PDA

View Full Version : загрява,а не охлажда



Stelio
13-08-2008, 13:59
здравейте,проблемът ми е следния:от около седмица алфата ми загрява без да се включва перката,понеже карам бая в трафика,може ли някои да ми даде идея от какво може да е,като преди около седмица си бачкаше нормално

nikotm
13-08-2008, 14:02
здравейте,проблемът ми е следния:от около седмица алфата ми загрява без да се включва перката,понеже карам бая в трафика,може ли някои да ми даде идея от какво може да е,като преди около седмица си бачкаше нормално

като включиш климата включва ли перката?

Stelio
13-08-2008, 14:04
нямам клима

Susscrofa
13-08-2008, 14:19
То там по островите е хладно за какво ти е клима.:grandpa:

Stelio
13-08-2008, 14:29
много си прав да ти кажа,но това не реши проблема ми...някои да има идея?

KirilSol
13-08-2008, 16:28
откачи си за малко буксата на термодатчика, който е монтиран на термостата. Ако перката тръгне да се върти, значи трябва да си смениш датчика.

ако не тръгне да се върти, провери си реостата на вентилатора

прегледай и бушоните

между другото радиатора загрява ли се?

Stelio
13-08-2008, 17:09
одеве го махах,и загрях колата до 90 градуса,подмина ги и не се включи изобщо,къде се намира реостата?благодаря ти КirilSol

KirilSol
13-08-2008, 17:31
като застанеш пред колата, отдясно на радиатора

Stelio
13-08-2008, 20:17
откачи си за малко буксата на термодатчика, който е монтиран на термостата. Ако перката тръгне да се върти, значи трябва да си смениш датчика.

ако не тръгне да се върти, провери си реостата на вентилатора

прегледай и бушоните

между другото радиатора загрява ли се?


като застанеш пред колата, отдясно на радиатора

прегледах бушоните всички са наред,датчика или самия радиатор?:prescription:

chocho33
25-06-2009, 21:28
Здравейте колеги! моя проблем е ,че колата ми загрява до 110-120c когато е в задръстване, и като пусна климата се охлажда до 90. алфа 1.8ts 98г.

thecleaner
26-06-2009, 00:34
Здравейте колеги! моя проблем е ,че колата ми загрява до 110-120c когато е в задръстване, и като пусна климата се охлажда до 90. алфа 1.8ts 98г.
Голям е шанса да ти е изгоряла първата степен на перката.

Stranger65
26-06-2009, 07:15
Голям е шанса да ти е изгоряла първата степен на перката.
Или вече си за ремонт глава при тия градуси

Xtrime7
26-06-2009, 07:39
Или вече си за ремонт глава при тия градуси

И какво по-точно да и ремонтира :).


По въпроса;колегата няколко поста нагоре ти го е обяснил точно,датчик,реостат,перка.

k1lcone
26-06-2009, 10:17
като стигне чертичката след 90 градуса не се ли включва перката?

Stranger65
26-06-2009, 15:17
И какво по-точно да и ремонтира :).


По въпроса;колегата няколко поста нагоре ти го е обяснил точно,датчик,реостат,перка.
Ами антифриза (хубавия) завира при около над 105гр. А да стигнеш 120 градуса се получава прегряване, възможно е вече да се случат много неща и все са свързани с главата и гарнитурата. Но трябва да се оправи и вклщчването на вентилатора първо и тогава ако продължи да загрява отиваме към главата

oem
26-06-2009, 15:31
Ами антифриза (хубавия) завира при около над 105гр. А да стигнеш 120 градуса се получава прегряване, възможно е вече да се случат много неща и все са свързани с главата и гарнитурата. Но трябва да се оправи и вклщчването на вентилатора първо и тогава ако продължи да загрява отиваме към главата

Беко-то наприме може и на 105 да кипва. Хубавите антифризи имат точка на кипене над 160 градуса! Paraflu е на 108 градуса. Аз наливам SWAG с Boiling point >160 C

Stranger65
26-06-2009, 15:33
Беко-то наприме може и на 105 да кипва. Хубавите антифризи имат точка на кипене над 160 градуса!
Ама концентрат

oem
26-06-2009, 15:42
Ама концентрат

Ми да. Аз концентрат наливам. Вода вътре не сипвам.

