PDA

View Full Version : въпрос за носачи



emo yordanov
06-10-2008, 21:37
Колеги,какво ви е мнението за носачи MAPCO.
Немски са,но дали са добри,поне аз не съм чувал за тях.

ludkanar
06-10-2008, 23:34
колега ти май си нов тук а.какво им е на твоите носачи по-точно

emo yordanov
07-10-2008, 10:22
Шарнира е за смяна.

Kamen666
07-10-2008, 12:12
Мапко са средно качество
Бих те посъветвал да си вземш на Феби билщайн,леко по-скъпи са,но са железни...няма мърдане

joro_d
09-10-2008, 17:52
Доста посредствени са като качество... TRW или MOOG - ако искаш качествени елементи по окачване. Даже и Fiorella са по-добри.

nikolaaaay
09-10-2008, 22:38
Днес бях в новия магазин на ахм-ауто в Софето и си поговорихме за частите.... та те предлагат някакви носачи, които чувам за първи път - ОСАР (Окап)http://www.ocap.it/home.asp . Същите били супер качествени, а тази фирма предлага части за окачването на Мазерати и Ламборгини. Освен това цената за тези носачи не е много по-висока от другата марка, която предлагат от АХМ, а именно Фрап.
Някой ползвал ли ги е? Впечатления?

spe4elist
12-10-2008, 10:29
Още една добра дума за ОСАР. Долните носачи ги смених миналата година по това време. Не са мръднали! Това лято си смених и горните. Засега съм доволен!

ludkanar
15-10-2008, 20:45
мой съвет-заливай ,че с улиците в нашия град :censored:ще ги сменяваш мн често

sashompx200
17-10-2008, 15:28
ако искаш качествени сложи си delphi или trw

ludkanar
17-10-2008, 21:14
мойте са залети вече и е мн добре отностно предница,екстра е станало.ако искаш да заливаш имам познат в даскалово само се свържи с мене

nblagoev
18-10-2008, 00:54
мойте са залети вече и е мн добре отностно предница,екстра е станало.ако искаш да заливаш имам познат в даскалово само се свържи с мене

Колега, понеже не съм много запознат, може ли да обясниш какво е това заливане?

emo yordanov
18-10-2008, 22:40
Заливах ги вече в Даскалово,издържаха точно два месеца.

fade
20-10-2008, 11:11
Колега, понеже не съм много запознат, може ли да обясниш какво е това заливане?
Сигурно ги заливат (запълват) с "Дуракрил" или друг подобен полимер за да запълнят хлабината на износените вложки. Това е метод още от "жигулските" времена, също така и изработването на вложките вътре от текстолит напоен в горещо масло. Но понеже тази шарнирна връзка е запресована и не може да се разглобява, предполагам, че покрай шийката със спирнцовка вкарват полимера. Той след като се втвърди уплътнява и стяга сферичния накрайник.
Разбира се това е само предположение!:coolio:

nblagoev
20-10-2008, 12:56
Сигурно ги заливат (запълват) с "Дуракрил" или друг подобен полимер за да запълнят хлабината на износените вложки. Това е метод още от "жигулските" времена, също така и изработването на вложките вътре от текстолит напоен в горещо масло. Но понеже тази шарнирна връзка е запресована и не може да се разглобява, предполагам, че покрай шийката със спирнцовка вкарват полимера. Той след като се втвърди уплътнява и стяга сферичния накрайник.
Разбира се това е само предположение!:coolio:

Благодаря, колега.

ludkanar
20-10-2008, 17:58
аз нз какво точно означава да ги залеят но знам чее по ефтино отколкото нови носачи.пр-нов носач-5месеца и 200лв и е аут-заливка 2-3 месеца-35лв на шарнир(това зависи от карането по дупките и от качеството на материала с който заливат шарнирите)-според мене излиза по ефтино.всеки сам си преценява

Kamen666
20-10-2008, 18:51
аз нз какво точно означава да ги залеят но знам чее по ефтино отколкото нови носачи.пр-нов носач-5месеца и 200лв и е аут-заливка 2-3 месеца-35лв на шарнир(това зависи от карането по дупките и от качеството на материала с който заливат шарнирите)-според мене излиза по ефтино.всеки сам си преценява

А виждал ли си когато такъв рециклиран "залят" шарнир се скъса в движение какво става...?
Не ти трябва,повярвай

ludkanar
21-10-2008, 16:58
несъм виждал,но до колкото знам при наще коли е почти невъзможно да се извади ябълката на шарнира щото тежеста на колата я натиска,освен ако не удариш яка дупка.това си е мое мнение.всеки прави каквото си иска с колата си

fade
21-10-2008, 17:47
несъм виждал,но до колкото знам при наще коли е почти невъзможно да се извади ябълката на шарнира щото тежеста на колата я натиска,освен ако не удариш яка дупка.това си е мое мнение.всеки прави каквото си иска с колата си
Предполагам, че колегата друго имаше впредвид, понеже са динамично натоварени шарнирите и е добре да се сменят на определен период защо може да настъпва умора на материала! Така като "закрепваш положението" може да се скъса от шийката вследствие умора на материала. Пък и ... то нашите пътища са такива че... даже и нов да е пак може да се скъса! ;)