PDA

View Full Version : 156-цата пуши и ми предлагат отстраняване на катализатор...?



Bella
17-08-2008, 12:53
Колата си пропушва яко,не изразходва много масло нито има друг проблем и от сервиза ми препоръчаха да свалим катализатора.
Въпроса ми е какво ще последва след това , как ще се държи колата и ще бъде ли по-шумна?
След това заслужава ли си да се сложи нов катализатор или има възможност той да се почисти някак си и пак да се монтира?
Споменаха ми че се почиствали по някакъв начин.
Освен това ако сваля катализатора какво да правя с него ... виждам че ги изкупуват,каква цена е добра за него?

Благодаря на всички отговорили предварително :big_bow_down:

zimin
17-08-2008, 12:58
ако ти е заминал катализатора доколкото знам газовете ще миришат на развалени яйца:mr-t:
какво да очакваш?!
колата ще малко повече,ще гори малко по малко(поне тъка казват)
аз лично не бих си сложил нов катализатор заради цената,апък и какъв е смисъла?!
колата може и да е малко по шумна.А да и катализатора се заменя от резонаторно гърне...

trustworthy
17-08-2008, 13:01
Какъв цвят е пушекът? Едва ли е от катализатора ;)

pinko
17-08-2008, 13:06
От катализатор няма как да пуши повече.

Ако пушека е черен, то почти сигурно дебиломера е за смяна. Ако обаче е сив или синкав, е значително по-скъпо.:noooo:

Bella
17-08-2008, 13:17
Черен ... цвета на пушека е черен!

Обаче като направихме диагностика на колата НЕ отчете грешки и Дебитомера си работи отлично,освен това колата си е пъргава ... карала съм кола със заминал си дебитомер и мога да усетя разликата.

Пуши когато давам газ , пуши и на градско доста ... но по магистрала пушек може да се появи само ако при изпреварване дам доста рязко газ ... иначе на дълъг път не пуши :hmm:

pinko
17-08-2008, 13:27
Черен ... цвета на пушека е черен!

Обаче като направихме диагностика на колата НЕ отчете грешки и Дебитомера си работи отлично,освен това колата си е пъргава ... карала съм кола със заминал си дебитомер и мога да усетя разликата.

Пуши когато давам газ , пуши и на градско доста ... но по магистрала пушек може да се появи само ако при изпреварване дам доста рязко газ ... иначе на дълъг път не пуши :hmm:

Дебитомера НЕ ОТЧИТА ГРЕШКИ. И моята беше така - пъргавка беше, вървеше уж добре, но пушеше и гореше малко повече. Проверяваха колата и дебитомера и при работа на място дебитомера даваша горе-долу правилни показания. При тестове в движение (под товар) се вижда истината. А щом пуши при подаване на газ при потегляне и рязко подаване на газ, това 99% е дебитомер.

Щом като смених дебитомера, нещата заспаха. А разликата с леко тръгнал дебитомер е много трудно да се усети. Забележима разлика има само когато дебитомера тотално не работи.

Bella
17-08-2008, 13:44
Благодаря ти!

Утре ще я карам да сменим една биалетка и за сега няма да пипам катализатора, но ще говоря с тях за Дебитомера.

Значи казваш трябва да се направи тест на колата когато тя е на ход ?

siso22
17-08-2008, 14:31
[QUOTE=Bella;311071]Колата си пропушва яко,не изразходва много масло нито има друг проблем и от сервиза ми препоръчаха да свалим катализатора.
Въпроса ми е какво ще последва след това , как ще се държи колата и ще бъде ли по-шумна?
След това заслужава ли си да се сложи нов катализатор или има възможност той да се почисти някак си и пак да се монтира?
Споменаха ми че се почиствали по някакъв начин.
Освен това ако сваля катализатора какво да правя с него ... виждам че ги изкупуват,каква цена е добра за него?

Благодаря на всички отговорили предварително :big_bow_down:[/QUOTE

и моята беше така виж под капака на клапаните има една цедка за картерните газове занесия на ултразвук да ти я изчистят и би трябвало да се оправи

spe4elist
17-08-2008, 14:54
А не е ли вероятно пушенето да е от чипа?

Bella
17-08-2008, 16:00
А не е ли вероятно пушенето да е от чипа?


Има такава вероятност , още в самото начало ми споменаха че в чипа може да е причината.

trustworthy
17-08-2008, 16:19
Има такава вероятност , още в самото начало ми споменаха че в чипа може да е причината.