Ако ще и на 120 градуса да работи. Боли ме онова :)

Stranger65
27-06-2009, 10:37
Ми да. Аз концентрат наливам. Вода вътре не сипвам.

Ако ще и на 120 градуса да работи. Боли ме онова :)
Братле, ама разширенията на метала при 100 градуса са едни, при 120 градуса - други. Сам си прави вече изводите

code
27-06-2009, 11:06
Концентрата няма свойствата на антифриз:chair: Концентрат без вода може да ти замръзне и на -30. Затова на концентрат градуси не се дават. Ако пише на бутилката примерно конц. на -60, то това си е конц.+вода,т.е. никакъв концентрат не е ;) Да ги поназнайваме нещата, все пак сме АR форум:bangin:

Младежо, направо се изкушавам да ти изтрия мнението като ПЪЛНИ глупости! Това чете ли го някъде? или ей така си го измисли!
Ако на бутилката пише -60, означава че без разреждане няма да замръзне при -60. След което дават съотношения за разреждане напр. 1:1, 1:2 и т.н.

Май нещо не ги поназнайвате нещата и е добре първо да прочетете, па после да пишете...

oem
27-06-2009, 11:12
Микроскопични са. Проблема при прегряването идва когато кипне охладителната течност и направи много високо налягане в двигателя м/у блока и главата. Тогава се получават изкривяванията.

На Уното ми сега ще ти кажа.

Прегрявал съм го 2 пъти. Аз на таблото там нямам уред за температура, а само една лампа. Хвърля антифриза през капачката на казанчето, но не кипии не състи, само пуши. Втория път смених само гарнитурата на главата. Нямаше изкривено или пукнато. Тогава смених и водния радиатор защото се оказа, че е задръстен и нямаше добра циркулация и от там ми идваше прегряването.

Ако караш с вода или с лош антифриз на 120 градуса ще пробие гарнитура и ще напълниш цилиндрите със сигурност.

Всъщност не съм много убеден кога точно ще стане това дали на 120 дали на 100 или на 130. Но знам, че с вода и с лош антифриз е много по-вероятно да стане белята от колкото с нещо качествено.

oem
27-06-2009, 11:13
Концентрата няма свойствата на антифриз:chair: Концентрат без вода може да ти замръзне и на -30. Затова на концентрат градуси не се дават. Ако пише на бутилката примерно конц. на -60, то това си е конц.+вода,т.е. никакъв концентрат не е ;) Да ги поназнайваме нещата, все пак сме АR форум:bangin:

Имах предвид, че не го разреждам. И самия антифриз седи като тънко масло. Мазен и тежък. Знаеш за какво говоря. Виждал си хубави антифризи със сигурност :)

haljscho
27-06-2009, 11:14
Концентрата няма свойствата на антифриз:chair: Концентрат без вода може да ти замръзне и на -30. Затова на концентрат градуси не се дават. Ако пише на бутилката примерно конц. на -60, то това си е конц.+вода,т.е. никакъв концентрат не е ;) Да ги поназнайваме нещата, все пак сме АR форум:bangin:
Ми мой ти замръзне и на -20 ако е някй ментак!!!!!

oem
27-06-2009, 11:29
На всеки концетрат си му дават температура! И си пише, свойствата му не се променят от - 35 да речем до +110.

Всеки качествен антифриз трябва да се държи стабилно на 110 градуса и да кипва на над 140 поне.

И това, че мотора загрял лятото на 100 градуса ама изобщо не го тревожи това. Стига системата да е изправна и да си пуска перка... и както вече се обсъждаше в друга темя мисля, по индикатора в купето не може да се разбере на колко градуса е. Мерено е и е доказано, че повече от 100 градуса дефакто не вдига.

Вски автомобил като го оставиш да работи на място ги двига 100-те градуса. Нищо тревожно.

code
27-06-2009, 11:55
Оеm, стига замерва с изречения, че не знам откъде да започна. Карайки си на 120гр. с какъвто и антифриз да си все тая - главата я брой крива, тази температура не е нормална. А концентрат в колата НЕ СЕ СЛАГА! Разрежда се се с вода. Как да ти го обясня, че само концентрата няма свойства, все едно част от формулата липсва. Това с градусите на етикета си е чист антифриз.

Няма да ти трия мненията, всички ще ти се смеем...

Stranger65
27-06-2009, 12:09
Оставете Oem.
Аз съм виждал двигател с влезнал антифриз в цилиндрите. Гледката беше биели с някакви разтопени топки в/у тях. Освен това компа следи температурата и спира да подава газ, колкото и да натискаш педала на газта, ако колата е загряла. Така, че тук ми намирисва на дефектен датчик

code
27-06-2009, 12:15
Ето описанието на един бг концентрат на български.
http://www.prista-oil.com/technical/products.php?a=read&pid=88&l=bg
"не се препоръчва използването на смеси с по-висока от 70% концентрация на PRISTA® ANTIFREEZE LONG LIFE във вода. Максималната защита срещу замръзване е до около -69°с, която се получава при смесването на 68% PRISTA® ANTIFREEZE LONG LIFE с вода."

oem
27-06-2009, 12:57
Оставете Oem.
Аз съм виждал двигател с влезнал антифриз в цилиндрите. Гледката беше биели с някакви разтопени топки в/у тях. Освен това компа следи температурата и спира да подава газ, колкото и да натискаш педала на газта, ако колата е загряла. Така, че тук ми намирисва на дефектен датчик

Какво да ме оставят я кажи? И я кажи кога точно спира подаването на гориво бе всезнайко? Може да ти намирисва нешо друго... ти знаеш ли как работи цялаа система с охралждането, че ти намирисва на датчик... пфффф аман. Не знаеш още какви свеши да си слагаш... айде да не говоря, че пак ще ме погне някой модер.

А относо антифриза. На моя си пише готов за употреба концентрат -35 до 110 градуса. Като може да се разрежда до 50% с дестилирана вода. От концентрат до концентрат разлика много.

haljscho
27-06-2009, 13:49
Ето описанието на един бг концентрат на български.
http://www.prista-oil.com/technical/products.php?a=read&pid=88&l=bg
"не се препоръчва използването на смеси с по-висока от 70% концентрация на PRISTA® ANTIFREEZE LONG LIFE във вода. Максималната защита срещу замръзване е до около -69°с, която се получава при смесването на 68% PRISTA® ANTIFREEZE LONG LIFE с вода."
Значи изкаш да ми кажеш, че ако си източа системата и си налея само от този кнцентрат, съм се прецакал а!!!!
ПЪЛНА ГЛУПОСТ

oem
27-06-2009, 14:19
Аз всичките си коли съм ги карал само с концентрат. Включително и Алфата като дойде от Италия беше само с концентрат. Гъсто като моторно масло. Не съм замръзвал до сега пък не знам. И го няма и това бялото отлагане по системата приличащо на варовик.

code
27-06-2009, 15:40
Значи изкаш да ми кажеш, че ако си източа системата и си налея само от този кнцентрат, съм се прецакал а!!!!
ПЪЛНА ГЛУПОСТ
Пълна глупост ще направиш и затова ти го казвам, пък ти с какво ще си караш колата си е лично твоя работа както и оеm. Празни приказки не говоря, нито ще тръгна с някой професор да споря. :prescription:Хах стана рима.

spe4elist
27-06-2009, 15:52
Пълна глупост ще направиш и затова ти го казвам, пък ти с какво ще си караш колата си е лично твоя работа както и оеm. Празни приказки не говоря, нито ще тръгна с някой професор да споря. :prescription:Хах стана рима.

Господин професоре, я ни го обяснете пак това:

Концентрата няма свойствата на антифриз:chair: Концентрат без вода може да ти замръзне и на -30.

AlfaMan
27-06-2009, 18:28
Антифриза (етиленгликол) най-простичко обяснено е смес на дестилирана вода, спирт и глицерин и съответно разни антикорозионни добавки. За определена концентрация се дава точката на замръзване. Концентратите антифриз, които се продават обикновено са разтвори с точка на замръзване -60C (има и по-високи, но вече става доста гъстта течността) и за получаване на по-високи температури трябва да се разредят с дестилирана вода в определено съотношение за получаване на търсена определена температура на замръзване. По принцип дестилираната вода има една от най-добрите топлопроводимостти измежду течностите. Колкото количеството на другите съставки (глицерин, спирт и т.н) е по-голямо, толкова се влошава топлопроводимостта на антифриза. Разбира се няма пълно щастие и всичко е компромис. Именно затова най-лоши охлаждащи способностти има концентрата. Тоест колкото е по-малък концентрата (респективно по-висока темепратурата на замръзване) толкова охлаждащите способностти на течността са по-добри. Затова е добре да се кара с такъв концентрат, който най-добре се вписва в климатичните особеностти за региона.

А иначе за конкретния проблем на колгата - как и с какво измери, че температурата му стига 120? Тоест това на диагностика ли го показа или гледа стрелковия уред, с който никога не може да се установи каква е реалната температура?

code
27-06-2009, 18:56
Господин професоре, я ни го обяснете пак това:
Какво по-точно не може да ти захапе процесора? Всичко е описано в темата, включително съм дал и линк, отделно в практиката са ми ревали професори, дето не разреждат концентрата. Едно и също нещо няма да го пиша по 100 пъти. Нещо ако не ти се вярва сипвай си концентрат в колата и изригвай, което написах беше изцяло от добри намерения. И пак повтарям това, което си го купуваш от Метро на -60гр. не е никакъв концентрат, за разлика от този в линка. 7л конц.+ 3л вода=-70гр. Някои си мислят, че като не сложат вода ще стане на - 100гр. :bravo: Всъщност става точно обратното.

Ще пусна и линк, в опит да обясня необяснимото:
http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?p=87447
Според диаграмата там концентрата може да ти замръзне при -12гр.:big_bow_down:
И като сме почнали с митовете, много хора си мислят, че като си вземат "концентрат на -60гр" (вече смятам, че е ясно концентрата в тази търговска смес е около 65%) и го разредят 1:1 ще стане на -30. Всъщност става на -20гр.

AlfaMan
27-06-2009, 20:49
Колега това което е маркирано като концентрат -60C (40/60% съотношения) няма как да замръзне на по-висока температура от -60. Това което се говори във въпросната темат е чиста теоретична постановка ако си правиш сам антифриз, защото в търговската мрежа няма такъв над -65C. (Лично аз не съм виждал). Така, че спокойно може да си сипваш само концентрат примерно -65C и той няма да замръзне при по-висока температура, но остава проблема с влошеното охлаждане и натоварване на помпата заради вискозитета му

spe4elist
27-06-2009, 21:01
@code

Тази диаграма, както е обяснено, е за 100 % етилен гликол, което не е антифриз. Това е първата малка разлика, но явно на теб ти убягва.
Ако се позовем на тази диаграма, половината автомобили всяка зима трябва да замръзват...

Антифризът е коктейл от етилен гликол, глицерин, спирт, вода и други „тайни съставки”, което идва да каже, че диаграмата на антифриза е друга.

Old Fox
27-06-2009, 21:37
Code е прав ама що ли не го чувате?
1) За кво кипване на 105гр говорите при система под налягане?
2) Каква е тънката идея да карате само на концентрат? Очаквате сибирски зими -60 може би?

code
27-06-2009, 21:57
Почнахте да бъркате антифриз с концентрат и изобщо няма смисъл . . Да обобщим така: Ако си карате колата с антифриз, който всъщност мислите за концентрат всичко е ок.:death:

fade
27-06-2009, 22:05
Code е прав ама що ли не го чувате?
1) За кво кипване на 105гр говорите при система под налягане?
2) Каква е тънката идея да карате само на концентрат? Очаквате сибирски зими -60 може би?

Нимой... на 105* вече е изкривило главата и е изпуснало налягането :tooth:

Голяма дискусия как съм я пропуснал да размахам и аз тука "пиката"...
Ще ни се смеят ей!

spe4elist
27-06-2009, 22:13
Code е прав ама що ли не го чувате?
1) За кво кипване на 105гр говорите при система под налягане?
2) Каква е тънката идея да карате само на концентрат? Очаквате сибирски зими -60 може би?

1. Никой не е казал подобно нещо.
2. Колкото е по-висока коцентрацията, толкова по-добре се охлажда и смазва системата.

code
27-06-2009, 22:15
А ти "младежо" дето си ми омазал постовете с червените си глупости,отново неразличавайки Антифриз от Концентрат, и дето изобщо не е ясно кой си изобщо няма да ти отговарям само ще ти се изсмея, пък ако ще да е за последно. :evilsmiley:

spe4elist
27-06-2009, 22:17
Почнахте да бъркате антифриз с концентрат и изобщо няма смисъл . . Да обобщим така: Ако си карате колата с антифриз, който всъщност мислите за концентрат всичко е ок.:death:
Всички си караме колите с антифриз, друг е въпроса в какво съотношение сме си го разредили...

