PDA

View Full Version : проблем с моето селе



auto kampania
03-10-2008, 20:11
Здравеите колеги.
Съжалявам ако не би трябвало да пускам нова тема но никаде в търсачката не открих информация.
Имам проблем с 147-цата със селеспиида/накратко включва на скорост и след секунди изключва,нямаше течност в казанчето долях естествено тутела цс спиид но нищо не се промени,да поясня че колата е нов внос всички лампи светят като новогодишна елха(абс,вдц-то,аирбег)но не вярвам да е от тях проблема,тъи като ми свети и авария селеспиид/
Та исках ако някои колега може да ми даде телефона и адреса на ванто тъи като не сам от софия за да си уговоря ден за диагностика,би ми свършил страхотна услуга.
Благодаря ви предварително

fred
03-10-2008, 21:18
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=309

fiore
04-10-2008, 20:03
Здравеите колеги.
Съжалявам ако не би трябвало да пускам нова тема но никаде в търсачката не открих информация.
Имам проблем с 147-цата със селеспиида/накратко включва на скорост и след секунди изключва,нямаше течност в казанчето долях естествено тутела цс спиид но нищо не се промени,да поясня че колата е нов внос всички лампи светят като новогодишна елха(абс,вдц-то,аирбег)но не вярвам да е от тях проблема,тъи като ми свети и авария селеспиид/
Та исках ако някои колега може да ми даде телефона и адреса на ванто тъи като не сам от софия за да си уговоря ден за диагностика,би ми свършил страхотна услуга.
Благодаря ви предварително

не се обзалагай че не е от абс-то и вдц-то, защото те са свързани със селеспийда. спидометъра също е вързан. ако някоя от тези ситеми не работи, ще ти мига и проблем в селеспийда. по принцип колата, при проблем в абс-то и вдц-то трябва да включва първа втора и задна.

auto kampania
05-10-2008, 00:51
Да и тя включва 1-ва,2-ра и задна но като подадеш газ отива веднага на N,а това за абс си прав открих 4е преден ляв датчик не ми отчита скоростта и за това свети абс-то,но освен това при запалена кола нещто по скоростната кутиа прави чат-чат-чат,като чета италянския форум казват че проблема бил от помпата,но като сменя датчика на абс ще видя какво се стане.
Благодаря на колегите които отговориха.

ЗМЕЯ!
05-10-2008, 23:43
Да и тя включва 1-ва,2-ра и задна но като подадеш газ отива веднага на N,а това за абс си прав открих 4е преден ляв датчик не ми отчита скоростта и за това свети абс-то,но освен това при запалена кола нещто по скоростната кутиа прави чат-чат-чат,като чета италянския форум казват че проблема бил от помпата,но като сменя датчика на абс ще видя какво се стане.
Благодаря на колегите които отговориха.

Приялетю съдейки по описанията ти колата ти е със доста сериозни проблеми,е въпроса ми е какво по дяволите те накара да купиш тази кола....?!?:big_whoops::gruebel::calc::hmm:

а ти поради что спамиш?

fiore
06-10-2008, 16:15
Приялетю съдейки по описанията ти колата ти е със доста сериозни проблеми,е въпроса ми е какво по дяволите те накара да купиш тази кола....?!?:big_whoops::gruebel::calc::hmm:
много полезно мнение..... от серията" и я да изокам"

Колега обикновенно проблема не е от помпата. ако помпата не може да вдигне достатъчно налягане то тогава тя ще работи непрекъснато. може да е в сферата(да не може да поддържа постоянно налягане и от пулсациите да изключва). налягането на помпата може да се отчете при диагостика. трябва да е около 45 бара(средно) като чета обаче какво си написал, не е лошо да ти погледнат съединителя. общо взето обаче гадаем. и говорим само хипотетични причини. написах ти ЛС за място където знаят що е туй селеспийд и какви проблеми дава.

auto kampania
07-10-2008, 01:17
Купих я защото беше без пари,а проблемите на теб ти изглеждат сериозни,оправил сам 2 роботизирани кутии до сега изитроник на опел,верно таз е по сложна но и нея ще оправим хич не ме притеснява.

Novachev
07-10-2008, 06:47
Ако не се оправите със селеспийда в Екстриим тунимг могат да ви сложат ръчни скорости със всиките ми съпътстващи части

fiore
07-10-2008, 09:32
Ако не се оправите със селеспийда в Екстриим тунимг могат да ви сложат ръчни скорости със всиките ми съпътстващи части

Е хайде сега ще разваляме хубавата кола. По евтино е да се вкара селеспийд и да се монтира. Другото е като разработка по ТНТМ.

auto kampania
07-10-2008, 23:42
Благодаря ти колега ама без селето и се губи чара на таз алфа,така че ще натискаме за него;)

tankist
08-10-2008, 13:09
Да и тя включва 1-ва,2-ра и задна но като подадеш газ отива веднага на N,а това за абс си прав открих 4е преден ляв датчик не ми отчита скоростта и за това свети абс-то,но освен това при запалена кола нещто по скоростната кутиа прави чат-чат-чат,като чета италянския форум казват че проблема бил от помпата,но като сменя датчика на абс ще видя какво се стане.
Благодаря на колегите които отговориха.
много ми е кеф,че и друг има моя проблем :) като натискаш спирачката и чукането се усеща и на нея нали? супер 1000 и неколко лева е помпата скоро ще ти изгори хихххи добрата новина е,че сервиза на ауто италия е яко лъскав като в кореком хаххахх

vesko_m
08-10-2008, 17:39
tankist - егаси и хейтъра си
помпа - 1000 лева - и следващите 100 000 км се кефиш на селе-то и си пееш - не знам какъв ти е проблема

ФЕРАРИСТ
08-10-2008, 17:51
Е хайде сега ще разваляме хубавата кола. По евтино е да се вкара селеспийд и да се монтира. Другото е като разработка по ТНТМ.
Верно ли бре - я кажи колко излиза за ми мушнат селе?
А ако може комбинирано ще е супер, ама са фантазии......

fiore
08-10-2008, 17:55
и какъм е проблема да се купи помпа втора употреба?!? помпата не гори така лесно ако другите ти неща са в ред. нали за това е сферата- да поддържа налягане и помпата да не работи непрекъснато. ако имате проблем със сферата или датчика за налягане, естествено че помпата няма да изключва и ще изгори. Но проблема не е в колата а в ЗКУ тата. Всички почвате да отстранявате следствията, преди да сте разбрали и отстранили причините. Логично е отново да имате същите симптоми заради това и да наливате пари за този дето духа. Но това си е Ваша работа все пак.
Успех с набавянето на средства:)

auto kampania
08-10-2008, 21:35
еее аиде сега много я разтегнахме тая тема,и да изгори помпата 1000 лева хич не ме стряскат,казал сам алфата ще има селе пак колкото ще да струва.
Фиоре прати ми ако не те затруднява телефона на тоз твоя сервиз.

ЗМЕЯ!
18-10-2008, 18:16
еее аиде сега много я разтегнахме тая тема,и да изгори помпата 1000 лева хич не ме стряскат,казал сам алфата ще има селе пак колкото ще да струва.
Фиоре прати ми ако не те затруднява телефона на тоз твоя сервиз.

Пичове колегата Ферарист, не получи отговор на въпроса си, а и аз искам да питам, има ли идея някой колко ще струва да се сложи селеспийд на 147 1.9 JTD?!?

fiore
19-10-2008, 19:43
не става на нафтата. то и на бензина има доста условности.

Novachev
19-10-2008, 20:38
И за бензина си е приключение да се сложи селеспиид на кола с обикновенна кутия като за начало ще трябва робота със разните му съпъстващи маркучи казанчета и компютри барче скоростен лост волан, Друг компютър (за управление на двигателя) с дросел с електрическо отваряне и още разни кабеляци и лудории а за дизела е почти невъзможно защотото системата за управление на двигателя трябва да е пригодена за работа с такава кутия а за дизелите по принцип няма.

ЗМЕЯ!
25-10-2008, 10:25
Ясно да си избия от главата идеята тогава... :)

fiore
26-10-2008, 13:49
Ясно да си избия от главата идеята тогава... :)

абсолютно.