PDA

View Full Version : Въпрос за маркуча на сепаратора?????



ФЕРАРИСТ
21-09-2008, 17:34
Значи въпроса ми е за маркуча който излиза от колекторите, и в който има малко клапанче с пружинка.....тоя на снимката - въпроса ми е дали като го надуеш, или засмучеш(ще ме прощавате за асоциативния израз), трябва да изпуска въздух......нормално ли е палко въздух да пропуска.....сега не мога да се сетя като го надувах ли изпускаше съвсем малко, или обратното.....????
Да знам дали да взимам някакви мерки......

Novachev
21-09-2008, 23:30
Този м аркуч е част от байпаса на дроселовата клапа двигателя смуче част от въздуха на празен ход и при затворена дроселова клапа. И според логиката като го надуеш трябва да пропуска въздух в посока от капака на клапаните към смукател ния колектор а на обратно трябва ад не пропуска на засмукване. На края на маркуча в смукателния колектор е монтирано капанче пластмаска с пружинка по принцип клапанчето се вади и то не много трудно (евентуално за почистване или проверка)

ФЕРАРИСТ
22-09-2008, 10:37
Мда, мерси, ще ходя да духам сега да видим накъде ще изпусне......
баси израза вкарах......:)

ФЕРАРИСТ
23-09-2008, 01:20
Духах му на маркуча, в посока към дросела си влиза без проблеми, наобратно почти не ще, но все пак като позасмуча по яко и минава малко въздух.....предполагам че не трябва да съм особенно притеснен.....?????

Novachev
23-09-2008, 15:45
Щом е така няма нищи притеснително.

oem
23-09-2008, 15:52
Бе то дори и да минава на обратно пак няма нищо притеснително. Той мотора си създава вакум и в такъв случай няма от къде да се върне въздух на обратно. Нали така?

ФЕРАРИСТ
23-09-2008, 17:32
Ми не знам дали е така, но пък знам че има клапан който пречи на това, значи.....