PDA

View Full Version : ПРОБЛЕМ С ХИДРАВЛИЧНА ПОМПА



borislav82
08-10-2008, 19:24
здравейте колеги някой да знае помпата за хидравликата подлежи ли на ремонт.Става въпрос за разбит лагер май.Чува се много странен звук като например паднал болт вътре при ангренажния ремък и дрънчи но не е от там а от пистовия ремък,като го махнах спря.Трака само на тихи обороти(800)вдигна ли ги на 1000 спира .Започнах да проверявам една по една ролките(уж са нови но знае ли човек)както и да е всичко добре само помпата като врътна рязко напред назад шайбата се чува тракане и според мен е разбити лагери .Ако на някой му се е случвало такова нещпо нека сподели как да се оправям.Тя цялата работа идва от един "майстор"за който бях писал в други теми при смяна на ангренажния ремък ми натисна семеринга на коляновия вал,текнаха масла като лейка>Върнах се при него за рекламация евала пое си разходите но при сглобяването тъпана не е стегнал шайбата на хидравличната помпа и тракаша.Даже бях се видял в чудо с това тракане пак бях писал в една тема и накрая го токрих след 2 скъсани ремъка и един хвърлен и имам съмнения че от тогава са се поразбили лагерите и сега вече напълно разбиване,и между другото да спомена че и от казанчето на хидравличното масло има една дупчица с клапанче като отдушник излизало е масълце от там през последните 2 дена незнам дали има връзка с разбит лагер но да го спомена (голям роман написах ама какво да се прави трябва да си я оправям че по майстори съм казал вече твърдо НЕ:noooo:)

borislav82
08-10-2008, 22:59
никой ли не може да ми помогне

joro_d
09-10-2008, 17:46
По принцип подлежи на ремонт, но все пак зависи от това какво ще откриеш след като я разглобиш. Така или иначе явно помпата ти е заминала - сваляй и разглобявай. Ако е само лагер - не мисля че ще има проблем. Ако е друго... тогава ще му мислиш.
Колкото по-дълго я караш тракаща толкова по-малък е шанса да я спасиш с ремонт.

BO
09-10-2008, 21:40
Проблема при тези помпи е, че лагера е плъзгащ.
Тръгне ли веднъж направо си купи втора употреба помпа и не се занимавай да правиш развалената.

borislav82
09-10-2008, 22:53
съжалявам колеги но съм се подвел че и вас не е помпата тракащото нещо оказа се че демферната ми шайба вече не е демферна гумата я няма това е все пак благодаря за съветите

venirb
03-04-2009, 00:23
Здравейте. Моята хидравлична помпа спря да работи от един път. Нямаше теч на масло, нито някакви шумове. Оказа се скъсана оста вътре в помпата, при шлиците. Но не мога да сваля оста, евентуално за изработка на нова. Да има някой представа как става?
Колата е Алфа 145 16V 1.4

someone
16-11-2011, 20:08
До последно хидравликата на волана бе ОК. Днес като запалих сутринта волана бе твърд. Реших ,че ще изкара деня така, но уви след 5-6 км се скъса оста и изхвърли хидравличното масло.