PDA

View Full Version : тая кола ме смаза



bobi-111
18-08-2008, 16:11
след като се случиха 1000 работи вчера ми гръмнаха скоростите на тая каръшка 155 направо ми писна ще я запаля и ще я гледам как гори какво ли не и правих 2-седмици и оправях централното отварах и мотора едвам я обезвадуших преебаха и се дюзите започнаха задните колела да спират преди предните а сега и скоростите дали аз съм карък или ми е смотана колата аз ли да се обеся или да я запаля нея??????????

Бобби
21-08-2008, 17:03
За какво иде на реч?...бензин дизел...а и майсторите са едни...трудно е да намериш точните!!..или сам си я оправяш...и аз правя по някой път такива грешки:)

lulin racing
21-08-2008, 17:15
Колега само спокойно имай търпение! Ако някой ще е щял да се беси от 155-ца то първи щях да съм аз !!!!! Но вече всичко е наред след много много дълга борба ! УСПЕХ

ALFA155Ts
21-08-2008, 17:28
честито !!! продаи я аз последно като се вбесих ........ от както търсих шофьорска дръжка ...... 2 месеца ... и вече тва ми беше просто моита беше 92-ра 16годишна и кадето пипна и се рушеше .... вече накрая се рушеше почасово

onasis78
21-08-2008, 17:31
след няколко години слаба потддръжка най-после и мотора ме остави, не знам какво му е но вече си платих 250 лв транспорт на лешоядите от пътна помощ дето "тигелят" магистралата. както и да е мотора изтропа, нямаше проблеми със спирането-тъкмо набирах към 140, просто тропна и си спрях леко в аварийното.
колата е 92" 2.0 тс с веригата и 8 клапанова май. някой отварял ли е такъв мотор и има ли идея колко може да излезе ремонта и какво може да се е пре***ло. някакъв често срещан проблем с тоя мотор или няма такъв ???

mimouzunov
21-08-2008, 18:55
след няколко години слаба потддръжка най-после и мотора ме остави, не знам какво му е но вече си платих 250 лв транспорт на лешоядите от пътна помощ дето "тигелят" магистралата. както и да е мотора изтропа, нямаше проблеми със спирането-тъкмо набирах към 140, просто тропна и си спрях леко в аварийното.
колата е 92" 2.0 тс с веригата и 8 клапанова май. някой отварял ли е такъв мотор и има ли идея колко може да излезе ремонта и какво може да се е пре***ло. някакъв често срещан проблем с тоя мотор или няма такъв ???

Привет!!Аз карам същата машина и какво да кажа аз пък нямам никакви ядове с нея ,просто този преди мен я е гледал доста и сега е в доста добро състояние!!А относно двигателя според мен е един от наи-добрите алфови вообще!!!Даи малко повече инфо какво точно се случи та спря твоя и на какво дереже е сега може ли да запали блокирал ли е!?!

onasis78
21-08-2008, 19:04
Ами не знам какво точно , със сигурност не пали, но поне върти стартера и едно от буталата или каквото се е счупило там малко заяжда....А за ядове и аз не съм имал с двигателя. да не казвам че го карам почти сух да не кажа съвсем, много се надявам да съм счупил клапан... и да няма големи поражения ама едва ли. в един сервиз я оставих тука (Пловдив), но понеже нямам излишни "знаци" след морето това лято :) - направо им казах да я погледнат между другото и ето цяла седмица не се обаждат...

lulin racing
21-08-2008, 19:13
Ами не знам какво точно , със сигурност не пали, но поне върти стартера и едно от буталата или каквото се е счупило там малко заяжда....А за ядове и аз не съм имал с двигателя. да не казвам че го карам почти сух да не кажа съвсем, много се надявам да съм счупил клапан... и да няма големи поражения ама едва ли. в един сервиз я оставих тука (Пловдив), но понеже нямам излишни "знаци" след морето това лято :) - направо им казах да я погледнат между другото и ето цяла седмица не се обаждат...


Колега 2.0 8В е най-здравия за мен от 155-ците! А при теб като че ли има бая голяма липса на поддръжка.Сам го казваш в поста си,така че сам можеш да си направиш изводите защо толкова се троши ТАЗ АЛФА

Grim
21-08-2008, 19:47
Аз предлагам всички недоволни да си дадат 155-иците за перетопяване,и без друго не обичам да виждам много като моята играчка по улиците :devil::respect:

code
21-08-2008, 19:51
След буря винаги изгрява слънце:hvala:

Martini_Racing
21-08-2008, 21:13
и моята не беше цветуща като я взех но сега мога да кажа че това е невероятен автомобил

mitaka_cs
21-08-2008, 22:12
Ами не знам какво точно , със сигурност не пали, но поне върти стартера и едно от буталата или каквото се е счупило там малко заяжда....А за ядове и аз не съм имал с двигателя. да не казвам че го карам почти сух да не кажа съвсем, много се надявам да съм счупил клапан... и да няма големи поражения ама едва ли. в един сервиз я оставих тука (Пловдив), но понеже нямам излишни "знаци" след морето това лято :) - направо им казах да я погледнат между другото и ето цяла седмица не се обаждат...

Не е много добре че си въртял стартера щом е изтропал мотора! Един Фиат така прецака маслена магистрала и.....
Пиши какво са ти казали от сервиза и дано е поправимо

VFTI
21-08-2008, 23:46
Не ти трябва тази алфа разкарай я по-бързо :notify: :)

Пускай я на части и не се занимавай повече...