PDA

View Full Version : Подгряващи свещи



plam1
07-10-2008, 13:20
Имам няколко въпроса - Жълтата лампичка за подгряване започна да мига след като мотора вече работи,доколкото знам това означава,че някоя от подгряващите свещи вече не работи,как да проверя коя е,може ли да се смени само едната,какво марка да сложа и в действителност ли означава ,че това е проблема????

Boby
07-10-2008, 14:27
Вземи един мултицет и премери съпротивлението на всяка свещ.Ако има отклонение от някоя или покаже 0 тя е проблемна.Другия вариант е да отвиеш всяка свещ,даваш корпуса на маса и с дебело кабелче подаваш + отзад на свеща където влиза кабела.Върха и трябва да стане червен за 6-9 секунди.За марка лично аз бих взел Бош или Шампион,но понеже ми обявиха цена от 25лв/бр./истински шампионки/ си взех някакви английски в оранжева кутийка за 12лв/бр. и вече една година няма проблем.

valjo
07-10-2008, 14:48
Мисля че и на диагностика ако идеш, ще ти хване коя/кои са изгорелите

в магазина на ТиН има Искра, словения, мисля че са по 5лв едната, и доста колеги са доволни от тях

trustworthy
07-10-2008, 15:05
То да развие свещите звучи добре, ама как се развиват и на какво място са е друг въпрос :)
Освен това, трябва да се има предвид при развиването, че свещите не са болт и ако при развиването, не дай си боже, някоя се скъса или разплеска резбата....отиваш на 1/4 основен ремонт

plam1
08-10-2008, 09:43
Много Ви благодаря за информацията!!!!

nicola04
08-10-2008, 10:13
Само да допълня че и аз имах такъв проблем и "ДА" можеш да смениш само едната :balloon:

Boby
08-10-2008, 12:11
Аз пък се чудя... след като двигателя е Комън Рейл защо подгрява при положение,че навън е топло?:hmm:

Boby
08-10-2008, 12:15
То да развие свещите звучи добре, ама как се развиват и на какво място са е друг въпрос :)
Освен това, трябва да се има предвид при развиването, че свещите не са болт и ако при развиването, не дай си боже, някоя се скъса или разплеска резбата....отиваш на 1/4 основен ремонт

Ти го върна в 1-ви клас с тия основни ремонти.:tooth: Мойте не бяха отвивани от сигурно 10 години и се отвиха без проблем миналата есен.С напъване нищо не става.:th_up:

trustworthy
08-10-2008, 14:17
Ти го върна в 1-ви клас с тия основни ремонти.:tooth: Мойте не бяха отвивани от сигурно 10 години и се отвиха без проблем миналата есен.С напъване нищо не става.:th_up:

Просто да има предвид, че може да се наложи да се сваля главата, ако се скъса някоя свещ.
Иначе, жтд-тата си подгряват само в студено време, а и без подгрев няма ядове. Не знам как е при по-следващите поколения, но съм чувал, че уж на тях не са им необходими свещи, а само подгрев на горивопровода и в резервоара.

plam1
09-10-2008, 16:12
а къде е този магазин на ТиН?

plam1
09-10-2008, 16:16
всъщност от къде да закупя тези свещи?

valjo
09-10-2008, 18:12
е тука има адресите на магазините на ТиН

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=309

didod
09-10-2008, 20:17
А защо не DENSO? :) Запалителните им свещи са добри, доколкото чувам. Може би и подгревните да са хубави.

BO
09-10-2008, 21:43
А защо не DENSO? :) Запалителните им свещи са добри, доколкото чувам. Може би и подгревните да са хубави.
Защото като им видиш изпълнението на резбата и се разбира колко са добри.
За парите най-добре да се вземе Искра.

virusalfa
11-10-2008, 16:52
Вземи един мултицет и премери съпротивлението на всяка свещ.Ако има отклонение от някоя или покаже 0 тя е проблемна.Другия вариант е да отвиеш всяка свещ,даваш корпуса на маса и с дебело кабелче подаваш + отзад на свеща където влиза кабела.Върха и трябва да стане червен за 6-9 секунди.За марка лично аз бих взел Бош или Шампион,но понеже ми обявиха цена от 25лв/бр./истински шампионки/ си взех някакви английски в оранжева кутийка за 12лв/бр. и вече една година няма проблем.
Ние със старите коли сме си добре.Ако и на 84А са БОШ 201039,са като на Астра 1,7Д:hehe: тънкач-кат направат отстъпка,излизат комплекта 40-тина лева:sleepy:

Lucky
12-10-2008, 20:07
Да ама то твойто е тракторен дизел:hehe: па наШте са спортни нафтови бегачки:party::cheers:

Коки
08-11-2008, 10:54
всъщност от къде да закупя тези свещи?

Можеш да идеш в някой сервиз и направо да ти я сменят. Процедурата трае 2 минути и плащаш само свещта. Няма никакъв проблем да смениш само изгорялата.

Ген Дим
13-11-2008, 17:47
Направи консултация в сервиз, може да подгряват горивото. Ако имаш на 100% изгоряла свещ ще се натрупа грешка в компютъра и ти светва един неприятен знак триъгълник с удивителна и около триъгълника незатворен кръг със стрелка, не е изключено да ти изключи и някоя система напр. АSR. Ако пали нормално в студено време и няма други индикации, карай и не се бърникай по колата.

virusalfa
13-11-2008, 20:13
Да ама то твойто е тракторен дизел:hehe: па наШте са спортни нафтови бегачки:party::cheers:
Дизел и спорт-хахаха

Коки
14-11-2008, 18:44
Дизел и спорт-хахаха

Не се обиждай приятелю, ама дизела на Лъки е леко по-различен от твоя ;)

virusalfa
18-11-2008, 16:55
Не се обиждай приятелю, ама дизела на Лъки е леко по-различен от твоя ;)Ти защо си мислиш,че не нямам представа и от тия дизели.А защо си мислиш,че дизела е за спортна кола?Нещо не мога да се отворя....

Коки
19-11-2008, 10:10
Ти защо си мислиш,че не нямам представа и от тия дизели.

Не си мисля такова нещо, просто се пошегувах ;)


А защо си мислиш,че дизела е за спортна кола?Нещо не мога да се отворя....

Това също не си го мисля, но малцина ме изпреварват ;)

Коки
19-11-2008, 10:22
Дизел и спорт-хахаха

Колега, ти като ходиш да риташ мач в махалата, това спорт ли е? Спорт е. Ако тичаш в парка? Пак е спорт. Та искам да те питам сега: случвало ли ти се е да ходиш да риташ мач без професионални обувки (с бутони и т.н.)? Щото на мен ми се е случвало. Всъщност изобщо нямам такива обувки, но това не значи, че не спортувам.

Та в тоя ред на мисли, си карам печката както си знам и пак по пътищата нема кой да ме стигне. Така че немам нужда от болида на Фелипе Маса, за да карам спортно.

EMo0o
19-11-2008, 12:04
Темата не беше ли за подгряващи свещи .. :book:

Коки
19-11-2008, 20:12
Темата не беше ли за подгряващи свещи .. :book:

Беше ...

EMo0o
20-11-2008, 11:39
По темата .. сутринта като запалих колата след ~10 секунди почна да мига лампата за подгряващите свещи и след още ~20 секунди изгасна .. Нямах проблем с паленето , но просто за първи път ми се случи .. Дали е някоя свещ за смяна? :unsure:

pinko
20-11-2008, 12:00
По темата .. сутринта като запалих колата след ~10 секунди почна да мига лампата за подгряващите свещи и след още ~20 секунди изгасна .. Нямах проблем с паленето , но просто за първи път ми се случи .. Дали е някоя свещ за смяна? :unsure:

Мда, имаш изгоряла свещ. Може и повече да са. Моята палеше при минус 3 градуса със само една работеща свещ - 4 бяха изгорели:sayjin:

trustworthy
20-11-2008, 12:03
Мда, имаш изгоряла свещ. Може и повече да са. Моята палеше при минус 3 градуса със само една работеща свещ - 4 бяха изгорели:sayjin:

Аз пък съм палел при същата температура, пак с 1 работеща, с тая разлика, че само 3 ми бяха изгорели...нямам толкова много просто :)

EMo0o
20-11-2008, 12:33
А да препоръчате някаква марка свещи .. ? :cheers:

trustworthy
20-11-2008, 12:41
Търсачката му е майката! ;) - Цък (http://www.alfaromeo-bg.com/forum/search.php?searchid=182467)

И за да ти спестя четенето, в 99% от темите се препоръчва Искра - Словения - евтини и надеждни ;)

pinko
20-11-2008, 12:48
А да препоръчате някаква марка свещи .. ? :cheers:


Искра Словения - перфектни са и гарантирано не са ментета. Монтират се от доста производители още в завода.

По ~9 лева парчето са в ТНкар на Оборище:cheers:

Коки
20-11-2008, 18:41
Аз пък съм палел при същата температура, пак с 1 работеща, с тая разлика, че само 3 ми бяха изгорели...нямам толкова много просто :)

Значи изводът е: купувайте ЖТД с повече цилиндри :)

EMo0o
21-11-2008, 08:02
Значи изводът е: купувайте ЖТД с повече цилиндри :)

:bouncing_smiley::bouncing_smiley::bouncing_smiley :

EMo0o
21-11-2008, 08:02
Искра Словения - перфектни са и гарантирано не са ментета. Монтират се от доста производители още в завода.

По ~9 лева парчето са в ТНкар на Оборище:cheers:

Благодаря :):cheers: