PDA

View Full Version : има ли смисъл да се продава?



gerchotu
04-11-2005, 10:13
Имаме си Alfa Romeo 146 1.6 Boxer и близките искат да я продадат за да си купиме Renault Laguna.
Аз от коли не разбирам, но Alfa-та си ми харесва много: добре поддържана, засега не дава проблеми с нещо, миналата зима всяка сутрин си палеше отраз и тн.

Моля дайте малко помощ и пишете имали смисъл да се продава :?
Тяхното оправдание е, че след 1 година колата за нищо нямала да става

:?

Много благодаря предварително :)

alf
04-11-2005, 10:26
ми то зависи за какво ви е колата. ако сте семейство и ви трябва за придвижване от точка А до точка Б с минимални разходи и адреналин алфата не ви трябва. иначе Лагуната и 146 нямат много общо - едното е нежна френска кола с приятна возия, другото е италянско зверче с темперамент... а пък довода след 1 година няма да става за нищо в случая хич не трябва да се взима впредвид. ако си мислят че реното разполага с по-голям ресурс от алфата са в жестока грешка. :wink: успех в разубеждаването

gerchotu
04-11-2005, 10:40
Ами млади хора сме :D
Колата се кара доста лудо, попринцип не дава голям разход, доста стабилна се даржи на пътя, с лети джанти, гуми 19 -ки, на завой изобщо не поднася - за мен си е перфектна, но от двигатели не разбирам.
Има ли опасност след време ( година да кажеме:) ) на двигателя да му се случи нещо , да се прецака и тн. и тн. като до сега не е давал проблеми.

MONI
04-11-2005, 10:41
ако си мислят че реното разполага с по-голям ресурс от алфата са в жестока грешка.

Особено като говорим за коли на старо......там всичко е субективно

bass
04-11-2005, 10:52
гуми 19 -ки
:shock: :shock: :shock:

MONI
04-11-2005, 11:01
Ами млади хора сме :D
Колата се кара доста лудо, попринцип не дава голям разход, доста стабилна се даржи на пътя, с лети джанти, гуми 19 -ки, на завой изобщо не поднася - за мен си е перфектна, но от двигатели не разбирам.
Има ли опасност след време ( година да кажеме:) ) на двигателя да му се случи нещо , да се прецака и тн. и тн. като до сега не е давал проблеми.

Колега я вземи пусни малко снимки на тая 146....че с 19ки направо не си я представям.......

stelt
04-11-2005, 11:02
"мацки с джанти 19-ки " :D

gerchotu
04-11-2005, 11:03
Аз наистине не разбирам нищо и затова питам !
Добра ли е колата и има ли смисъл да се продава ?

alf
04-11-2005, 11:11
бе щом се юркате не я продавайте (или я продайте ма си купете 2.0 ти нещо :)) пък мотора доколкото разбирам от медицина при съвестна поддръжка няма проблем боксера на алфа е правен точно с тази цел - да се юрка иначе се мъчи. всъщност незнам какво очакваш да ти отговориме точно в този форум...

MONI
04-11-2005, 11:11
Аз наистине не разбирам нищо и затова питам !
Добра ли е колата и има ли смисъл да се продава ?

Тогава си избери м/у мека возия и непъргав двигател и твърда возия и агресивен двигател......

Kostadin
04-11-2005, 11:13
Аз наистине не разбирам нищо и затова питам !
Добра ли е колата и има ли смисъл да се продава ?
добра е колата :wink:
няма смисъл да се продава :wink:
п.с.само да попитам колега или колежка си :?:

gerchotu
04-11-2005, 11:32
С тези въпроси не знам как не позна!
Колежка съм.

Kostadin
04-11-2005, 11:45
С тези въпроси не знам как не позна!
Колежка съм.
именно за това те попитах :wink:
п.с. ако може да те помоля да пуснеш някаква снимка/и на колата или пък само на джантите, че никога до сега не съм виждал 146 с 19-ки ще ми бъде интересно и предполагам не само на мен.

Милен
04-11-2005, 11:53
Колежката се е объркала за 19 -ките. Това да не е драгстер :)

DanailQV
04-11-2005, 12:38
Сигурно са 195/ че от там 19 -ки :shock: то такива джанти май няма как да влязат на 146 . :roll:

koolio
04-11-2005, 12:38
Позволявам си да изкажа мнение тъй като имам непосредствен опит с френски коли и то точно с Рено, само че 19 Шамад.И Алфа и Рено са много добри марки, но за различни таргет групи( да пазим езика чист :wink: :bg: ). Ако цениш комфорта и меката возия- Рено с нищо не отстъпва на по малките модели на Мерцедес. Ако купето е подходящо за двигателя няма да имаш проблем при изпреварванията, но ако търсиш динамика и удоволствие от шофирането- Алфа Ромео е за теб. Казвал съм и друг път- италианските коли са правени за шофьора, а френските- за пътниците, немските- за багажа :twisted: Така че прецени какво търсиш в една кола и решавай. Успех!!! :D

Crusader
04-11-2005, 16:24
Ба.... си драгстера /19-ки/ не ми се вярва да влязат....

Колежке, един друг колега много добре го беше казал..."Карането на Алфа Ромео идва от сърцето на човек а не от ума"....така, че ти сама трябва много добре да прецениш какво търсиш от колата. Дали спортен стил и елегантност или практичност /макар че аз карам 146 1.4 ТS и не съм забелазал да е непрактична/
Аз имам много малко впечатления от френските коли, но едно мога да ти кажа за тях и никой не може да го отрече - много слабо окачване за нашите пътища, а това са доста главоболия и пари/, удобни са за пътуващите, но пък нямат собствен стил /изключая новия С-4/
А по отношение на възрастта - не мисля че има значение на колко си /аз съм на 29 и карам Алфи от 7-8 години/, но и на 49 да стана пак
това ще карам. Няма на дълго и на широко да ти обяснявам, защо да караш Алфа - това идва от вътре на човека....

P.S. А по отношение на boxer-а сменяйте му редовно маслото /разбира се ползвайте качествени масла/, сипвайте му качествено гориво, юркайте си го колкото си искате, но той ще надживее повечето Лагуни!
Успех! 8)

koolio
04-11-2005, 18:42
Колега, това, че френските коли имат слабо окачване, са приказки от същия "автор", на тези, че италианските коли са боклуци :evil: . Просто не са правени за свинско каране, което не мисля, че е недостатък. :roll: Няма слаби окачвания, има калпави шофьори 8) !

Crusader
04-11-2005, 19:19
.....или калпави пътища! Да си забелязал че пътищата у нас са като лунен пейзаж!!!
Баща ми имаше Рено-Трафик /бус/ то не беха смени на шарнири, карета и рейки /някои по няколко пъти през 30-40 хиляди километра/
А иначе съм карал Xantia /веднъж/ - наистина вози като лодка.

koolio
04-11-2005, 19:38
.....или калпави пътища! Да си забелязал че пътищата у нас са като лунен пейзаж!!!
Ами те пътищата са еднакви и за немски, и за френски, и за италиански коли. :idea: Затова- по разбитите пътища се кара бавно, ако трябва и на втора, ако искаш да не правиш окачване често, а всеки си купува каквото го кефи. М/у другото, на нашето Рено за 5 години и половина сме сменили всичко на всичко един шарнир, и то през първата ми шофьорска година когато си карах като последния келеш. Така че мисля, че френските и италианските коли са събратя по съдба по отношение на неоснователното оплюване :? .

Stello
04-11-2005, 22:05
Аз съм карал 2 Рена 19 и то бая време и мога да кажа,че точно с окачването никога не съм имал проблеми.И както казват колегите зависи наистина дали искаш да вози хубаво или да вози бързо.При мене прехода от Рено на Алфа беше труден точно заради возията,ама сега като се кача на рено и ми става "лошо" ,защото вози като лодка.

valjo
05-11-2005, 01:03
Сигурно са 195/ че от там 19 -ки :shock: то такива джанти май няма как да влязат на 146 . :roll:
те джантите дето ше влезнат, ама ше трябва да са без гуми ... :)

georgyg
05-11-2005, 11:11
Имам приятел, който кара Лагуна - 12м, 97 г. - колата е добра, взехме ги почти заедно (той преди мен 1 месец) кара съм я и ме кефи как вози, върви зле - неговата е 1.8 МИ с Метан (така си дойде). Като цяло той е доста доволен, частите са и сравнително скъпи, като на алфата, но много си зависи как е подържана, колата може да се сравнява само като нова (имам в предвид 2 различни модела) след това просто много си зависи.
Имам 2 познати, които си купиха Фиат Пунто - едното беше 94, а другото 96 та година, мацката с по старото до сега за 2 години е има 100 лв ремонти по предницата, а другата го продаде преди 6-7 месеца вече, след като се беше отчаяала.
И двете коли се караха доста (над 1500 км. месечно).

trustworthy
05-11-2005, 14:06
Лагуната не приляга толкова на 'младите' по отношение на визия и возия. Е, освен ако не са младо семейство с две-три деца минимум. :) Тогава просто е необходимо повече място.

Не бих заменил едната с другата