PDA

View Full Version : Въпрос отностно светлина на таблото на Alfa 147



Forza
30-08-2008, 15:36
Днес за пръв път тази лапма започна да свети постоянно докато преди това светваше само като дам на контакт и после като запаля изгасваше от днес започна да свети постоянно незнам за какво е за airbag? И защо свети постоянно някъква идея някой има ли пак ли е някъква грешка?

Ето и снимка:

http://www.picvalley.net/u/1024/1836213587.JPG

Djalev
30-08-2008, 15:52
Мисля , че е натрупала грешки колега.

Forza
30-08-2008, 16:10
А попринцип това лампата за airbag-a ли е ?

kkkrisss
30-08-2008, 16:23
А попринцип това лампата за airbag-a ли е ?

Да,

свети постоянно ако има грешка в еърбега.

Forza
30-08-2008, 20:25
Искам да попитам това с грешките често ли се случва защото на мен сега ми се случва за трети път вече да светят разни лампи и все различни неща......

LordPJ
31-08-2008, 13:57
Колега и аз скоро си купих 147-ица със светеща лампа за въздушната възглавница. Отидох с колата на диагностика и се оказа че във шофьорската седалка еърбега има ниско съпротивление и не работи. Няма никакъв проблем иначе, въобще не се притеснявай. Може да я изгасиш като я шунтираш - ако те притеснява светещата лампа. И можеш да погледнеш дали случайно не ти е изключен еърбега на пасажера.
Успех!

Old Fox
31-08-2008, 17:12
шофьорската седалка еърбега има ниско съпротивление и не работи. Няма никакъв проблем иначе, въобще не се притеснявай. Успех!
Е то какъв по-голям проблем от това че еърбега не работи?

nblagoev
01-09-2008, 12:37
Искам да попитам това с грешките често ли се случва защото на мен сега ми се случва за трети път вече да светят разни лампи и все различни неща......

Една от причините, поради които може да ти трупа грешки е заминаващ си акумулатор.

Forza
01-09-2008, 16:59
Е то какъв по-голям проблем от това че еърбега не работи?


Братле еърбега си работи поне така мисля по скоро това е грешка която трябва да отида да изчистят

Old Fox
01-09-2008, 18:46
Koлегата е писал че не работи за туй питам. А пък акто ти свети лампата че имаш проблем еъбега няма да се отвори.

йордека
01-09-2008, 18:52
отиваш на диагностиката и там ще ти кажат всичко!!!:prescription:

LordPJ
03-09-2008, 18:37
На фона на 10 еърбега, това че няма да се отвори този в седалката не виждам да е от някакво значение - освен ако не е някой безрасъден пилот и мисли да види дали работчт всичките.

А и проблема не е във записана грешка в компютъра, няма да я изчистят-специално питах за това. Проблема си е чисто механичен!

Old Fox
03-09-2008, 21:08
На фона на 10 еърбега, !
Каква ли ше да е тая 147ца с 10 еърбега:calc:

nblagoev
04-09-2008, 10:35
На фона на 10 еърбега, това че няма да се отвори този в седалката не виждам да е от някакво значение - освен ако не е някой безрасъден пилот и мисли да види дали работчт всичките.

А и проблема не е във записана грешка в компютъра, няма да я изчистят-специално питах за това. Проблема си е чисто механичен!

Колега, не съм много сигурен, ама си мисля, че ако свети лампата на еърбега, то нито един от наличните не работи!
А на моята 156-ца проблема беше точно в записана грешка. И аз мислех, че проблема е механичен, обаче като закарах колата на диагностика и ми изчистиха всички грешки, лампата на еъбега изгасна!

Май ще е най-добре колегата да си закара колата на диагностика, за да се види какъв е проблема, защото тука колкото и да хвърляме боб, не можем да кажем със сигурност какъв е, нито пък да го решим.:tooth:

LordPJ
07-09-2008, 22:42
Наистина ще е най-добре една диагностика да си направи колегата. Аз казвам какво се окза при мен при диагностиката и че при опит за изчистване на грешката тя си остава.


Old Fox не знам дали всички са с толкова, но при мен са 10- поне аз до толкова успявам да ги видя, иначе в книжката пише че са 12!

Old Fox
08-09-2008, 08:41
Имаше и един друг колега като тебе дето ги виждаше повече ама се оказа че не са толкоз. Ама както и да е твоята ше да е поръчкова....Спирам да пиша.

Xtrime7
08-09-2008, 21:56
Наистина ще е най-добре една диагностика да си направи колегата. Аз казвам какво се окза при мен при диагностиката и че при опит за изчистване на грешката тя си остава.


Old Fox не знам дали всички са с толкова, но при мен са 10- поне аз до толкова успявам да ги видя, иначе в книжката пише че са 12!

Има с 4 10 и 12 еърбега.Когато ти свети крушката за него не очаквай да се отвори и един дори.
Също може да е грешка и да имаш хлабава връзка на някой от еърбеците,за това е хубаво една свястна диагностика-Казвам СВЯСТНА защото не винаги определената тестова апаратура ще хване грешката.

търтей
08-09-2008, 23:30
пичови, тия дека имат двайнстях еърбега да се строят и да ги водя дружно некъде :)
стегнете се малко бе, че голем смех с тия коли е настал си ебало мамата просто
станахте бетер като Г2 дето издухва порше
12 еърбега май ес риишли


ако некой месот еърбеци брои табелките къде пише срс на них мое и къде 20 да ги докара

LordPJ
11-09-2008, 11:19
Аз не мисля да споря.
1. Просто така пише във книжката, а и така ми казаха на диагностиката.
2. Не гледам надписите SRS защото са 16! :screwy:
3. Колата не е поръчкова, а си е базов стандартен модел.
4. Не е трилитрова, а е 1.6 105 к.с., а и аз самият не знам защо са сложили токова при положение че е толкова слабичка.
5. И не съм седнал да се хваля и фукам пред някого, а просто се опитвам да помогна на колегата който има проблем, всичко останало са безмислени приказки! :clap:

търтей
11-09-2008, 11:33
Аз не мисля да споря.
1. Просто така пише във книжката, а и така ми казаха на диагностиката.
2. Не гледам надписите SRS защото са 16! :screwy:
3. Колата не е поръчкова, а си е базов стандартен модел.
4. Не е трилитрова, а е 1.6 105 к.с., а и аз самият не знам защо са сложили токова при положение че е толкова слабичка.
5. И не съм седнал да се хваля и фукам пред някого, а просто се опитвам да помогна на колегата който има проблем, всичко останало са безмислени приказки! :clap:


я снимай книжката :)))

Old Fox
11-09-2008, 11:52
И кажи къде ти е правена диагностиката8)

LordPJ
12-09-2008, 09:02
Сервиз ЮВЕ - Симеоновско шосе до автокъща А2 - успех!

Old Fox
12-09-2008, 09:43
Ха мерси. Дай да видим и книжката пор фавор.

Old Fox
16-09-2008, 12:32
Съвсем добросъветно и отговорно заявявам, че ми е адски любопитно да я видя тая книжка. Айде колегата да пусне страничката дето пише колко са еърбезите.