PDA

View Full Version : Степени на перката на радиатора????



ФЕРАРИСТ
11-08-2008, 07:49
Две ли са степените на перката на радиатора ми, или само една......
Като си пусна акутаторния тест на бавната скорост и тя не тръгва, докато втората по бърза скорост се включва......
каква може да е причината по - бавната скорост да не работи ако я има??????

oem
11-08-2008, 09:49
Резистора ти е заминал. Трябва да се смени. Пробваи откачи буксите от резистора (намира се точно под горния маркуч на радиатора) и замери резистора с мултицет. Трябва да даде някъкво съпротивление. Ако не дава поръчай си го от axm-auto.com. 18 лв. струва.

Versace
11-08-2008, 09:55
И моята не тръгва с тест.
Ок да приемем че е заминал резистора, на теста не тръгва 1 скорост, което ще рече че перката трябва да се включва на повече градуси, а моята си се включва на около 93-95!
Другото което гледам, че отиват 2 кабела към перката, ако е с 2 скорости не трябва ли да е с 3??

oem
11-08-2008, 12:52
С 3 е. Третия отива направо в мотора на перката. При мен като не работеше резистора включваше на 102 градуса. След като го вързах директно без резистор (не съм го сменял защото нямаше от къде да взема) тръгва на 94 градуса. И май не мисля да слагам пак резистор. Така от първа скорост тръгва да върти с макс обороти и стрелката ми никога не надвишава 90 градуса. Колата е с чип и викам така ще го оставя да се охалжда по-добре.

Versace
11-08-2008, 14:32
С 3 е. Третия отива направо в мотора на перката. При мен като не работеше резистора включваше на 102 градуса. След като го вързах директно без резистор (не съм го сменял защото нямаше от къде да взема) тръгва на 94 градуса. И май не мисля да слагам пак резистор. Така от първа скорост тръгва да върти с макс обороти и стрелката ми никога не надвишава 90 градуса. Колата е с чип и викам така ще го оставя да се охалжда по-добре.
С 2 думи да со оставя и моя така, защото тя си се включва към, 94-95 градуса, не знам дали е 1 или 2 скорост понеже не съм чувал двете и не мога да преценя, но ако съдя че с теста от Виза като дам на 1 скорост само щрака а не включва, а на 2 теста тръгва мисля че си работи само 2 скорост

oem
11-08-2008, 15:04
Ако на 94 тръгва значи си работи. Но по принцип на 94 трябва да върти малко по-бавно. Може да направиш разлика с климатика. Когато е включен климатика перката върти на макс обороти. Пробвай с изключен климатик да се включи перката и после пусни климатика да и трябва да чуеш разлика в оборотите. Или най-просто да разбереш дали работи резистора е да го измериш с мултицета.

търтей
11-08-2008, 15:17
Когато е включен климатика перката върти на макс обороти.

това къде го прочете?:fish:

oem
11-08-2008, 15:26
Така го усетих на моята.

търтей
11-08-2008, 16:22
съвпъдък :)

nikolaaaay
11-08-2008, 22:55
Тва дето му викате резистор и реостат, едно и също ли е? Аз съм го сменил и него и термостата. Датчика на термостата е ок. Друго не знам кво да направя, но онзи ден в Гръцко ми вдигна 110 градуса, докато катерех баир зад един ТИР на 32 градуса външна темп. След кратък размисъл, реших че риск от византийска глоба-секира пак е по-добре от прегрял двг. Резнах го и настъпих малко пак по баира. За 5-10 минути температурата си беше 90. На спускането отиде даже на 70, както обикновено. Тва са 40 градуса разлика на извънградско. Не съм сменял водна помпа, овен да е от нея.

търтей
12-08-2008, 13:47
Тва дето му викате резистор и реостат, едно и също ли е? Аз съм го сменил и него и термостата. Датчика на термостата е ок. Друго не знам кво да направя, но онзи ден в Гръцко ми вдигна 110 градуса, докато катерех баир зад един ТИР на 32 градуса външна темп. След кратък размисъл, реших че риск от византийска глоба-секира пак е по-добре от прегрял двг. Резнах го и настъпих малко пак по баира. За 5-10 минути температурата си беше 90. На спускането отиде даже на 70, както обикновено. Тва са 40 градуса разлика на извънградско. Не съм сменял водна помпа, овен да е от нея.


термостата ти не е наред
радиатора ти е запушен
възможно е и датчика да ти показва грешно - как си го проверявал?

nikolaaaay
12-08-2008, 18:38
термостата ти не е наред
радиатора ти е запушен
възможно е и датчика да ти показва грешно - как си го проверявал?
Закарах я във Вантотрейд и им казах да я оправят. После ми казаха, че датчика е ок. Не знам как са го проверили.
С термостатите е ебаси проблемацията. Моят го купих от Аутоиталия, ама беше разопакован. Взех го, щото никъде нямаше на склад. Явно ще трябва пак да се сменя.

de4o
13-08-2008, 00:45
А този тест за 1-та степен как и каде може да се направи

vencialfa
13-08-2008, 11:09
Тва дето му викате резистор и реостат, едно и също ли е? Аз съм го сменил и него и термостата. Датчика на термостата е ок. Друго не знам кво да направя, но онзи ден в Гръцко ми вдигна 110 градуса, докато катерех баир зад един ТИР на 32 градуса външна темп. След кратък размисъл, реших че риск от византийска глоба-секира пак е по-добре от прегрял двг. Резнах го и настъпих малко пак по баира. За 5-10 минути температурата си беше 90. На спускането отиде даже на 70, както обикновено. Тва са 40 градуса разлика на извънградско. Не съм сменял водна помпа, овен да е от нея.
И моята се държеше по подобен начин,смених радиатора защото протече и сега независимо от времето и дали е вкл. климатика си стои малко преди 90 гр.

ФЕРАРИСТ
13-08-2008, 18:28
След като го вързах директно без резистор (не съм го сменял защото нямаше от къде да взема) тръгва на 94 градуса. И май не мисля да слагам пак резистор. .
Как става въпросната операция - в смисъл кой кабели какво се правят......

oem
14-08-2008, 09:51
Махаш резистора и двете букси ги връзваш заедно и готово. Първата степен ти е като втората.

Lqnkata
14-08-2008, 11:09
A може ли да ми кажете нормално ли е да ми се включва перката на 82-85 градуса за малък интервал от време, а при 92 градуса да ми се включва и да работи докато се охлади (падне под 90) за по-високи температури не съм достигал. Това нормално ли е или имам проблем с показателя на температурата или нещо друго?

Versace
18-08-2008, 18:53
Махаш резистора и двете букси ги връзваш заедно и готово. Първата степен ти е като втората.

Къде е този въпросен резистор? Можеш ли да покажеш със снимки?

oem
18-08-2008, 20:04
Бе точно в дясно на радиатора. Под дебеля мъркуч на охлаждащата течност. В него влизат две букси.

ФЕРАРИСТ
18-08-2008, 20:17
Снел съм го и е в багажника, но не мога да го цъкна в момента.....

ФЕРАРИСТ
18-08-2008, 23:51
Значи когато вързах кабелите на резистора заедно, и пусна тест на бързата и бавна скорост през Алфадиаг, и ми се пуска само бавната скорост - бързата не ще, въпреки че ми се активирва, но на бавна - с 2 думи теста и на бърз и бавен режим активира само бавния, а преди на неработищ резистор, не се активирваше бавния, а бързия си бачкаше.....
Така че не мисля да се циганея за 18 кинта, и купувам нов резистор.....ако вързването по тоя начин изолирва бързия режим на перката, то ще е добре никой да не го пробва това.....по мое мнение.....

oem
19-08-2008, 12:20
Че защо? Тя перката няма да спре когато трябва да се включи бързата скорот. Тя ше спре когато се охлади мотора. Какво лошо видя в това?

търтей
19-08-2008, 12:22
ама сте ламери
ако се пестят пари се връва точно на обратно
т.е. винаги бърза
а къде е проблема ако не се включи бързата остава за домашно

oem
19-08-2008, 13:09
Аз не знам при мен дали се включва бързата, защото колата просто не може да загрее на 102 градуса, че да се включи. Като стигне 94 се включва и изключва на 86.

ФЕРАРИСТ
19-08-2008, 17:23
Язи не съм се родил научен, и когато знам нещо дето друг не го знае, гледам да му го обясня в рамките на поносимото търпение......
По въпроса предпочитам да стигна сам до изводите и истината....

Versace
19-08-2008, 18:09
Искам да питам нещо правил съм тест Виза и като тествам първа и втора скорост ми тръгва само 2ра обаче като сменях термостата и я бяхме оставили да загрее, перката се включи на 95 градуса някаде, та въпроса ми е ако резистора работи чрез програмата и 2те скорости ли трябва да се включат?
П.С. вчера например като се прибирах колата мина над 85 отиваше към 100 но перката не се включи избощо(аз я чаках в гаража да се включи да охлади и да изгася мотора) и вкл климатика той включи перката и пак го спрях а перката се изкл когато охлади мотора!

ФЕРАРИСТ
19-08-2008, 18:27
Ми аз по принцип пускам тест от екуто към перката - като махнах резистора ми се включва само бавната скорост, независимо дали подавам команда към първа или втора скорост на перката.....

Versace
19-08-2008, 18:39
Как го разбра дали работи или не?Ще има ли някакво съпротивление когато колата е студена ако откача 2те букси и замеря с мултицета?
Свалянето на този резистор става чрез развиването на двете болчета така ли?

ФЕРАРИСТ
19-08-2008, 21:00
Как го разбра дали работи или не?Ще има ли някакво съпротивление когато колата е студена ако откача 2те букси и замеря с мултицета?
Свалянето на този резистор става чрез развиването на двете болчета така ли?
E то се чува - теста се пуска само когато колата е незапалена, на контакт - знам как духа на първа и на втора - не мога да сгреша по тоя показател....
Развиваш ги двете, и излиза.....