Мисля, че това е обобщението...

Айде първо си уточни термините - етилен гликол, антифриз, концетрации и после ще си говорим.

Влез в един магазин, поискай антифриз концентрат и антифриз ГОТОВ за употреба, чети внимателно и пак ми се обади...

И те съветвам, да смекчиш тона...

code
27-06-2009, 22:32
Аз съм сигурен колега, в това дето съм го написал а ти ходи по магазините . . . Моя беше грешката, тука просто трябва да чета глупости и да си трая. Иди си сипи концентрат на Приста, или някой немски без да го разреждаш и зимата ще разбереш всичко по трудния начин. Термините са ми ок, ама другите в тая тема дето скочиха не могат да ги оправят.

spe4elist
27-06-2009, 22:36
Никъде не съм писал, че трябва да се кара с концентрат.
Концетрат се продава за удобство, пък клиента си го разрежда както сметне за добре според указанията, предписани от производителя.

code
27-06-2009, 22:44
За какво изобщо спорим? За термини? Да уточним накрая, че това на -60гр(производство на някои измислени фирми) което гледаме в магазина е Концентрат+Вода т.е. Антифриз и да спрем до тук. Мисля, че оттам тръгва цялата дандания и не говорим за едно и също.
Всеки може да вземе един марков Концентрат на коя да е фирма и да види, че градуси без разреждане с вода НЯМА, и това не е случайно.

Old Fox
27-06-2009, 23:03
1. Никой не е казал подобно нещо.
2. Колкото е по-висока коцентрацията, толкова по-добре се охлажда и смазва системата.

1) оем беше писал за кипването;-)
2) Но гъстия концентрат няма необходимата "течливост", прекалено гъст е. Но нека да не спорим.

spe4elist
27-06-2009, 23:08
Това е последният ми пост в тази тема.

Антифризът, който се продава в магазините е два вида:
1. ГОТОВ за употреба, с точка на замръзване - 36 гр по Целзий. Не е необходимо да се разрежда с дестилирана вода.
2. Концентрат /-60, -80/, който може да се разрежда в различни съотношения, описани в таблица от производителя.

Всички известни производители на петролни продукти, / дори и Приста/, предлагат и двата вида охладителни течности.

За тези, които се съмняват в антифриза в собствените си коли, съвета ми е да си ги проверят с рефрактометър. Ако не притежавате този прибор, обърнете се към довереният ви сервиз, там трябва да го имат...

Успех

drigata
30-06-2009, 18:59
Аз карам само с концентрат и немам проблеми!!!!!!!!!!!

code
30-06-2009, 20:55
Аз карам само с концентрат и немам проблеми!!!!!!!!!!!
На мен пък ми минаха вече алтруистичните пориви, всичко си е свободна воля. И грес да си сложи някой в радиатора не ми пука. Не си струва данданията.:on_da_beach: Темата спокойно може да я заключите.

spe4elist
02-07-2009, 12:36
:handshake: Моите уважения! Недоразумението стана ясно тук http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=36553&page=2, анонимноста ти явно е била някакъв бъг, поне аз така го разбрах. Относно Концентрата, аз също не отстъпвам, защото съм сигурен в това което съм написал. Объркването стана от това, че никой в тая дискусия не е наясно кое е Концентрат и кое Антифриз, освен мен. Сорка за самочувствието ми, ако на някой му идва в повече, но това е самата истина. Антифриза в Метро на -60гр. дето на етикета му пише Концентрат ви обърка всички до един.

:handshake:
Тъй, за да изчистим недоразумението, ето как виждам термините аз:
Антифриз /готов за употреба/ - охладителна течност, предпазваща двигателя от замръзване при - 36 гр.
Антифриз /концентрат/ - охладителна течност, предпазваща двигателя от замръзване при - 69 гр.
Внимание! Тази течност съдържа етилен гликол, спирт, глицерин и около 35% вода. Може да бъде използван без разреждане!
Етилен гликол - това не е антифриз, а негова съставка.

