PDA

View Full Version : Прекъснат лентов кабел на Airbag! Може би...



Pepo
13-09-2008, 16:55
Здравейте. Преди известно време ми изчезнаха късите и дългите светлени едновременно. Габаритите и халогените си работеха. Проблемът беше в нагоряла клема на лоста за вкл/изкл на фаровете. При свалянето на волана се констатира, че еърбегът си е на место, не е гърмял, но буксата му е откачена и на нейно място е закачено съпротивление!!! Обясниха ми че най-вероятно лентовият кабел е бил прекъснат и за да не се сменя, е закачено съпротивление със същата стойност, което имитира наличие на такъв и лъже централата и лампата за проверка на еърбега. Предстои ми закупуване на лентов кабел. Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем. Дайте предложения.

zimin
13-09-2008, 20:39
незнам,но е добре да си проверим балоните,че да не патим после...

Pepo
18-09-2008, 09:41
Проблемът е решен. Купих си серпантината от автоморга - 100 лв. На вид изгледа различно от старата (виж снимките), но просто е модифицирана - свалиха ми я от 156-ца с по-висока година на производсто. Вчера монтирах и засега няма проблем. Препоръчаха ми да мина някъде на тестер, за да проверят дали има регистрирани грешки.

n_netov
18-09-2008, 19:29
А някой знае ли къде се минава на преглед на Airbag, и да ти сложат лепенка като на технически преглед - със следващ месец и година за проверка

Xtrime7
18-09-2008, 22:11
Проблемът е решен. Купих си кутя с лентов кабел за еърбега от автоморга - 100 лв. Вчера го монтирах и засега няма проблем. Препоръчаха ми да мина някъде на тестер, за да проверят дали няма регистрирани грешки.

Ako има грешка ще ти светне Бальона,а на тестера може да ти покаже само записаните грешки в паметта.

Pepo
19-09-2008, 11:43
А някой знае ли къде се минава на преглед на Airbag, и да ти сложат лепенка като на технически преглед - със следващ месец и година за проверка
Знам. АутоИталия :waving:

BGSpider
03-02-2009, 22:20
Здравей колега,

Може ли да обясниш как се сваля волана. Страх ме е да опитвам за да не прецакам нещо Airbag-a. Благодаря Предварително

kkkrisss
04-02-2009, 09:52
Здравей колега,

Може ли да обясниш как се сваля волана. Страх ме е да опитвам за да не прецакам нещо Airbag-a. Благодаря Предварително

Изключваш акумулатора за 10 минути и чак тогава почваш интервенцията. Гумите трябва да си напред и волана в централно положение. Отвиваш болтовете на еърбега и след това внимателно му откачаш буксата. Гайката на волана е веднага под еърбега. Може да има капачка върху нея. Махаш капачката и отвиваш. Принципно не е сложно просто гледай да си откачил акумулатора иначе ще ти запише грешка в еърбега.

boian
04-02-2009, 11:20
Не е нужно да откача акумулатора. Само трябва да се внимава да не даде на контакт докато е откачена буксата на еърбега.

oem
04-02-2009, 15:57
А някой знае ли къде се минава на преглед на Airbag, и да ти сложат лепенка като на технически преглед - със следващ месец и година за проверка

Па на моята има лепенка с преглед от 2006-та. Кога трябва да минавам пак?

mochko1
04-02-2009, 17:21
Аз пък подочух ,че на 10 години трябва да се сменят флаконите дето надуват възглавниците ??

slavco_156
05-02-2009, 17:13
Ako има грешка ще ти светне Бальона,а на тестера може да ти покаже само записаните грешки в паметта.

А ако ти е светнат червената сиаличка за аирбега на таблото след си карал колата през дупки на птја, и сега каково треба да на правам за да се загаси тази крушка оти ме дразни кога то карам си колата :cussing:

zimin
05-02-2009, 18:14
А ако ти е светнат червената сиаличка за аирбега на таблото след си карал колата през дупки на птја, и сега каково треба да на правам за да се загаси тази крушка оти ме дразни кога то карам си колата :cussing:

виж под пасажерската седалка има една букса дето била за еърбега,при мен се беше разкачила и ми светеше лампата,но незнам дали няма да трябва да ходиш на диагностика да изчистят грешката(ако има такава) аз за това разкачане разбрах по време на диагностиката...

boian
05-02-2009, 18:33
Винаги се записва грешка. Чисти се при диагностика

n_netov
05-02-2009, 22:20
Па на моята има лепенка с преглед от 2006-та. Кога трябва да минавам пак?

На моята врата има лепенка, replace gas generator 12.2008.Колата ми е произведена 12.1998.И както пише колегата mochko1 вероятно на десет години трябва да се сменят флаконите, които надуват възглавниците.