PDA

View Full Version : Счупено челно стъкло



50 cent
10-10-2008, 14:36
Здравейте колеги,
Преди няколко дни някой долен селски бек е хвърлил камък по челното ми стикло и го е спукал.
Въпроса ми към вас е дали да си търся от някоя морга понеже си е оригинално или да ходя в Кобра или Мустанг. Питам защото се поразрових в нета и тия от Кобра ги хранят навсякъде по форумите. Всички се оплакват, че я стъклата са криви, я уплитненията има проблем и започва да се чува шум при висока скорост, я колата е била напълнена със стъкла и не са пожелали да я почистят и куп други истории. Кажете моля ви ако имате опит с подобни манипулации какво да направя?

DerMeister
10-10-2008, 14:39
Здравейте колеги,
Преди няколко дни някой долен селски бек е хвърлил камък по челното ми стикло и го е спукал.
Въпроса ми към вас е дали да си търся от някоя морга понеже си е оригинално или да ходя в Кобра или Мустанг. Питам защото се поразрових в нета и тия от Кобра ги хранят навсякъде по форумите. Всички се оплакват, че я стъклата са криви, я уплитненията има проблем и започва да се чува шум при висока скорост, я колата е била напълнена със стъкла и не са пожелали да я почистят и куп други истории. Кажете моля ви ако имате опит с подобни манипулации какво да направя?
Два пъти съм сменял стъкло в Кобра, доволен съм. Стъклата са си ок, няма проблеми след монтажа. Единствено втория път на Алфата ми надраха с отверка колонките отвътре между прозореца и вратата. Та това ми е оплакването. Самите стъкла са си ок.

50 cent
10-10-2008, 14:46
Два пъти съм сменял стъкло в Кобра, доволен съм. Стъклата са си ок, няма проблеми след монтажа. Единствено втория път на Алфата ми надраха с отверка колонките отвътре между прозореца и вратата. Та това ми е оплакването. Самите стъкла са си ок.

А в кой сервиз си ходил?
Имам и едно друго питане. Като ти сменят стъклото могат ли да преместят лепенките (за гражданска отговорност и технически преглед) на новото стъкло?

KirilSol
10-10-2008, 14:51
А в кой сервиз си ходил?
Имам и едно друго питане. Като ти сменят стъклото могат ли да преместят лепенките (за гражданска отговорност и технически преглед) на новото стъкло?

Могат ;-)

50 cent
10-10-2008, 14:55
Могат ;-)

Камък ми падна от сърцето ;) Благодаря!!!

DerMeister
10-10-2008, 16:20
Местят ги, само прегледа не може да не се прецака малко, но не е проблем. Първия път ходих на Кобрата при кино Арена Запад, там ми взеха 5лв за прехвърлянето педалите. Вторият път ходих на ул.Бесарабия, някъде към Герена беше, там не ми взеха пари за прехвърлянето, но беше 1 година по-късно.

didod
10-10-2008, 16:34
Така... Кобра до кино Арена- китайско стъкло, тонирано, с ивица, преместване на стикерите и т. н. Всичко за 140- 150 лева. Стъклото не е идеално, ма за толкова пари толкоз. НО- отново важи принципа никога, ама НИКОГА да не си оставяте колата без надзор. За боклука в колата е ясно. Че не бяха наместили хромираните лайстнички по стъклото както и да е. Обаче да си спестят от тъпия силикон и да ми оставят фуга около 15- 20 см. дълга, да ми духа и влиза вода оттам, не бях очаквал. :bad_evil: Те така. И как пак да ида там, примерно?!

P. S. М/у другото съм виждал същата марка стъкло като моето, сложено на 156 и си ляга много точно на колата. Ако пък имаш пари за даване, търси PILKINGTON. СИМ ПЕТ СИМ е фирмата, дето ги внася. И не съм сигурен, ама първо вграждане май са пак такива за 156. Като работа не ги знам обаче как са там.

santo_traficante
10-10-2008, 16:35
DerMeister
гледам голям капацитет си станал:hehe:

DerMeister
10-10-2008, 16:36
DerMeister
гледам голям капацитет си станал:hehe:
Епа то не беха дървета да ми падат върху колите, сами да се пукат стъкла, ебимузаеби... :pfbbt:

fred
10-10-2008, 19:06
Камък ми падна от сърцето ;) Благодаря!!!

На прегледа ти дават един талон, който е някакъв си екземпляр, химизирана хартия, е той май за подобни случаи, ако ти се прецака лепенката за прегледа

50 cent
20-10-2008, 09:57
Стъклото ми е сменено вече в сервиза на Mustang който се намира на Г. М. Димитров. За сега впечатленията ми са добри, цената също не е никак лоша според мен. 150 лв. за стъклото с монтажа и 10 лв. за да ми преместят лепенките /технически преглед, гражданска отговорност/. Благодаря за мненията и препоръките на всички колеги които се включиха по темата.