PDA

View Full Version : Проблемна 156ца 1.8



titanium
01-09-2008, 16:50
Значи един приятел си купи днеска алфичка 156... 98ма много запазена на външен и вътрешен вид, обаче колата има драма, която ми се ще да кажете мнение от какво може да се получава промлемът!

Значи като я взимаше колата всичко перфектно- задното гърне свети- грам сажди по него... като тръгнахме към нас на тръгване само тресе колата, играят обороти при изключване от скорост, няма ряз и работи както казах много гадно- неравномерно и тресе... като слязохме пред тях задното гърне беше толкова черно, че още не мога да се измия от саждите дето са полепнали! моля за съвет, защото иначе колата изглежда много добре? Запознатите ако могат да дадат мнение от какво се получава проблемът...
:cheers:

DerMeister
01-09-2008, 16:51
Иди на сервиз и диагностика и всичко ще се разбере. Така трудно ше ти се каже.
Свещи, дебитомери, ламбди, блаблабла

titanium
01-09-2008, 18:42
Значи от сервиз се връщаме- пича категорично отсече- Катализатор- можно ли е?

titanium
01-09-2008, 21:00
???:dark2:

ФЕРАРИСТ
01-09-2008, 21:06
Че не сте ли го махнали още - това ми беше първата работа......
Иначе не е лишено от логика ако е пълен с гряз и мъзгия.....

fade
01-09-2008, 21:41
Значи от сервиз се връщаме- пича категорично отсече- Катализатор- можно ли е?

Колега сигурен съм че този "пич" ще Ви свали катализатора ще си го прибере и когато след това отидете при него и попитате "-Що така, пак не е добре колата?"
ще каже нещо друго, но няма да ви върне катализатора който е прибрал и струва като изкупна цена около 80-100 лв. изгубил ви е времето и т.н. Ще купите това другото след това пак няма да е това другото и т.н. и т.н.
Как позна, че е катализатор? Прави ли диагностика с компютър, слага ли газов анализатор в ауспуха за да провери нивата на СО2 за да отсича?
Моят съвет е да посетите сериозен сервиз със сериозна диагностична апаратура и също така сериозен диагностик! Защото има и друг вариант, сериозна апаратура и несериозно "задапаратурно устройство". В моето малко градче има например двама такива (от последния вид), мога да си представя какво е по другите места!

oem
01-09-2008, 23:02
Значи от сервиз се връщаме- пича категорично отсече- Катализатор- можно ли е?

Значи тва много несериозно. Катализатора не се запушва току така. И ако е запушен той ще съска сериозно, ще мирише на развалени яица и колата няма да може да стигне високите си обороти. И обикновено запушването е съчетано с раздробяване. В гърнето ще пука, ще дрънчи и още куп гадни звуци освен адското съскане ще издава.

Кажи на твоя приятел да не се занимава с пишман майстори, а наистина да иде в оторизиран или поне специализиран сервиз с диагностична апаратура и хора които си разбират от работата.

Нека като иде в такъв сервиз да настоява не само да му изтрият грешките (убедем съм, че ше има такива), а да видят какво се случва докато мотора работи и колата се движи. Защото има неща които не се хващат само на запален мотор на място.

Повече няма смисъл да питаш в по този този проблем, защото просто няма какво повече да ти кажем.

Ако си видял грешка или знаеш по конкретно какво прави или не прави колата тогава поне може да се хвърля боб, но както казваш проблема може да е от много неща.

Успех :)

vovata
02-09-2008, 07:57
Аз съм за свещи кабели или бобини !

titanium
09-09-2008, 23:47
имам още питания относно колата на моя човек дето си я взе ден преди моята... значи моята имаше дребни забалежчици- но пък неговата е самия труп а струваше 7500... просто не е истина- реших да я покарам днеска и е трагедия. студена колата не просто не върви, ами дори забива муцуна докъм 3000 оборота и после се сеща че трябва да тръгне. пуши отзад доста много а човека е сменил де що има:

ламда сонда, мпх, термостатче, махна и той катализатора защото с него беше ептен труп... на диагностика не показвала нищо освен горепосочените сменени неща... кво може да и е?

