PDA

View Full Version : скрибуцане при спиране на задна



alf
04-11-2005, 12:05
значи при движение назад и натискане на спирачката се чува едно протяжно скърцане и всички около мен се оглеждат стреснато: аджеба къде я задра?!? звука се чува изотзад откъм лявото колело ми се струва. това освен от накладките е ли е възможно да е някакъв друг проблем? освен звука друго нищо не се усеща :roll:

poznai
04-11-2005, 16:17
И при мен е така :) И хич не знам от какво е, накладките са ок.

Z:)m
07-11-2005, 11:00
...и при мен е така... Моята теория обаче е следната:
При алфата спирачното усилие се разпределя м/у предния и задния мост при спиране в движение, защото центъра на тежестта също се мени в процеса на спиране. Обикновено при спиране напред, по-голямо спирачно усилие има в/у предните дискове, а в/у задните - усилието е значително по-малко. Затова и задните по-малко се износват и по-бавно се припасват/прилягат накладките към диска. При спиране назад нещата се случват точно по обратния ред - първо затягат задните, а след това предните спирачки... Та аз си мисля, че затова е цялото скърцане - задните спирачки не са така улегнали и при по-голямо усили скърцат.

alf
07-11-2005, 11:11
абе нещо ми звучи много висш пилотаж това. то тва го прави от известно време насам и то не всеки път. а и аз спирам от 5км/ч така че няма кой знае какво значение разпределителя. а има и един друг момент - като спирам (напред тоя път) и я усещам как ляга цялата надолу а не се накланя напред. т.е. запират всичките спирачки което лично според мен е супер само да не е от прецакам въпросния разпределител. или просто работи отлично... неьзнам но досега със спирането не съм имал никакви ядове да чукна на дърво

pr_00f
07-11-2005, 11:40
Значи и аз да споделя личен опит.
Имах проблем с твърд педал на спирачките. При мен също се чуваше подобен звук при спиране на заден ход.
Еньо ми каза следното "Сега се сетих, че при моделите с задни дискови спирачки, много често(разбирай почти винаги) водачите клеясват в леглата си и задните спиракчи работат само на по една накладка, също така тогава се исеща едно леко втвърдяване на спирачният педал а и да си провериш регулатора на спирачното усилие". Според мен отговора на въпроса е че наистина има нещо което е клеясало. Моята я закарах а Александър Ауто и там ми почистиха/смазаха задните спирачни апарати и този звук изчезна.
Пробваите тази процедура. Успех

Kostadin
07-11-2005, 13:11
при моделите с задни дискови спирачки
всички 155-ци са със задни дискови спирачки......
а иначе и на мен ми се случи да ми клеяса водача, но не скърцаше дори не издаваше никакви звуци, а само ми загряваше диска, апарата, джантата и всичко около нея, свалих го, почистих го и всичко се оправи :wink: