PDA

View Full Version : проблем



Degree
15-09-2008, 13:24
Привет на всички фенове на Alfa Romeo!!!
Сутрин, ако не я изчакам 5 минути да поработи на празен ход прекасва, забива предницата и после като позагрее се оправя :whip: Някакви идеи каква може да е причината за тази мизерия :neutral: ??? (скоро беше на диагностика и нищо не отчете)

първо - що не земеш да сложиш смислено заглавие дето носи поне някаква информация?
второ - прбави ли да пъторсиш ко пише по твоя проблем? оти никак не си първия

Съжалявам, че отварям нова тема, обаче съм нов и някой неща не са ми ясни...:chair:

ФЕРАРИСТ
15-09-2008, 14:21
При мен така се получаваше когато сложех кофти дебитомер, личното ми мнение е да пробвяш с друг работещ сигурно, и тогава да го изключваш като възможност - найстина може да има и други причини, просто ти казвам моето мнение.....

Degree
15-09-2008, 14:24
:dunno:А идея някаква с какво мога да го почистя този дебитомер?

търтей
15-09-2008, 14:26
да
с нов

Degree
15-09-2008, 14:28
ммм даа това май ще е най-доброто решение.

Susscrofa
15-09-2008, 14:40
Пробвай първо с почистване на дросела. Ако така не стане започвай да сменяш, че с тези дебитомери милионери станаха някои хора.:meeting:

Degree
15-09-2008, 15:23
чистих го преди няколко седмици, че гаснеше като я освободя от скорост, но пак ще пробвам, ако не ОМВ 100 и яко юркане :whip: миналата есен така я бях поуправил:crazy:

tISHI
15-09-2008, 16:02
Колега и моята беше така смених дебитомера и се оправи.Но пробваи с друг от някаде намери и го сложи аз пробвах от астра и вървеше и после си купих нов

fiore
15-09-2008, 18:08
Пробвай първо с почистване на дросела. Ако така не стане започвай да сменяш, че с тези дебитомери милионери станаха някои хора.:meeting:

колега, като се позамисли човек ще се сети, че дросела няма нищо общо със загряването и работата на двигателя студен и топъл. защо давате идеи които нямат смисъл.
то е все едно да му се даде съвет да си смени контактния ключ.




Дебитомер, свещи, ламда сонда. пристрастията са ми към второто и третото:))) Диагностика би показала по точно.

Degree
15-09-2008, 18:42
:doctor: свещите и ламдата са сменени, а за дебитомер нищо не казаха на диагностиката, така че би трябвало да работи

nikotm
15-09-2008, 19:08
:doctor: а за дебитомер нищо не казаха на диагностиката, така че би трябвало да работи


Те в сервизиТЕ казаха и за моя че работи а то кво се оказа:baby_bringin:

Kuker
15-09-2008, 19:20
Те в сервизиТЕ казаха и за моя че работи а то кво се оказа:baby_bringin: Той може да работи но не както трябва за този мотор.

Degree
15-09-2008, 19:51
:oops: дааа не се бях замислял за това...мерси

nikotm
15-09-2008, 21:12
Той може да работи но не както трябва за този мотор.

Ами на кой мотор ще работи добре?:gruebel:

Kuker
15-09-2008, 22:38
Ами на кой мотор ще работи добре?:gruebel:Не се знае знае ли се.

Tasev
22-09-2008, 23:50
Проблема не е в дебитомера а в термо датчика на термостата той дава информация на компютъра колата до колко е загряла и каква смес да направи горива въздух.за повече информация тел.0885860466

nikotm
23-09-2008, 11:16
Проблема не е в дебитомера а в термо датчика на термостата той дава информация на компютъра колата до колко е загряла и каква смес да направи горива въздух.за повече информация тел.0885860466


Как не се сетихме за този датчик:wallbash:2/3 от колегите с тези проблеми са сменили първо този датчик.

П.С.Ти да не си екстрасенс та си оставяш телефона във всяка тема кадето пишеш.:tooth:Това е шега.

Susscrofa
23-09-2008, 12:00
колега, като се позамисли човек ще се сети, че дросела няма нищо общо със загряването и работата на двигателя студен и топъл. защо давате идеи които нямат смисъл.
то е все едно да му се даде съвет да си смени контактния ключ.




Дебитомер, свещи, ламда сонда. пристрастията са ми към второто и третото:))) Диагностика би показала по точно.

Еми колега аз имах сходен проблем и така си го оправих. Извинявай, че се намесих няма да се повтори повече, ама ако слушам такива съвети като твоите по добре нова кола да си взема. То като изброиш всичко възможно за смяна все накрая ще уцелиш. Като чета какво си изброил си мисля, че държиш магазин за авточасти някъде и се надяваш на голям оборот :tooth:. Добре, че за две години не послушах никой да сменям като луд, иначе щях да загубя толкова приятни моменти да си харча парите за друго, че мани мани.:picnic:

Zdravko
29-09-2008, 19:24
по4истиго сас спирт

nikotm
29-09-2008, 22:02
по4истиго сас спирт



По-добре с газ за горене и после най добре му драсни клечката.:punk::crazy::crazy:


П.С.Най-добре си го смени с нов.

търтей
30-09-2008, 10:22
за повече информация тел.0885860466

и ква информация има на този телефон??
че да знам дали да тетрия :book:

krasy k
30-09-2008, 10:44
:dunno:А идея някаква с какво мога да го почистя този дебитомер?

Пробвай със спрей за почистване на карбуратори,но ще ти помогне само ако е замърсен!!! Мисля че на него пишеше CARB CLEANER / или нещо подобно / , има го в доста магазини за автомобилни аксесоари,масла,инструменти и т.н. Цената беше около 7-8лв . Сваляш дебитомера , слагаш накрайника /маркучето,което е с флакона/ и хубаво пръскаш / измиваш /върху датчика / който стърчи вътре в отвора на тръбата / от около 10-15 см и гледай каква мизерия ще падне.В никакъв случай да не се пипа с ръце или парцал датчика,той след около 20мин сам ще си изсъхне.
Но най-добре е да го смениш,ако причината е в него !!!

Susscrofa
30-09-2008, 13:10
и ква информация има на този телефон??
че да знам дали да тетрия :book:

Защо ще го триеш, човека сигурно дава полезни съвети. :lupe:

не спами ей

dario
09-10-2008, 21:35
дебитомер