PDA

View Full Version : Необяснимо консумиране на масло?



B0R1SLAV
10-09-2008, 02:58
Колата е Алфа Ромео 156 1.8ТС 1998г. Закупих я преди 4 месеца въпросната кола и за 13 000 км. ми е изяла 10 литра масло можеби.. На какво може да се дължи този НЕ-нормален разход на масло.. маслото е Castrol High Millage или нещо от сорта уж най-гъстото масло... Моля някой да ми съдейства и да ме насочи кво да правя... Не ми се иска да се разделям с тая колица, влубих се в нея още от как я зърнах :wub::no_no_no::heavy_cry:

Novachev
10-09-2008, 07:43
Колата е Алфа Ромео 156 1.8ТС 1998г. Закупих я преди 4 месеца въпросната кола и за 13 000 км. ми е изяла 10 литра масло можеби.. На какво може да се дължи този НЕ-нормален разход на масло.. маслото е Castrol High Millage или нещо от сорта уж най-гъстото масло... Моля някой да ми съдейства и да ме насочи кво да правя... Не ми се иска да се разделям с тая колица, влубих се в нея още от как я зърнах :wub::no_no_no::heavy_cry:

Направи лесен тест засили колата някъде извън града с около 130-40 на трета скорост върни газта напълно (без да освобождаваш) за около 5 секунди и после пак газ до долу ако видиш на огледалото облак сивобял пушек си за сегменти.Има и още нещо ако колата се кара само над 5000 оборота постоянно този разход може и да е нормален. И нали няма някакви сериозни течове предполагам си я огледал.

marian
10-09-2008, 10:24
Е няма как да е нормален тоя разход та както и ще да я кара.Най лесно е да се обьрнеш кьм сервиза на Сашо-Lisan

INTEGRALE
10-09-2008, 11:09
Най-лесното е да си видиш масления сепаратор, намиращ се на капака на клапаните. Ако е затлачен от мръсотия маслото изчезва през ауспуха във вид на гаден син пушек! Изчисти си целия капак на клапанитена на пароструйка, като отвориш сепаратора / който е като двойно дъно на капака на клапаните/
Не бързай с дебелите ремонти! Те повечето майстори от сегменти започват, а проблема може да бъде отстранен за без пари.
Писано е по този въпрос не един път. Потърси в търсачката за подробности!
Пиши колега после какво е станало!

bobi_25
10-09-2008, 13:51
Според мен по-добре си смени маслото, за алфа ромео си дават по каталог че е за предпочитане да се кара със Селения, и аз си правих такива експерименти в началото с кастрол но го ядеше като вафла,смених го със Селения и сега е много по-добре.

B0R1SLAV
10-09-2008, 14:52
Тя и във вървежа не я бива много натискам я до дупка по магистралата от 180 повече неще почва да ръмжи много и не върви повече .. за 144 коня.. да неможе да отлепи от 180 повече де а знам.. аз за туй си мисля, че мотора нещо си е отишъл.. кажете ми къде да ида в Пловдив да ми кажат ко да праа щот ми е писнало от "майстори" де нищо не разбират само глееат парите ти земат..

Novachev
10-09-2008, 16:44
Това дето неще повече от 180 може да се дължи и на умрял дебитомер. а ако лолата има проблем със сепаратора ще изпушва от време на време а и се отваря много трудно въпросното двойно дъно и трябва да се внимава. а като форсираш колата на място до прекъсвач има ли пушек и какъв цвят е.

B0R1SLAV
10-09-2008, 17:35
Пушек и то в ограничени количества има само сутрин при студен двигател и мирише странно като на ацитон едно такоаа.. ама много ограничени количества пушек едва едва се вижда..

Novachev
10-09-2008, 22:18
миризмата вероятно се дъли на заминак катализатор а загубата на масло не е ясна ако няма течове и не пропушва сериозно при форсиране на прекъсвач може да иска почистване на сепаратора на маслените пари.

B0R1SLAV
11-09-2008, 02:12
Кажете ми къде в Пловдив да я закарам да я погледнат, някой МАЙСТОР ?

Pepo
11-09-2008, 17:10
Кажете ми къде в Пловдив да я закарам да я погледнат, някой МАЙСТОР ?
За съжаление в Пловдив май няма читав майстор. Обаждай се на Lisan, разберете се за ден и час, и бегом към София. Като се оправиш, пиши какво е било.

B0R1SLAV
11-09-2008, 19:08
кажете ми поне елкон в пловдив да я закача да видя ко стааа..?

Pepo
11-09-2008, 20:29
Закачането на Елкон няма да ти диагностицира причината за разход на масло. Там се проверява работата на ламбда-сонда, дебитомер, кабели, свещи...И то ако човекът, работещ на машината знае какво значат стойностите, които му излизат на екрана и в какви параметри трябва да бъдат те. Ако все пак държиш да минеш Елкон, иди в Сервиз "Castrol". Намира се в кв. Кючук Париж, в близост до механотехникума (на няколко пресечки). Ще търсиш Митко. Относно разхода на масло виж тук http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=24220
При възможност си уговори среща и направи една разходка до СФ при Lisan - 088732271 (Сашо) Поне да приключиш с тази одисея веднъж завинаги. Успех.

Pepo
15-09-2008, 11:03
кажете ми поне елкон в пловдив да я закача да видя ко стааа..?
Чшшш, колега...Кво стана, оправи ли колата? Драсни два реда да разберем докъде я докара. Все пак затова пишем тук - за да си помагаме, да обменяме инфо за колите си и да научим по нещо!

Novachev
15-09-2008, 20:01
кажете ми поне елкон в пловдив да я закача да видя ко стааа..?

Колега пусни и един дебитомер ей така профилактично струва 130лв но този разход на масло е притеснителен и като най вероятна причина са маслените сегменти

to_lose_HEART
15-09-2008, 20:22
колега Novachev каде си намери дебитомер за 130 лева, щото аз си търся и навсякаде ми казват едни космически цени от порядъка на 500 и още не мога да се реша да си купя но много скоро ще се наложи

Novachev
15-09-2008, 20:54
По принцип във всички специализирани магазини на бош киров-бош също става ако не намираш на тази цена свържи се с колегата Spe4elist ето виш тази тема специално за бензиновите 156 и по ранните дизели дебитомерите са ефтини даже са еднакви на някой от тях като най разпространения е този с номер завършващ на 019 а и са съвместими виж тази тема http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=25278