-коравото шаси в класа си, СТРАХОТНО ОКАЧВАНЕ, супер красив и икономичен(ако можеш да го караш пенсионерската де), добре сглобен, супер евтин за поддръжка, с мноооого екстри за цената си и естевствено с някои минуси като: по-шумна изпускателна система, по-висока позиция на водача, капризен откъм гориво и консумативи(не казвам скъп), може и други да има но ще прочетеш в темата ми ако искаш.

Да обобщя:
Със времето все повече ми харесва! И все по-малко ми правят впечатление дрги автомобили. Браво на ФИАТ!
Успех!

HACCP
10-10-2015, 14:18
Привет колега resident80
И аз като собственик на Giulietta да споделя.
Колегата над мен е казал всичко за колата. И аз като него избирах доста карах доста. Имам я от 5 години и не спира да ме усмихва.
Аз ще споделя за разхода на 1.4 170 к.с. ти си направи сметка за 1.75. Ако я караш основно градско в София и я натискаш ВЗЕМИ СИ ДИЗЕЛ, разход под 10.0 няма да направиш. Ако я караш нормално около 8.5 на 100.
Ако я искаш бензин и избереш 1.4. 170 к.с. вземай я с ТСТ кутия, страхотна е.
Поздрави!

White Giulietta
26-10-2015, 22:43
Здравейте!
Имам АР Жулиета 1.4 бензин от малко повече от 3г. До сега имах само дребни забележки към колата, но преди няколко месеца започнах да чувам странен шум при движение назад на полусъединител, особено когато е по наклон и има по-голямо натоварване. Закарах я в сервиза на АИ и от там казаха, че всичко е наред. Не чуваха никакъв шум. Продължих да си карам колата, съответно изтече гаранцията и сега започнах да чувам същия звук и когато потеглям напред на първа. Получава се само при голямо натоварване на съединителя, когато е загрял. Според хора, които чуха звука било от някакви дискове на съединителя и се получава когато много загреят в задръствания. На мен обаче не ми е спокойно. Ако беше това и не е притеснително, тогава защо сега се проявява? Защо започна първо да се чува при движение назад? Също така сякаш започва да мирише на феродо. От друга страна същият звук започна да се чува и при натискане на спирачките пак след висенето в същото задръстване. Нещо като стържещ звук. Накладките са чисто нови, сменени предния ден. Колата е на 53000км. Закупена е чисто нова.
Та на някой да му се е получавало нещо подобно? Тъй като колата вече е извън гаранция, какво мога да очаквам като финансова изненада? И тъй като заявих този проблем гаранционно, но от сервиза нищо не чуха и неглижираха проблема, дали има шанс да мине като гаранционен дефект, ако е дефект?
А дали е възможно наистина да е от тези дискове и да е нормално? Звукът се появи при 2-часово висене в задръстване в Истанбул и каране на полусъединител почти 20км. Когато не попадам в задръствания няма никакъв проблем.
Ясно е, утре ще звъня в сервиза, но се опасявам, че пак ще кажат, че нищо й няма на колата. Не знам ще мога ли да възпоизведа звука. А колата ми трябва супер спешно, понеже се налага всяка седмица да пътувам до Истанбул и ако се наложи ремонт трябва да е доста експедитивен. Дайте предложения за друг добър сервиз, ако в АИ не могат да реагират бързо.

gorang
27-10-2015, 08:24
Колега, имаш ли т.нар. Hill holder? Много е възможно и от там да е проблема, в alfaowner се споменава за такива случаи. Разбира се това е ако го прави при положение, че колата е под наклон...

White Giulietta
27-10-2015, 10:04
Имам да, но сякаш го правеше и на равно. Вчера като се прибирахме от Истанбул го направи само 1-2 пъти в леко задръстване там. После нямаше никакъв звук, когато не беше загрял съединителя. Дори в трафика на София нищо не се чуваше. Според мен е само при много загрял съединител.

VFTI
28-10-2015, 09:02
Имам да, но сякаш го правеше и на равно. Вчера като се прибирахме от Истанбул го направи само 1-2 пъти в леко задръстване там. После нямаше никакъв звук, когато не беше загрял съединителя. Дори в трафика на София нищо не се чуваше. Според мен е само при много загрял съединител.

Аз лично не бих се притеснявал особенно. В смисъл, че колата едва ли ще те остави някъде на пътя извънградско докато си шофираш...виж в някое адско задръстване може и да трябва да чакаш да се охлади...

Ще е хубаво да кажеш с кой мотор си по-конкретно.

Разгледайки за 1.4 120кс. видях че си е стандартен комплект съединител с лагер помпа. Според мен просто много идва жегата на притескателя и му омекват ламелите. При което и феродото приплъзва и мирише.
Под притескател имам предвид "притескателен диск". Това е по-голямото желязо на снимката с ламелите на него. По-малкото е "феродовия диск", а лагер помпата ги притиска "заедо" към маховика.



С оглед на това, че стоиш много време в задръстванията е наистина редно да провериш и проучиш по-добре ситуацията. Най-вероятно ще трябва и скоро време да смениш целия комплект.Най-добре ще е да се свържеш с някой от форумните сервизи за компетентно мнение(моето предпочитание винаги е било за Rubig- Румен) и цени относно подмяната му, НО в НИКАКЪВ случай АИ!!!!

Комплект съединител е около 400-500лв. труд обикновенно е около 150-200лв.


АИ не са направили нищо по въпроса, защото така или иначе съединителите не се покриват гаранционно. И това важи за всички автомобилни производители.

White Giulietta
28-10-2015, 20:16
От АИ ми казаха да я накарам да го прави пак този звук и да им я закарам да чуят притеснително ли е. Вчера цял ден карам из задръстванията на София и гадината не се обади нито веднъж. Днес пак карах в задръстванията и пак никакъв звук от нея. Тази вечер отивам до мола и цели 2-3 пъти изчегърта за кратко. Сякаш го направи, когато беше на полусъединител и на наклон.
Колата е 1.4 170 к.с. бензин.
Звукът го определихме като стържещ звук от местене на стол по плочки. Точно все едно някакви дискове се търкат.

За сега нямам избор и ще си карам колата, защото и да я закарам в сервиз, надали ще чуят този звук. Да се надявам, че няма да се строши в чужбина.
Ако някой има представа за телефони на пътна помощ в Турция, ще съм благодарна. Или поне как се процедира ако се строши колата там.

Sm0k
28-10-2015, 20:22
От АИ ми казаха да я накарам да го прави пак този звук и да им я закарам да чуят притеснително ли е...

Тука има един колега HACCP, я го намери и го питай неговия съединител АИ кога са го сменяли гаранционно да видим твоята дали е със стария или с новия модел съединител. Щото неговата е същия мотор и е имало ревизия на съединителя с друг парт номер, ама не знам на коя дата и дали твоята кола е произведена преди или след. В епер за ревизия на съединителите на 1.4 има някви дати 27.02.2014 и 27.02.2014...

White Giulietta
29-10-2015, 00:00
Тоест да е проблем със съединителя? Ужас!!! По принцип съединителя си отделя добре. Не се усещат никакви проблеми с него. Колата е произведена през май 2012.

Sm0k
29-10-2015, 02:15
Тоест да е проблем със съединителя? Ужас!!! По принцип съединителя си отделя добре. Не се усещат никакви проблеми с него. Колата е произведена през май 2012.

Е, може и да е нещо друго, но така както го описваш не е изключено да е съединител.
П.С. Горе съм объркал и съм копирал два пъти една и съща дата - в еПЕР едната беше тая 2014-та, а другата някъде през 2011.

Sm0k
25-02-2016, 00:22
Ето първите снимки на "втория фейслифт" :) Интересно е да се види интериора...

http://www.blogdimotori.it/alfa-romeo-giulietta-2016-volto-nuovo-per-la-compatta-del-biscione-16788.html

Speeder
25-02-2016, 18:11
Супер мизерният фейслифт! Нова емблема, надписи и малко черна боя по предната броня.... Изглежда си същата, но с надписани фарове :)

alfageorgi
25-02-2016, 20:47
Супер мизерният фейслифт! Нова емблема, надписи и малко черна боя по предната броня.... Изглежда си същата, но с надписани фарове :)
Явно не им се вкарват пари и ресурси в тая платформа за качествен фейс и колата ще си остане с тая трагична предница.Жалко!!!:furious:

Sm0k
26-02-2016, 12:33
За мен лично, черната боя по предната броня е най-трагичното, преди си беше по-добре.

А надписа с шрифта от Джулия, преместен под десния стоп стои като подарен, все едно не е от тая кола и съм го лепил на Горубляне. В центъра беше много по-елегантно, сега са омазали и задницата. Ама айде, нали трябва да докарат няква консистентност с новите модели :)

acho_
26-02-2016, 12:55
За мен лично, черната боя по предната броня е най-трагичното, преди си беше по-добре.

А надписа с шрифта от Джулия, преместен под десния стоп стои като подарен, все едно не е от тая кола и съм го лепил на Горубляне. В центъра беше много по-елегантно, сега са омазали и задницата. Ама айде, нали трябва да докарат няква консистентност с новите модели :)

+ Само че не само положението а и самия шрифт е пълна повърня. Стария беше много по-красив и отиваше много повече на марката според мен. Някак по-класически изглежда.

http://www.9000giri.it/wp-content/uploads/2013/07/58de8729bb22d11e167bd60a00bf2d8d.jpg

stelt
26-02-2016, 13:27
Новия надпис е стил джулия. И на мен не ми допада.

italfen
26-02-2016, 17:03
Ето снимки на интериора за тези, които са пропуснали статията в carscoops:
http://www.carscoops.com/2016/02/facelifted-alfa-romeo-giulietta-debuts.html

На мен лично ми допада повече на външен вид от старата. С тази червената лайсна много прилича на Меган RS Cup, но си ми харесва :Р

alfa racer GTA
26-02-2016, 18:54
Аз този модел не го харесвам, но признавам, че откъм икономичност е постижение:

http://automedia.investor.bg/a/0-nachalo/27009-alfa-romeo-obnovi-giulietta/

italfen
26-02-2016, 20:43
Alfa и икономичност са противоположни едно към друго, аз лично ми е трудно да се сетя за Алфа, която е най-икономична в класа си, освен 4c :shock:

alfa racer GTA
26-02-2016, 21:54
Дизеловата версия има икономични двигатели.

.За 4C може да има икономия, но за другите модели със същия двигател не е.Виж 159-ката 1.75tbi среден разход 9.4литра на сто.

Ясно че досега Алфа и икономия са изключващи се понятия, но новите двигатели включително бензинови имат добри постижения.Например http://www.spritmonitor.de/en/overview/1-Alfa_Romeo/1190-Giulietta.html?powerunit=2

Sm0k
28-02-2016, 17:43
Ето снимки на интериора за тези, които са пропуснали статията в carscoops:
http://www.carscoops.com/2016/02/facelifted-alfa-romeo-giulietta-debuts.html

На мен лично ми допада повече на външен вид от старата. С тази червената лайсна много прилича на Меган RS Cup, но си ми харесва :Р

Ам интериора какво да му гледаме, като изключим че май най-после са направили дисплея на трип компютъра между приборите и малките дисплейчета на климатроника черно-бели, а не червени както бяха от 147 до сега и са сложили нов трим материал на тая пластмаса на таблото.
Иначе си е е същия абсолютно същия интериор като на предния фейслифт от преди 2 години (MY 2014), така че вътре в общи линии промяна няма, въпреки че според слуховете от последните месеци трябваше да има поне нов волан :)

А червената лайсна мен лично ме дразни, точно щото е поредния елемент в стил Megan RS, Golf GTI, Peugeot GTI, Leon Cupra и всички други изгъзици от C-сегмента дето все едно ги е рисувал главния дизайнер на филма Бързи и Яростни, ама айде, нали трябва да сме в крак с времето и да се харесаме на тийновете, така ше е :) Все пак трябва да вървят там и продажбите, те от маркетинга си знаят работата :)


+ Само че не само положението а и самия шрифт е пълна повърня. Стария беше много по-красив и отиваше много повече на марката според мен. Някак по-класически изглежда.

Факт, мен и позицията и шрифта не ме кефят. Те на Джулията същия шрифт и същата позиция са си супер, ама на Жулиетата, просто не са от тая кола. Стария, точно щото шрифта е по-класически пасва повече на общия дизайн на колата :)

И все пак, за да не съм напълно черноглед, хубавото е че пък FCA вдигнаха бахти шума за едната нова броня, направиха премиери и събития в не знам колко европейски града, разливаха Мартини, мацки с рокли си правиха селфита покрай колата, така че има и позитивно в тоя фейслифт, маркетинга да върви там, шум да се вдига, тва не е лошо :)

italfen
07-03-2016, 17:55
Днес имах честта да кодирам информацията за проекта в който работя на новата Жулиета т.е. 2ри фейслист. Ами крайно разочарован съм от оборудването и предлагането на ектри за модела. Като сравнявам на немските конкуренти какви неща се предлагат... плача

Sm0k
08-03-2016, 18:02
Днес имах честта да кодирам информацията за проекта в който работя на новата Жулиета т.е. 2ри фейслист. Ами крайно разочарован съм от оборудването и предлагането на ектри за модела. Като сравнявам на немските конкуренти какви неща се предлагат... плача

И все пак е редно отбележим, първо че на немските коли всяко нещо се продава като отделна екстра, докато при италианските, френските и др. доста неща са включени в нивата на оборудване и разни пакети. За това от немските няма две еднакви коли ;)

И второ, че това е модел на все пак вече 6 години и не е толкова лесно да се добавят от въздуха някакви неща, като камери за задно виждане и пр., които сега изглеждат като нещо съвсем нормално, за C-сегмент хеч, който е имал премиера през 2015-та, но преди 6 години не бяха толкова модни в C-сегмента ;)

italfen
09-03-2016, 09:30
И все пак е редно отбележим, първо че на немските коли всяко нещо се продава като отделна екстра, докато при италианските, френските и др. доста неща са включени в нивата на оборудване и разни пакети. За това от немските няма две еднакви коли ;)

И второ, че това е модел на все пак вече 6 години и не е толкова лесно да се добавят от въздуха някакви неща, като камери за задно виждане и пр., които сега изглеждат като нещо съвсем нормално, за C-сегмент хеч, който е имал премиера през 2015-та, но преди 6 години не бяха толкова модни в C-сегмента ;)

Имаш право, но все пак разликата в шаситата е по-малка от 2г. Но определено системите за сигурност са в полза на швабите, а един европеец главно това гледа. А и има доста такива, които се доплащат за Голфа, но при Жужа тотално липсват като: Active Cruise Control (ACC),
Active Cruise Control (ACC) + Stop-and-Go Function,
Lane Departure Warning + Steering Adjustment,
Collision Warning System, Multi-Collision Brake, Pedestrian Recognition, Side Assist, Trailer Stability Assist, Heated Washing Nozzles, Keyless Entry, Electric Heated Windshield,
Responsive Suspension (DCC) и още доста други, а за стандартно оборудване виждам, че Жужа има парктроник и най-голямото предимство за мен DNA или т.нар. Driving experience switch, който при Голф се доплаща. Ама тъпото е, че тези технологии доста отдавна съществуват и е голям недостатък, че не се предлагат... даже тъпия сензор за дъжд се доплаща.
Естествено никога няма да избера Голфа пред Жужа, но има голяма разлика в избора при двата модела, което е ключов фактор за избора на един европеец.
Сравнението се отнася за Giulietta Veloce ценова листа за Италия (04.02.16) и Golf GTI Performance ценова листа за Италия (28.01.16)

Sm0k
11-03-2016, 12:16
Имаш право, но все пак разликата в шаситата е по-малка от 2г. Но определено системите за сигурност са в полза на швабите, а един европеец главно това гледа. А и има доста такива, които се доплащат за Голфа, но при Жужа тотално липсват...

Stop-and-Go (Start-Stop) е стандартно оборудване на Жужа :) Не знам защо VW го предлагат в комбинация с ACC, но техните списъци с оборудване винаги са ми идвали малко сложни :) Electric Heated Windshield също се предлага на Жулиета, или поне подгрев в долната част около чистачките. Сега на Голф, може да подргавят цялото стъкло, ама все там. За стъклоумивателите виж не помня имаше ли подгрев...

Сега факт е, че някои неща като Адаптивен Круз Контрол, Collision Warning, Lane Departure Warning, да спира сама като има препятствие пред колата, warning за мъртвата зона на огледалата и т.н. и мен ме дразнеше, че ги нямаше като поръчвах моята. Но пък на по-нови модели на FCА, даже по-малки коли като 500X доста от тия ги има, така че и в следващата Жулиета ще влязат :)

От друга страна на EuroNCAP, оценките за сигурност на двете коли са доста сходни, дори странното е че на safety assist Жулиетата има доста по-висока:
http://www.euroncap.com/en/results/alfa-romeo/giulietta/11002
http://www.euroncap.com/en/ratings-rewards/latest-safety-ratings/en/results/vw/golf/10955

И да отбележа, че въпреки, че от началото беше ясно каква ще си купя, тествах доста коли от тоя клас. При положение, че Жулиетата е с мултилинк отзад стандартно, в шоурума на VW ми дадоха тестов Голф 7 с цял заден мост и ми обясниха, че било щото бил трендлайн, 100 коня дизел, а на по-големите мотори и по-високите нива слагали независимо окачване отзад :D Разликата в поведението на двете коли мисля, че даже няма нужда да я коментираме :) Така че кво да говорим повече, щом независимото задно окачване все още е екстра за Голф ;)

italfen
11-03-2016, 15:39
Няма две мнения за поведението на автомобилите, съгласен!
Това за задният мост, не го знаех... ХАХАХА!

В този прайс лист който имам (от официален италиански представител) изрично е написано, че Veloce няма Start/stop система, както и GPL версията, което е разбираемо за нея... но за Veloce-то да не се предлага е странно...

pigoff
11-03-2016, 20:31
Ми, той, Старт/Стопа и без това си сработва когато си иска. По италиянски.:bowdown:

ivv
11-03-2016, 20:54
Баварския дизайн в задницата...от къде идва бе пичове

BO
12-03-2016, 11:23
Stop-and-Go (Start-Stop) е стандартно оборудване на Жужа :) Не знам защо VW го предлагат в комбинация с ACC, но техните списъци с оборудване винаги са ми идвали малко сложни :)
При ФВ го слагат в адаптивния контрол, защото това не е гасене на двигателя, а има спри-тръгни функция на автомобила в трафик.

Sm0k
14-03-2016, 00:43
При ФВ го слагат в адаптивния контрол, защото това не е гасене на двигателя, а има спри-тръгни функция на автомобила в трафик.
Подозирах, че има няква уловка, сега се зачетох в нета, вярно е система за спиране и потегляне в трафик.


Ми, той, Старт/Стопа и без това си сработва когато си иска. По италиянски.:bowdown:
Бе аз го ползвам от няма и 1000 км, първите 3000 го бях изключил да не се пали постоянно докато е съвсем нов мотора, ама сега бачка ОК: На студен мотор не работи, като отлепи стрелката, започва да я гаси. Винаги изгасва при еднакви обстоятелства - като спра на място, на свободна и с пуснат съединителя. Ако я държа с натиснат съединител няма да се изгаси, дори и напълно спряла. Един път изгасена, като натисна съединителя я пали и повече не я гаси дори да не потегля веднага, гаси я чак на следващото спиране. Ако караш назад, после дори да спреш на място и да я изключиш от скорост не я гаси никога.
Ама при теб няма как да е точно същото заради TCT-то и липсващия педал, така че може да мисли за умно и да прави квото си иска :)
Само един път се запали сама, след като беше изгаснала, ама стоя доста време на място, вероятно е започнал да пада заряда на акумулатора, а то следи и него и ако падне я бай-пасва. Което е другия вариант, при теб да изключва по-често заради студа и акумулатора.

Като цяло за сега не ме е изненадвал да прави нещо, което не очаквам, ама сигурно просто трябва да му дам време да се побърка и да почне да се държи по италиански ;)

BO
14-03-2016, 10:31
Явно си улучил такова време, където хем не е много студено, хем не е много топло.
Най-скапано е лятото. Тъкмо започваш да се охлаждаш от климатика, пък тя вземе, че загасне. След това стои, стои и започваш да усещаш как ти става жега. Тя пали и започва да бичи студено колкото може. Тъкмо изгони жегата от колата и оп, загасне. Ей това мен ме подлудява.

pigoff
17-03-2016, 11:59
Не ми се е налагало да стоя дълго в задръствания за да се оплаквам от работата на С/С и връзката му с климатроника.
По някога сработва коректно при мен, но мисля че това се дължи на акумулатора, който зимата страда доста, макар и да подгравям автомобила преди потегляне.

HACCP
19-03-2016, 23:53
Още една полезна функция на С/С системата. Ако потеглиш като новобранец и колата загасне С/С системата се активира и не е нужно да я палиш с ключа а пали при натискане на съединителя.

pigoff
23-03-2017, 10:11
Какъв данък плащате за своята Джулиетта?
Питам, понеже се замислям като взема Джулия да прибера Жулка в БГ.

Аз тук в Швеция плащам 20€/год за първите пет години след което по 38€/год.

digitalundgrd
23-03-2017, 11:19
Тук явно държавниците са решили, че ни е по-висок стандарта, защото данъкът може да е от 220 до 350 евро на година в зависимост от общината ;)

http://www.calculator.bg/1/avtomobil_danak.html

Turbon
23-03-2017, 14:19
За 2016 г. моя беше точно 296 лв. за София, като колата вече не е първа младост /01.2011г/.

alfa racer GTA
23-03-2017, 14:25
296 лева за 170 коня ли?

Turbon
23-03-2017, 14:29
296 лева за 170 коня ли?

Да колега!

HACCP
04-04-2017, 23:16
Хасково 338 лева за 2017 г.
За 2016 платих 630 лева :whip:

White Giulietta
12-04-2017, 16:38
На колко хиляди км сменяте ролки и ремъци? Става въпрос за 170к.с бензин. Моята книжка е стара и там пише да се обслужва на 15000км, а тези неща да се сменят на 75000, но от АИ ми казаха, че тези км не са верни. Трябвало да я обслужвам на 20000 и на толкова ходя, а ролките и ремъците не знам кога. Та какво пише из вашите книжки, да знам на колко да ги сменя, че те не ми ги смениха на 75000, а сега е почти на 90000 и да не стане изненада. Чупила ми се е ролка на фиатката и стана купон в двигателя. Нямам желание да ми се случва пак хаха

alfageorgi
12-04-2017, 23:15
На Бравото ми -2009г. 1.4 -Т-джет 120 к.с.,взех го от АИ 2013г./демонстрационно/ в книжката пише първа смяна на ролки и ремъци чак на 120000км.!!!!, след това на 50 000км.Има обаче и забележка , че ако автомобила се кара в сравнително тежки атмосферни условия , целогодишно или предимно градско тези неща да се сменят на 5-та година независимо от пробега.За да ми е спокойно смених ремъка на 70000км.през 2014г.Ролките и водната помпа ги гледаха тогава и казаха , че просто няма смисъл да се сменят на този етап.Вече съм на 96000км.и всичко е наред.При втората смяна на ремъка ще сменя всички ролки и водната помпа , но и аз се чудя на 100000км , да карам до 120000км или до 5-та година от смяната на ремъка -2019г.
Иначе на 159-та сменям на 50000км ,но тя е дизел -1.9 -150к.с.

HACCP
17-04-2017, 13:50
На колко хиляди км сменяте ролки и ремъци? Става въпрос за 170к.с бензин. Моята книжка е стара и там пише да се обслужва на 15000км, а тези неща да се сменят на 75000, но от АИ ми казаха, че тези км не са верни. Трябвало да я обслужвам на 20000 и на толкова ходя, а ролките и ремъците не знам кога. Та какво пише из вашите книжки, да знам на колко да ги сменя, че те не ми ги смениха на 75000, а сега е почти на 90000 и да не стане изненада. Чупила ми се е ролка на фиатката и стана купон в двигателя. Нямам желание да ми се случва пак хаха
При мен условията бяха 120 000 или 5 години. За автомобили, които се карат целогодишно и основно градско 4 години (както е споделил колегата над мен). Аз ги смених комплект (ремъци помпи) на 77 000 и 4 години. В моята книжка пише обслужване 15 000 км или най малко веднъж в годината. Година по късно получих писмо че периода на обслужване става 20 000 км. Никога не съм я обслужвал на 20 к. Обслужвах я на 15 к като освен масло и филтри задължително сменях и свещи (мое желание). След като навърши 100 к започвам да обслужвам на 10 000.

White Giulietta
18-04-2017, 09:50
Благодаря! Явно горе-долу съм навреме със смяната, даже лекичко позакъсняла, но важното е, че не е имало проблеми.

П.С.
Хайде и тук да се похваля, че май само в темата за Джулия го направих. Живот и здраве след има-няма 2-3 месеца ще подкарам и една "alfa rosso red" машина. Голяма тръпка е чакането, но сигурна съм, че ще си заслужава. ;-)

White Giulietta
19-06-2017, 18:50
Гледам, че антифриза ми е под минимума. Какъв антифриз мога да долея и трябва ли заради това да се ходи в сервиза? Мога ли да долея малко произволен антифриз или е хубаво да е същия, какъвто е наливан до сега?

Иначе да споделя какво стана с ролки и ремъци. От АИ ми казаха, че се сменят или на 6 години, или на 120 000 км, но аз предпочетох да ги сменя сега (колата тъкмо направи 5г) и ми ги смениха заедно с тазгодишното обслужване.

lordliness
19-06-2017, 19:17
Налей си дестилирана вода, виж и на колко градуса замръзва.

HACCP
21-06-2017, 09:16
Аз съм с червен и си доливам червен на ЕКО!

alfa racer GTA
21-06-2017, 14:07
Вижте по книжката на модела каква е спецификацията на антифриза за тази кола.

За 159-ката например е G12+ , което е моноетиленгликол. G12 например е етиленгликол.

Това "червен" антифриз не е показател.Има международни означения на какви спецификации трябва да отговаря антифриза, за да има определено означение.

Има "червен", а има и "розов" антифриз.

G12+ съм виждал както с розов цвят, така и с виолетов цвят .

На бутилката на самият антифриз пише с какъв друг вид антифриз може да се смесва безпроблемно.

White Giulietta
22-06-2017, 18:43
Благодаря. Не предполагах, че може да го пише в книжката. Ще погледна. :-)

Versace
19-09-2020, 19:28
Здравейте, какво може да ми кажете за алфа Ромео джулиета 1.4 бензин 120 коня? Добър ли е мотора, скоростна кутия и така нататък?

RPWWD
23-09-2020, 22:28
Здравейте, какво може да ми кажете за алфа Ромео джулиета 1.4 бензин 120 коня? Добър ли е мотора, скоростна кутия и така нататък?

Жужата с какъвто и да било мотор е много хубав автомобил, здрав и надежден. Бензиновата версия е ОК, и носи на газ. Единствено трябва да внимаваш с Мултиеър версиите, че ако някой от клапаните не работи както трябва, се сменя целият модул за 2 бона. Ръчните скоростни кутии са безпроблемни, а ако трябва да сменяш двоен сух ТСТ съединител е също така скъпичко.

Gogata
23-08-2021, 22:36
https://mobile.bg/11620908654129284

Привет, някой гледал ли е този екземпляр?