PDA

View Full Version : МиТо при представителя в София?



Sev
05-09-2008, 10:49
прочетох че вече има изложена МиТо
някой да е ходил?
снимки евентуално :)

bager
05-09-2008, 13:55
Абсолютно вярно! От две седмици е в България, има два броя, като единия е 1.4 турбо бензин, черна. Другата е бяла и е тест драйв кола.
На живо изглежда сто пъти по-добре отколкото на снимки и съм сигурен, че дори тези които не са я харесвали, като я видят ще я оценят.

georgyg
05-09-2008, 14:15
Ние сме я оценили, ама на по малко отколкото я продават :screwy:

43 000 лв за Мито ми се струват ПРЕКАЛЕНО МНОГО :roll2:

emilio
05-09-2008, 15:21
Много добре изглежда. Пак сме с едни гърди напред - евала

boyo
05-09-2008, 15:43
Наистина ли 43 и искат??? Има ли вече официални цени, че аз като ходих и нямаха?

В англия най-високо оборудване излиза под 40к лева, в Италия е около 41... Но по принцип съм забелязал, че за разлика от другите марки, които в бг са едно 2к евро по-евтини (главно заради по-късата гаранция) , то Алфа продават даже по-скъпо от западна европа (пак при по-къса гаранция). Брера-та също е по-скъпа тук...

Stoyan Georgiev
05-09-2008, 16:02
това за гаранцията си е наистина набутка :( в италия и англия ги продават с по 3-4 г. тука 2 :(

koolio
05-09-2008, 16:18
Това ще бъде един голям пазарен провал:death:. И може би първата Алфа, за която категорично казвам, че не ми харесва.:dyrvo_v_kenefa:

BatVas
05-09-2008, 18:50
Aбсолютно всички които са я виждали на живо твърдят , че изглежда много по -добре отколкото на снимки!!! Дано да е така!

AlfaRomeo
05-09-2008, 20:44
То добре излгежда хубава,но ебати цената.Малко хора ще дадът толкова пари за тази кола...заради това няма да ни провърви с нея,поне така е моето мнение.Дано да греша,че много се залагаше на Митото ;)

pent
05-09-2008, 21:16
ако тази цена са обявили от нашите представители много им здраве... в Англия стартира от 10k паунда... има доста разлика :)

Dodo 155
05-09-2008, 23:38
ако тази цена са обявили от нашите представители много им здраве...
Определено така не се популизира една марка :angry1:
Вместо да я пуснат с малка печалба и после да си върнат инвестицията от сервиз ... нямам думи :death:

bager
05-09-2008, 23:44
Аз официално обявена цена не виждам! И понеже всеки се пробва, да пробвам и аз. Базовия модел ще струва към 35-37 000 лв., топ модификацията със всички екстри ще е към 42 000лв. Може пък и да си струва! Ако не-винаги ще има (неу)дачия за недоволните.
И въобще за нас българите, гроздето винаги ще е кисело. По един или друг начин, сами си го правим. Някак си не можем да се зарадваме за нещо, което не притежаваме.
Ама това е щот сме бедни. Та поради тази причина МиТо не е хубава кола. Това е!

StarChild
05-09-2008, 23:59
Евала много изчерпателен отговор.;) Инак колата е страхотна!

DiStefano
06-09-2008, 14:22
определено това ще е следващия ми автомобил
и определено няма да бъде купен от България
за съжаление ... искам да си похарча парите
в родината ама не си заслужава
освен ако от родния вносител не излязат
с много добра оферта ...

п.с. и определено ще е бензин ...

pent
06-09-2008, 14:56
за пореден път се учудвам на официалните представители в България как не искат да си продават колите.... сега идвам от офиса на друга марка с вдигнати до косата вежди от недоумление.... тия първо или нямат грам опит в продажбите или са с основно образование... последните ми думи пред момчето бяха 'така не се продават коли приятелю'...

Dodo 155
06-09-2008, 20:13
Аз официално обявена цена не виждам! И понеже всеки се пробва, да пробвам и аз. Базовия модел ще струва към 35-37 000 лв., топ модификацията със всички екстри ще е към 42 000лв. Може пък и да си струва! Ако не-винаги ще има (неу)дачия за недоволните.
И въобще за нас българите, гроздето винаги ще е кисело. По един или друг начин, сами си го правим. Някак си не можем да се зарадваме за нещо, което не притежаваме.
Ама това е щот сме бедни. Та поради тази причина МиТо не е хубава кола. Това е!
Младеж,
я виж тук "бедните" германци на колко си я купуват:http://www.bg.autoscout24.com/Details.aspx?id=veutxjp1yqnx
А това е ценатa за Progresion - http://www.bg.autoscout24.com/Details.aspx?id=veutxjp1zqnw
Това са средно около 27 и 28 000 лв.
Както и да го смяташ, по-евтино е от там да се купи кола :thumbup:
А и получаваш по-дълга гаранция!

boyo
06-09-2008, 23:02
тука (http://www.alfaowner.com/Forum/general-alfa-discussion/129423-here-are-the-mito-specs-and-prices.html) може да се видят официалните цени за Англия - най-високата за 155bhp с всякакви възможни глезотии като blue&me и 17 инчови гуми (неща , които гарантирано няма да са във високия пакет в БГ, а ще са само екстра) е 36 хиляди лева ! С по-къса гаранция при това...

tokata_pz_flex
07-09-2008, 15:52
Както винаги сме преебани :)

MUROMAN
07-09-2008, 21:31
Както винаги сме преебани :)

ти па нещо ново ли разбра .:Tease:

Денис
08-09-2008, 00:29
който има желание съм сигурен, че ще намери начин да отиде по европа да си я купи

Sev
08-09-2008, 08:51
изчакайте и ще видите че цената в БГ ще е една идея по-ниска от тази в Европа
разбира се оборудването може би малко ще се различава
въпреки това цената тук ще е по-ниска

bager
08-09-2008, 10:15
Младеж,
я виж тук "бедните" германци на колко си я купуват:http://www.bg.autoscout24.com/Details.aspx?id=veutxjp1yqnx
А това е ценатa за Progresion - http://www.bg.autoscout24.com/Details.aspx?id=veutxjp1zqnw
Това са средно около 27 и 28 000 лв.
Както и да го смяташ, по-евтино е от там да се купи кола :thumbup:
А и получаваш по-дълга гаранция!

Добре, бе дъртия! Ми купи си я от там!
Не разбирам само, за колата ли говорим или за фирмата вносител?
А "бедните" германци за колко купуват други марки коли? Само Алфа Ромео ли е по-скъпа у нас, или и БМВ, Ауди, Волво,Сааб и т.н?
Май говорим за различни неща. Дреме ми за Милано моторс, аз говоря за Алфа Ромео МиТо. Под "оценяване" не съм имал предвид буквално цена на автомобила, а съвсем друго нещо, което няма смсъл да обяснявам(поне в този форум, мисля).

VFTI
08-09-2008, 18:56
Много скъпо мито 43бона,колата още толкова... ами ДДС то и става много:upsidedwnsmiley::upsidedwnsmiley::clap:

Ще изчкаме и ще видим за цените:upsidedwnsmiley::upsidedwnsmiley:

Иначе какво да кажа:wub::wub:

boyo
08-09-2008, 19:24
Реално една от малкото марки дето са по-скъпи в БГ е Алфа... Другите марки са доста по-евтини тук. Фиат Браво е едно 3 хиляди евро по-малко в бг и излиза доста по-евтино от Мито (при еднакви двигатели и горе-долу еднакво оборудване), а на запад Мито-то е по-евтино от Браво-то

Иначе Мито-то си е супер, но в червено. В бяло и черно не ми хареса...

pr_00f
08-09-2008, 21:36
Не че нещо, ама тъй като ви гледам всички сте се засилили да си купувате ново Мито от магазина :)

Dodo 155
08-09-2008, 22:39
Добре, бе дъртия! Ми купи си я от там!
Не разбирам само, за колата ли говорим или за фирмата вносител?
А "бедните" германци за колко купуват други марки коли? Само Алфа Ромео ли е по-скъпа у нас, или и БМВ, Ауди, Волво,Сааб и т.н?
Май говорим за различни неща. Дреме ми за Милано моторс, аз говоря за Алфа Ромео МиТо. Под "оценяване" не съм имал предвид буквално цена на автомобила, а съвсем друго нещо, което няма смсъл да обяснявам(поне в този форум, мисля).
Я по-кротко с хормоните :screwy:
Ти ако се обиждаш на младеж, представям си как се ядосваш в задръстванията :clap: :Tease:
Говоря за представителите, а не за марката!
Ако на теб не ти дреме, то на мен ми дреме, може да имам някакъв интерес към този модел :laughing1:

п.с. Много лесно се юрка младежта :clap: :Tease:

Mirela
08-09-2008, 23:23
специално за алфа ми.то бях питала на кви цени ще са и бяха по-различни от тези които са споменати тук :tongue:

mik mik
09-09-2008, 00:10
митото е много красиво но тази цена :screwy: но май май ще го почакаме да поевтинее :upsidedwnsmiley:

Stoyan Georgiev
09-09-2008, 01:02
Реално една от малкото марки дето са по-скъпи в БГ е Алфа...

бъркаш, имаш кола Х на цена 50 000 със Х екстри в бг... в италия колата Х със Х екстри ти струа към 60 000

bager
09-09-2008, 09:41
Я по-кротко с хормоните :screwy:
Ти ако се обиждаш на младеж, представям си как се ядосваш в задръстванията :clap: :Tease:
Говоря за представителите, а не за марката!
Ако на теб не ти дреме, то на мен ми дреме, може да имам някакъв интерес към този модел :laughing1:

п.с. Много лесно се юрка младежта :clap: :Tease:

Имаш бира като се видим! :cheers:
На 35г. съм, имам книжка от 91-ва(В,С,М и Ткт) и карам непрекъснато. Та и в задръстванията се справям добре.
Моят коментар беше единствено и само за колата. А относно политиката на вносителите, нямам никаква разлика с мнението ти. И интерес за МиТо-то нямам, по-скоро за 159! Но...има време.

boyo
09-09-2008, 12:04
бъркаш, имаш кола Х на цена 50 000 със Х екстри в бг... в италия колата Х със Х екстри ти струа към 60 000

И ти бъркаш :)
При идентични параметри на двете места колите са еднакви - цената на излизане от завода е еднаква за всяка държава от ЕС - това е задължение на самия ЕС.

Въпросът е, че в БГ всички коли се дават с по-къса гаранция и с по-ниско ниво на оборудване в стандартните пакети (например по-малко въздушни възглавници) и поради тази причина повечето марки продават на по-ниска цена. Милано Моторс по някаква причина обаче продават доста по-скъпо!?!?! Сравни цената на Брера-та например, която в Англия е 60-75 хиляди лева, а тук започва от 72! С Италия разликата също варира между 3-4 и 15 хиляди, в зависимост от двигателя и оборудването. Може би само 147 се продава на същата цена тук и в зап. европа.

Dodo 155
09-09-2008, 12:54
Имаш бира като се видим! :cheers:
На 35г. съм, имам книжка от 91-ва(В,С,М и Ткт) и карам непрекъснато. Та и в задръстванията се справям добре.
Моят коментар беше единствено и само за колата. А относно политиката на вносителите, нямам никаква разлика с мнението ти. И интерес за МиТо-то нямам, по-скоро за 159! Но...има време.
И ти една от мен :big_beer:
Значи и двамата сме ... младежи :respect:

Ще видим, живот и здраве 8)
Нека да минат няколко месеца, защото първите бройки винаги са с яка цена :screwy:

Stoyan Georgiev
09-09-2008, 13:26
И ти бъркаш :)
При идентични параметри на двете места колите са еднакви - цената на излизане от завода е еднаква за всяка държава от ЕС - това е задължение на самия ЕС.

Въпросът е, че в БГ всички коли се дават с по-къса гаранция и с по-ниско ниво на оборудване в стандартните пакети (например по-малко въздушни възглавници) и поради тази причина повечето марки продават на по-ниска цена. Милано Моторс по някаква причина обаче продават доста по-скъпо!?!?! Сравни цената на Брера-та например, която в Англия е 60-75 хиляди лева, а тук започва от 72! С Италия разликата също варира между 3-4 и 15 хиляди, в зависимост от двигателя и оборудването. Може би само 147 се продава на същата цена тук и в зап. европа.

за абсолютно същото ниво на оборудване , цената от италианския дилър за 159 беше с 12 хил. лева отгоре - предполагам това идва от гаранцията

vladu
09-09-2008, 15:27
Не че нещо, ама тъй като ви гледам всички сте се засилили да си купувате ново Мито от магазина :)

от па не ... но нещо не виждам ква е разликата с моята кола.
има един Q2. ок ще сложа и на мойта. и?

единствено зарад 155 коньовия миксер бих се замислил... но пак май май и 36к не струва тая кола.

trustworthy
11-09-2008, 15:50
Днес, минавайки по магистралата за Шумен, видях, че най-после и тук са докарали реални автомобили и на паркинга пред сградата имаше дори 159-ка тест драйв, както и едно бяло мито.
Както обикновено се казва в такива случаи: 'Днес в София, утре - и в останалите градове от страната' :clap:

DiStefano
11-09-2008, 22:42
от па не ... но нещо не виждам ква е разликата с моята кола.
има един Q2. ок ще сложа и на мойта. и?

единствено зарад 155 коньовия миксер бих се замислил... но пак май май и 36к не струва тая кола.

тя ако е 36к аз купувам .. да не е 40+
както казаха неколко човека ..

boyo
11-09-2008, 23:14
при 36 и аз купувам, но ако е повече ще избера Браво-то май...

Dodo 155
12-09-2008, 00:14
при 36 и аз купувам, но ако е повече ще избера Браво-то май...
То Браво-ти и сега е за предпочитане.
Все пак е по-висок клас от МиТо.
Не може да сравняваш нисък със среден клас.
Въпросът е колко си влюбен :wub:

boyo
12-09-2008, 22:38
По-скоро въпросът е до пари :) Като има пари за Алфа нема как да е фиат :) Пък като има пари за Мазерати... За мен всички италиански коли са много красиви

vladu
14-09-2008, 10:03
тя ако е 36к аз купувам .. да не е 40+
както казаха неколко човека ..

тва казвах... споменаха се цени от 36 до 43 ... просто според мен и 36к са му много.

Bodom
15-09-2008, 00:01
Вижте какво снимах днес :crazy:
Някой знае ли дали е някаква тестова, или някой си я е купил ?!

bager
15-09-2008, 09:27
Вижте какво снимах днес :crazy:
Някой знае ли дали е някаква тестова, или някой си я е купил ?!
Е тази точно е тестовата. За това е с регистрация, за да може да се движи.

Bodom
15-09-2008, 10:18
Е тази точно е тестовата. За това е с регистрация, за да може да се движи.

А с какъв двигател е знаеш ли ? :gayfight:

Stoyan Georgiev
15-09-2008, 11:19
много е грозна отпред :new_Eyecrazy: :?

BatVas
15-09-2008, 15:48
Aбе като цяло за класа си цената на МиТо е височка - ама те хорта си го казаха че ще се бори с МИНИ , не са казвали че ще се бори с Корса.
И цената на Мини Купър не е малка.
А относно дилърите в БГ кво се приетеснявате - скачаме до Солун и ако е по ефтино купуваме от гърците - товарят я с фактурата нова на нвтовоза сутринта в 6 часа и в 10 вече е на КАТ за регистрация. Гаранцията си важи навсякъде в ЕС така че ако пък на гърците е по голяма гаранцията още по добре. Няма мита и т.н.т щото си е нова и се движи като стока в рамките на ЕС.
Не му мислете за цената - да съберем 30-40 бинки пък тогава да мислим:crazy:

boyo
15-09-2008, 16:39
Тази бялата е с бензиновия двигател мисля, цената й ще бъде около 39 хиляди лева, вече официално. При тази цена доста ще се замисля дали си струва :( Та 20к евро струва Брера на 2 год и 15-20к км от Германия. А Брерата е най-красивата кола, която може да се купи в момента. Все пак, нека първо мине тест драйв и тогава ще се решава :) Ако някой вече я е тествал да сподели

П.с. не може да се купи от Гърция и веднага да се регистрира в БГ - ще трябва да платиш ДДС и на двете места,ако не се лъжа

koolio
15-09-2008, 18:55
ДДС на две места не може да се плаща :wink: А тази колица мисля, че ще бъде най-големият пазарен провал може би от времето на АРНА.:ghost2:

Stoyan Georgiev
15-09-2008, 19:28
мини има наследство и изглежда добре

това е чисо нов модел, с тъпо име и грозен като смъртта - да не говорим за абсурдната цена дето са й сложили :chair:

boyo
16-09-2008, 00:00
Специално коли до 6 месеца и/или 6000 км дължиш ДДС при внос, въпреки че си платил вече в друга държава.

Иначе колата е ужасно красива отзад и отстрани, а отпред е... хмм още не мога да преценя :) Но при всички положения е нисък клас кола с двигател от пунто/браво и мисля, че цената й е леко надвишена...

MONI
16-09-2008, 09:36
Хубаво е когато има много специалисти на едно място, ма нека все пак да оставим мисленето на хората от Алфа Ромео на които за това им се плаща.
Аз лично не съм чувал за евтина нова Алфа.

DerMeister
16-09-2008, 09:55
Абе не знам, ама тва бяло Мито изглежда отвратително грозно, а отпред мяза на някой корейски хюндай такси. На официалните снимки и тези от pinko ме се видя много хубава кола... Като я видя на живо се надявам да е така.

Stoyan Georgiev
16-09-2008, 13:57
Хубаво е когато има много специалисти на едно място, ма нека все пак да оставим мисленето на хората от Алфа Ромео на които за това им се плаща.
Аз лично не съм чувал за евтина нова Алфа.

159 е пример за евтина алфа в класа на луксозните седани - да не кажа най-евтиният избор като се изключат френските и корейските представители

мисленето го оставяме на алфа, но всеки има право на мнение и на това една кола да не му харесва, и да изказва същото това мнение :)

147 съюо не е от най-скъпите в сегмента, както и брерата далееееееч не е скъпа в класа си - на спортните купета - там цените на повечето базовеи модели почват от там откъдето свършват най-скъпите брери :)

сапйдъра и той така..

все хубави коли до тук.

а личното ми мнение, което вече няколко пъти казах и ще кажа за последен път е, че мито е грозен и пре-скъп автомобил

KGB
16-09-2008, 16:38
MiTo-то колко повече го виждам на живо толкова повече ми харесва...това си е едно черовно малко спортно купе...и за мен всяка стотинка от цената му си заслужава.

Но както е писал колега това си е лично мое мнение...

ALFA155Ts
17-09-2008, 00:13
не ми се говори... бяхме с приятели и като го видяхме и ме нападнаха а хахаха тва ли е хаха:crazy: аз съм разочерован и угорчен това е грозно обло топче... нищо общо с досегашния стил на марката бих го нарекъл новата "арна" то поне да беше 20тина хиляди па и цената голяма какво ше гони купара това топче...... то направо ако щи вадя пари за това нещо то напрао купар ще купя аз съм втрещен:? и забележете на фона на задницата на бялата мито .... чоковското хуюндаиче за 20 000 ....не е по грозно от тва

koolio
17-09-2008, 13:16
не ми се говори... бяхме с приятели и като го видяхме и ме нападнаха а хахаха тва ли е хаха:crazy: аз съм разочерован и угорчен това е грозно обло топче... нищо общо с досегашния стил на марката бих го нарекъл новата "арна" то поне да беше 20тина хиляди па и цената голяма какво ше гони купара това топче...... то направо ако щи вадя пари за това нещо то напрао купар ще купя аз съм втрещен:? и забележете на фона на задницата на бялата мито .... чоковското хуюндаиче за 20 000 ....не е по грозно от тваКолега, абсолютно съм съгласен с твоето виждане, ама що не се пробваш да пишеш малко по-свързано и грамотно?:please:

pavlin
17-09-2008, 13:44
Аз не знам какво толкова му харесвате на Мини Купъра, за мен отвътре и отвън Алфата изглежда по добре. Също така цената не се определя само от това как изглежда една кола ами от това как се представя на пътя какви характеристики има двигателя и т.н.

MONI
17-09-2008, 14:12
Аз не знам какво толкова му харесвате на Мини Купъра, за мен отвътре и отвън Алфата изглежда по добре. Също така цената не се определя само от това как изглежда една кола ами от това как се представя на пътя какви характеристики има двигателя и т.н.

колега не се чуди, просто тука си има "специалисти" компетентни по-всички въпроси.

Те и 145ците не ги харесваха ама сега са навсякъде.

ALFA155Ts
17-09-2008, 18:28
колега не се чуди, просто тука си има "специалисти" компетентни по-всички въпроси.

Те и 145ците не ги харесваха ама сега са навсякъде.

да ама 8 годишна 145ца я взимаш за 4000лв. ....


Първоначално публикувано от pavlin
Аз не знам какво толкова му харесвате на Мини Купъра, за мен отвътре и отвън Алфата изглежда по добре. Също така цената не се определя само от това как изглежда една кола ами от това как се представя на пътя какви характеристики има двигателя и т.н.

А по въпроса с "митото" и "купара" относно качество знаем до болка колеги колко са качествени "почти не се развалят" алфите и колко качествени материяли се влагат в тях и колко бавно им пада цената ... за жалост

koolio
17-09-2008, 18:42
да ама 8 годишна 145ца я взимаш за 4000лв. ....


Първоначално публикувано от pavlin
Аз не знам какво толкова му харесвате на Мини Купъра, за мен отвътре и отвън Алфата изглежда по добре. Също така цената не се определя само от това как изглежда една кола ами от това как се представя на пътя какви характеристики има двигателя и т.н.

А по въпроса с "митото" и "купара" относно качество знаем до болка колеги колко са качествени "почти не се развалят" алфите и колко качествени материяли се влагат в тях и колко бавно им пада цената ... за жалост
Относно качеството на Купъра също има какво да се каже. Да не говорим за другата измишльотина Ню Бийтъл.

VFTI
17-09-2008, 19:18
Според мен алфа ромео са се нацелили в групата " аз съм яката мъникенкъъ скъпи купи ми алфа" или типа " Татеее много те обичам ще ми подариш ли една алфа мито(мигане с очички)"...

Та точно в тази група, в която цената не е от много голямо значение, а е важно качеството, дизайна, фукането' , уникалноста.... За това този път италианците са се постарали да те накарат/съответно мацките/ като седнете да не искате да слезете от тази кола, а отвън изглежда- различно, уникална, красива и пр...

Та аз съм сигурен, че много скоро в големите градове покрай големите молове ще се наблядават много Мита :hump:


Иначе мен ме кефи много, а съм сигурен че скоро и вас ще започне да ви кефи :D:D За съжаление не ми е по джоба и изискванията :P

koolio
17-09-2008, 19:25
Никоя от колите с таргет група тъпите путки не ме и няма да ме кефи. Но това нещо освен всичко има всички предпоставки за грандиозен пазарен провал.

Mury
17-09-2008, 20:00
Никоя от колите с таргет група тъпите путки не ме и няма да ме кефи. Но това нещо освен всичко има всички предпоставки за грандиозен пазарен провал.

Баце ти полуде нешо :tv: :tv:

koolio
17-09-2008, 21:42
Не съм полудел бе баце, ама не мога да се кефя на нещо тип Опел Тигра. Тва може би е първата Алфа, за която категорично казвам, че не ми харесва.

pa4ito
17-09-2008, 22:31
Не съм полудел бе баце, ама не мога да се кефя на нещо тип Опел Тигра. Тва може би е първата Алфа, за която категорично казвам, че не ми харесва.
Що бе градски, симпатяга е автмобилчето, само трябва да се вгледаш втория път по-внимателно :smile:
Като цяло на мен ми прилича на видоизменена 8С, но все пак със запазен дух...

Dodo 155
18-09-2008, 12:32
Не съм полудел бе баце, ама не мога да се кефя на нещо тип Опел Тигра. Тва може би е първата Алфа, за която категорично казвам, че не ми харесва.
Спокойно бе човек, ще си докараш инфаркт :sickness::brickwall: :new_Eyecrazy: :idea2: :blah:
Колата не е лоша, все пак за теб хубава Алфа е 159 :firstprize:
За мен са почти всички без :haha: Арна, но не се пали.
Вчера видях колата на живо и искам да ти кажа, че хич не е зле. Аз лично си падам по малки коли, не знам защо, и ми харесват - Гранде пунто, Корса 2007, МиТо и т.н. Но ако всички бяхме с твоя вкус, нямаше да е интересно :smile:

koolio
18-09-2008, 13:09
хехехехе, недей така, все още не съм я докарал дотам, че душевното ми спокойствие да зависи от един модел :new_Eyecrazy:. Само си казвам мнението и имам лошото предчувствие, че ще се окаже вярно. Но както вече казах, към тоя тип автомоили съм предубеден, дано не се окажа прав за пазарната съдба на изродчето :native:.

MONI
18-09-2008, 13:27
За пореден път се убеждавам че угодия нема. Преди се мрънкаше по форума, че понеже е под шапката на Фиат и не се разработвали достатъчно нови модели съответно развитието на Алфа не вървяло и сега вече имаме нов модел в сегмент в който никога не сме имали при това с Турбо Бензина двигатели и пак сте недоволни.

П.с. Само да попитам "спецовете" по дизайна да ме ориентират какъв трябва да бъде той на един автомобил с размерите на МиТо, че да ви хареса???

koolio
18-09-2008, 13:29
Не моем разберем що толкова се впрягате? Просто въпрос на вкус...

Stoyan Georgiev
18-09-2008, 13:33
За пореден път се убеждавам че угодия нема. Преди се мрънкаше по форума, че понеже е под шапката на Фиат и не се разработвали достатъчно нови модели съответно развитието на Алфа не вървяло и сега вече имаме нов модел в сегмент в който никога не сме имали при това с Турбо Бензина двигатели и пак сте недоволни.

П.с. Само да попитам "спецовете" по дизайна да ме ориентират какъв трябва да бъде той на един автомобил с размерите на МиТо, че да ви хареса???

да не изглежда като ритнат от пред, и недей толкова да се впрягаш наистина ..

ще ти нарисувам нещо ако се засечем някога на живо да видиш как примерно може да изглежда :)

MONI
18-09-2008, 13:47
да не изглежда като ритнат от пред, и недей толкова да се впрягаш наистина ..

ще ти нарисувам нещо ако се засечем някога на живо да видиш как примерно може да изглежда :)

не не се напрягам изобщо, но уж само изказваме мнения пък се оказва че няколко човека се опитват да ме убедят колко грозна и какъв провал ше е. Аз лично още не съм казал никъде дали и колко ми харесва защото не съм я виждал на живо. Иначе и Х6 не ми харесваше ама сега далеч не съм на тва мнение.

Sev
18-09-2008, 13:55
Гърция добре...но ако имаш парите кеш
ако ще взимаш на лизинг става сложно

georgyg
18-09-2008, 14:38
Само си чешете езиците, като имаш пара има Мито, няма пара няма Мито, 159, Brеra и т.н.
Гледах скоро, че Грандепунтото Абрат в Мобилето е 15000 Евра, при положение че беше 20000 така че цените се определят според търсенето. Лично мен цена, която е над 30000 лв за модела ми се струва скъпо за средно оборудавне, а то и новата Делта започва от 20000Евро, това е положението. Трябва да работиме повече :firstprize:

ALFA155Ts
18-09-2008, 17:55
няма да е това цената колеги .... Като излезе Пежо 207 купихме едно служебно супер базов модел и цената му беше 29 500лв. има само климатик. В момента 207 с средно ниво на обурудване и то доста добро вкл. бели циферблати 4ел стъкла централно аларма климатроник мп3 плеяр джанти халогени металик боя ...... по удобни седалки таблото не е от пласмаса и много други джаджи е 23 000лв. а 31 000 е топ вариянта 1,6 турбо ..... та имам в предвид че на МиТо то няма да му е това цената ще има корекция надолу тъи че да не го оплюваме да не стане като с 207 -23 000лв. почти топ вариянт. Смешничка е количката но ако падне цената на 25 000лв. с прилично обурудване си е доста добре

bushiDO
18-09-2008, 18:00
един въпрос, към тези, които оплюват MiTo - коя кола в този клас ви допада повече?

georgyg
18-09-2008, 20:16
един въпрос, към тези, които оплюват MiTo - коя кола в този клас ви допада повече?

Какъв клас? Лагерна количка ли? Просто за тези пари се взима по-голяма и луксозна кола. Не може малка кола да струва доста повече от 147-цата, Браво и т.н. То и Фиат 500 е лагерница, но започваше като го пуснаха от 10000 евро.
Мито е малък, дамски автомобил с подчертан спортен характер, особено с "миксеровите" двигатели.
Просто цената се доближава до цената на 159-ката, която не е толкова стар модел, а при това е два класо по голяма.

Едит: Купето на 2005г. Alfaromeo GT стартира с цена на сайта 48360, базово оборудване и без отстъпки, ако изобщо е актуална информацията.

nikolaaaay
18-09-2008, 21:08
Е, къде са 48000 лв. и къде цената на МиТо. Разликата е 20 и няколко хиляди, при повече екстри, 5 звезди за сигурност, хил-холдър и какви ли не шукарийки, които дори в 159 ги няма. Освен това колата е с 9 милиметра по-тясна от 147, така че като размери не е мини. За градска кола си е перфектна, още повече че е с 4м. дължина се паркира навсякъде. И аз бях противник на малките коли, но след като приятелката ми си взе Ланчиа У съм впечатлен. Имало и тарикатски малки коли.

Stoyan Georgiev
18-09-2008, 23:47
159 също има 5 звезден рейтинг, а при по-големите коли това означава повече, пък и 159 като поведение си е в друга лига.. а бе няма къде да се сравняват :)

Kuku
19-09-2008, 00:38
:offtopic:
Специално коли до 6 месеца и/или 6000 км дължиш ДДС при внос, въпреки че си платил вече в друга държава.Колега, може ли да те помоля да ми посочиш източника на тази информация, че ми стана интересно, какво съм пропуснал за последните 20 месеца от промените в ЗДДС?
Благодаря предварително!

boyo
22-09-2008, 20:51
http://www.vedomost.info/index.php?option=com_content&task=view&id=893&Itemid=1028

виж тука например

DiStefano
22-09-2008, 20:56
Само си чешете езиците, като имаш пара има Мито, няма пара няма Мито, 159, Brеra и т.н.
Гледах скоро, че Грандепунтото Абрат в Мобилето е 15000 Евра, при положение че беше 20000 така че цените се определят според търсенето. Лично мен цена, която е над 30000 лв за модела ми се струва скъпо за средно оборудавне, а то и новата Делта започва от 20000Евро, това е положението. Трябва да работиме повече :firstprize:


кой си чеша езика бре ...
ти имаш ли 40 бона да извадиш кеш и да платиш кола?
90% от колите се вземат на лизинг
и да има човек парите пак ги пази и
купува на изплащане ...
в тея времена и да нямаш кинтите
пак има МиТо, Брера, 159
измислено е как да се купи без да имаш
цялата сума ...

Kuku
23-09-2008, 15:12
Бойо, аз много добре знам, ама въпроса е ти видя ли, какво пише там и дали знаеш, какво точно си написал по-горе?

boyo
24-09-2008, 17:03
Бойо, аз много добре знам, ама въпроса е ти видя ли, какво пише там и дали знаеш, какво точно си написал по-горе?

Ако нещо не е така, обясни го, аз казах, че не съм специалист. Фирма може да си върне ддс-то, но частно лице мисля, че си плаща и на двете места.

Kuku
26-09-2008, 00:21
Колега, какво да ти обяснявам аз, нали ти ми посочваш линкове с информация - вместо да мислиш, просто чети, там всичко си пише ;)

kolov
05-01-2009, 15:27
Здравейте,

какво ли не прочетох за и против Alfa MiTo! За да не разводнявам поста, моето впечатление от тест'а на MiTo е: http://blog.artastic.net - "Приятни емоции в края на отпуската"

За мен 159 си остава фаворит въпреки, че до нея не успях да се доредя да се повозя /макар и на пасажерската седалка/. Но с две думи колите са различни. Не само по това дали са по вкуса на този и онзи. 50 000км в град се минават много по-комфортно с малка кола отколкото с голяма и обратното. Но и двете са Alfa т.е. ако си индивидуалист независимо от възрастта /която оказва сериозно значение върху избора на автомобил/ ще попаднеш на харесван от теб модел.

Харесвам не само марката, а и това какво прави тя с хората. Не познавам друг форум в който да има толкова много шофьори на други марки автомобили. Когато видя някоя хубава представителка на марката собственика и винаги е отзивчив да сподели от какво е от какво не е доволен. Не знам при вас как е, но на мен това ми допада.
Няма идеална кола! Или ще е цената или марката или кофти спомен или харч или поддръжка. Е със жените е същото но сме свикнали .. и тогава се радваме на колите си още повече :) Имам познати и приятели които освен немско не искат друго да пипат. За моя вкус малко тежко го дават особено след като някои се хвалят колко много им върви BMW.то, колко не харчело и нямало чупене и после тайничко отиват до газ-колонката. За мен важното да обичаш колата си .. може да харчи като змей, но сърцето ти в нея ли е не те боли, толкова колкото ако за теб е по-скъп вариант на градския транспорт. Близо 6 години средно човек прекарва пред волана на автомобила си. Защо това да не са едни щастливи 6 години през, които сте се возили в комфорт и с увереност сте взимали завоите.

wwweb
05-01-2009, 16:41
Здравейте,

какво ли не прочетох за и против Alfa MiTo! За да не разводнявам поста, моето впечатление от тест'а на MiTo е: http://blog.artastic.net - "Приятни емоции в края на отпуската"

За мен 159 си остава фаворит въпреки, че до нея не успях да се доредя да се повозя /макар и на пасажерската седалка/. Но с две думи колите са различни. Не само по това дали са по вкуса на този и онзи. 50 000км в град се минават много по-комфортно с малка кола отколкото с голяма и обратното. Но и двете са Alfa т.е. ако си индивидуалист независимо от възрастта /която оказва сериозно значение върху избора на автомобил/ ще попаднеш на харесван от теб модел.

Харесвам не само марката, а и това какво прави тя с хората. Не познавам друг форум в който да има толкова много шофьори на други марки автомобили. Когато видя някоя хубава представителка на марката собственика и винаги е отзивчив да сподели от какво е от какво не е доволен. Не знам при вас как е, но на мен това ми допада.
Няма идеална кола! Или ще е цената или марката или кофти спомен или харч или поддръжка. Е със жените е същото но сме свикнали .. и тогава се радваме на колите си още повече :) Имам познати и приятели които освен немско не искат друго да пипат. За моя вкус малко тежко го дават особено след като някои се хвалят колко много им върви BMW.то, колко не харчело и нямало чупене и после тайничко отиват до газ-колонката. За мен важното да обичаш колата си .. може да харчи като змей, но сърцето ти в нея ли е не те боли, толкова колкото ако за теб е по-скъп вариант на градския транспорт. Близо 6 години средно човек прекарва пред волана на автомобила си. Защо това да не са едни щастливи 6 години през, които сте се возили в комфорт и с увереност сте взимали завоите.

Ти си само за Alfa Romeo ;)

OgyG
05-01-2009, 17:42
Здравейте,

какво ли не прочетох за и против Alfa MiTo! За да не разводнявам поста, моето впечатление от тест'а на MiTo е: http://blog.artastic.net - "Приятни емоции в края на отпуската"

За мен 159 си остава фаворит въпреки, че до нея не успях да се доредя да се повозя /макар и на пасажерската седалка/. Но с две думи колите са различни. Не само по това дали са по вкуса на този и онзи. 50 000км в град се минават много по-комфортно с малка кола отколкото с голяма и обратното. Но и двете са Alfa т.е. ако си индивидуалист независимо от възрастта /която оказва сериозно значение върху избора на автомобил/ ще попаднеш на харесван от теб модел.

Харесвам не само марката, а и това какво прави тя с хората. Не познавам друг форум в който да има толкова много шофьори на други марки автомобили. Когато видя някоя хубава представителка на марката собственика и винаги е отзивчив да сподели от какво е от какво не е доволен. Не знам при вас как е, но на мен това ми допада.
Няма идеална кола! Или ще е цената или марката или кофти спомен или харч или поддръжка. Е със жените е същото но сме свикнали .. и тогава се радваме на колите си още повече :) Имам познати и приятели които освен немско не искат друго да пипат. За моя вкус малко тежко го дават особено след като някои се хвалят колко много им върви BMW.то, колко не харчело и нямало чупене и после тайничко отиват до газ-колонката. За мен важното да обичаш колата си .. може да харчи като змей, но сърцето ти в нея ли е не те боли, толкова колкото ако за теб е по-скъп вариант на градския транспорт. Близо 6 години средно човек прекарва пред волана на автомобила си. Защо това да не са едни щастливи 6 години през, които сте се возили в комфорт и с увереност сте взимали завоите.

Много хубави думи!
Макар, че съм "млад" алфист - твоите думи много ми допаднаха и са си чистата истина. Да си жив и здрав. Аз също подхождах към избора на колата си от гледна точка на удоволствие, индивидуалност и комфорт. И съм много доволен от моето момиче.

Bonev
05-01-2009, 18:48
Браво!!! Много хубави истински думи!!! Братле, ти в дъното на душата си си чист АЛФИСТ!!! Поздравявам те!!!

reptli
05-01-2009, 20:00
браво!!!Ти си истински Алфист,колега,БРАВО:respect: