PDA

View Full Version : 2.0 ТS глъхне :(



wazzz
14-10-2008, 23:42
Здравейте, колеги!

Почти сигурно някой от вас е имал подобен проблем, затова сметнах преди да разглобя цялата кола да питам...
Става въпрос за 156ца 2.0... Като не е палена дълго време, дълго имам предвид примерно цял ден и като запаля няма тръгване... глъхне и не може да се форсира докато не поработи и не позагрее малко, камо ли да караш. Като загрее пък играят тихите и то в интервал от 1к оборота (м/у 500 и 1500). Като я натисна пък,вече топла, преди да влезе в по-сериозни обороти има едно придърпване такова гадничко...
Смених дебитомер, свещи, ламбда сонда - ново. И продължава да го има същото нещо, вече много се озадачавам... Компютъра вече няма натрупани никакви грешки. Някой с идеи...? :?

п.с. Колата я купих в Германия, уж да я продавам заедно с едно BMW, обаче със сядането още там в нея направо се влюбих... беше любов от пръв поглед :wub:. За добро или лошо реших да я задържа поне докато ми мине мерака някой път, та се заиграх да я правя и то 330 разправии... :х

Поздрави!

vovata
15-10-2008, 06:46
Закараи я в оторизиран сервиз да изчистят дросела и след това на комп да го адаптират.

wazzz
17-10-2008, 22:36
Благодаря, колега.
Пукнати бобини се оказаха ... Дросела още като като слагах новия дебитомер почистих и 100 пъти на комп. обаче продължаваше да го прави. Днес поръчах бобини ... :new_Eyecrazy: (380лв.)

Поздрави!

vovata
21-10-2008, 07:46
За моята 156 съм взимал бобини 140 лв/бр от Косер

wazzz
23-10-2008, 02:12
Е... не е като да са евтини :) Аз ги средих за 380лв. и четирите... дано да няма проблеми. :surrender: