PDA

View Full Version : Водна помпа за измиване на предното стъкло



Nyte
10-09-2008, 07:35
Здравейте, колеги. Искам да ви попитам колко горе-долу струва една нова водна помпа за измиване на предното сткло и монтажа й. Мисля, че мойта е дала фира, т.к. дюзичките отпред ми пръскат съвсем слабо. Пробвах да ги отпуша с игла, но никакъв резултат. Сякаш има съвсем слабо налягане и водата през тях едва-едва пръска.

vlado_iv
10-09-2008, 08:43
Виж първо системата да няма някаде пробив и от там да губи налягане и течност.

VladoH
10-09-2008, 10:40
Можеш да провериш дали не се е раместило нещо по тройника, който разпределя течността към двете пръскалки - поне е лесно. Намира се на следното място: като отвориш капака в горния десен ъгъл точно има едно като шумоизолация такова меко и под него е този тройник.

kolev
10-09-2008, 11:01
точно тройника може да е
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=5307&highlight=%F7%E8%F1%F2%E0%F7%EA%E8+%EA%EB%E0%EF%E0

сменяй го направо с такъв за аквариуми.

Nyte
10-09-2008, 11:31
Мерси за отговорите, днеска ще се опитам да видя дали няма някъде проблем по самата система и тоя тройник, за който говорите...

kumenov
10-09-2008, 12:10
и аз смених тройника по-скоро го отворих с една отверка изтърбуших всичко отвътре затворих го и то остана една дупчица,която запуших с едно малко винтче.

DSlavev
10-09-2008, 13:21
При помпата има едно като обратна клапа която непозволява да се връщаша водата към казанчето ако тя се е прецакала се получава същото, при мен беше това проблем. Ако ти пръска задната пръскалка нормално значи е това, тъй като задната праскалка няма такава клапа.

Nyte
10-09-2008, 13:23
Ами и задната не пръска, тя даже май изобщо...

chico
10-09-2008, 13:51
Е значи е от тройника... На мен ми се беше случвало той да замръзне през зимата и да се разкапсулова. Като го пристегнах малко сичко се оправи.

455115
10-09-2008, 19:40
Колега, моята беше изгоряла и си взех от Италянеца за 10лв. после я видях в един магазин същата е като на VW(тези дето имат задна чистачка) само че за него 10лв. е нова!

Nyte
14-09-2008, 16:28
Kолеги, днеска го намерих тоя прословут тройник и оттам идва проблема действително. Като си пусна водата от вътре и от него цръцка през една малка дупчица. Мога ли по някакъв начин да го отворя и изчистя или трябва да си купя нов? И странното е, че не пръска никаква вода на задното стъкло... Пак ли същия тоя тройник е причината или някъде на друго място трябва да търся проблема за там?

P.S. 20 мин. по-късно: свалих си тройника и си го изчистих и сега водата за предното стъкло цръцка доста задоволително :D Даже едната дюзичка замята над самото стъкло :D Проблема обаче остава задната, не ще да цръцка... Някъде май бях чел, че има нещо като тройник и за водата за задното стъкло, някой може ли да даде малко повече инфо?

tonov
14-09-2008, 17:34
Има клапанче, което служи да пропуска водата само в една посока, може то да е проблема. Намира се отзад в багажника, под тапицерията отляво.

пс задната пръска като натиснеш лостчето напред, нали знаеш :)

Nyte
14-09-2008, 17:39
Да, знам, то даже си пише :) Иначе какво ще рече тапицерията на багажника, отвътрешната страна на емблемата дето е кората или?

p.s. а едната пръскалка на едната от дюзичките пак ми пръска доста слабо, проблема в самата дюзичка ли е и има ли как да я почистя?

tonov
14-09-2008, 18:04
Не на вратата, отстрани в багажника, под това дето прилича на мокет.

А за дюзите - изглежда е запушена с нещо :?

Nyte
14-09-2008, 18:32
Някъде при резервната гума или отстрани се пада :) Че аз съм вдигал отдолу това на багажника и има резервна гума и крик мисля...