PDA

View Full Version : Car of the Year 2009



AlFonSovCi
02-10-2008, 17:15
http://news.automedia.bg/read/5171.html

cvetelin
02-10-2008, 18:14
ебати тая шкода супърб цепи мрака ... тея тоя път убиха дизайна швабите :)

nikolaaaay
02-10-2008, 21:32
ебати тая шкода супърб цепи мрака ... тея тоя път убиха дизайна швабите :)
Новият Супърб е по-грозен даже и от стария.:sickness:

Nasko_77
02-10-2008, 21:37
Алфа Ми То
рулз..;)

koolio
02-10-2008, 23:02
Бахти и претендентите... Толкова са безлични, че даже не мога да определя кой е най-грозен. Явно дизайнерите са в криза...

Speeder
02-10-2008, 23:33
Skoda има доста елегантно и масивно излъчване. А и има дизайн във фаровете ;)
Ама Алфата си е Алфа. Не може да я объркаш с друго.
:bravo:

DerMeister
02-10-2008, 23:36
Ситроене е много арен. :handshake:

nhg
02-10-2008, 23:41
ееееееееее, мито все пак
ма и шкодата е арна...

vaklinator
03-10-2008, 02:34
Бахти и претендентите... Толкова са безлични, че даже не мога да определя кой е най-грозен. Явно дизайнерите са в криза...


Голфа е най-гаден.

servosterzo
03-10-2008, 04:35
Значи РеАЛНО: Голфа е ужасна идънка.
наградата кола за годината е логично да се дава за кола от най-продавания клас: в него не влизат Ситроена и Опела, е аз смятам че именно те заслужават най-много..
Ако погледнем другите 5 : Голфа пада- дърво
Форда - смях
Реното нищо интересно
Остават Алфата и Шкода ! Днес се качих и на двете в панаира , разликата е огромна в полза на мито , но такава е и в цената. логично би трябвало да е Шкодата , на мен ми се иска Алфата, а пък те ще изберат Опела.

StarChild
03-10-2008, 07:02
Mito естествено това е невероятно автомобилче или по скоро бижу!:firstprize:

kamus11
03-10-2008, 08:34
можете да дадете своя глас в импровизираната анкета на http://kamuscoop.blogspot.com/2008/10/car-of-year-2009.html гласът ви няма да повлияе на реалния резултат:frown:

reptli
03-10-2008, 11:32
според мен мито има реални шансове:notworthy: в момента не ми отваря сайта за да видя отново конкорентите но мисля че мито е единствения нов клас автомобил за марката...това според мен е + :)

R_O_K_O
06-10-2008, 18:43
аз мисля че само Мито и Опела стават а между тях няма спор алфата си е алфа

achkar
06-10-2008, 18:51
Ситроена наистина е арен. Красив е ама мяза на пежо :D Митото е оригинално от към дизайн. Предполагам, че опела ще е :)

ALfaR
06-10-2008, 19:41
Muri ,bate iskam i az ama na opela nema da mu otiva :))

kamus11
07-10-2008, 20:42
Алфата за съжаление е много скъпа и едва ли ще успее , Ситроена прилича на Пежо защото е на една и съща технологична база със 407 - цата и това ще бъде причината която ще го провали. Остава Опела - който прави революция в дизайна на марката ,а и изглежда доста качествен така ,че има големи шансове. Реното е в клас от който , негови представители бяха абонирани за тази титла , а и от давна автомобил от този клас не е взимал наградата (последния беше предишното издание на Меган), но пък имаме една Фиеста , която налага нови критерии за малките автомобили със сполучливия си дизайн, уникален за класът си интериор и нови стилистични похвати ,които я карат да се отличава от масовката.Голфа няма да коментирам защото е без личен и не показва нищо ново макар , че тръбят на ляво и надясно ,че това е наи качественият голф произвеждан някога, макар ,че ме съмнява след 30 години да видя такъв в движение.

pr_00f
10-10-2008, 09:45
http://auto.dir.bg/2008/10/09/news3449776.html

Избраха финалистите за “Автомобил на 2009 г.” 09 Октомври 2008, 07:00 / Speed Press Журито на най-престижния конкурс за автомобил на годината обяви седемте финалиста, които ще се борят за отличието. Победителят ще бъде обявен на 17 ноември. Това са Alfa Romeo Mi.To, Citroen C5, Ford Fiesta, Opel Insignia, Renault Megane, Skoda Superb и Volkswagen Golf. Един от тях ще получи най-престижното отличие в автомобилната индустрия. Победителят ще бъде обявен на 17 ноември.
В заключителната фаза на конкурса 59-те членове на журито ще гласуват за седемте автомобила. Те ще имат на разположение 25 точки, които ще трябва да разпределят между седемте претендента и писмено да обосноват гласуването си. Членовете на журито трябва да гласуват най-малко за 5 от седемте автомобила и имат право да дадат максимум 10 точки на всеки от тях. Сред най-високо оценяваните критерии са дизайн, безопасност, екология и цена.

