PDA

View Full Version : Разлика между QV и junior



BASTARDO
13-11-2005, 22:03
може ли някой да ме светне по въпроса каква е разликата в :145 QV
145 junior...боксера и туин спарка са ми ясни.

pr_00f
13-11-2005, 22:25
QV е топ модификацията на даден модел, с най голям и мощен двг. Обозначава се с зелена детелинка.
Junior си означава младши сещай се сам :)

п.с. Колега кръщавай си темите по смислено

koolio
13-11-2005, 22:29
http://alfaromeo-bg.com/forum/viewtopic.php?t=3691

Crusader
13-11-2005, 22:31
За junior-а виж тук:
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=3280
QV-то е с по - големи спирачни дискове /287мм ако не се лъжа/, големите спирачни апарати, 15 цолови джанти, прагове и т.н.....а бе и май има някакъв хидроусилвател на спирачките.

gigi
14-11-2005, 00:35
Разликата е само в двигателя и може би в спирачните дискове които на QV са (284) а на джуниър не знам колко са. Иначе отвън и като оборудване джуниъра е като ку ве-то.
А сервоусилвател на спирачките си имат всички :wink:

valjo
14-11-2005, 22:01
Разликата е само в двигателя и може би в спирачните дискове които на QV са (284) а на джуниър не знам колко са. Иначе отвън и като оборудване джуниъра е като ку ве-то.
А сервоусилвател на спирачките си имат всички :wink:
на Джуниър са 257мм вентилирани - отпред
отзад са като на КуВе- 240мм плътни

При КуВе задния спойлер е опция, а при Джуниър мисля че е стандартно :unsure:

Вътре КуВе-то има тапицирани с кожа десен еърбег, и 2 елемента от таблото отляво и дясно на волана, а при Джуниър са с плат и обикновено няма десен еърбег

gigi
15-11-2005, 00:12
Ку Ве-то има десен ербег ама ако не е от италия обикновенно (моито е от там) и няма ербег :pfbbt: така е и при джуниър-а.
Абе то работата е дебела зависи за коя страна е произведена колата коя година също и т.н. Ето даже на Бат Вас колата е загадка трябва да е с 257мм предни дискове а тя е като ку ве 284мм и ся човека под 15-ки не може да сложи. Мойта е 96 накрая а е с новият АБС а трябва да е със стария.
Така че зарежете с прилики и разлики между различните серии че става сложно
То и на Валъо на праговете има детелинки ама........ :Tease:

valjo
15-11-2005, 08:12
Ку Ве-то има десен ербег ама ако не е от италия обикновенно (моито е от там) и няма ербег :pfbbt: така е и при джуниър-а.
Абе то работата е дебела зависи за коя страна е произведена колата коя година също и т.н. Ето даже на Бат Вас колата е загадка трябва да е с 257мм предни дискове а тя е като ку ве 284мм и ся човека под 15-ки не може да сложи. Мойта е 96 накрая а е с новият АБС а трябва да е със стария.
Така че зарежете с прилики и разлики между различните серии че става сложно
То и на Валъо на праговете има детелинки ама........ :Tease:
за Аирбага си прав, моите детелинки сички знаят че са ментеливи :)
а батвас шо требе да е с 257мм дискове ??
той е единствения със 145 1.8 който сме виждали, и незнаем кое е нормално и кое не е ;) според мен по-логично е да е с големи дискове, нали ше се претрепе иначе;)

gigi
15-11-2005, 11:03
Ку Ве-то има десен ербег ама ако не е от италия обикновенно (моито е от там) и няма ербег :pfbbt: така е и при джуниър-а.
Абе то работата е дебела зависи за коя страна е произведена колата коя година също и т.н. Ето даже на Бат Вас колата е загадка трябва да е с 257мм предни дискове а тя е като ку ве 284мм и ся човека под 15-ки не може да сложи. Мойта е 96 накрая а е с новият АБС а трябва да е със стария.
Така че зарежете с прилики и разлики между различните серии че става сложно
То и на Валъо на праговете има детелинки ама........ :Tease:
за Аирбага си прав, моите детелинки сички знаят че са ментеливи :)
а батвас шо требе да е с 257мм дискове ??
той е единствения със 145 1.8 който сме виждали, и незнаем кое е нормално и кое не е ;) според мен по-логично е да е с големи дискове, нали ше се претрепе иначе;)
Ами в каталог я дават с 257мм, може да е сбъркано наистина обаче като търсих джанти само за 2.0 даваха 15 като размер а за 1.8 даваха 14 и 15 като опция а на 284мм диск 14 не става та от това изхождам, но както казваш като на живо друга не сме виждали :roll: :roll: . А иначе що да се претрепе ти като си с 257мм или 155 2.0 8в или ланчата на баща ми 2.0 16в с 257 да не вървът по малко. Просто по големите се охлаждат по добре и при екстремно спиране по малко се натоварват от където имат и по голяма ефективност. Абе то и други плюсове има ама при наще коли горе долу е това а ся ме мързи да пиша:wink: