PDA

View Full Version : Проверка на маслото



Nixon55
18-08-2008, 09:13
Колеги имам много странен проблем. Проверявам онзи ден маслото на студен двигател както си трябва и какво виждам - пръчката е чисто суха! Няколко пъти вкарвах и изкарвах пръчката и нищо - все едно няма грам масло. А на компютъра не ми изписва нищо. Също ми странно защо на Алфа 147 няма лампа за маслото? Та долях към 500 грама масло, изчаках 30 мин да се стече и пак проверих. Резултатът същия - суха пръчка! Направо не знам. Независимо от това запалих колата и покарах малко. После пак приверих и цялата пръчка беше в масло и не може да се разбере докъде точно е. Имал ли е някой подобен проблем? Възможно ли да ми много малко маслото и компа да не ми дава никакъв знак?

oem
18-08-2008, 10:05
Възможно е щеката да не е от твоята кола и да е по-къса. Не виждам как може да стане иначе. Ако нямаш масло в двигателя да си блокирал отдавна.

monimsl
18-08-2008, 10:19
Ако не си го сменял скоро най добре е да го смениш,наливаш колкото е по книжка и тогава ще ти стане ясно(дали ти е било малко или пък ти е къса щеката).

code
18-08-2008, 10:35
Нямаш масло в колата какво странно има?

Nixon55
18-08-2008, 13:04
Благодаря за съветите. Наистина не се бях сетил, че е възможно пръчката да е къса. А мога ли да разчитам все пак компа да ми изпише нещо ако нивото на маслото спадне много?

търтей
18-08-2008, 13:39
Благодаря за съветите. Наистина не се бях сетил, че е възможно пръчката да е къса. А мога ли да разчитам все пак компа да ми изпише нещо ако нивото на маслото спадне много?

не

oem
18-08-2008, 17:00
Благодаря за съветите. Наистина не се бях сетил, че е възможно пръчката да е къса. А мога ли да разчитам все пак компа да ми изпише нещо ако нивото на маслото спадне много?

Сакън! Недей. По-добре дет вика колегата по-горе. Смени маслото и налей толкова колкото е нужно за твоя мотор.