PDA

View Full Version : Лампата за нивото на антифриза



street_fighter
12-11-2005, 19:43
значи от скоро чат пат взе да ми присветва и се притеснявам да не би да има някакъв проблем( в смисъл да е прегряна). Гледах маслото- всичко е наред като ниво и цвят( а знам че ако има вода в цилиндрите маслото става на боза или нещо подобно) последен вариант е да ида да и видят компресията....Помогнете щото издивявам с тая лампа...( до преди месец ми се спука кранчето на парното и ми се изля антифриз в краката но след като долях и обезвъдуших системата лампата не светна повече от месец,не се усеща нито спад в мощността,нито нещо друго)?????????????

Mury
12-11-2005, 21:12
Или нямаш антифриз в казанчето или се е прецакал датчика :wink: :wink:

krasyb
13-11-2005, 00:36
аз така с тая ламба, мноо ма нерви начи :frown:

street_fighter
13-11-2005, 17:32
Или нямаш антифриз в казанчето или се е прецакал датчика :wink: :wink:

не мисля че е едно от двете!как мога да разбера дали се ебава датчика?той ако е преебан нещо не би ли трябвало изобщо да не работи

alf
13-11-2005, 17:38
вероятно протича малко от някъде и намалява нивото в казанчето. долей и ако изгасне значи датчика е в ред. ако пак светне след време почваш да търсиш теча откъде е. нормално е все пак кола на 10+ години да сълзи водичка от тук таме. ако ти вкарва вода в цилиндрите ще припушва бяло - гарнитура на главата около 30лв и си готов :wink: