Log in

View Full Version : Развита гайка на болта на долния носач ?



alekstr
12-08-2008, 12:59
Здравейте колеги,
Преди около месец смених долен ляв носач на алфа 156. Понеже бързах, а всички посочени тук сервизи можеха да ме приемат след 3-4 дни го смених в един сервиз, който е до работата ми. Първоначално не тропаше много (явно има още работи за смяна по предното окачване). Минал съм 1500 км от смяната. Та последните дни много се разхлопа направо ужасно и при най-малката неравност. Казах си не може така и понеже имаме канал, на който подържаме автопарка на фирмата издебнах удобен момент и я качихме. Когато погледнахме отдолу с колегата... щяха да ми изкочат очите направо. Гайката на болта, които минава през носача преди шарнира и оставаха още 3 врътки да падне!!! Стегнахме я здраво, направи ми впечатление че гайката е с 2 шайби, а на десния е с 1. Та въпроса ми е тази гайка може ли да се развие от това, че хлопат още работи по предницата или да ходя да им обясня на тия в сервиза, че живея втори живот щтото имаме служебен канал ?
П.С. Ако темата не е на място се извинявам, още съм пеленак във форума :)

n_netov
12-08-2008, 13:12
не може да се развие ако е затегната здраво, пък каквото и ще да тропа покрай нея

alekstr
12-08-2008, 13:27
В такъв случай направо не ми се вярва колко трябва да е тъп един човек, че да не я стегне тая гайка ? Ше ходя да питам...:furious:

nikotm
12-08-2008, 13:41
[QUOTE=alekstr;309409] Та въпроса ми е тази гайка може ли да се развие от това, че хлопат още работи по предницата



Здрасти колега,ако е стегната нормално тази гайка,дори и носача от втулките да излезе тя пак няма да се развие.


П.П.относно двете шайби погледни да не са превартели резбата от натягане и за това да са сложили две шайби и от там да е проблема с развиването.

alekstr
12-08-2008, 14:20
Нищо и нямаше на резбата. Стегнахме здраво гайката ма пак с 2-те шайби както си беше. Дали па точно щтото са 2 да се е развила. Айде пак се хвърлих у чуденка... А още по голяма тъпотия е, че въпросния сервиз ми смени и ремъци и ролки освен носача. Ако са ги завили като носача лелееее кво да правя май трябва да я види някой... ( който знае какво прави ).

Galeano
12-08-2008, 22:07
От страната на гайката са две шайби а от към главата е една. Явно не са я стегнали добре при смяната.

ФЕРАРИСТ
13-08-2008, 18:32
Аз като правя носачи после винаги лягам да видя отдолу за това, че на мен един път даже и болт не ми бяха сложили......но аз поне съм си късметлия....

Galeano
13-08-2008, 19:40
На един приятел,не му бяха стегнали единия спирачен маркуч при смяна. Опит за убийство поради бъркане в носа!!!