PDA

View Full Version : Проблем с фаровете



JACCOMO
20-09-2008, 20:45
преди няколко дни ми се случи нещо, като запалих и не ми светнаха фаровете но след няколко секунди светнаха и после нямаше проблем.Одеве както си карам и хоп пак изгаснаха и пак светнаха и така 3-4 пъти докато накрая не пожелаха повече да светнат!Лостчето не играе никаква роля както и да го мърдам.Изгаснаха ми и късите и дългите,само габарит свети.Мигачи и аварийни си имам!Ако някой знае от какво може да е защото доколкото знам късите и дългите са на различни бушони даже май и ляв и десен се делят.Но изгаснаха всичките!Ако някой се сети нека подскаже малко!

boian
20-09-2008, 20:57
Реле?

JACCOMO
20-09-2008, 21:31
незнам приятел утре ще е почовъркам малко но все пак мерси за съвета!

ФЕРАРИСТ
21-09-2008, 10:36
Някакъв нагар по клемите на лосчето?

JACCOMO
21-09-2008, 12:33
не ми се вярва да е от лостчето щото имам габарит.Можеби щеше да присветкват като го размърдвам ама...... никаква реакция!

fiore
21-09-2008, 12:45
инженер Totzi Begalli:))- той е виновника за неуредиците по ел инсталациите на алфа.

Някъде нямаш добър контакт. пробвай при бушона и релето първо. Може от лош контакт да са нагорели каблите край обувките там.Нагар на контактитена лоста също е възможен, но е по малко вероятен. Там няма високи токове.

JACCOMO
21-09-2008, 14:16
е са пак я ръчках,размърдвах кабелите,буксите при лоста при бушоните отварях но никаде нямше нагар!Ипак така ту светне ту изгасне.Не се влияе нито от лоста нито от кабелите като размърдам.Единственото което ми направи впечатление е че като превключвам от къси на дълги вмесо направо да светнат дългите първо тръгват да гаснат късите и после светкат всичките, а понякой път си е нормално.Май ще се окаже че ключа се ебава и ще трябва да изпадна с повечко левчета!

INTEGRALE
21-09-2008, 14:54
преди няколко дни ми се случи нещо, като запалих и не ми светнаха фаровете но след няколко секунди светнаха и после нямаше проблем.Одеве както си карам и хоп пак изгаснаха и пак светнаха и така 3-4 пъти докато накрая не пожелаха повече да светнат!Лостчето не играе никаква роля както и да го мърдам.Изгаснаха ми и късите и дългите,само габарит свети.Мигачи и аварийни си имам!Ако някой знае от какво може да е защото доколкото знам късите и дългите са на различни бушони даже май и ляв и десен се делят.Но изгаснаха всичките!Ако някой се сети нека подскаже малко!
При мен се оказа буксата на лостчето. От там не даваше хубав контакт. Пробвай с нея първо. Само трябва да свалиш кората под волана и размърдай буксата за да видиш има ли някакъв ефект.

JACCOMO
21-09-2008, 15:26
това правих ама нямашеефект !

Lqnkata
21-09-2008, 17:44
Извинявам се че не е идентичен проблема, но бихте ли ми казали как мога да си настроя дългите светлини (късите са ми нормални), че ми светят много високо (особено десния). Като превключа от къси на дълги и трябва всеки път да ги свалям надолу, а като се върна на къси да ги вдигам.

n_netov
22-09-2008, 21:53
е са пак я ръчках,размърдвах кабелите,буксите при лоста при бушоните отварях но никаде нямше нагар!Ипак така ту светне ту изгасне.Не се влияе нито от лоста нито от кабелите като размърдам.Единственото което ми направи впечатление е че като превключвам от къси на дълги вмесо направо да светнат дългите първо тръгват да гаснат късите и после светкат всичките, а понякой път си е нормално.Май ще се окаже че ключа се ебава и ще трябва да изпадна с повечко левчета!

Ако не си я оправил още
Първо си виж релето за късите - намира се зад жабката. Когато си на дълги то командва и късите и дългите.
Ако проблема ти е само на късите - 99% е релето.
Ако нямаш и къси и дълги - в смисъл когато ги включваш от превключватела - тогава дефектен ти е ключа - първоначалното завъртане.
Веригата която командва къси дълги - няма връзка с габарит.

ludkanar
24-09-2008, 00:05
нагар по клемите на самите крушки,и на мен го направи ама за сега си светят.пробвай

JACCOMO
24-09-2008, 00:15
Ако не си я оправил още
Първо си виж релето за късите - намира се зад жабката. Когато си на дълги то командва и късите и дългите.
Ако проблема ти е само на късите - 99% е релето.
Ако нямаш и къси и дълги - в смисъл когато ги включваш от превключватела - тогава дефектен ти е ключа - първоначалното завъртане.
Веригата която командва къси дълги - няма връзка с габарит.

Значи.Когато завъртя ключа за фаровете светва габарит само!Къси няма и съответно и дългите не реагират!А когато се уцели да светнат си реагират нормално и дългите.Понякога когато и дам къси/дълги има едно леко изчезване за момент на късите докато светкат дългите.Одеве ми се случи така че тръгнах да дам къси/дълги и вместо да светкат дългите късите гаснеха и светкаха.общо взета стават някви работи по тази верига къси и дълги.откакто пуснах темата до момента всичко свети със 1-2 леки замисляния!Но ще отида да я погледнат и мисля че в най лошият случай ще е за смяна ключа но при оферти от по 100лв мисля че ще се справя!Благодаря на всички отзовали се!
КЕФЯ СЕ НА ТОЗИ ФОРУМ ЗАЩОТО СИ ПОМАГАМЕ А НЕ КАТО ПРИ ОСТАНАЛИТЕ ДА НЕ СМЕЕМ ДА СИ КАЖЕМ БОЛКИТЕ НА КОЛИТЕ И САМО ДА ГОВОРИМ КОЛКО СА ЗДРАВИ И НАДЕЖДНИ А ТЕ ВСЪЩНОСТ ДА СЕ РАЗПАДАТ!