PDA

View Full Version : Тряссссс! Броня за 156



crocodil
02-09-2008, 15:37
Здравейте,
днеска, както си карам аз лека заблеяно, и тряс. Ако някой знае добър сервиз за брони, където издават и фактури, нека каже. Търся да е в София, по възможност в близост до Красно село, Младост или центъра. И да е по-далече пак става.
Благодаря ви предварително.

Който не внимава трябва да си плаща после. Ще видим застрахователя колко ще ми изплати от фактурите. Карайте внимателно.

търтей
02-09-2008, 15:38
брони не се възстановяват
ако застраховатля ти каже друго те ебава
оже само да се обядисват ако е паднала боята
счупена /спукана е за нова

koolio
02-09-2008, 16:00
Пиши на колегата JORDAN, той мисля че с това се занимаваше.

50 cent
02-09-2008, 18:09
Сиджи тунинг знам, че правят брони и имат сервиз в Горубляне. Не съм ползвал услугите им и не мога да кажа, дали работят качествено.

lord_chuldarkar
02-09-2008, 19:02
брони не се възстановяват
ако застраховатля ти каже друго те ебава
оже само да се обядисват ако е паднала боята
счупена /спукана е за нова

моята като я счупих един тип я направи като нова, само да я бях и боядисъл :upsidedwnsmiley:

П.П.: боядисах си я сам, а каското ми я платиха на пълна щета.

fiore
03-09-2008, 08:43
Колега, виж какво ти е написал застрахователя- нова или ремонт. Търтея е абсолютно прав за възстановяването. Предната броня по принцип е доста по евтина от задната. ако се касае за леки козметики- тогава я прави ако не- нова или здрава втора употреба. По принцип всички сервизи които правят брони , могат да ти дадата фактура само че въпросът е дали застрахователите ще я приемат. Добър сервиз за брони (който съм ползвал) има на свети наум (пресечката с милин камък) на него мога да ти дам телефон. друго място където правят добре брони е на симеоновско шосе преди околовръстното в дясно.

търтей
03-09-2008, 10:59
Добър сервиз за брони (който съм ползвал) има на свети наум (пресечката с милин камък)

тия се преместиха някъде - имаш ли им новите контакти?

crocodil
03-09-2008, 11:28
Застрахователя пише, че бронята е за ремонт. Така че, ако си купя нова сигурно няма да ми приемат фактурата. Единствено за смяна ми е декоративната решетка на самата броня, тази отдолу, между халогените. Бронята и по мое мнение не е за смяна, на 2-3 места е спуката и е паднала боята.

Сервиза на Свети Наум го знам. Вчера минах от там, но единствено имаше някакви ремонтни дейности, не видях да работят.

Повече ме претеснява предния капак, има на 2 места за лека изчукване, трябва и тенекиджия да търся.

ФЕРАРИСТ
03-09-2008, 12:11
Аз се ослушвам за ефтин бояджия, че ми се бели лака на предната и задната броня, и трябва да ги понацапам, имам компресор и пищов, но нямам ноу-хауто как да ги обработя преди това, нямам и време......

fiore
03-09-2008, 15:28
08886690858-Миро; Това е на сервиза на свети наум. в момента работят отзад в блока.


Повече ме претеснява предния капак, има на 2 места за лека изчукване, трябва и тенекиджия да търся.
ако попаднеш на свестен свиркай че и аз имам нужда от козметики по капака

crocodil
04-09-2008, 11:25
Днеска отидох до един сервиз "Вили дизайн", които се занимават главно със спойлери, които ми казаха, че за ремонт на бронята ще ми вземат 250 лв, а за боята след това ще стане около 500. А ако съм искам и фактура + 20% ДДС.
Тази сума застрахователя няма да ми я плати.
Ще отида при "Армеец", и ще поискам да си зменя начина за изплащане на сумите, от "по фактура" на "посочен от тях сервиз", нека тогава ми вземат 500 лв.

Според вас, кой е най добрия начин за изплащане на щетите - фактура, експертна оценка или посочен от тях сервиз.


08886690858-Миро; Това е на сервиза на свети наум. в момента работят отзад в блока.

На Миро не съм се обаждал, минах от там и това, което пишеше на вратата беше, че сервиза се е преместил на Симеоновско шосе 138. Там са едни строителни десности в момента, но утре сигурно ще мина, да видя за какво става въпрос.

Колата става за каране, не ми е толкова спешно. Здраве да има.

fiore
05-09-2008, 10:05
е значи става въпрос за един и същ сервиз. инфото ми за това че работят отзад е от преди 3 месеца. при миро залепване + боя ще ти излезе сигурно около 200-250. на мен шлайфане и боя ми взе 180 лв включващи материалите. Не ти препоръчвам да ползваш фирми за тунинги защото са скъпи. Инач сега се сещам за един сервиз за брони в горубляне- преди центъра в дясно. обикновенно има спрян отпред един фиат купе зелен.
Експертните оценки са много относително нещо. може да си на далавера но може и да ти напишат нещо от рода " боядисване-36лв"

lord_chuldarkar
05-09-2008, 12:10
Според вас, кой е най добрия начин за изплащане на щетите - фактура, експертна оценка или посочен от тях сервиз.



За начина на изплащане май зависи от случая - аз като счупих броня бързах да я оправя преди да се разпилее и останалата - отидох снимаха я за каското и я оправих при някакъв тип за ~60 (по късно я боядисах сам)
Поисках експертна оценка тъй като нямах друг избор те взеха че ми признаха ~250лв според тях това е нова броня плюс монтаж.

Най добрия вариант ако си педантичен по отношение на колата е да ти изплатят фактурата на сервиза който ти си избрал, но щом казваш че няма да ти я осребрят може да се поинтересуваш в какви сервизи биха те пратили, защото може да те пратят при някой който да отчете дейност набързо.

crocodil
05-09-2008, 12:15
Най добрия вариант ако си педантичен по отношение на колата е да ти изплатят фактурата на сервиза който ти си избрал, но щом казваш че няма да ти я осребрят може да се поинтересуваш в какви сервизи биха те пратили, защото може да те пратят при някой който да отчете дейност набързо.

Бях там отново, и поисках те да ми предложат сервиз. Избрах "Лъки Джем 06" - кв. Горублене. От тях фактурата ще я признаят. Само дето трябва да изчакам до 23-ти септември за ремонта.

Аз не искам да изкарвам пари от щетата, искам да ми платят ремонта и аз да не додавам. По експертна оценка е нож с две остриета.

lord_chuldarkar
07-09-2008, 11:39
Бях там отново, и поисках те да ми предложат сервиз. Избрах "Лъки Джем 06" - кв. Горублене. От тях фактурата ще я признаят. Само дето трябва да изчакам до 23-ти септември за ремонта.

Аз не искам да изкарвам пари от щетата, искам да ми платят ремонта и аз да не додавам. По експертна оценка е нож с две остриета.

и аз не исках, просто тъй се получи.

Успех с оправянето на бронята

crocodil
09-10-2008, 22:29
Готово!!! Днес взех колата от сервиза. Сервиза е "Лъки Джем" (Самоковско шосе, СБА). Отидох там с Възлагателно писмо от Армеец. Не съм плащал нищо освен единия фар, който сам си поръчах отделно.

Сега виждам че дясното огледало стои малко хлабаво, трябва да го стегна и малко ми беше намалял бензина... Но не си бях виждал колата от 2 седмици, така че бях доста радостен като седнах и натиснах педала на гаста, та забрабих за всичко.

От ремонта съм доволен, броняна е като нова, лъскава и без никакви забележки. Единствено, че стоя там 2 седмици, други възражения нямам.