PDA

View Full Version : Главоблия с Алфа 156 JTD



kurshumcheto
25-08-2008, 13:54
Здравейте колеги пиша от името на мой приятел който си купи алфа ромео 156 jtd и имаме известни затруднения с някои проблеми :devil:
ще съм ви благодарен за всеки съвет с който да ме насочите към тяхното разрешаване ;-)

1, Загрява до 110 г. - разбрах за промивка на радиатора ще го направя до края на седмицата
2, Моторчето на парното спря да духа което не е добре:big_heat: бушон ли кво ли
3,от къде да си купя нов радиатор и капачка за разширителния съд и каква е цената им
4, как се чистят грешки от компа и къде да ходя да ми направят пълна диагностика и на каква цена ?
5, Има ли някакво обяснение на бг за бушоните щот в книжката е на немски а той ми куца доста :no:

Блягодаря предварително на отзовалите се :notworthy:

trustworthy
25-08-2008, 14:43
За т.1 - 5 потърси сервиза на Бобо ;) - цък (http://www.alfaromeo-bg.com/forum/showthread.php?t=9045)

Old Fox
25-08-2008, 15:55
1) термостат, датчик
2) виж 5
3) Откъде си за да те насочат правилно.
4) Пак откъде си. Цена 20/30лв
5) Във форума е публикувана книжката за 156 с описание на бушоните на ингилизки ако те урежда.
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=18026&page=2&highlight=%EA%ED%E8%E6%EA%E0
По всички въпроси е писано вече. Ползвай търсачката.

trustworthy
25-08-2008, 16:09
1) термостат, датчик ...

Статистиката сочи, че когато температурата е висока, по-скоро се касае за проблеми с радиатора ;) Изпищелият термостат обикновено държи по-ниски температури, но няма гаранция

Old Fox
25-08-2008, 16:16
Статистиката сочи, че когато температурата е висока, по-скоро се касае за проблеми с радиатора ;) Изпищелият термостат обикновено държи по-ниски температури, но няма гаранция
Примерно де, примерно:-).
Шарения боб ми е лански може и грешно да показва.

kurshumcheto
25-08-2008, 18:07
От София съм :-) ще проверя всички ваши отговори и ще пиша за резултатите

krasy k
25-08-2008, 21:01
........ Изпищелият термостат обикновено държи по-ниски температури, но няма гаранция
Да,вярно е,няма гаранция-при мен се оказа точно термостат.След смяна на термостат + датчика всичко е ОК. Мисълта ми е да се провери и той. А и термостата е по-евтиния вариант.

Derry
25-08-2008, 21:55
По точка 2 - под жабката има резистор, той управлява вентилатора, като се повреди вентилатора не върти.