ЗМЕЯ!
26-10-2008, 23:17
Според мен първите 4-ма са инстински претенденти за титлата, нооооо последните 3-ма (Супърб,реното и голфа)
са ебати дръвчетата майна :)

qpwo
27-10-2008, 14:31
Този опел-Инсигния- си *бало *аиката... жАЛКО ЧЕ НЕ Е ИЗЛЯЗКЛА НЕГОВАТА КОНКУТЕНЦИЯ-169,,, ЧЕ ДА ВИДИМ ТОГАВА...

georgyg
27-10-2008, 14:47
Този опел-Инсигния- си *бало *аиката... жАЛКО ЧЕ НЕ Е ИЗЛЯЗКЛА НЕГОВАТА КОНКУТЕНЦИЯ-169,,, ЧЕ ДА ВИДИМ ТОГАВА...

Какво има де гледаме. Този клас автомобили не печелят изобщо класацията за автомобил на годината. Аз лично се кафа на Шкода Субперб и на Ситроен С5. Голфа просто ме убива, то все едно че е фейслифт, а не нов модел :priest:

МиТо то си е ясно :punk:

bad_bat
28-10-2008, 21:38
Ситроене е много арен. :handshake:
:headbang: не знам да не ми се обидите и да не получа още едно предупреждение от админите, но според мен Mi.To не е нова кола
а ситроена наистина заслужава да бъде награден с "кола на годината" най- малко заради адски добрия екстериор...
супърба отзад е доста подобен на познатия ни файтон, но все пак има собствено излъчване... а факта, че в дадени сайтове голфа води с около 35% от общите гласове се дължи на това, че собствениците на стари бараки от марката ВауФе :-P гласуват пристрастно и без сърце


не се сърдете!!!:go:

MONI
31-10-2008, 14:42
айде честито на всички фенове на "сутиени" гоуфове и т.н.

http://www.topcars.bg/news.php?id=840

georgyg
31-10-2008, 15:03
Ми ЧЕСТИТУТКА :)

Nasko_77
01-11-2008, 01:13
А!... кво стана бе антиМиТо-вци:butt::grin:
Такава била... онакава била Алфата:-P.. Позор за марката, трагедия за емблемата и резил за джантата... хе хе
Ах тези некъдърници от журито... айде почвайте:upsidedwnsmiley::gayfight:

Gogata
01-11-2008, 02:18
Ха честита двойна победа!:kissy:
Утре и другиден и във формулата така и всичко ще си дойде на мястото.:pimp:

Bonev
01-11-2008, 09:47
То се знаеше, ама и двойна победа ЕВАЛА–А–А! 1 - Алфа Ромео, 2 - Ланчия Делта :bravo::big_bow_down::big_bow_down::big_bow_down:

Gh0stRider
01-11-2008, 10:55
като се има предвид, че Ланчия Делта изобщо не беше във номинираните за титлата ми става ясно колко е достоверна тая информация.... някой журналист фен на италианките е решил да разбуди малко страстите просто... ;)

Bonev
01-11-2008, 11:26
като се има предвид, че Ланчия Делта изобщо не беше във номинираните за титлата ми става ясно колко е достоверна тая информация.... някой журналист фен на италианките е решил да разбуди малко страстите просто... ;)

Ей-й-й, ама си неверник! Не ти ли е кеф, че Алфа е кола на годината?!

Pebles
01-11-2008, 11:28
Честито на Мито..... Италянската кола отново доказа,че е над другите автомобили.

Gh0stRider
01-11-2008, 13:09
Ей-й-й, ама си неверник! Не ти ли е кеф, че Алфа е кола на годината?!

напротив, убеден съм че МиТо ще стане кола на годината... те алфа вадат по 1 нов модел на 10 години, ама като го извадят и моментално е кола на годината :)
само се издразних за тая глупост за Ланчията... това просто НЕ може да е вярно..

kamus11
02-11-2008, 14:46
тази информация е писана от някои който въобще не е в час за какво иде реч. Ланчията е ясно, че я няма в класацията, а самото гласуване става на 15 и 16 , а на 17 (в понеделник) се обявяват резултатите

servosterzo
17-11-2008, 15:16
Значи РеАЛНО: Голфа е ужасна идънка.
наградата кола за годината е логично да се дава за кола от най-продавания клас: в него не влизат Ситроена и Опела, е аз смятам че именно те заслужават най-много..
Ако погледнем другите 5 : Голфа пада- дърво
Форда - смях
Реното нищо интересно
Остават Алфата и Шкода ! Днес се качих и на двете в панаира , разликата е огромна в полза на мито , но такава е и в цената. логично би трябвало да е Шкодата , на мен ми се иска Алфата, а пък те ще изберат Опела.

Opel Insignia спечели конкурса "Автомобил на 2009 г. в Европа".

Наследникът на Vectra получи 321 точки от гласуването на 59-те членове на журито и спечели конкурса само с една точка пред Ford Fiesta (320 т.).
На трето място бе класиран Volkswagen Golf с резултат 223 точки.

Insignia е първият Opel, който печели най-престижния автомобилен конкурс в Европа от 22 години насам.

Интересно е, че тази година Opel Insignia спечели с преднина от само една точка пред Ford Fiesta, което донякъде е възмездие за компанията, чийто Opel Corsa преди две години остана втори само на две точки зад Ford S-MAX.

Ford е печелил конкурсът "Автомобил на годината в Европа" пет пъти и за втори път в историята си губи само с една точка.
Автомобили на General Motors са били класирани четири пъти на второ място в конкурса.

Изключително малката разлика тази година подчертава оспорваното съревнование между седемте финалиста в конкурса.
От 59-те членове на журито 20 са класирали Opel Insignia на първо място, а 19 - Ford Fiesta.

http://news.ibox.bg/news/id_230298788

да си призная не мисля че е заслужено., може би нещо като компенсация за успешния модел Corsa от преди две години

mochko1
17-11-2008, 15:49
Ми одобрявам го тоя опел само от вътре ,направен е стилно ама от другата страна ..... не става !

nikolaaaay
17-11-2008, 20:11
Ебати боклука. Тва Хлопел не ми го фалете.

Lqnkata
17-11-2008, 22:13
Нямам думи по отношение на избраните от журито автомобили, или поне това което мога да кажа ще го спеста за да не ми направят забелешка Администраторите на сайта за нецензорни думи. Наясно съм с критериите, по които се оценяват и класират автомобилите, но в случая това си е направо гавра...

Gh0stRider
17-11-2008, 22:25
Некой от вас да е карал НЯКОЙ от автомобилите на първите 3 места НЯКОГА?,Че да се изказва така категорично и уверено? Ако Алфа печели журито са си мноо прави хората.... ето те си знаят работата, ама ако е Опел.. тия са ебати глупаците, тва е купено, пълна гавра, подигравка... Не се ли сещате че тва са почти едни и същи хора сяка година.... :D ооохх смех... не всеки модел на Алфа е НАЙ-добрата кола на света, осъзнайте ;)

abart_
17-11-2008, 22:56
Мдаааа, тук е пълно с "болни" сектанти
к'во да ги прайш :tooth:

nikolaaaay
17-11-2008, 23:04
Карал съм Опел Корса. Брат ми кара Омега 2.2 Това са несигурни гниещи боклуци, които миришат масово на масло, като караш зад тях. Освен това, с малки изкючения, са грозни като смъртта. Този също.

Gh0stRider
17-11-2008, 23:15
Да и ? голем довод.. старите опели са кенефи, значи и тоя е така... е 100% ;) радост голема

Sunny
18-11-2008, 00:49
Опела след 2000 година няма нищо общо по въпроса с гнието с по-стария си събрат . За мене този е логичен и правилен избор на журито . Аз също бях заложил на Опела , а МиТко е страшна грозотия ам т`ва тема на един друг раговор ;)

Stoyan Georgiev
18-11-2008, 08:21
Опела след 2000 година няма нищо общо по въпроса с гнието с по-стария си събрат . За мене този е логичен и правилен избор на журито . Аз също бях заложил на Опела , а МиТко е страшна грозотия ам т`ва тема на един друг раговор ;)


съгласен

bushiDO
18-11-2008, 15:19
опит да се даде глътка въздух на Opel - пичовете са в яка криза. последното спасение е правителството да им отпусне 1 млд евро... тъжна картинка.

abart_
18-11-2008, 18:39
.......... Аз също бях заложил на Опела , а МиТко е страшна грозотия ам т`ва тема на един друг раговор ;)
Смешко виждал ли си го МиТо на живо??? доста по-различно изглежда отколкото на картинка

koolio
18-11-2008, 19:00
...

qpwo
25-11-2008, 17:37
Недеите така, и аз алфа е наи добрата кола, но преди нея карах вектра ц - трябва да ви кажа че е страхотен автомобил... За инсигния само мога да предполагам, макар че засега наи доброто е 166....:hvala:

koolio
25-11-2008, 19:57
Сещам се за едни награди на ММ. Анимационерите - спечелиха наградата за рок-хит и на награждаването казаха "Ми ние не занехме че правим рок, нито пък хитове, ма щом сте рекли..."
Та и в Дженерал Мотърс едва ли знаят, че Опел Вектра е страхотна кола. Това е просто нещо на четири колела, с което не ходиш пеш.

dimo
27-11-2008, 00:46
това митето е супер издънка само най новата делта е по грозна от него лошото е че все още го мислят за хит и залитат по смотания му фасон и в идеите за 149 и тем подобни като ги гледам тия двете и фиат мултипла ми се струва красив :haha:

bass
27-11-2008, 17:14
MiTo, Insignia и голфарката са заедно и в друга класация - в тестове на EuroNCAP за безопасност на седалките (тез трите плюс още две са единствените с положителна оценка, за разлика от мерцедес и други скъпарии).

За тези, дето руският ги затормозява - предпоследния абзац:

http://www.gazeta.ru/auto/2008/11/27_a_2897243.shtml