Log in

View Full Version : Алфа156 чува се яко скърцане от пред



valter1968
11-09-2008, 22:28
Днес подкарах една алфа от Горубляне156jtd 105 к 19999г не тресеше стоеше добре на пътя вървеше прилично не тропаше но от предницата се чуваше ужасно скърцане на какво се дължи това Автоджамбаза ме уверяваше че била стояла не карана10-12 дни и се била разсъхнала и с течение на времето и с постоянно каране щяла била да се оправи уж това да не е буре да се разсъхне когато в него няма нищо Като изключим външните забележки и това че акомулаторът беше свършил и трябваше да и дават ток но запали сравнително лесно и бързо след подаването на ток не пуши при подаване на газ яко и продължително на километража пише 157000км всичко друго на 1 гледане функционира и работи не личи да е удрана яко някъде като изключим видимите външни драскотини няма видими фуги и напасване между детайли от ляво и дясно фарове стопове и мигачи са еднакво захабени нямат разлика скоростния лост няма луфт и се движи стегнато скоростити се включват добре без усилие общо взето става Интересуваме това ама яко скъцане на какво би могло да се дължи и моля който прочете те мата да каже дали има още нещо важно и същественно което би трябвало да гледам а съм пропуснал забравих салона е дамаска не е скъсан или протрит и захабен но си личи че не е пран волана учудващо също не е яко изтрит както и педалите дали волана не е бил с калъф само господ знае но за кола на 160000х км изглежда доста запазен вратите се затварят добре и плътно уплатненията са здрави Какво друго да гледам и ме интересува колеги накой да напише координатите на Бобо тел и адрес за да я види и той Айде за сега чао и на всички решили да драснат по темата предварително благодаря

JAMAL
11-09-2008, 22:39
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=9045

Относно скърцането, доста е разпространен този проблем. Имаше една тема за скърцането, как на колега му сменили цялата ходова част заради скърцането и......пак скърцала. При мен е на моменти, верно че е дразнещо, но съм решил проблема с един 12инчов Boschman в багажника.
Предложи му на джмбазина да я накиснете една седмица, може пък да спре.

nikotm
11-09-2008, 23:17
Най вероятно горни носачи,но върви в сервиз най добре за по-сигурно.

valter1968
11-09-2008, 23:45
това ще го направя но виж какво пише колегата JAMAL сменявам горни носачи и проблема не се решава носла следват и долни проблема остава и така цялата предница и пак скърца както при неговия колега и безброй разправий за сума ти пара а проблема не се разрешава ..........и пълно каско и ойде коня у ряката на длибоко

morfius
11-09-2008, 23:45
Бягай при Бобо или Румен... (адресите са в раздела)
Носачи, тампони, щанги ... знае ли се знае ли се.
А на тия от Горубляне дори като ти казват добър ден не им вярвай!

oem
12-09-2008, 00:28
И моята скърца от тампоните на горнитя носачи. Но аз ги пръснах 2, 3 пъти с WD-40 и спряха. И месеци не бях я чувал докато онзи ден докато я мих измих и подкалниците и тампоните на носачите, че бяха яко в кал и пак почна. Пак ги напръсках и пак спряха да скърцат.

Susscrofa
12-09-2008, 08:49
Хроничните заболявания са това. Разбира се, че ако си подмениш чарколяците по предницата с качествени такива ще спре да скърца. Скърцането не е проблем те така ги продават чисто нови леко скърцащи.:comphits:

santo_traficante
12-09-2008, 09:10
скърца от горните носачи

Цецо Дизела казва
"дизела ако не пуши няма да върви"-:)

fade
12-09-2008, 09:16
... Но аз ги пръснах 2, 3 пъти с WD-40 и спряха... .

Напръскайте със смазка за вериги на велосипеди (за външни предавки) в нея има графит и не се измива лесно от водата. Дори да се измие свързващото вещество графита си остава а той както предполагам знаете е с нисък коефициент на триене и се ползва при високотемпературни възли и където има сухо триене. Преполагам сега ще кажете че няма проникваща способност, да така е, но има начини... огледайте го и ще се сетите. ;-)

oem
12-09-2008, 09:42
Имам в гаража графитна смазка за карета и шарнири. Ще пробвам с нея следващия път.

zimin
12-09-2008, 09:45
с маргарин най-добре :pokey:

nikotm
12-09-2008, 12:08
това ще го направя но виж какво пише колегата JAMAL сменявам горни носачи и проблема не се решава


Мойта като я взех скърцаше и тропаше като каруца,и след смяна на горни носачи(нови,ане само втулки) и тампони на стабилизираща щанга вече 6400 км няма никакво скърцане.

fred
12-09-2008, 12:32
с маргарин най-добре :pokey:
А зехтина не е ли добър също?;-)
А телефона на Бобо го има в общ технически раздел.В темата за сервизи

todorer
12-09-2008, 15:11
Колеги,


май май стабилизиращите щанги са проблема на на6ите коли.

raiders
12-09-2008, 20:33
Дам моята скърцаше яко отпред в ляво, (не, че сега и в дясно не скърца, явно в ляво е било по-силно:-)) даже когато завивах да паркирам, викам тая хидравлика ли пак, оказа се горен носач, е не пръсках нищо, направо смяна, помъчих се малко, но стана, сега отдясно е наред

но трябва да се види първо от къде и най-важното какво скърца, иначе по стара кола каквото и да се смени не е грешка