PDA

View Full Version : Въпрос за запалката



Blade
17-08-2008, 13:00
Имам напрежение в запалката, като го меря с онова уредче (забравих му името), но самата запалка не загрява. Както и да е, не съм пушач и това не ме интересува, но ми трябва самата букса, защото нито мога да подкарам ФМ трансмитер, нито зарядно за телефон. Вътре има ужасна ръжда и мръсотии, пробвах да го почистя със сух парцал, но не става просто. Предложете някакво решение на проблема, може ли да се смени цялата букса или пък да прочистя ръждата с нещо, помагайте :crybaby:

П.С. И един отделен въпрос, когато смукача е задръстен какви са "симптомите", глъхнене при подаване на газ, когато е студена колата или ... ?

Blade
18-08-2008, 23:17
Няма ли компетентни по темата ? :cry:

soldier
19-08-2008, 10:45
Мога да ти помогна с името на уредчето: мултицет

kolev
19-08-2008, 11:32
продават цели запалки в практикер и другите магазини ама са голям шит. като тикнеш буксата дава късо и гърми бушона. това че си измерил напрежиние не означава че работи. може кабела да се е опекъл. за да си сигурен, закачи една крушка и виж дали ще светне. ако не светне, пусни един кабел + от захранването на касетофона и смени тоя на масата, след това пак проба с крушката. като го направиш така после няма да закачаш големи консуматори там- инвертори и други такива.

ПП
за ръждата продават едни спрейове за почистване на контакти в метро и практикер. откачи си акумулатора обаче.
смукач твоята кола няма.

Blade
19-08-2008, 12:47
@kolev мерси, ще пробвам този метод и ще кажа какво е станало или не е станало ;)

То не е смукач, а обогатява горивото мисля че, когато държи на по-високи убороти, когато е студена ?

tonov
20-08-2008, 14:39
@kolev мерси, ще пробвам този метод и ще кажа какво е станало или не е станало ;)

То не е смукач, а обогатява горивото мисля че, когато държи на по-високи убороти, когато е студена ?

Нема такъв филм. Смукач или обогатител има на карбураторните мотори и старите механични инжекции. На твоята кола няма такова нещо.

Ако има глъхнене, или други нередности, си за диагностика. Иначе не може еднозначно да се каже какъв е проблемът.

sapper
20-08-2008, 17:32
Ако имаш напрежение, пробвай да си извадиш пепелника и запалката и да почистиш гнездото за запалката. Маха се с 4 винта (2 от тях са под пепелника).

Blade
20-08-2008, 17:43
Ако имаш напрежение, пробвай да си извадиш пепелника и запалката и да почистиш гнездото за запалката. Маха се с 4 винта (2 от тях са под пепелника).

Да, махал съм я, но въпроса е с какво да я почистя, трябва да намеря някакъв спрей против ръжда, търсих с Метро, но нямаше. Тея дни ще отида до практикера :notify:

sapper
20-08-2008, 18:11
WD 40 - класика в жанра :)

LeoVin4i
20-08-2008, 19:10
Ако е много ръждата и не стане с WD40 пробвай да я оставиш да пренощува в една чаша с кока кола :devil:

vlado_iv
22-08-2008, 01:46
1-Тока в запалката идва само на контакт
2- Ако все пак не идва провери бушона
3- Ако пак не идва виж дали няма зеленикава ръжда , ако има я почисти - има специални препарати за ръжда
4 - Ако пак няма ток значи не си платил тока :rotfl: майтап майна.
АКО НЕ СЕ СПРАВИШ ИЛИ НЕ НАМЕРИШ ПРОБЛЕМА ПИШИ

tonov
22-08-2008, 11:09
1-Тока в запалката идва само на контакт
2- Ако все пак не идва провери бушона
3- Ако пак не идва виж дали няма зеленикава ръжда , ако има я почисти - има специални препарати за ръжда
4 - Ако пак няма ток значи не си платил тока :rotfl: майтап майна.
АКО НЕ СЕ СПРАВИШ ИЛИ НЕ НАМЕРИШ ПРОБЛЕМА ПИШИ

Това не е така при всички. На моята ток има постоянно.

kolev
22-08-2008, 14:21
той е писал че е мерил напрежение там. освен това бушона е за още няколко неща и щеше да се забележи ако е изгърмял.

vlado_iv
22-08-2008, 17:24
Това не е така при всички. На моята ток има постоянно.

Е значи има разлика защото на мойта има само на контакт.

pres
23-08-2008, 12:33
най лесния на4ин е да си вземеш от някоя морга запалка и да си я смениш на типо ,темпре и маи4е на новите уна са същите ,а относно тока и моита е с постоянно захранване

Blade
27-08-2008, 10:56
Накиснах я за една вечер с кола и я почистих учудващо добре, но проблемът си остава. Сега ще ходя да си търся нова, но нямам време за морги, ще си купя някаква за 3-4 лева :-P