PDA

View Full Version : Бензинов или Дизелов агрегат



warbah
19-08-2008, 17:03
Колеги,мой приятел се запали да си купува АР164.Колата ще гледаме да е от края на производството и 97-98г.Питането ми е каде е по голямата вероятност да вземем дървото при бенз-а или при дизела и ако все пак излеземе каръци при кой от двигателите основния ремонт ще излезе по евтин,щото си знам човека ако нещо не му
е таман и мята целия мотор основно.Става въпрос за 2,0тс и 2,5тд тези два мотора.
Вероятно темата е коментирана тука,не съм проверявал с търсачка така че поне някакъв линк ми дайте към темата ако има такава.И последно дайте някакъв реален разход за тези два двигателя градско и извънградско при изправни ДВГ-та.Ще съм благодарен на отзовалите се:thumbup:

MaVrUt
19-08-2008, 17:38
начи аз сменях мотор на моята , комплектован със електроники и сичко останало за по малко от 1500-1600лв , няма да намериш , за мене по динамичният е дизеловият шот съм се возил в бензинова и вървежа ми се струва еднакъв, по скъпият за поддръжка е дизеловият , но пък е по икономичен и ако има от каде да си цака ефтино нафта ше му е по добре , засичал съм я 3 пъти градско и разхода е от 8 до 9 при напълно нормално каране до 60км/ч , за бензиновият под 10 няма да пада особенно в софия даже ми се струва и малко , но най добре да питаш Boby шото той има най голям опит и знания за тая кола, също и Virus Alfa , това е моето не до там компетентно мнение ! иначе колата е супер, просто лукса и респекта който излъчва е невероятен ! дано да уцелите нещо добро !

Boby
19-08-2008, 19:04
И двата двигателя са горе/долу на една цена при обслужванията и подръжката.Като цяло бензиновия,като че ли създава по-малко проблеми,но пъргавината която я има дизела при бензина не се усеща.Дизелите 92-98г. вървят много!Разхода ти е сравнително нисък градско,а извънградско дори и с по-скъпата нафта ти излиза пак толкова колкото да караш на газ.От друга страна на бензиновата можеш да сложиш газ или метан.Ако кара по-динамично и мисли да се ръчка по светофари и да я цеди до 5000 оборота и да кара с 180-200 дизела няма да изкара много.Всичко е много относително.Лично за мен по-добрия вариант е запазена дизелова 164-ка от бензинова.:hmm:

warbah
19-08-2008, 19:59
И двата двигателя са горе/долу на една цена при обслужванията и подръжката.Като цяло бензиновия,като че ли създава по-малко проблеми,но пъргавината която я има дизела при бензина не се усеща.Дизелите 92-98г. вървят много!Разхода ти е сравнително нисък градско,а извънградско дори и с по-скъпата нафта ти излиза пак толкова колкото да караш на газ.От друга страна на бензиновата можеш да сложиш газ или метан.Ако кара по-динамично и мисли да се ръчка по светофари и да я цеди до 5000 оборота и да кара с 180-200 дизела няма да изкара много.Всичко е много относително.Лично за мен по-добрия вариант е запазена дизелова 164-ка от бензинова.:hmm:

Боби вече прехвърлихме 40 така че огъня не е толкова буен:no:.Значи препоръчваш да е дизел.Кво мислиш с чип до колко може да се вдигне мощноста че 125 ми се виждат малко за тоя параход

Grigor
19-08-2008, 20:10
Според мен бензина е по-добрия в случая. По-евтин за поддръжка /от малко до доста.. според проблема и майстора/ и определено не е по-бавен.

warbah
19-08-2008, 22:14
Според мен бензина е по-добрия в случая. По-евтин за поддръжка /от малко до доста.. според проблема и майстора/ и определено не е по-бавен.

И това е добър вариант,но в крайна сметка приятелчето ми да си решава.Моите всички коли са били бензинови и особенно съм доволен от старият ТС с анг.верига,но никакъв опит с дизел нямам,а явно че и те са добри.

didod
19-08-2008, 22:23
Ами за този 'стар' 2.о t. s. двигател може много да се пише и говори. Аз съм много доволен от него- прилично 'тегли' и в по- ниските обороти, във високите определено му идва 'силата'. :bath: За 2- литров агрегат харчи според мен добре (18 хил. км. САМО на бензин). Но всичко си е до човека.

Grigor
19-08-2008, 23:46
Аз също не познавам дизела, но като цяло ВМ дизелите могат да са адски проблемни .. особено ако майстора не е много в час.. т.е. за мен по-лесния и глобално по-евтин вариант е бензина.

Boby
20-08-2008, 13:17
Боби вече прехвърлихме 40 така че огъня не е толкова буен:no:.Значи препоръчваш да е дизел.Кво мислиш с чип до колко може да се вдигне мощноста че 125 ми се виждат малко за тоя параход

ВЕрвай ми 125 коня и 288Нм са предостатъчни за тази кола.Както казах,колата върви много стига да е читав двигателя.Едно чипче би се отразило много добре,но нали каза,че сте минали 40:dunno:

По отночение на подръжката дизеловия двигател излиза по-ефтино.По-рядко дава проблеми стига да е читав!Вземе ли скапана дизелова ще му побелеяд косите за отрицателно време.В това отношение е по-добре бензинова.Както казаха колегите за дизела е много важно да е читав "майстора".Правени ли са мизерий просто е загинал твоя човек.

Успех в търсенето!

164 td
21-08-2008, 00:41
164 td е автомобила!!!

virusalfa
21-08-2008, 21:16
164 td е автомобила!!!Дончо,къде се изгуби,бе,мойто момче?Аз качих турбината и сега доста ентусиасти ги дебна и таман да ги пусна да ме изпреварят,все едно задна включват:devil:

164 td
21-08-2008, 21:22
А пилни о6те малко от тук от там 4е да доида да те уперкам с кораба маика и да ти саздам работа за о6те неколко месеца:dance:Ина4е вси4ко нормално права се 4е работиа тука.Мисла да си доида за малко до БГ 4е ми дома4ниа пак.Между другото си карам и 166-така.10 на 100 газ!А тука газта 50 цента

virusalfa
21-08-2008, 21:28
А пилни о6те малко от тук от там 4е да доида да те уперкам с кораба маика и да ти саздам работа за о6те неколко месеца:dance:Ина4е вси4ко нормално права се 4е работиа тука.Мисла да си доида за малко до БГ 4е ми дома4ниа пак.Между другото си карам и 166-така.10 на 100 газ!А тука газта 50 центаЕлате повече!:devil::jason2: Ако идваш,мое да направим некоя заварка некъде

didod
21-08-2008, 22:38
Между другото си карам и 166-така.10 на 100 газ!А тука газта 50 цента[/QUOTE]


И не ти ли е гадно на газ, а?! :holiday2:

164 td
22-08-2008, 00:44
И не ти ли е гадно на газ, а?! :holiday2:[/QUOTE]

Мноо си мии убуу на4и.За малко спрех да сам тракторист!

164 td
22-08-2008, 00:47
Елате повече!:devil::jason2: Ако идваш,мое да направим некоя заварка некъде

Убуу 4е каза 4е да си метна ЦО-то ж багажника! Нали 6 завариаме!