PDA

View Full Version : тампони на долни носачи



zimin
05-09-2008, 08:51
закарах я на доктор,и установихме,че са за смяна следните тампони.един ден чаках,втори ден чаках да поръчат тампони,трети ден чакам да ми правят някакви втулки ли какво,защото тампоните били по големи и нямало други :dyrvo_v_kenefa:

някакво мнение по въпроса?!

Novachev
05-09-2008, 16:46
Има нещо такова размерите на носачите са различни наи разпространен е размера 19 има 20 има 21,3 така че най добер е да си вземеш цели носачи за да няма проблеми и без това може да те антоварят многов цената на втулки ако слагат и избиването и набиването на новите тампони.

JAMAL
05-09-2008, 17:18
Да, има разлика от стандартните размери, в един сервиз най-категорично ми заявиха, че изпуснат ли тези тампони, отиваш за нов носач.

joro_d
05-09-2008, 17:46
Колега, ако са решили "майсторите" да ти правят преходни втулки за н овите тампони - просто на секундата откажи и си вземи нови носачи. В противен случай пак ще си вземеш нови носачи, само че след един - два месеца. И ще платиш два пъти един и същи труд.
Освен това има и друг момент. Вероятността втулките да са разбити, а шарнирите да са в перфектно състояние е почти нулева. Бъди сигурен че много скоро след това ще разбиеш шарнири и пак ще сменяш носачи. Така че искреното ми мнение е - не се занимавай с глупости и си смени носачите за си нямаш ядове в последствие.

vovata
05-09-2008, 19:49
Освен това има и друг момент. Вероятността втулките да са разбити, а шарнирите да са в перфектно състояние е почти нулева. Бъди сигурен че много скоро след това ще разбиеш шарнири и пак ще сменяш носачи. Така че искреното ми мнение е - не се занимавай с глупости и си смени носачите за си нямаш ядове в последствие.


Много вярно !

zimin
05-09-2008, 21:43
еми вече ги сложиха... не тропа вече.Еми ще сменям като се наложи.Много късно се усетих да питам :crazy:

здраве да е...всичко останало е преходно!

ksf
07-09-2008, 18:33
Има нещо такова размерите на носачите са различни наи разпространен е размера 19 има 20 има 21,3 така че най добер е да си вземеш цели носачи за да няма проблеми и без това може да те антоварят многов цената на втулки ако слагат и избиването и набиването на новите тампони.

За тези тампони ли става въпрос?

Novachev
07-09-2008, 18:43
За тези без последния. размерите на различните носачи са различни като 19мм или 20мм според зависи а ако носача не е оригинален може размера да е 21,3 така че трябва да се внимава при смяната дали ще станат тампоните. Най добре нов носач за да няма проблеми с размерите

ksf
07-09-2008, 18:57
За тези без последния. размерите на различните носачи са различни като 19мм или 20мм според зависи а ако носача не е оригинален може размера да е 21,3 така че трябва да се внимава при смяната дали ще станат тампоните. Най добре нов носач за да няма проблеми с размерите

А ако човек реши да слага POWERFLEX, как може да се разбере дали носачите са оригинални т. к. наистина за POWERFLEX правят уговорка за оригинално окачване?

n_netov
07-09-2008, 23:30
А ако човек реши да слага POWERFLEX, как може да се разбере дали носачите са оригинални т. к. наистина за POWERFLEX правят уговорка за оригинално окачване?

на всички оригинални части пише месец и година на производство, освен това има и един знак (едно кръгче с някакъв триъгълник или нещо подобно)
И е нормално детайлите да се различават най-много с 1 месец. (при гумите е малко повече - три - четири месеца)
ако е така значи е оригинален :idea:

Novachev
08-09-2008, 07:53
А ако човек реши да слага POWERFLEX, как може да се разбере дали носачите са оригинални т. к. наистина за POWERFLEX правят уговорка за оригинално окачване?
Еми аз скоро сложих и на долните носачи PowerFlex и хората това дето ти го писах го пишат на указанието бях с два нови носача не оригинални на единия станаха на другия не и сложих оригиналния само че втулките които бяха дали влизаха без натяг на носача така че се наложи да ми правят втулки за оригиналния носач. Иначе хората от PowerFlex си пишат че ако това дето са го дали не става да се свуржеш с тях и те ще ти пратят това което ти трябва ама колко време ще чакаш не знам.
Просто е късмет твоите носачи да са такива от най разпространените иначе ще трябва да се правят нови втулки.

Jivko_Kolev
08-09-2008, 17:16
И аз днес сменях втулки на долните носачи. Старите имаха луфт. Втулките + работата 160 лева. И братото от сервиза също ми каза ,ч

Jivko_Kolev
08-09-2008, 17:20
И аз днес сменях втулките на долните носачи. Старите имаха луфт. Фтулките + работата 160 лева. Братото от сервиза също ми каза , че след време ще се разбият и няма да изкарат много. Колко е това след време ?! Защото два нови сосача с работата излиза 500 лева а за тия пари 3 пати ще си ги сменя. Та някой има ли идея колко време ще карат ?

zimin
16-09-2008, 10:48
ми незнам,но моите вече се разтракаха и са дори по-зле от преди,дори на най малките дупки ХЛОПА :chair:

n_netov
16-09-2008, 21:29
ми незнам,но моите вече се разтракаха и са дори по-зле от преди,дори на най малките дупки ХЛОПА :chair:

Малко инфо
Когато ти набиват новите втулки е важно да бъдат набити в такова положение че все едно колата е на равно (интересно ако стария е бил скъсан как са разбрали за това положение. Освен ако още преди демонтажа от колата , са се осетили да бележат, къде трябва да бъде).
ако не ги набият така те се късат много бързо защото при монтирането на носача към колата , тампоните остават напрегнати.

Така че ако е дефектирал същия който са ти сменили ако искаш пробвай да минеш с гаранция (все едно че не са били набити правилно)

йордека
16-09-2008, 21:33
доволнили сте от тези Power plex тампони?замислям се за едни такива!

zimin
16-09-2008, 22:00
ами сега не съм си в къщи,в Пловдив съм и бачкам и няма време за ремонти.може би по нататък...

ако може да споделите нещо за тия power flex-и
как стоят нещата!?

Novachev
17-09-2008, 17:02
Паър флексите са готини и скъпи по принцип за издражливостта ги дават да изкарат поне по 60к км. Различното при тях е че тампоните са така направени че при промяна на положението на автомобила тампона превърта вътре в себе си по втулките (така е конструиран) а обикновенните тампони са вулканизирани за металните части и по принцип не превъртата докато не се скъсат при преминаване през неравност просто гумата се усуква и после пак се връща в първоначално положение. При полиуретана това го няма там си превърта вътре по втулките за това спомага и специалната смазка с която се смазват тя е комплект с тампоните.
Предимства са
- много по издръжливи от обикновенните тампони (специално за нашите пътища)
-Поради превъртането на тампона и втулката и самия материал(25%по твурд от гумата) колата става по устойчива и много по директна в управлението.
Недостатък е
-високата цена по принцип комплект за горни и долни носачи излиза около 180 паунда без VAT (18%) и още 40-50 лв за тампоните на стабилизиращата щанга.
Необходимостта на някой тампони след експлоатациа от около 30К км да се завъртят и гресират наново
Возията на колата се променя става малко по твърда при каране по груб асфалт или неравности усещането в купето е за по твурдовозене (гумата чете всички неравности по пътя) НО това за някой може и да е +

joro_d
17-09-2008, 17:44
Zimin - препоръчах ти нещо преди време и го повтарям пак. Нови носачи.

zimin
17-09-2008, 21:36
еми ще се наложи! просто тогава вече бях я дал в сервиза и ми бяха купени тампони...ше я карам малко тъка,нали не й пречи много :D смисъл от пловдив до бургас :)

ludkanar
28-08-2009, 22:50
Такааа това е малко стара тема,но искам да питам за тези тампони преден десен по-точно ми е на 19мм.Някой да знае къде в София го има със сигурност защото днес ненамерих никъде по Перник,а колата е на трупчета на улицата?Ще бъда благодарен ако някой колега ме упъти.

radop
29-08-2009, 11:36
Такааа това е малко стара тема,но искам да питам за тези тампони преден десен по-точно ми е на 19мм.Някой да знае къде в София го има със сигурност защото днес ненамерих никъде по Перник,а колата е на трупчета на улицата?Ще бъда благодарен ако някой колега ме упъти.

http://www.heed-auto.com/ - звъниш, питаш имат ли в наличност и за цена и си вземаш - тва е полиуретан. Мисля че бяха само на комплекти обаче.

А иначе за обикновени има и в ТиН и а Ал-Ауто и в АХМ - http://www.axm-auto.com . Аз моите си ги вземах от ТиН на времето.

rusiq86
29-08-2009, 11:44
Препоръчвам тампони на делфи, ако не вземеш полиуретанови. В ахм ги има, цената не е висока. Когато ги сменяш трябва да отбележеш как са били старите и се слагат под същиат ъгъл, за да не се захабят само.

ludkanar
31-08-2009, 19:09
http://www.heed-auto.com/ - звъниш, питаш имат ли в наличност и за цена и си вземаш - тва е полиуретан. Мисля че бяха само на комплекти обаче.

А иначе за обикновени има и в ТиН и а Ал-Ауто и в АХМ - http://www.axm-auto.com . Аз моите си ги вземах от ТиН на времето.

Благодаря намерих си,там дето ме пращаш звънях и нямаше,размера на моя тампон е 19мм,а тези които продават в посочените от теб магазини са на 20 и 21мм.

Препоръчвам тампони на делфи, ако не вземеш полиуретанови. В ахм ги има, цената не е висока. Когато ги сменяш трябва да отбележеш как са били старите и се слагат под същиат ъгъл, за да не се захабят само.

Нямах друг избор и взен на сидем,защото доколкото разбрах само те го правят на 19мм.Интерестното беше че задния тампон по каталог го дават 21мм а всъщност е 20мм:gruebel: .Ако на някой му трябва такъв размер и неможе да си намери да знае че КОСЕР могат да му намерят със сигурност.

k1lcone
31-08-2009, 20:33
само аз ли зимам носачите на 122 лева единия долния?

ФЕРАРИСТ
31-08-2009, 20:50
Ако караш и 30-40к с тях моментално ще получиш доста запитвания какви са и откъде ги земаш......

rusiq86
31-08-2009, 21:21
Дай инфо за тях, и колко си изминал с тях?

ludkanar
31-08-2009, 23:07
Най-евтиния носач на който попаднах беше в ТиН на 140лв непитах за марката.

nblagoev
01-09-2009, 00:11
само аз ли зимам носачите на 122 лева единия долния?

:crazy:
И аз си купих на 118лв. OCAP, ама не от България.
На 10 000 км. са и засега са перфектни! :metal:

k1lcone
01-09-2009, 08:30
тва е с отстъпка. купих ги за колега алфис. мойте газарските от по 240 лева единия още са държат