PDA

View Full Version : не ми работи клапата за въздуха на купето



kumenov
25-08-2008, 13:14
Стои посточнно отворена и вкарва въздуха само отвън. За климатика не е ли по добре да циркулира въздуха в купето?? Как се стига до тая клапа. Под кората на чистачките се вижда ама неможе да се види от там моторчето?

chico
25-08-2008, 14:13
Мдааа... а това на каква алфа???
В общия случай за 145/6 се разглобява цялото табло докато се стигне до нея... Имаше цяла тема за операцията.

victtorbg
25-08-2008, 15:20
Стои посточнно отворена и вкарва въздуха само отвън. За климатика не е ли по добре да циркулира въздуха в купето?? Как се стига до тая клапа. Под кората на чистачките се вижда ама неможе да се види от там моторчето?

Моторчето стои отстрани на турбината-наистина се разглабя половината табло за да стигнеш до него,но по-лошото е,че много трудно се намира.Аз успях едвам да си намеря втора ръка-ново не намерих по магазините.

Yon
26-08-2008, 10:13
Стои посточнно отворена и вкарва въздуха само отвън. За климатика не е ли по добре да циркулира въздуха в купето?? Как се стига до тая клапа. Под кората на чистачките се вижда ама неможе да се види от там моторчето?
чети тука:
http://www.clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=6630&highlight=%CA%EB%E0%EF%E0+%E2%FA%ED%F8%E5%ED+%E2%F A%E7%E4%F3%F5

Ако го отвориш и му е счупена оста обади се имам такава от хром-никел:-)

kumenov
26-08-2008, 10:29
мерси засега ша отварям.

kumenov
26-08-2008, 11:02
за 146 1.6 т.с става въпрос. Като натисна копчето да отвори или затвори клапата се чува само как цъка некво реле,но моторче не се чува да работи????

Yon
26-08-2008, 11:27
за 146 1.6 т.с става въпрос. Като натисна копчето да отвори или затвори клапата се чува само как цъка некво реле,но моторче не се чува да работи????

Така и не написа с климатик ли е или е с климатична система?

kumenov
26-08-2008, 14:49
Така и не написа с климатик ли е или е с климатична система?
с климатик е

Yon
26-08-2008, 14:58
с климатик е

На тези с климатик не им разбирам но моторчето е същото само управлението му е друго та така разглабяш и гледаш...

kumenov
26-08-2008, 15:02
На тези с климатик не им разбирам но моторчето е същото само управлението му е друго та така разглабяш и гледаш...
а доколкото разбрах може да се свали моторчето отдолу под жабката без да се сваля кората,така лие?

Yon
26-08-2008, 17:04
а доколкото разбрах може да се свали моторчето отдолу под жабката без да се сваля кората,така лие?

Може;-)
Развиваш болтовете на таблото пред седалката до шофьора и да го дръпнеш напред (към нея) колкото поддаде.
Абе приключение си е..... Болтовете които държат моторчето за кожуха на вентилатора са три.

kumenov
01-09-2008, 11:56
Клапата сега установих,че ту ми работи ту неработи що така???

Yon
01-09-2008, 13:26
Клапата сега установих,че ту ми работи ту неработи що така???


Най-вероятно се е счупило зъбче на едно от колелцата вътре в механизма....

ALFA155Ts
03-09-2008, 10:21
А моята не се движи на ръка стои в отворено положение в смисъл механизма е здрав ..... колкото и да натискам копчето за "вътрешен" "външен" не се чува нищо нито жужене на ел.моторче нито чаткане на релета нищо ..... ни вопъл ни стон .... от кое да почна да гледам не знам

Furious 155
22-09-2008, 20:19
А моята не се движи на ръка стои в отворено положение в смисъл механизма е здрав ..... колкото и да натискам копчето за "вътрешен" "външен" не се чува нищо нито жужене на ел.моторче нито чаткане на релета нищо ..... ни вопъл ни стон .... от кое да почна да гледам не знам
При мен днес видях че е обратното. Клапата си се мести на ръка и моторче чувам отвътре да се мести, като сменям източника на въздух.
На 155 с климатроник, някой поправял ли е това чудо???? И ако да как се стига най-лесно до него?