oem
10-09-2008, 00:11
Диагностиката не е само четене на грешки. има куп неща които може да не работят добре, но все пак да не се отчитат като грешки. Трябва да се скачи с тестер и да се гледа какво се случва когато колата е в движение.

titanium
10-09-2008, 00:29
ще му кажа утре пък той да си прецени какво ще прави

Novachev
10-09-2008, 07:47
имам още питания относно колата на моя човек дето си я взе ден преди моята... значи моята имаше дребни забалежчици- но пък неговата е самия труп а струваше 7500... просто не е истина- реших да я покарам днеска и е трагедия. студена колата не просто не върви, ами дори забива муцуна докъм 3000 оборота и после се сеща че трябва да тръгне. пуши отзад доста много а човека е сменил де що има:

ламда сонда, мпх, термостатче, махна и той катализатора защото с него беше ептен труп... на диагностика не показвала нищо освен горепосочените сменени неща... кво може да и е?
Остава да и пусне един нов температурен датчик дето е на термостата и почти задължителнмия дебитомер ( той си е като консуматив ако искаш да усетиш истинския вървеж на колата). а за пушенето какъв цвят е и постоянно ли пуше или докато загрее.

Susscrofa
10-09-2008, 08:36
Ще му се върже към 10 000 лв накрая. Мъка мъкаааааааа. Дано поне попадне на добри майсторчета. Това с катализаторите е тъпотия на мен така на предишната ми свалиха два бяха ама аз тъп оставих му ги а бяха големички хубави парченца и ефект нулев. Тези проблеми са си за сервиз тук няма какво да се помогне.

Violator
10-09-2008, 08:50
Може да му е спукан маркуча след дебитомера и затова да забива, при мен поне така беше сцепен на гадно място отдоло и не може да се види преди да се свали

fred
10-09-2008, 09:09
Колега, прочети адресите на сервизи в раздел общ технически.То засега има една оформена тройка-Ванто Трейд, Бобо и Лисан, а има и други във форума.Както ти казват диагностика и това е.Като гледам си от София, нямаш проблеми.

INTEGRALE
10-09-2008, 11:20
Дано да не стане като с един мой приятел. Сребриста 1.8 свети от вън, отвътре като нова, на компа няма грешки, всичко работи мн добре, без двигателя. Тресе, не поддържа обороти, до 3 000 супер мудна. Явно на тази 156-ца никога не и беше сменяно маслото и двиг беше уникално натряскан с мръсотия. Чистихме, промивахме, но не можахме да го спасим. Компресията му беше заминала 1-ви 10, 2-ри 4, 3-ти 5, 4-ти 12
Когато работи колата от капачката за наливане на маслото пуши като локомотив.
Дано твоя приятел да има повече късмет.

oem
10-09-2008, 13:10
Те такава Алфа и аз съм виждал и правил даже. Маслото беше станало на грес. Но колата си върви нормално. Наляхме новото масло и мотора замърка.

nikotm
10-09-2008, 13:32
Те такава Алфа и аз съм виждал и правил даже. Маслото беше станало на грес. Но колата си върви нормално. Наляхме новото масло и мотора замърка.


И колко време ще изкара при натоварване този мотор колега?

oem
10-09-2008, 13:46
Не знам :) Не е моята колата и не ме интересува :)

bobi_25
10-09-2008, 13:48
Колега преди около 5 месеца купих една 156ца и имах същите проблеми в началото,проблема беше в датчика за температура който се намира на термостата и другия по-голям проблем беше че на двигателя му беше сменявам ангренажен ремък и не беше зацепен правилно и се наложи да си купя пети и да си го презацепя и след това всичко се оправи и за сега няма никакви проблеми.

titanium
11-09-2008, 00:46
колата е със сменен термостат (просто еднакви проблеми имат и двете алфи):no_no_no:

titanium
14-09-2008, 20:00
какво може да кара колата като е студена да не може да се изфорсира

fred
14-09-2008, 21:45
Като отидеш на добър сервиз ще ти кажат, а после може да го споделиш и тука.

oem
14-09-2008, 22:07
какво може да кара колата като е студена да не може да се изфорсира

При един колега 156-цата имаше такива проблеми. Всичко бе изправно по мотора, а сутрин като тресеше много зверски. Казвам изправно, защото проверихме всичко. На следващия ден викам "Бе все нещо има което десйтва на мотора при първоначално запалване". Единственото което ме наведе на мисълта е Евапоратора (клапана за бензиновите изпарения). Когато колата поседи повече време после при запалване евапоратора пуска бензиновите пари в колекторите. Гледам че от него излиза едно лостче и мести нешо в колекторите. Като разкачихме захранването на клапана колата запали добре. Предстои да разгледам въпросния клапан, а това ще доведе до сваляне на колекторите за да видя как точно действа и какво движи вътре. Предполагам, че отваря клапа за повече въздух или нещо подобно, но нека да не се изкавам така, а да си хвърля малко светлина по въпроса и след това да обсъждам.

Току виж сме открили проблема на сутрешното палене. Или пък може би не!?

Някой ако знае нещо повече по този въпрос може да сподели преди да съм влязал във филма. :)

titanium
14-09-2008, 22:52
точно колега- тресе колата- не иска да тръгне просто- моя човек е пред това да подпали колата- а не е лоша


можеш ли да ми хвърлиш една снимка моля с г/д местоположението на захранването на тоя гаден клапан?

oem
14-09-2008, 23:02
точно колега- тресе колата- не иска да тръгне просто- моя човек е пред това да подпали колата- а не е лоша


можеш ли да ми хвърлиш една снимка моля с г/д местоположението на захранването на тоя гаден клапан?

Намира се точно зад казанчето за хидравличната течност.

titanium
14-09-2008, 23:05
благодаря- утре ще бъде наскубан и ще палим колата да видим ще тресе ли или не!

тебе трябва да те черпя бира направо- :handshake::bowdown::bowdown::bowdown:

oem
15-09-2008, 10:49
благодаря- утре ще бъде наскубан и ще палим колата да видим ще тресе ли или не!

тебе трябва да те черпя бира направо- :handshake::bowdown::bowdown::bowdown:

Що бе? То тресенето може от много неща да бъде. Не значи, че като при мен е изчезнало по един начин, че и при теб е същото.

titanium
15-09-2008, 13:03
моя човек нема търпение да оправи колата и я е продал:chair:

толкова храна изхрани по алфите че не е истина... кой знае сега кво ще си купи!

n_netov
15-09-2008, 13:16
При един колега 156-цата имаше такива проблеми. Всичко бе изправно по мотора, а сутрин като тресеше много зверски. Казвам изправно, защото проверихме всичко. На следващия ден викам "Бе все нещо има което десйтва на мотора при първоначално запалване". Единственото което ме наведе на мисълта е Евапоратора (клапана за бензиновите изпарения). Когато колата поседи повече време после при запалване евапоратора пуска бензиновите пари в колекторите. Гледам че от него излиза едно лостче и мести нешо в колекторите. Като разкачихме захранването на клапана колата запали добре. :)

И в една друга тема ти бях написал че бензиновите пари влизат през десния край на колектора. Има един син маркуч той минава в метален през един електромагнит (вижда се от канал) и влиза в колектора.

Това дето е до хидравличната течност движи нещо в колектора, но това може би променя някаква дължина вътре в колектора (е в това не съм много сигурен - но сигурно има хора който знаят за какво е,) но според мен твърдо не е за бензиновите пари.

Novachev
15-09-2008, 18:09
И в една друга тема ти бях написал че бензиновите пари влизат през десния край на колектора. Има един син маркуч той минава в метален през един електромагнит (вижда се от канал) и влиза в колектора.

Това дето е до хидравличната течност движи нещо в колектора, но това може би променя някаква дължина вътре в колектора (е в това не съм много сигурен - но сигурно има хора който знаят за какво е,) но според мен твърдо не е за бензиновите пари.
Това е маханизъма за промяна на дължината на смукателния колектор в някоя тема бях постнал какво представлява на него ако не се лъжа има едно маркуче вакуум ако не ме лъже паметта е черно а по принцип бензиновите пари трябва да минават през филтрър с активен въглен който е в подкалника на предна дясна гума.

oem
15-09-2008, 18:19
Това е маханизъма за промяна на дължината на смукателния колектор в някоя тема бях постнал какво представлява на него ако не се лъжа има едно маркуче вакуум ако не ме лъже паметта е черно а по принцип бензиновите пари трябва да минават през филтрър с активен въглен който е в подкалника на предна дясна гума.

Ето за това говоря аз.

ФЕРАРИСТ
15-09-2008, 18:41
Ето за това говоря аз.
Мда, това е джаджата която променя пътя на въздуха в вх. колектори - но ме съмнява да има някакво значение за работата на двг при стартиране, защото тя се пуска при 2700 оборота доколкото знам......вариатора сработва при 1700, това при 2700 - възможно е и да е обратното, но това съм запомнил.....иначе като бръкнеш под това, и можеш да напипаш лостчето което се вдига в случая нагоре и надолу, но по мойте тестове докато колата е на обороти няма никаква разлика когато го местиш.......

oem
15-09-2008, 19:36
Мда, това е джаджата която променя пътя на въздуха в вх. колектори - но ме съмнява да има някакво значение за работата на двг при стартиране, защото тя се пуска при 2700 оборота доколкото знам......вариатора сработва при 1700, това при 2700 - възможно е и да е обратното, но това съм запомнил.....иначе като бръкнеш под това, и можеш да напипаш лостчето което се вдига в случая нагоре и надолу, но по мойте тестове докато колата е на обороти няма никаква разлика когато го местиш.......

Как разбра пък, че вариатора сработва при 1700 оборота?

n_netov
15-09-2008, 19:53
И аз да кажа - вариатора сработва точно при 3000оборота (не че и други не са го казвали). Защото е голям кеф тръгваш от светофар и някой се напъва след теб и точно при 3000 колата се изстрелва и виждаш как всички умират зад теб

ФЕРАРИСТ
15-09-2008, 21:01
Как разбра пък, че вариатора сработва при 1700 оборота?

Ми изчетох почти всички мнения в Алфаоунър, и Алфа156.нет относно въпроса, и оборотите който се казват бяха 1700 и 2700, като повечето бяха за 1700 на вариатора, и 2700 за колекторите......когато си закачих лампичка при тестването на вариат.(въпреки че я вързах неправилно) се появяваше едно примигване преди 2000 об., така че съм склонен да приема това, въпреки че допускам и да е обратното - другото което направих е при двигател на обороти да подам ръчно 12 волта на селеноида на вариат и да го задействам - когато е на празен ход двг започва да глъхне - когато го направя към 1200 - 1400 оборота също се усеща промяна, която при същото на 2000 изчезва......
Иначе имам осезаем пик в мощноста на 2700, оборота, който надали се получава само от провяна на пътя на въздуха, и по ми се чини че е от вариатова тогава.......не знам точно какъв диод да вържа на селеноида че да стане ясно.....

Novachev
15-09-2008, 21:15
При подобна система с променлив обем на всмутетелния колектор на SIEMENS simtec промяната на дължината на колектора става при 3600 оборота в минута но при алфата може да е различно.

n_netov
15-09-2008, 22:16
.......не знам точно какъв диод да вържа на селеноида че да стане ясно.....

купаваш си от магазин за резервни части какъв да е светодиод (зелен, червен, ....). На едния му извод (няма значение на кой) запояваш съпротивление 2килоома (0.125W или 0.250W - пак е без значение). Запояваш му две жички и пробваш на акумулатора дали свети (това е за да си сигурен че светодиода свети, а и да видиш колко силно свети). При едното положение няма да свети. Запомняш коя жичка е на плюс (не че има кой знае какво знечение) когато свети, и го вързваш към клемата на вариатора (лошото е че по схемата дават че и двата извода са червени). Ако не светне от първия път разменяш жичките и трябва да светне (това обаче го пробваш, когато колата е в движение, за да си сигурен че електромагнитния клапан е сработил). И казваш при колко сработва.

Ilko Ivanov
15-09-2008, 22:18
Така е при екотеците на Опел.При Алфата по-логично изглежда де е при по-ниски обороти.Все пак във високите вариатора си върши работата.
Поне моята,като я сравнявам с предишните ми Алфи има повече тяга в ниските.

titanium
16-09-2008, 02:21
значи... моя приятел с 156чката хубаво се отърва, а можеше да си я направи и да си кара хубава кола- поне така си мисля аз самия.
другото, което почвам да си мисля четейки по- горните постове, стигам до някакво такова заключение, че алфите са ама най- трудните коли за поддръжка на света ?!?
днес на улицата срещнах един колега със 156 комби, който беше ударил радиатора и колата беше останала без капка вода и чакаше пътна помощ да го закара до сервиза... почнах да си говоря с него да подочуя някоя и друга добра дума за алфата от човек, дето има такава, защото до момента от сервизи, приятели, познати и собственици чувам само следното:
"ебати кенефа, пълен труп, най- гадната кола възможна, как можа да си я вземеш..." но не би. човекът само каза- дал съм 7000лв за да я направя кола и не успях- ако мога да я продам... и там почна некви неща дето би направил ако успее да я продаде.

И по тематаа- понеже не само моя човек имаше проблеми с това притрисане (абе всяка алфа ли ги има тия проблеми, защото много хора ми обясниха- ааа да и при нас е така не се безпокой, кенеф си е колата- нормално е) и слязох да видя нещата, които OEM ми каза да видим в на моя приятел ех- алфата. значи не разбрах кво точно трябва да наскубя за да почне да пали хубаво (моята като я запаля първия път тресе яко, гася я и после като я пална си пали добре. при изфорсирване на празен ход колата си тресе няма значение- студена или топла- просто топла го прави по- слабо но пак си тресе)
Та отворих капака и за 200тен път се втрещих при вида на наистина невероятно сложно изглеждащата наредна- не съм автомобилен лаик, но за първи път пред в живота си виждам кола пред чийто отворен капак седя зяпнал и невярващ. наистина ми се струва че в нея има детайли, които просто няма в другите коли!
та взирайки се в тая италянска бъркотия съзрях синия маркуч, който не беше закачен изобщо към една стърчаща хуйня зад казанчето за хидр. течност! Много ми е интересно как досега не съм го видял и тука идва главния въпрос- Дали е паднало само, дали от автокъщата са го махнали и защо, дали БОБО не го е свалил и пак защо, и на какво влияе тоя син маркуч, защото освен че колата тръгна малко по- добре в ниските обороти (преди 3000) пак запали гадно и пак тресе! Моля за мнение

n_netov
16-09-2008, 08:26
съзрях синия маркуч, който не беше закачен изобщо към една стърчаща хуйня зад казанчето за хидр. течност!

Колкото по-бързо го закачиш толкова по-добре за теб.

PS
И колите изобщо не са кенефе - напротив даже са си много добри.
На който не му харесва да си я продава.

Susscrofa
16-09-2008, 08:54
значи... моя приятел с 156чката хубаво се отърва, а можеше да си я направи и да си кара хубава кола- поне така си мисля аз самия.
другото, което почвам да си мисля четейки по- горните постове, стигам до някакво такова заключение, че алфите са ама най- трудните коли за поддръжка на света ?!?
днес на улицата срещнах един колега със 156 комби, който беше ударил радиатора и колата беше останала без капка вода и чакаше пътна помощ да го закара до сервиза... почнах да си говоря с него да подочуя някоя и друга добра дума за алфата от човек, дето има такава, защото до момента от сервизи, приятели, познати и собственици чувам само следното:
"ебати кенефа, пълен труп, най- гадната кола възможна, как можа да си я вземеш..." но не би. човекът само каза- дал съм 7000лв за да я направя кола и не успях- ако мога да я продам... и там почна некви неща дето би направил ако успее да я продаде.

И по тематаа- понеже не само моя човек имаше проблеми с това притрисане (абе всяка алфа ли ги има тия проблеми, защото много хора ми обясниха- ааа да и при нас е така не се безпокой, кенеф си е колата- нормално е) и слязох да видя нещата, които OEM ми каза да видим в на моя приятел ех- алфата. значи не разбрах кво точно трябва да наскубя за да почне да пали хубаво (моята като я запаля първия път тресе яко, гася я и после като я пална си пали добре. при изфорсирване на празен ход колата си тресе няма значение- студена или топла- просто топла го прави по- слабо но пак си тресе)
Та отворих капака и за 200тен път се втрещих при вида на наистина невероятно сложно изглеждащата наредна- не съм автомобилен лаик, но за първи път пред в живота си виждам кола пред чийто отворен капак седя зяпнал и невярващ. наистина ми се струва че в нея има детайли, които просто няма в другите коли!
та взирайки се в тая италянска бъркотия съзрях синия маркуч, който не беше закачен изобщо към една стърчаща хуйня зад казанчето за хидр. течност! Много ми е интересно как досега не съм го видял и тука идва главния въпрос- Дали е паднало само, дали от автокъщата са го махнали и защо, дали БОБО не го е свалил и пак защо, и на какво влияе тоя син маркуч, защото освен че колата тръгна малко по- добре в ниските обороти (преди 3000) пак запали гадно и пак тресе! Моля за мнение

Аз не мога да разбера тази логика. Понеже разбираш от коли горе-долу както сам каза искам да те попитам дали си отварял американска или японска кола и на каква база правиш това изказване. Искам да ти кажа, че аз допреди две години съм карал само немски коли. Доволен съм наистина това са добри коли. Алфата наистина си има своите особености, но не мога да разбера употребата на думата "КЕНЕФ". Не го приемам. Аз съм карал доста коли, и трябва да кажа, че в този клас на тази възраст и в тази ценова рамка не съм карал нищо, което така да ме е грабнало. Да, колата си иска своето, но в крайна сметка за всяко удоволствие се плаща, а за мен да караш тази кола си е удоволствие.

ФЕРАРИСТ
16-09-2008, 08:56
купаваш си от магазин за резервни части какъв да е светодиод (зелен, червен, ....). На едния му извод (няма значение на кой) запояваш съпротивление 2килоома (0.125W или 0.250W - пак е без значение). Запояваш му две жички и пробваш на акумулатора дали свети (това е за да си сигурен че светодиода свети, а и да видиш колко силно свети). При едното положение няма да свети. Запомняш коя жичка е на плюс (не че има кой знае какво знечение) когато свети, и го вързваш към клемата на вариатора (лошото е че по схемата дават че и двата извода са червени). Ако не светне от първия път разменяш жичките и трябва да светне (това обаче го пробваш, когато колата е в движение, за да си сигурен че електромагнитния клапан е сработил). И казваш при колко сработва.

Уф.......а отде да го взема и това съпротивление?????
Баси много я мразя електрониката........

n_netov
16-09-2008, 09:02
Уф.......а отде да го взема и това съпротивление?????
Баси много я мразя електрониката........

там от където ще си купиш и светодиода - магазин за електронни компоненти

oem
16-09-2008, 11:01
Ами има чарколяци защото просто управлението на мотора е по-ново поколение. Ако отвориш едно Ауди А4 ще видиш същото. Или Пасат от по-новите. Или Голф 4. по всички коли има електроника. На италианските коли инжекционите да не са италиански? Или повечето части по тях са немски. Просто е БОШ. Съшите БОШ инжекциони ги има и при много от немските автомобили. Не си мисли, че само алфите правят проблеми.

Аз пък с моята кола проблеми нямам. С ръка на сърцето заявявам, че моята кола се държи перфектно. Сутрин паля, газ до ламарината колата "самолет" няма да припука, няма да тресе. А тресеше. Имаше много проблеми като я взех. Този дето дал 7000 лв. и не я направил кола... ми да я е направил. Аз от как съм взел моята съм дал 2500 лв по нея. Като в тези пари са ми включени ксенонови фарове, музики и други шукариики. Сменил съм това онова по инжекциона и колата върви перфектно. Мотора ми не се чува да работи.

Не италианските коли са "кенефи". "кенефи" са повечето кли внесени от италия. Защото там кола много рядко се поддържа. И ауди да си вземеш от италия и с него ще има проблеми.

Другия проблем е, че много майстори станаха майстори. Диагностици всякви ги има вече. Купил си един четец и вече диагностик. Мани мани...

А най-се ядосвам като ми каже някой аз за 3 години не съм сменил нищо. Ама не ти казва колко неща има за смяна. То всеки може да не сменя нищо и да кара докато не издъхне.

fred
16-09-2008, 12:10
Определено не съм съгласен, че в Италия колите не се подържат, а в Германия си счупват ръцете да ги подръжат.
Населението на ИТалия е над 56 милиона.Като говорим ка италиански коли е логично там да се карат много местни коли отколкото в друга държава и естествено е да се вкарват от там повече Алфи, отколкото от друга държава.Това че една част от търговците изкупуват най скапаните АЛфи е друг въпрос.Естествено е че има италианци, които не си подържат колите.Ама има и германци, какви боклуци има внесени тук от Германия-Голфове и Аудите, не ми се говори. Вярно е че в Швейцария имат висок стандарт и много строги правила, които се спазват, но в Германия не е съвсем така /поне от 15 години/. С други думи като се внесат примерно 100 алфи от Германия и от тях 10% са боклуци, ще са десет коли, а като се внесат 1000 алфи от Италия -10% са вече 100 коли, а друг е въпроса тия 1000 кой и как ги е внесъл.
С други думи не гледай от къде е колата а каква е, ако ще да е внесена и от Япония или от Етиопия, образно казано /понеже има мита в тия случаи:crazy:/

titanium
16-09-2008, 12:35
И по тематаа- понеже не само моя човек имаше проблеми с това притрисане (абе всяка алфа ли ги има тия проблеми, защото много хора ми обясниха- ааа да и при нас е така не се безпокой, кенеф си е колата- нормално е) и слязох да видя нещата, които OEM ми каза да видим в на моя приятел ех- алфата. значи не разбрах кво точно трябва да наскубя за да почне да пали хубаво (моята като я запаля първия път тресе яко, гася я и после като я пална си пали добре. при изфорсирване на празен ход колата си тресе няма значение- студена или топла- просто топла го прави по- слабо но пак си тресе)
Та отворих капака и за 200тен път се втрещих при вида на наистина невероятно сложно изглеждащата наредна- не съм автомобилен лаик, но за първи път пред в живота си виждам кола пред чийто отворен капак седя зяпнал и невярващ. наистина ми се струва че в нея има детайли, които просто няма в другите коли!
та взирайки се в тая италянска бъркотия съзрях синия маркуч, който не беше закачен изобщо към една стърчаща хуйня зад казанчето за хидр. течност! Много ми е интересно как досега не съм го видял и тука идва главния въпрос- Дали е паднало само, дали от автокъщата са го махнали и защо, дали БОБО не го е свалил и пак защо, и на какво влияе тоя син маркуч, защото освен че колата тръгна малко по- добре в ниските обороти (преди 3000) пак запали гадно и пак тресе! Моля за мнение

joro_d
16-09-2008, 13:07
Колега не се изумявай толкова на алфата. Ако ти паркирам една до друга алфата и стария ми Фиат Типо 2.0 i.e. и им отворя предните капаци ще видиш колко по-сложен и претрупан с какво ли не е фиата. И по-труден за ремонт, и някои неща са и по-скъпи - ангренаж комплект (два ремъка и три ролки) излиза доста по-скъпо отколкото на алфа 156 1.8. Освен това, както беше споменато по-горе, при всички съвременни автомобили нещата по принцип стават все по-комплицирани.

По въпроса за колите карани в Германия и Италия - алфата ми е внос от Италия и е в изключително добро състояние. Фиата през '2001 ми го докараха от Германия и беше отвратително поддържан. Така че няма смисъл да се правят обобщения.

Susscrofa
16-09-2008, 14:13
Колега не се изумявай толкова на алфата. Ако ти паркирам една до друга алфата и стария ми Фиат Типо 2.0 i.e. и им отворя предните капаци ще видиш колко по-сложен и претрупан с какво ли не е фиата. И по-труден за ремонт, и някои неща са и по-скъпи - ангренаж комплект (два ремъка и три ролки) излиза доста по-скъпо отколкото на алфа 156 1.8. Освен това, както беше споменато по-горе, при всички съвременни автомобили нещата по принцип стават все по-комплицирани.

По въпроса за колите карани в Германия и Италия - алфата ми е внос от Италия и е в изключително добро състояние. Фиата през '2001 ми го докараха от Германия и беше отвратително поддържан. Така че няма смисъл да се правят обобщения.

Сигурно го е карал италианец в Германия иначе няма как да стане.:meeting:

oem
16-09-2008, 15:10
Моята Алфа също е от италия и е наистина в много добро състояние. Но съм виждал и правил такива дето току що ги внсаят и като отворя мотора лъсват "лайната". Все едно никога не и е сменяно масло. Друга пък отварям половината и резби ги няма по главата. Лагера на вариатора въобще липсва. Маслото едно бистро и мирише на диференциално. Въобще страшна картинка.

търтей
16-09-2008, 15:17
как го отваряш мотора та лъсвали лайна?

oem
16-09-2008, 15:44
как го отваряш мотора та лъсвали лайна?

Ам отварях една 147-ца онзи ден. За вариатор. И махам капака на клапаните и гледам маслото станало като грес. Хайде смъквай картер, чисти. Горе валовете бяха на сухо. И това е кола която ще ида в някоя автокъща. И някой ше си я купи и ще мисли, че е супер. Иначе мотора работи безшумно. С изключение, че докато се прочисти напълно хвърля през ауспуха малко черни нагарчета. Върви добре. Но не се знае до кога.

И всяка алфа или фиат които идват за ремонти горе на главата все има втулки без резби. Я на лагерите я на капака на клапаните. Само и единствено на моята кола всичко е добре. Сега някой ще кажат то винаги това което си е мое е най-хубаво, ама не съм имал проблеми с резбите примерно. Някой път пък стягам първо на 8 Нм. болтовете на лагерите на валовете и още не е изключил ключа на 8 Нм и болта превърта. Че търси по-дълги болтове... и филм голям. Или пък с медчика прави резбата на 8мм. стържи втулка, преви резба на втулката, нови болтове... блях.

ЕДИТ: Мисълта ми беше, че да те е страх да идеш на майстор. Виждал съм и обикновен алуминиев болт завит на лагера. :(

Хаиде да не говоря повече :)

търтей
16-09-2008, 16:32
абе батко ти си станал монтьор нещо :)

oem
16-09-2008, 16:50
абе батко ти си станал монтьор нещо :)

Станах. То стана приказката "Купи си Алфа и стани монтьор" :rotfl:

Шегувам се разбира се. Аз за това съм учил да го таковам.

titanium
16-09-2008, 17:16
ЗА КАКВО Е СИНИЯ ШНУР?


А?
и не крещи

ФЕРАРИСТ
17-09-2008, 16:15
купаваш си от магазин за резервни части какъв да е светодиод (зелен, червен, ....). На едния му извод (няма значение на кой) запояваш съпротивление 2килоома (0.125W или 0.250W - пак е без значение). Запояваш му две жички и пробваш на акумулатора дали свети (това е за да си сигурен че светодиода свети, а и да видиш колко силно свети). При едното положение няма да свети. Запомняш коя жичка е на плюс (не че има кой знае какво знечение) когато свети, и го вързваш към клемата на вариатора (лошото е че по схемата дават че и двата извода са червени). Ако не светне от първия път разменяш жичките и трябва да светне (това обаче го пробваш, когато колата е в движение, за да си сигурен че електромагнитния клапан е сработил). И казваш при колко сработва.

Баси днес обиколих маса магазини за ел боклуци, Практис, Бриколах, Баумакс и всички гледат като изтребители като ги питам дали имат светодиоди - може би трябва да си купя някакъв евтин боклук дето има по себе си и да ги махна......а даже не съм питал дали имат и съпротивления, представям си тогава......

Ganja_Breed
17-09-2008, 17:34
Ебахти магазините и чудото ако нямат светодиоди и съпротивления :shock:

to_lose_HEART
17-09-2008, 17:38
Е как в тези магазини ще тарсиш такива неща е човек.
Отиди в аудио сервиза там ще намериш всичко което ти трябва

ФЕРАРИСТ
17-09-2008, 20:25
Мда, снабдих се вече със съпротивления и диоди, и почвам с експериментите.....

titanium
20-09-2008, 11:03
поне 8-9 пъти питах за кво е тоя син кабел дето беше разкачен но не ме отразяват- за това пробвах с по- големички букви и пак не ме отразиха:dark2:

xristakos
12-03-2014, 14:35
поне 8-9 пъти питах за кво е тоя син кабел дето беше разкачен но не ме отразяват- за това пробвах с по- големички букви и пак не ме отразиха:dark2:
колега ако знаех щях да ти отговоря!дано някой се сети да го направи!

ecotronic
12-03-2014, 15:02
То питането на колегата е от има-няма 3,5 години, но все пак ако още се интересува, най вероятно се касае за синия маркуч за бензиновите пари между канистера и колектора.