PDA

View Full Version : Свети индикатор еърбег 156 1,8 TS 98г.



svetlastf
18-08-2008, 10:21
Здравейте колеги,
вчера монтирахме аларма на колата и след това светна датчика за еърбега.
Четох темите във форума и предполагам, че става въпрос за разхлабен куплунг.
Въпросите ми са:
- ще угасне ли лампата, ако възстановя връзката или трябва да се нулира компа ?
- компа може ли да се нулира чрез откачване от акумулатора или става само с диагностика ?
- при монтажа за момент откачихме за момент акумулатора, може ли това да е причината да светне индикацията ?
- под щофьорската седалка видях някаква "джаджа" / прилича ми на прекъсвач с бутон от горе /. Той пък за какво служи ?
Благодаря на отзовалите се .... :cheers:
Отскоро съм в отбора :please:

oem
18-08-2008, 10:38
Airbag-централата се ресертва само със закачане на компютър. Бутона долу под седалката е за ресет на горивната помпа. Това е и датчик. При удър той спира помпата за да не се запали нещо колата. После от там се ресетва.

търтей
18-08-2008, 10:40
Airbag-централата се ресертва само със закачане на компютър. Бутона долу под седалката е за ресет на горивната помпа. Това е и датчик. При удър той спира помпата за да не се запали нещо колата. После от там се ресетва.

датчик??
стига бе
има съчма и пружинка в това така интелигентно устройство дето се ресетва

:drunk:

bouncer
18-08-2008, 10:56
а търсачка има ли горе в дясно? има?
МИ ПОЛЗВАЙ Я!!!!

didiod
18-08-2008, 15:40
а търсачка има ли горе в дясно? има?
МИ ПОЛЗВАЙ Я!!!!
можеше и без това мнение да минем,колегата е написал,че е чел но не е намерил...много му помогна

а иначе колега лампата може да свети от много неща,наскоро едно момче от фиатаджийте ми каза ще може да се дължи и на намалено налягане в пиропатрона,който задейства възглавницата,понеже има живот около 10 години...не е шега работа тоя ейрбег :| провери го добре ;)

Galeano
18-08-2008, 15:57
Щом преди монтажа на алармата не ти е светела лампата значи при монтажа е била откачена някоя букса докато колата е била на контакт.Това е най вероятната причина често се случва. Закачи я на комп. да изчистят грешката и забравяш.

svetlastf
18-08-2008, 16:16
датчик??
стига бе
има съчма и пружинка в това така интелигентно устройство дето се ресетва

:drunk:

Дай още малко инфо , че ми стана интересно тая сачма за кво е и може ли да премине през седалката под напора на пружинката ...;-)

slav40
18-08-2008, 21:45
ще използвам темата .......... на диагностика моята бръкма показа - взривател еърбег волан .... ама нямаше взривател в сервиза -някой идея да има за цена на тоя взривател и откъде и как се сменя ....

Kamen666
19-08-2008, 09:31
Бях чул,че след като ти се отвори даден еърбег,примерно преден на пътника,след подмяна на еърбега с нов,трябва да се смени и цялата централа,има ли нещо верно ?

oem
19-08-2008, 12:18
Бях чул,че след като ти се отвори даден еърбег,примерно преден на пътника,след подмяна на еърбега с нов,трябва да се смени и цялата централа,има ли нещо верно ?

Да. Има ли гръмнала въюзглавница се сменя и централата.

Tinoto
19-08-2008, 22:16
Преди известно време описвал съм при какви
обстоятелства ми светна датчика за еърбега (при мен е само един - шофьорски),
оказа се, че не може да се изтрие грешката просто, защото централата беше
блокирала и нямаше как да се изчете от нея информацията...., просто я смених
със същата, но съответно от кола която не е отваряла еърбеци.
Та ето какво ми обясниха за самата централа, която представлява
метална кутийка с размери приблизително 15 на 20 см и около 3 см дебела.
В нея има сачма, която се движи в улей, при удар т.е силно обратно съпротивление
на посоката на движение, сачмата преодолява 'препятствие' в края на свободния си ход
и така затваря веригата, която дава сигнала на пиропатрона и воала еърбега се отваря.

Въпросната централа е капсулована и веднъж преодоляло топчето
съпротивлението, тоест отвряна възглавница, не подлежи на ремонт и си свети
докато не я смениш или окъсиш към друг датчик примерно. Затова като купувате
кола си е добре да гледате дали лампичките на таблото след контакт изгасват
стъпково или някой угасват едновременно с други. Просто една от възможните комбинации.

йордека
21-08-2008, 11:04
наи вероятно са разкачили нещо!!!има такива маистори дето ще се разболееш от тях отивай на диагностика и те ще ти кажат ВСИЧКО успех