PDA

View Full Version : Въпрос отностно аудио системата на Alfa 147?



Forza
11-10-2008, 19:06
Въпросът ми е следния като си купих колата точно се изкефих че и четерите оригинални тонколони на вратите работят и реших да си купя CD защото беше с касетофон на който даже и касетката неработеше....та купих си CD JVC 4x50W до тук добре докато нестана така че 2 от колоните ми изгърмяха и сега пращят явно CDто им дойде малко силно както и да е купих си 2 колонки със същите размери като оригиналните и днес исках да ги сменя опитах се с една отверка да отворя тея капаци отгоре който са на колоните на вратите само че много сила трябваше да вложа за да ги отворя и ме достраша да не ги счупя...... и се отказах идеята ми е някой ако си е сменял колоните на колата да даде съвет това ли е начина за премахване на капака зад който се крие тонколоната благодаря ви предварително!!!!!!

vovata
13-10-2008, 07:18
По-скоро трябва да опиташ със сваляне на корите и смяна на тонколоните.

Forza
13-10-2008, 16:20
Сваляне на корите имаш впредвид под кори мрежите под който се намират колоните?

Jivko_Kolev
13-10-2008, 16:22
Аз съм ги сменял предните две. Трябва да се свали цялата кора на вратата. Бях намерил някаде в нета подобно описание стапка по стапка със снимки. За съжаление сега го търсих но немога да го открия.
Първо се отвиват болтовете доло на кората, включително и този на лампичта. После има едно капаче на дражката на врата махаш го отдоло има болт развиваш го . После зад хромираната дръжка за отваряне също има капаче пак махаш и развиваш отдоло. После махаш панела около малката тонколонка и я изклучваш от жака. Накрая дарпаш да излезе от всички щипки и наркая вдигаш цялата кора на горе. Препорачително е да идеш някаде кадето по цял ден се занимават с тва защото ще ти трябва набор от 6-то грами и отверки а и някоя щипка може да змине. Аз мойте ги смених с Паинер жълтата серия и ми направиха повдигащи фланци от пласмасата на старите за да дойдат на същото ниво.Успех. Едисвената снимка която можах да немяри и може да ти помогне е тази http://i74.photobucket.com/albums/i280/Pte1643/inside_door.jpg . А и трябва да махнеш панела за прозорците и огледалата като го повдигнеш с отверка и го изключиш от кабела. Чао дано съм бил полезен .

KGB
14-10-2008, 17:56
Първо си намери от някъде "адаптери" за колоните преди да разглобиш всичко!

Forza
17-10-2008, 17:18
Изключително благодаря на Jivko_Kolev (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=7290) за съдействието проблема е там че се притеснявам че ако разглобя кората незнам дали после ще мога да я направя както си е била. Иначе аз опитах да махна само капаците на колоните но много трудно става и се отказах преди да съм ги счупил благодая още веднъж ще се опитам да намеря някой компетентни хора да го направят. Иначе ... може ли малко повече информация за адаптерите защо са ми нужни нови адаптери? Старите няма ли да могат да се позлват?

ivan.ivanov964
18-10-2008, 18:24
еииии луди ли сте , отваря се капака с една отверка се подпира отдолу, то4но кадето му е штипката и се отхлюпва, по касно ште пробвам пак -каде беше , и пак ште ти пиша, много е лесно и барзо 4ек

Forza
18-10-2008, 19:38
И аз попринцип си мисля че няма логика да разглобявам цяла врата и ако трябва всичките да се сменят трябва да разглобя 4 врати ли макар че в моя случай само 2 ще сменям и на мен ми се вижда че май само капака се маха дори опитах с една отверка но просто много сила вложих и реших че ако го счупя няма как да го оправя после и заради това писах тук някой ако ги е сменял да ми каже как точно става

ivan.ivanov964
18-10-2008, 20:12
така приятелю , ходих на кафе :) варнах се - видях че си писал . и сега ходих до колата пак да отворя капака за да си припомня как точно беше !!!!! точно 3 пластинки са на краст ( на 12 часа 09 и 15 ) по часовника , даже малко са изместени на 09:30 , 12:30 и 15:30 и точно там трябва да опиташ с отверката да напанеш (между кората и капака на колоната) една по една пластинка , и тя наи отдолу има краче - затова там няма да напаваш . Аиде опитаи

ivan.ivanov964
18-10-2008, 20:16
но вце пак моита е 156 ТС , затова пак си внимаваи , по внимателно

Jivko_Kolev
20-10-2008, 10:15
На 156 наистина се сваля само тоя капак. Но на 147 нестава няма щипки а е залепена. Дори и да ги свалиш нямаш достап до винтовете на колоната и неможе да се отви за да я свалиш.

Acho
21-10-2008, 00:18
Момчета, позволявам си тогава да задам следния въпрос - къде в град София МОГАТ да ти направят професионално подмяна на съществуващото аудио оборудване на 147 (главно колоните - има ги във всички врати - комплекти големи, и малки, високочестотни). Не мога да се занимавам с отваряне на врати, кори, капаци, счупени щипки и т.н., плащам си.

Forza
22-10-2008, 19:18
Да найстина и аз съм в същото положение немога да се занимавам с свалянето на врати кори и всичко по вратата притеснявам се че ще ги сваля ще ги подменя но после при сглобяването се притеснявам дали ще направя всичко дали воубще ще ми работи управлението на прозорците както и ..... копчетата за огледалата само от това се притеснявам да не прикъсна някой кабел да не направя грешка иначе много ме е яд като си купих колата колоните бяха оригиналните и все още са само че сложих доста добър CD Player който се оказа малко силен за колоните и 2 от тях се избиха супер много ме е яд :(

KGB
23-10-2008, 02:42
Не се надявайте някъде да ви ги направят по-добре от вас самите!!!

Иначе щипки може да се купят, ако се счупи някоя.

Проблем е от къде ще си намерите адаптери за колонките. Не знам дали в БГрия вече някой продава за 147, друг вариант е дърводелец да ви ги направи.

Forza
24-10-2008, 00:07
Добре де редно ще е най-накрая някой да обясни за какъв адаптер става дума и защо трябва да си търсим адаптер тъй като всеки споменава за адаптер но никой не дава информация признавам си много съм некомпетентен на тази тема за пръв път чувам тонколони за кола с адаптер

Forza
31-10-2008, 17:03
Разреших проблема най-накрая ще напиша 2 реда с информация която би могла да бъде полезна на други като мен с такава кола на която предстои смяна на тонколони. Значи колоните се сменят като се отвори цялата кора вътре оригиналните колони има нещо като поставка на който са поставени колоните тя трябва някак си да се приспособи така че на нея да се поставят новите и всичко е ок благодаря за отговорите на всички.

Peyo
17-09-2014, 20:14
Така наречения "адаптер" е за самата тонколона, защото монтажните точки на вратата (там където се завиват видиите) са по-широко от колкото на стандартна тонколона 17см. А и за да издаде колоната напред, за да не опре магнита й в стъклото във вратата.
Адаптер си намерих от къде да поръчам, в Разград в магазин "Протон" (има сайт в интернет но не знам дали правят доставки и т.н.). Което ме навежда на мисълта, че щом в малко градче като Разград има, би трябвало в по-големите градове също да има. Може би трябва да се търси професионален магазин, където се занимават с електроника или озвучаване.

---------- Post added at 20:14 ---------- Previous post was at 20:03 ----------

Намерих сайт в който можеш да си ги поръчаш...

http://www.avitel-bg.com/acv_271001-07-alfa-speaker-rind

ecotronic
17-09-2014, 20:46
.....Намерих сайт в който можеш да си ги поръчаш...


Може, ако след 6 години все още не си е решил проблема :)