PDA

View Full Version : Турбо на 1.9 JTD



dodio
15-10-2008, 17:36
Наскоро си купих Алфа 156 1.9 JTD. Проблема е, че турбото много свири, слабо на място и доста силно след 2000 об./мин. Интересното при разлобяването му, че не е омазнено, както и, че при подаване на газ не изпушва отзад. Иначе колата си върви много добре. Дайте някакви идеи от какво може да бъде и как може да се понижи този шум.

Galeano
15-10-2008, 17:51
Това ,че свири само може да те радва. Със какъв въздушен филтър си?

Djalev
15-10-2008, 18:05
Провери си маркучите за турбото..

dodio
16-10-2008, 20:35
Огледал съм маркучите и всичко е наред, няма никаде сцепено, пукнато и т.н. Това, че свири наистина е много, ама много добре, но звука му е прекалено силен и определено не е нормален. Чудя се има ли начин лопатките да са си променили ъгъла и дали има начин да се констатира това ...............

dodio
16-10-2008, 20:37
..... забравих да кажа, че съм с нормален филтър.

vaklinator
16-10-2008, 20:46
Чудя се има ли начин лопатките да са си променили ъгъла и дали има начин да се констатира това ...............

Точно това е абсолютно невъзможно. Сплавта от която се произвеждат тези турбини е титаниева . Не може да е от това, според мен.

Galeano
16-10-2008, 20:54
Масло губиш ли? Пропушваш ли на моменти и др такива аномалии. Ако нямаш такива оплаквания, най добре отиди при специалист да ти направи диагностика на турбината да си спокоен. Моята и тя свири здраво, но дали е нормално не съм много сигурен. Щом свири значи работи така мисля аз :go:

trustworthy
16-10-2008, 21:11
Точно това е абсолютно невъзможно. Сплавта от която се произвеждат тези турбини е титаниева . Не може да е от това, според мен.

Виждам, че даваш категорично мнение, но да ти дам два варианта все пак да помислиш:
1. заради разпран смукателен въздуховод влизат камъчета в компресорната част (реална случка, не си я измислям)
2. Заради хлабина в лагерите на оста лопатките опират в корпуса на турбината

Аз лично, ако бях на мястото на колегата, щом не пуши и няма омасление, не бих я закачал. За собствено успокоение може да се закачи на компютър и да се види дали държи налягане под товар и ако държи....свирка си турбинката, свирка си и драйверът и не се пипа по колата ;)

П.С. А ако има пробит въздуховод, би трябвало да пуши, защото ше лъже компютъра за количеството въздух, реално постъпващ в цилиндрите, но не е лошо да се видят и те

Zdravko
16-10-2008, 22:01
а научете се да пишете на български а

Nikiboy
17-10-2008, 09:14
А какво налягане прави турбината?

dodio
17-10-2008, 17:06
Налягянето не съм го мерил, тъй като си мисля, че е по-скоро механичен проблем ....... така си мисля ........ иначе си върви, не пропушва, работи нармално, така че май май няма да я бутам ........... Благодаря за отговорите.

marianski
13-05-2009, 03:08
Здравейте, имам почти същия проблем, като дам яко газ, около 4000 оборота светка лампа с една пръскаща дюза и спира подаването на газ и колкото и да натискаш нищо не става, трябва да пусна педала и да го натисна пак за да продължи да набира и...много скоро пак прекъсва.... иначе на 1ва и на 2ра колкото и да и давам газ не прекъсва...а пък от вчера се появи някакъв звук от турбото над 4000 оборота се чува едно изцвилване накрая и много ме притесни, иначе мисля, че разлика във вървенето като изключим прекъсването на пълна газ няма... :dunno:

Xtrime7
13-05-2009, 07:20
Здравейте, имам почти същия проблем, като дам яко газ, около 4000 оборота светка лампа с една пръскаща дюза и спира подаването на газ и колкото и да натискаш нищо не става, трябва да пусна педала и да го натисна пак за да продължи да набира и...много скоро пак прекъсва.... иначе на 1ва и на 2ра колкото и да и давам газ не прекъсва...а пък от вчера се появи някакъв звук от турбото над 4000 оборота се чува едно изцвилване накрая и много ме притесни, иначе мисля, че разлика във вървенето като изключим прекъсването на пълна газ няма... :dunno:

Най добре я води на диагностика,а иначе е възможно да е от турбото-по точно от управлението му.

marianski
14-05-2009, 01:38
ами аз я водих на диагностика в бош и ми казаха, че турбото работи добре, прекъсването било заради грешно отчитане на някакъв датчик, а за цвиленето ми казаха, че можело да е спукан някой маркуч някъде, най лошото е че вчера се засили цвиленето, вече и след 3000 оборота се чува...а в сервиза чак след понеделник ще имат възможност да я видят тц тц дано не се е прецакало турбото че много ще ме е яд

Bobo
15-05-2009, 21:43
ами аз я водих на диагностика в бош и ми казаха, че турбото работи добре, прекъсването било заради грешно отчитане на някакъв датчик, а за цвиленето ми казаха, че можело да е спукан някой маркуч някъде, най лошото е че вчера се засили цвиленето, вече и след 3000 оборота се чува...а в сервиза чак след понеделник ще имат възможност да я видят тц тц дано не се е прецакало турбото че много ще ме е яд

Проблема ти се решава лесно ако те интересува ЛС. За пореден път бошаджийте се изказаха:roll2:

haljscho
15-05-2009, 22:47
Проблема ти се решава лесно ако те интересува ЛС. За пореден път бошаджийте се изказаха:roll2:
Що не споделиш?
Нали за това е форум!!!

haljscho
15-05-2009, 23:08
Аааа, видях, че в една друга тема по-надолу по подобен проблем си бил доста по-изчерпателен, но все пак.
Макар, че във форума има изписана доста полезна информация за подобни проблеми, но изка повече търпение.

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=31678&highlight=%EF%F0%E8%E4%FA%F0%EF%E2%E0%ED%E5

k1lcone
16-05-2009, 18:52
да не ти е нацепен маркуча от интеркулера към двигатела?

AttilaSL
16-05-2009, 22:09
да използвам и аз тази тема,има ли смисъл да се слага KN филтър на мястото на обикновенния,по точно какъв е ефекта?Става въпрос за 2.4 двигател.

trustworthy
16-05-2009, 23:29
Ефектът би бил най-вече психологически :)

Bobo
17-05-2009, 04:10
Що не споделиш?
Нали за това е форум!!!

Извинявам се мислех че е ясно :-( Проблема идва от геометрията турбината не се разтоварва правилно преразвърта се и свири - обикновенно и спрасква някой маркуч поради високото налягане ;) На бош диагностиката (а и не само) колата показва грешка в мап сензора - да ама не мапа си е наред просто турбината го изтаванва и светва инжекциона ;)

haljscho
17-05-2009, 21:46
Извинявам се мислех че е ясно :-( Проблема идва от геометрията турбината не се разтоварва правилно преразвърта се и свири - обикновенно и спрасква някой маркуч поради високото налягане ;) На бош диагностиката (а и не само) колата показва грешка в мап сензора - да ама не мапа си е наред просто турбината го изтаванва и светва инжекциона ;)
Благодаря за отговора.
Та разбрах от къде идва проблема, но не разбрах как се решава. В смисъл от управлението му а не от самото турбо.

trustworthy
17-05-2009, 22:50
сваля се турбото, разглобява се откъм горещата част и се кисне, чисти, докато лопатките на направляващото апаратче започнат да се движат свободно. Имаше из темите някъде степ-бай-степ упътване със снимки как се прави

haljscho
18-05-2009, 21:26
сваля се турбото, разглобява се откъм горещата част и се кисне, чисти, докато лопатките на направляващото апаратче започнат да се движат свободно. Имаше из темите някъде степ-бай-степ упътване със снимки как се прави
:notworthy:
Благодаря. Чел съм я тая тема.

darken
15-02-2010, 19:33
Здравейте, имам почти същия проблем, като дам яко газ, около 4000 оборота светка лампа с една пръскаща дюза и спира подаването на газ и колкото и да натискаш нищо не става, трябва да пусна педала и да го натисна пак за да продължи да набира и...много скоро пак прекъсва.... иначе на 1ва и на 2ра колкото и да и давам газ не прекъсва...а пък от вчера се появи някакъв звук от турбото над 4000 оборота се чува едно изцвилване накрая и много ме притесни, иначе мисля, че разлика във вървенето като изключим прекъсването на пълна газ няма... :dunno:

колеги имам същия проблем,смемих мап датчика лампата пак свети но негуби мощност. маркучите на турбото трябва да проверя, ако от там не е в сервиза.

promiss
12-04-2011, 13:27
Cтава въпрос за 156 1.9 JTD .Kолеги имам един въпрос в тая тематика.. Та следния проблем днеска видяй че се е спукал маркуч на турбото който влиза в двигателя.. малка цепка около 2 см но странното е че има пръски масло около дупката.. С армирана лента на Тиса смятам да го изолирам мисля че може да се получи. Но какво правим с маслото което е вътре по тръбите щом чак от налягането го пръска през дупката навън на пръски,това ме притеснява в случея . Дайте съвет какво става ,турбото ли си заминава ? Не пуши при подаването на газ..

brazen
12-04-2011, 14:13
Cтава въпрос за 156 1.9 JTD .Kолеги имам един въпрос в тая тематика.. Та следния проблем днеска видяй че се е спукал маркуч на турбото който влиза в двигателя.. малка цепка около 2 см но странното е че има пръски масло около дупката.. С армирана лента на Тиса смятам да го изолирам мисля че може да се получи. Но какво правим с маслото което е вътре по тръбите щом чак от налягането го пръска през дупката навън на пръски,това ме притеснява в случея . Дайте съвет какво става ,турбото ли си заминава ? Не пуши при подаването на газ..


Мога да ти кажа само за армировката - при мене е сцепен маркуча и с кво ли не го лепих... нищо не става - тва е маркуч който се раздува и охлабва в един момент лепенките. Така че спасението е нов.
Относно маслото - някой друг да каже - и при мен е така - самия маркуч е омаслен, и сцепен, при подаване на гас не изпушва(или поне не е видимо)

П.П. Сега колата ти върви ли нормално? Мойта като го сцепи започна да не върви както трябва след 3000 оборота

Jivko7777
12-04-2011, 15:27
Cтава въпрос за 156 1.9 JTD .Kолеги имам един въпрос в тая тематика.. Та следния проблем днеска видяй че се е спукал маркуч на турбото който влиза в двигателя.. малка цепка около 2 см но странното е че има пръски масло около дупката.. С армирана лента на Тиса смятам да го изолирам мисля че може да се получи. Но какво правим с маслото което е вътре по тръбите щом чак от налягането го пръска през дупката навън на пръски,това ме притеснява в случея . Дайте съвет какво става ,турбото ли си заминава ? Не пуши при подаването на газ..

Купи си нов маркуч и друго не барай, това че има масло е нормално все турбото е над 10годишно ;) Спокойно нищо му няма, ако разбира се на ти намалява значително нивото маслото ;)

promiss
13-04-2011, 00:09
ами да ти кажа осетих че нещо мощноста падна и реших да прегледам тръбите по турбото и видях тази цепка 2 см е а оказва влияние ... мисля че в високите е мудна. но в 2500 си върви що годе добре

---------- Post added at 00:09 ---------- Previous post was at 00:07 ----------


Купи си нов маркуч и друго не барай, това че има масло е нормално все турбото е над 10годишно ;) Спокойно нищо му няма, ако разбира се на ти намалява значително нивото маслото ;)

Щом за маслото е нормално да има др не ме притеснява тогава.. а колко струва нов този мъркуч ?

Jivko7777
13-04-2011, 00:44
ами да ти кажа осетих че нещо мощноста падна и реших да прегледам тръбите по турбото и видях тази цепка 2 см е а оказва влияние ... мисля че в високите е мудна. но в 2500 си върви що годе добре

---------- Post added at 00:09 ---------- Previous post was at 00:07 ----------



Щом за маслото е нормално да има др не ме притеснява тогава.. а колко струва нов този мъркуч ?

Нов 118лв оригинален!