Ами ако колата се е засилила доста след чипа и реално само пушенето е разликата.... ;) А катализатора може пак да го махнеш. То не пречи ;)

Bella
17-08-2008, 16:23
Ами ако колата се е засилила доста след чипа и реално само пушенето е разликата.... ;) А катализатора може пак да го махнеш. То не пречи ;)

Всичко това е възможно,но аз самата нямам необходимите познания а тука на "майстори" не е за доверяване много много ...
Проблема е в това че имам пътуване зад граница и там с тази пушилка ще отнеса някоя яка глоба :crybaby:

trustworthy
17-08-2008, 17:29
Всичко това е възможно,но аз самата нямам необходимите познания а тука на "майстори" не е за доверяване много много ...
Проблема е в това че имам пътуване зад граница и там с тази пушилка ще отнеса някоя яка глоба :crybaby:

Не знам къде са те чипвали, но най-лесно е да отидеш при тунерите ти и да ги помолиш да ти върнат предишните настройки. После покарай малко и ще стане ясно дали в 'чипа' е причината ;)

Bella
17-08-2008, 17:40
Ами ако колата се е засилила доста след чипа и реално само пушенето е разликата.... ;) А катализатора може пак да го махнеш. То не пречи ;)


Не знам къде са те чипвали, но най-лесно е да отидеш при тунерите ти и да ги помолиш да ти върнат предишните настройки. После покарай малко и ще стане ясно дали в 'чипа' е причината ;)

Чипвана е в Италия и не ми се иска тукашните " специалисти " да ми пипат колата ... не ме тревожи нищо друго овен евентуалната глоба заради пушека , това е 8-)

pinko
17-08-2008, 17:46
Чипвана е в Италия и не ми се иска тукашните " специалисти " да ми пипат колата ... не ме тревожи нищо друго овен евентуалната глоба заради пушека , това е 8-)


Е тя твоята работа е хем сърби, хем боли...

Но италианските чипове по принцип са пушливи. Сложи си чип на Блек Ейнджълс и ще се оправи. Много даже са си хубави българските чипове, пък и във всички случаи ще са по-модерни от твоя. Моята с нов дебитомер и чип изобщо не пуши.

trustworthy
17-08-2008, 18:41
Щом те естрах от 'тукашните специалисти', не натискай рязко педала на газта и готово :) Трябва да ти е ясно, че голяма чст от фурумниците са се доверили на тукашен специалист за чипване и доколкото знам, няма сериозни жертви :)

Bella
17-08-2008, 18:46
Вярвам ти че е така,но аз не искам да пипам каквото и да било по електрониката на колата ... просто исках да знам дали има начин да се отърва от пушилката след мен ... та от сервиза ми казаха че проблема е в Катализатора и той се махал ... други хора ми казаха че Катализатора се почиствал и пак се слагал!
Трети казаха че е дебитомер при все че тя си е пъргава ... четвърти някаква решетка и аз съвсем се шашнах ... а заради един пушек да пипаме из колата НЕ,няма да стане!
Един човек когато купувах колата ми каза " НЕ пипай нищо до като няма нужда от това,не експериментирай след като колата върви си я карай и това е..."
Смятам да го послушам...ще замина с пушеща кола този път и ако се намери с времето простичко решение на проблема ДОБРЕ , ако ли не ще си къдя като стара печка и бягай те като ме видите да не ви задуша :Suicide:

pinko
17-08-2008, 19:00
Прави каквото знаеш, но имай предвид, че с тая кола (без филтър за твърди частици) нямаш право да караш в Мюнхен и големите немски градове - по точно в "големия" център. Глобата е 40 евро за всяко нарушение.

http://www.plakette24.de/information/umweltplakette.php

Bella
17-08-2008, 20:10
Благодаря за информацията,много е полезна и макар да бях чувала за всичко това друго си е да го прочета :)

Както споменах по-горе няма да махам катализатора,ако правя нещо по него то ще е да го почистя или да го сменя с нов,но за сега ще си карам с него.
Не знам дали ще помогне но вероятно ще сложа някаква добавка за почистване на дюзите и да се надяваме че от там малко ще намалее пушека.
За сега толкова :)

Galeano
17-08-2008, 21:02
От катализатор няма как да пуши повече.

Ако пушека е черен, то почти сигурно дебиломера е за смяна. Ако обаче е сив или синкав, е значително по-скъпо.:noooo:

Какво имаш предвит,ако е сив или синкав пушек. Някоя дюза ли да е изкихала? Моята не пуши ако я настъпвам, но ми се случва по някога на светофара,когато е на празен ход да прави кълбета сив пушек отзат и после спира.Прави го един,два пъти на ден примерно. Турбината е 6 има тяга и няма луфт на лопатките. Някакви идеи?:hmm:

Kamen666
17-08-2008, 21:08
и аз си мисля че е от чипа,след като чипнаха моята и тя почна да ги вади едни отзад.... :) особено и когато климатроника работи

kras_74
17-08-2008, 21:22
моята даде 7.4 до морето 1.6 103 коня

oem
17-08-2008, 21:25
Айде бе. Имаме чисто нов Форт Кънект HDCi на 18 000 км е вече и като му подадеш рязко и после на асфалта все едно бутилка масло си излял. Вие се кахърите тука. В Мюнхен и да искаш не можеш да караш щот ще ти отнеме цяла вечност да стигнеш някъде. Стигаш до Мюнхен хващаш метрото и си щракаш с пръсти :)

Bella
17-08-2008, 23:25
и аз си мисля че е от чипа,след като чипнаха моята и тя почна да ги вади едни отзад.... :) особено и когато климатроника работи

Аз не съм я и карала без климатроник понеже я взех това лято и по жегите винаги сядам и бързам до го пусна ... а дали ще има някаква промяна ако налея добавка за прочистване на дюзите?
Възможно ли е да се получат някакви странични ефекти?