Съжалявам, за отклонението от темата, но сметнах че трябва да направя тези уточнения.

code
02-07-2009, 13:03
Антифриз /концентрат/ - охладителна течност, предпазваща двигателя от замръзване при - 69 гр.
Внимание! Тази течност съдържа етилен гликол, спирт, глицерин и около 35% вода. Може да бъде използван без разреждане!
Ето точно тук се объркваш - Концентрат е преди да почнеш да наливаш водата!
Ето и табличка, в тази туба вода няма, както и във всеки марков концентрат, оттам и трагедията на каращите само с концентрат!

spe4elist
02-07-2009, 13:51
.

code
02-07-2009, 14:04
> BS 6580 concentrate can
be mixed with demineralized
water or even tapwater up
to a 50/50 mixture, freezing
protection up to -35°C
> BS 6580 50/50 RTU is a
ready-to-use product which
should not be mixed
with water

Първото и второто наистина ли не виждаш, че са различни продукти? Аз доколкото хващам нещо от Англ. първото е концентрат, а второто Антифриз. :innocent:
Първото се разрежда, второто не.

spe4elist
02-07-2009, 14:18
Can означава Може, а не - Трябва. Според моя скромен превод...

achkar
02-07-2009, 14:24
http://www.prista-oil.com/new/index.php?rt=3.2.1&id=288&l=bg

spe4elist
02-07-2009, 14:27
Излиза, че Приста и Valvoline имат различие в препоръките...

achkar
02-07-2009, 14:30
http://www.faqs.org/patents/app/20090001312 тука се слага край на спора според мен. Не можем да спорим с патента.
In one embodiment, the composition is employed as a concentrate in admixture with 10 to 90 wt. % water.

code
02-07-2009, 14:45
Can означава Може, а не - Трябва. Според моя скромен превод...
"can
be mixed with demineralized
water or even tapwater"
Мда може да го разредиш с такава вода, може и с онакава . . :innocent:

spe4elist
02-07-2009, 15:02
@achkar
Този патент (http://www.univareurope.com/uploads/documents/ie/Univar_BS6580_Anti-freeze.pdf) мисля, че е по-близо ...

@code
Почнахме като децата, спорим за глупости...
Може да разредиш, а не - Трябва да разредиш

achkar
02-07-2009, 15:07
До кое? До гледната ти точка или до правотата? Щото това изглежда смешно в сравнение с това, което пейстнах. А и аз не видях думата патент никъде.

Искам и да добавя значението на думата концентрат в поста:

A concentrate is a form of substance which has had the majority of its base component (in the case of a liquid: the solvent) removed. Typically this will be the removal of water from a solution or suspension such as the removal of water from fruit juice. One benefit of producing a concentrate is that of a reduction in weight and volume for transportation as the concentrate can be re-constituted at the time of usage by the addition of the solvent.

spe4elist
02-07-2009, 15:12
BS 6580 означава British Standart.
Този патент, дето си ми го дал, май е за нещо друго...

achkar
02-07-2009, 15:13
Да, моето е за бланширани картофи. Разбрах code какво имаше предвид с някои постовете си досега.

http://tinyurl.com/ncohr7

VFTI
02-07-2009, 16:29
Драги колеги. Проблема е че пазара е пълен с разлини и много специфични продукти, които имат различни характеристики, съставки и срокове на употреба, ааа и употреба в различни ППС... Колегата Code се позовава само на продукта на приста, което е грешка. Да го кажа така...Има концентрати(като въпросната Приста(има и на аджип и на други марки) които ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да се разредят и НЕ ТРЯБВА да се сипват без да са разредени в охладителната система(точно както казва колегата Code), а има и концентрати които могат да бъдат сложени БЕЗ да се разреждат....(каквото е мнението на другите колеги..)

За това ми се струва че излишно се хабите да спорите. И все пак успех в битката:yes:

spe4elist
02-07-2009, 16:58
Какво ви става направихте го егати проблема.Според мен @Spe4elist не е трябвало да злоупотребява с факта,че е от мод екипа и ако е искал да каже на колегата @code,че не разбира,както той се изрази трябва да го направи като всички нас включва го в цитат и си пише каквото иска,а не да пише в поста му с червено.

Мисля, че вече това го уточнихме тук (http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=514804&postcount=8) в #8 ...

achkar
02-07-2009, 19:06
Антъй, доволен съм от края на темата :)

leketo84
02-07-2009, 19:29
Браво това се казва добър финал ! ЕВАЛА !!! :humpx: