PDA

View Full Version : За бога, не си купувайте евтини накладки!



oem
27-08-2008, 09:31
Миналата седмица си смених накладките с нови на RAICAM. Тая в магазина ми ги хвали. Евтини и качествени. Мекички били ала бала. Първата седмица добре. И от неделя на сам съм като влак. Свирят страшно :( Ако не се оправят и ми писне какви накладки да си взема? FERODO може би?

trustworthy
27-08-2008, 09:43
Има много писано са накладките. феродо не бяха от най-препоръчваните ;) Виж с търсачката

търтей
27-08-2008, 10:51
я ивнвестирай 1,50 в ножовка и направи срез по средата и да видим дали ще свират пак

trustworthy
27-08-2008, 10:54
А това с кисненето в оцет 24 часа отричаш ли го :)

boian
27-08-2008, 11:33
А за MAFF какво ще кажете?

Mapтo
27-08-2008, 11:45
Някой имал ли е TEXTAR накладки?и как са?

monimsl
27-08-2008, 13:24
На мене са ми казвали колкото повече смърди накладката толкова по хубава била,за жалост това го разбрах след като вече си бях купил не мноо скъпи и Не меришещи накладки(още не са ми улегнали и за сега поне не ми свират но ще покарам пък да видиме).

crocodil
27-08-2008, 13:27
Не се ли продават някакви шпрейове, с които се пръскат дисковете, за да спрят да свирят?

dimitrichko
27-08-2008, 13:32
аз предпочитам да карам с permafuse от т&н и на 4-5 накладки сменям дискове
brembo max
така ми излиза по евтино сигурно и поне не свирят.
иначе феродо по 90лв. koето свири и на 4 тия чифт накладки си си платил диковете :rosso_racers:

oem
27-08-2008, 13:48
Това с ножовката и аз си го мислех. Те свирят когато натисна леко. Като натисна по силно не свирят. И когато ги тествах вчера замирисаха здраво.

Novachev
27-08-2008, 13:54
Скромния ми опит показва че феродото свирят ужасно киснах ги в оцет 1 ч направих им срез по средата и пак свирят е няма управия като загрее накладката при леко натискане скърца понякога доста ужясяващо. Дисковете са нови брембо и съм ги сработвал около 200-300км. В момента съм с текстар отзад и за сега няма проблем но все пак е задна накладка и тя не се натоварва много. Но съм се замислил феродото да го хвърлям скоро щото ме вбесява и вероятно ще взема текстар.
И пак по темата оплаквам се на един познат продавач в магазин за части и му викам феродо за 100лв а пък свири уж е добра марка ,а той ми вика те са хубави но официалния представител им е Евро-07 аз там не знам да има качествени части. Последния ми кофти спомен е от техни части повдигачи на клапаните на АЕ по 20 лв бройката 16 бр след 3000км половината се разпадат при вадене и размера им (диаметъра е по голям от това маслото не стига до гърбицата на вала разпределителните валове останали без гърбици лоши спомени с това Евро-07)

DerMeister
27-08-2008, 13:59
Това с ножовката и аз си го мислех. Те свирят когато натисна леко. Като натисна по силно не свирят. И когато ги тествах вчера замирисаха здраво.
Е ти сигурно си ги прегрял, а както сам каза тия накладки не са хипер мега турбо спортни и са се изпекли доволно... Сигурно ще се самооправят след време.

Аз не мога да разбера тая твойта кола как е жива още, имам чувстовто, че освен да се дърпащ и да тестваш спирчаки друго не правиш. :metal: Купи си едни убави накладки за 100-200 лв. като имаш мераци за рацинг и готово.

oem
27-08-2008, 14:03
С тази кола съм се дърпал точно 2 пъти. Какво такова странно чувсто имаш? Моята кола пък е толкова стегната от всякъде, че сигурно няма по здрава от нея. Мотора пък особено е толкова чист от вътре и въобще няма да скърцне, да тропне. Като нова си е просто. И ще живее дъъъълго дълго още.

П.С. Нямам никакви мераци за рейсинг. Колата си я карам супер спокойно. Повече от 4000 оборота не вдигам. Наклдаките иначе си спират чудесно, но сле дкато измих колата в неделя и се разсвириха. И то само от пред от дясно се чува да свири.

koolio
27-08-2008, 14:18
Е щом спира колата какъв е проблема? Хасфон нали имаш?:metal:

bager
27-08-2008, 16:29
Аз с 33-ката съм така, като натисна леко спирачка, пищи като от филм на ужасите. Нови дискове и накладки са, но не си спомням марката, за съжаление. Скоро ще трябва да сменям дисковете и накладките на 156-цата, и съм в абсолютен размисъл какво точно да си взема. Май работата е на късмет!

dimitrichko
27-08-2008, 18:55
абе моето мнение защо го подминахте, и без това от скоро съм във форума ще хвана да ви се разсърдя преди да ви познавам

koolio
27-08-2008, 19:22
аз предпочитам да карам с permafuse от т&н и на 4-5 накладки сменям дискове
brembo max
така ми излиза по евтино сигурно и поне не свирят.
иначе феродо по 90лв. koето свири и на 4 тия чифт накладки си си платил диковете :rosso_racers:

Аз съм с Феродо и нямам никакви оплаквания. Само първите 1000 км свиреха, но със спирането проблеми не съм имал.

trustworthy
27-08-2008, 19:37
абе моето мнение защо го подминахте, и без това от скоро съм във форума ще хвана да ви се разсърдя преди да ви познавам

Брембьо макс са с канали ;) Има разлика, но не ми стана ясно защо сменяш дискове на 4-5 смени на накладки, а не просто ако са надрани или износени прекомерно :unsure: С тези канали феродото заминава доста по-бързо, без да износва толкова много самия диск.

spe4elist
27-08-2008, 20:06
Темата е много добре озаглавена. Някои производители дори имат евтина и скъпа серия, естествено скъпата серия е винаги за препоръчване - все пак говорим за спирачки! Моите наблюдения скромни, дават предпочитания към първа линия на Феродо, Бош и Текстар...

Crusader
27-08-2008, 21:11
От известно време си купувам /от Аутодетелина - Плевен/ едни дето са в кутия без фирмена марка, обаче вътре на самите накладки е набита емблемата на Фиат-Ланчия, на мен ми се виждат оригинални, спират перфектно на студени и на горещи дискове, свирят много слабо - едва -едва при леко натискане...недостатъка е че свършват за 15-18 К км. и цапат зврески джантите, обаче последните им недостатъци са пренебрежими на фона на перфектния им перформанс

virusalfa
27-08-2008, 21:20
Аз съм с едни Бореал от александър ауто и съм като бързия влак за Петрич и Кулата в момента.Набарах едни Ремса да пробам как са,цената им е 72лв

trustworthy
27-08-2008, 21:24
Аз съм с пермафюз задни и RC предни. Не съм чул да свирят и си спират чудесно

Neokill
28-08-2008, 07:24
Аз съм с едни Бореал от александър ауто и съм като бързия влак за Петрич и Кулата в момента.Набарах едни Ремса да пробам как са,цената им е 72лв

Абе за Ремса чувам само хубави неща. И аз за такива съм се замислил след като чух на Новачев феродото.

dimitrichko
28-08-2008, 12:00
Брембьо макс са с канали ;) Има разлика, но не ми стана ясно защо сменяш дискове на 4-5 смени на накладки, а не просто ако са надрани или износени прекомерно :unsure: С тези канали феродото заминава доста по-бързо, без да износва толкова много самия диск.

на третите накладки ве4е канали по4ти няма и хубавия звук като спираш с висока скорост из4езва.а на петите дика е износен под нормата.
а относно разликата в накладките м/у permafuse и ferodo е минимална в износването на диска.
а каналите на диска не са за пазене на диска,а за да излизат от там изгорелите газове като спираш с висока скорост, и се 4ува много як звук.:cheers:

trustworthy
28-08-2008, 12:14
...а каналите на диска не са за пазене на диска,а за да излизат от там изгорелите газове като спираш с висока скорост, и се 4ува много як звук.:cheers:

Не става дума за пазене на диска, а за отнемане повърхностния слой на накладката. Наскоро бе дискутирано това в друга тема ;)

oem
28-08-2008, 14:34
Абе някой слагал ли е вентилирани дискове на 156? Моите са доста износени и ще ми предсоти смяна. И се чудя със стандартните апарати мога ли да сложа само дискове. Но не от тези двойните а да е пак единичен диск, но с дупки или канали. Брембо мисля, че имаха такива много фешън на външен вид :)

Но не ми се купуват и апарати. Знам, че на брембо апаратите са скъпи.

valjo
28-08-2008, 15:01
Абе някой слагал ли е вентилирани дискове на 156? Моите са доста износени и ще ми предсоти смяна. И се чудя със стандартните апарати мога ли да сложа само дискове. Но не от тези двойните а да е пак единичен диск, но с дупки или канали. Брембо мисля, че имаха такива много фешън на външен вид :)

Но не ми се купуват и апарати. Знам, че на брембо апаратите са скъпи.
требе смениш и апаратите

boian
28-08-2008, 16:18
Ако дисковете са надупчени и нарязани не е необходимо да се сменят апаратите. Просто такива дискове ги има с размери като за 156

spe4elist
28-08-2008, 18:17
Ако дисковете са надупчени и нарязани не е необходимо да се сменят апаратите. Просто такива дискове ги има с размери като за 156

Не бре, колегата иска да сложи вентилирани дискове, ама без да смени апаратите няма да стане...

Satanism
28-08-2008, 19:30
Феродо премиер отпред, с Брембо Макс и стандартните дискове отзад с Делфи накладки....нямам никакви грижи с тях, нито свирят, нито нищо, а спирам много....поне докато не се включи абс-а....

nblagoev
28-08-2008, 19:51
На мен досега ми се е налагало да сменям само задни накладки.
Свиреха ми като цигански оркестър на сватба.
Като ги свалих видях че са Лукас - така си дойде колата от Италия.
Не разбирам много от накладки, обаче изглеждаха така, все едно са направени от метал.
Купих си Пермафюз и съм доволен от тях.

dimitrichko
29-08-2008, 12:55
Абе някой слагал ли е вентилирани дискове на 156? Моите са доста износени и ще ми предсоти смяна. И се чудя със стандартните апарати мога ли да сложа само дискове. Но не от тези двойните а да е пак единичен диск, но с дупки или канали. Брембо мисля, че имаха такива много фешън на външен вид :)

Но не ми се купуват и апарати. Знам, че на брембо апаратите са скъпи.

купуваш си brembo max диск и го дупчиш на стругар и sport......:metal:

Satanism
29-08-2008, 14:45
To на 156 са си вентилирани фабрично...просто нямат дупки :)

trustworthy
29-08-2008, 15:02
To на 156 са си вентилирани фабрично...

Абсолютно сигурен ли си в това :?:
Даже и дупки си имат фабрично - 5 за отворите на болтовете и една голяма в средата :)

TRENDi
29-08-2008, 16:07
АТЕ Power Disc с Ferodo SL отпред и Brembo Max с Ferodo Premier отзад - задните не се обаждат, а предните започнаха за присвирват понякога при бавно спиране, но не става дума за квичене изобщо. Преди, отпред на стандартните дискове карах с Ferodo Premier и като направих смяната с новите накладки и дискове, след ~10 000 км, имаха живот за още 1000-1500 км(накладките), т.е. меки, но проблеми със спирането не съм имал. С настоящата конфигурация мисля е ясно, че съм предоволен.

nikicarbg
29-08-2008, 17:25
Абе някой слагал ли е вентилирани дискове на 156? Моите са доста износени и ще ми предсоти смяна. И се чудя със стандартните апарати мога ли да сложа само дискове. Но не от тези двойните а да е пак единичен диск, но с дупки или канали. Брембо мисля, че имаха такива много фешън на външен вид :)

Но не ми се купуват и апарати. Знам, че на брембо апаратите са скъпи.
Да, може да сложиш спортни спирачни дискове надупчени и нарязани , като за целта Не е нужно да сменяш апаратите.Просто сваляш старите и на тяхно място слагаш спортните (надупчените и нарязани ) .Ако те интерисуват цени и друго инфо можеш да ми пишеш на лични.

Satanism
29-08-2008, 19:10
Абсолютно сигурен ли си в това :?:
Даже и дупки си имат фабрично - 5 за отворите на болтовете и една голяма в средата :)

Освен ако не съм в грешка с термините, да, дисковете и на 146цата ми, и на онази 156ца са вентилирани фабрично... :)

http://www.alfaworkshop.co.uk/images/1001006-98-1-800.jpg

Ето така изглеждаха моите фабрично...гледам си имат вентилационните отвори..

trustworthy
29-08-2008, 19:37
Освен ако не съм в грешка с термините, да, дисковете и на 146цата ми, и на онази 156ца са вентилирани фабрично... :)

http://www.alfaworkshop.co.uk/images/1001006-98-1-800.jpg

Ето така изглеждаха моите фабрично...гледам си имат вентилационните отвори..

За 146 съм съгласен, но не на всички 156 са им вентилирани дисковете. Има и с плътни дискове от по-ранните екземпляри, май с до 1.8 мотор, дето са ;)

Alfa User
29-08-2008, 19:39
На черната ми 33-ка (1.7 8V) смених накладките с Permafuse за около 42лв (с датчик за износване) - е нема такова свирене - сигурно и трамваите в Софията ми завиждаха ! (щот тогаз бях в София все още). Сега на 155-цата съм с Raicam - свири кат влак и не спира хич - добре че си го знам и взимам мерки овреме...
Това с оригиналните накладки, дето го спомена колегата Crusader май ми се струва най-разумно ако не ви се дават много пари. А щом цапат толкова, значи са меки - не драскат дисковете, и спират добре :) Аз да взема да си ида до Плевен ли накрая ?!? :unsure:

n_netov
29-08-2008, 20:13
а мойте и отпред и отзад са бош. Колата си дойде с тях. Не свирят и си спират идеално. Просто ме е страх когато натисна силно някой да не ми се качи на задния капак.

oem
29-08-2008, 22:44
Моите си спират прекрасно вече, но все повече и повече заприличвам на влак. И те само предните свирят.

mimo_
30-08-2008, 02:52
Може мн. да се пише по тази тема, ЛС или: http://saab-club.com/forum/viewtopic.php?t=1750&highlight=%ED%E0%EA%EB%E0%E4%EA%E8

http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=21&t=2628&st=0&sk=t&sd=a&sid=ed90047df7fc40eb008bd69da168b3b1&start=75

http://www.mintex.co.uk/

zabolokor
30-08-2008, 07:55
Смених предни дискове и накладки-марките са съответно Брембо и Феродо.Засега съм много доволен.Преди като спирах пред блока,разбираше целия квартал.:screwy:

DiStefano
30-08-2008, 08:07
хммм ... аз наскоро сложих Феродо
и нямам никакви проблеми
колата си спира и не свири
свиреше в началото около 150-200 км
явно когато са "улягали" ... доволен съм

code
30-08-2008, 11:24
Хвърлете им по една капачка масло и няма да свирят . , . ?! .. :wierdo:

следва лъвско хвърляне в някоя канавка:tongue2:

Galeano
30-08-2008, 12:17
Хвърлете им по една капачка масло и няма да свирят . , . ?! .. :wierdo:

следва лъвско хвърляне в някоя канавка:tongue2:


А и тъкмо няма да се износват така.:rotfl:

n.ianev
30-08-2008, 13:31
моя майстор ми сложи некви не им помня името бяха 120лв.не свирят хич и спира много яко пък дисковете са ми ужас.ако се интересувате мога да погледна за марката

oem
30-08-2008, 13:32
А и тъкмо няма да се износват така.:rotfl:

Ти остави майтапа, ама аз съм виждал в един сервиз как излъгаха един човечец с една астра. Явно ходил да му сменят накладките. Ама спорил преди това, че от скъпи накладки нужда няма. И се връща и вика на майстора: "Абе спирачките ми свирят сега... какво да направим?" И майстора му вика "ми капни им малко масълце и ще се оправят".

И оня тръгна. И по късно след обяда го гледам на колесара как го карат на някъде.

dimo
31-08-2008, 00:48
Момчета едно инфо само -райкам, пермафус и маф са едно и също правят се от една фирма.:hehe:Феродо пък с едни накладки може да изтъркаш 2 диска:metal: .Какво ще кажете за Лукас?

Mury
31-08-2008, 17:35
Момчета едно инфо само -райкам, пермафус и маф са едно и също правят се от една фирма.:hehe:Феродо пък с едни накладки може да изтъркаш 2 диска:metal: .Какво ще кажете за Лукас?

Тва за Феродото е пълна глупост:screwy::screwy:,най добрите накладки за Алфа са Галфер/оригинално вграждане/,но вече ги няма почти никъде :ranting: :ranting:Аз в момента карам с Ремза и съм доволен,свирят малко като загреят,ма са Ок за толкова пари толкова.Мисля че новите изисквания за призводство са много високи,и ги тъпчат с некви нови смески,които доста свирят :ranting: :ranting:

vovata
01-09-2008, 07:24
На 147 сложих отпред дискове АТЕ и накладки АЦЕР,след 1000 км почна да свири предно дясно. На 156 дискове Брембо и накладки АЦЕР ,не свири грам.

fade
01-09-2008, 09:20
Здравейте колеги!
Понеже и при мен от известно време ми стои този въпрос за накладките, бях прочел това онова из нета опитвайки се да направя някакъв информиран избор. Като прегледах темата си спомних за един друг форум в който бях прочел някой интересни неща, та реших да намеря темата и да постна линк към нея. Надявам се да е полезна на някого.
http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=20772

Доко
01-09-2008, 11:11
аз предпочитам да карам с permafuse от т&н и на 4-5 накладки сменям дискове
brembo max
така ми излиза по евтино сигурно и поне не свирят.
иначе феродо по 90лв. koето свири и на 4 тия чифт накладки си си платил диковете :rosso_racers:

Аз съм с permafuse , свирят си много прилично :angry: , купих ги от AXM - auto ,прът голям :mad:

Furious 155
01-09-2008, 23:01
Тва за Феродото е пълна глупост:screwy::screwy:,най добрите накладки за Алфа са Галфер/оригинално вграждане/,но вече ги няма почти никъде :ranting: :ranting:Аз в момента карам с Ремза и съм доволен,свирят малко като загреят,ма са Ок за толкова пари толкова.Мисля че новите изисквания за призводство са много високи,и ги тъпчат с некви нови смески,които доста свирят :ranting: :ranting:

на мен ми сложиха МAFF накладки и наистина и те като позагреят почват леко да присвирват при леко натискане. Иначе спира добре с тях, макар да имам усещането че при леко натискане нямам много спирачки и ако натисна пък почва абс-а да играе, но за това имат дума и гумите! Накладките са меки уж и ще видим колко ще изкарат - комплекта ми дойде под 40 лева за предните ;)

Kris
02-09-2008, 14:25
Купих Permafuse за задни и още на втората седмица почнаха баладите, докато отпред си набараха Maff и засега не съм чул оплакване от новия собственик вече около 3 месеца.

SFINKS
03-09-2008, 11:43
70-80 % от авточастите са ментета така че нищо чудно няма че свирят накладките , тва какво пише на етикета вече няма нищо общо с тва което е всъщност ....

ФЕРАРИСТ
03-09-2008, 12:13
Оня ден гледах по Дискавърито "Уиилър Дилърс" - някакъв намаза накладките с медна грес, каза че всякакво скърцане секвало, сефте чувам за медна грес, някой има ли инфо откъде се намира и какво е това.....мисля догодина да сменям накладките, и да имам представа ако заквичат какво да ги правя????

oem
03-09-2008, 13:41
Колега. Нещо не си разбрал добре. Ке се утепеш някъде. Медната грес се слага м/у гърба на накладката и спирачния апарат за да се избегне клеясване и последващото трудно разглобяване. Използва се при много видове сглобки. Включително и в автомобилите. Предимно там където има големи температури. Медната грес, не се стича, нито се изпарява. Обикновено е добре да се слага по спирачките, на свещите на цилиндрите, на ламбда сондата и на още куп места.

Но да се маже феродото с тази грес е равно на самоубииство!

Свиренето се поражда от лошо феродо, както и от неравномерно износен диск. Обкновено проблема отшумява след като се зареже с ножовка вертикално по средата на накладката за да може нагорещените газове от триенето да излизат на вън. Другия вариант е дискоже с дупки или канали. Както и скъпи накладки :)

mim
03-09-2008, 13:54
хм

Novachev
03-09-2008, 16:51
Колега. Нещо не си разбрал добре. Ке се утепеш някъде. Медната грес се слага м/у гърба на накладката и спирачния апарат за да се избегне клеясване и последващото трудно разглобяване. Използва се при много видове сглобки. Включително и в автомобилите. Предимно там където има големи температури. Медната грес, не се стича, нито се изпарява. Обикновено е добре да се слага по спирачките, на свещите на цилиндрите, на ламбда сондата и на още куп места.

Но да се маже феродото с тази грес е равно на самоубииство!

Свиренето се поражда от лошо феродо, както и от неравномерно износен диск. Обкновено проблема отшумява след като се зареже с ножовка вертикално по средата на накладката за да може нагорещените газове от триенето да излизат на вън. Другия вариант е дискоже с дупки или канали. Както и скъпи накладки :)
Е да де ама както споменах преди няколко страници феродото свири сложих го на чисто нов диск Брембо Феродо накладки червени за 100лв- свирят , после направих канали нищо звука стана по ужасен киснах ги и с оцет и пак не стана.

Извода е феродото червеното свирят това е иначе спират страхотно старите които изкарах пак бяха феродо и пак свиреха.

oem
03-09-2008, 17:01
Ем не знам. Старите ми накладки пък не свиреха. Но и не пише нищо на тях. Нито марка, нито модел. Нищо не пише.

ФЕРАРИСТ
03-09-2008, 17:02
Колега. Нещо не си разбрал добре. Ке се утепеш някъде
Може да не съм разбрал добре, но със сигурност видях добре - намазаха триещата част на накладката, предполагам с въпросната медна грес......може и да е различна, може и друго да е, но знам какво видях.....и е рано да се трепя, щото още е много далече момента в който ще ги сменя, и евентуално ще имам проблеми......

code
03-09-2008, 17:14
Що не мога да го изтрия е? Поста става въпрос!

code
03-09-2008, 17:15
Не си пипайте спирачките по-добре да ви пеят отколкото да ви опеят :priest:фактически:crazy:

oem
03-09-2008, 22:06
Цитат от Фиат Форума!


Здравейте колеги!

Доста се е изписало във форума за скърцащи спирачки! Почти винаги се смята, че скърца феродото. ДА ама НЕ. Нямам снимки но ще се опитам да го обясна. Мойта кола е на 2 години и от както съм я взел спирачките при определени условия свиркат, скърцат и така нататък. Разбрах, че почти няма нова кола, която да го няма този "проблем". Не само марката ФИАТ. И така се позадълбах в това скърцане. Оказа се, че фирмите произвеждащи накладки и вообще елементи с феродо изхвърлят азбеста от продукцията, тъй като е канцерогенен. Заместителите му обаче осигуряват добро спиране но и добри музикални наклонности в определени ситуации. Какво имам в предвид! Свирукането, което чуваме е честота(трептение) в звуковия диапазон. Новите материали са по склонни към такива трептения при натискане на спирачките, но не свирят те. Чуваме трептението между буталото и металната част на накладките. Това разбира се ако всичко останало е наред и нямаме изпечено феродо и т.н. От прочетеното тук там, се хванах и намазах контактната повърхност м/у буталото и накладката с медна грес на френската фирма IGOL. Настана тишина в спирачната ми система.
Предните си накладки замених с модел на Remsa. Направи ми впечатление, че в/у металната част на накладките има занитена пластина от друг материал. Явно със същата цел. Може би по-добрите накладки са така. Имаше доста колеги, които се оплакваха от скърцащи спирачки дори при нови накладки - проблема се решава с медна грес. Тя е устойчива до 1100 градуса и не се отмива от вадата.

Дано съм бил полезен на някого!

Загледах се тази вечер в старите ми накладки. Наистина задната им повърхност е намзана с грес. Една жълтеникава такава. Предполагам въпросната медна. Мисля и аз да го направя този номер. Утре отивам за медна грес.

ФЕРАРИСТ
04-09-2008, 08:47
Кажи после дали е имало ефект.....

oem
04-09-2008, 09:53
Бе те при мен от 2 дена спряха да свирят. Ама аз и не съм и карал толкова, че да ги загрея. Ако свирнат пак ще ги мазна и ще споделя после.

vovata
05-09-2008, 07:11
Направи ми впечатление,че на новите дискове бяха намазани с нещо (жълтениково) може да е било въпросната медна грес

virusalfa
05-09-2008, 10:52
Смених накладките,вече отима спирачки и отнема свирене за моя радост.Накладките са Ремса,взех ги от Чефин-представителя на Ивеко

mimo_
05-09-2008, 20:17
Смених накладките,вече отима спирачки и отнема свирене за моя радост.Накладките са Ремса,взех ги от Чефин-представителя на Ивеко
Ремсата не са лоши! Обаче не ги насилвай много че...... бавно възвръщат и карат 13-15000хил.

Old Fox
05-09-2008, 21:11
Само не разбрах кво възвръщат накладките. И ся мойте не знам бързо ли бавно ли възвръщат...

dimo
10-09-2008, 00:21
Пермафус маф и райкам са едни и същи накладки с различн имена един и същи е собственика на трите марки .На мойта 155 като я купих бяха лукас накладките и не свиреха .Лукас са и спирачните апарати оригиналние на 155.От14 000 км съм с Пермафус и не свирят обаче знам хора при които свирят нещо несе разбират с всички марки дискове май.
От14 000 км съм с Пермафус и не свирят обаче не съм впечатлен от спирането искат яко натискане и тогава спират обаче почва АБС да се включва .

ken400
05-10-2010, 22:15
Миналата седмица си смених накладките с нови на RAICAM. Тая в магазина ми ги хвали. Евтини и качествени. Мекички били ала бала. Първата седмица добре. И от неделя на сам съм като влак. Свирят страшно :( Ако не се оправят и ми писне какви накладки да си взема? FERODO може би?

Неви разбирам бе хора какви спирачки моите са супер евтини .Ако я изкарам извън скорост и натисна много ясно че ще свирят . Ползваи моторна спирачка нали, се сещаш ? Така няма даги сменяш секи ден.

ludkanar
08-10-2010, 00:32
Неви разбирам бе хора какви спирачки моите са супер евтини .Ако я изкарам извън скорост и натисна много ясно че ще свирят . Ползваи моторна спирачка нали, се сещаш ? Така няма даги сменяш секи ден.

Трябва да свирят дрънци.Едни хубави накладки колкото и да ги натискаш нетрябва да свирят.

toto99
11-10-2010, 11:40
Бих ви препоръчал един руски сайт http://www.autodela.ru
Има много интересни тестове на накладки....