PDA

View Full Version : и пак за чалгата



JAMAL
24-10-2008, 15:10
http://netinfo.bg/?tid=40&oid=1244131

Бобби
24-10-2008, 15:20
Тия не са от на предпочитаните красавици...

Susscrofa
24-10-2008, 15:22
http://netinfo.bg/?tid=40&oid=1244131

Писнало ми е от платени статии оплюващи България написани от наакващи се германски гейове. Аз ще се потретя сигурно, няма нищо лошо в тази музика. Познавам бандити, които слушат хип хоп и реват като бити циганета слушайки Лили Иванова. Каква е разликата между плющящата се наляво надясно естрадна певица тъпчеща се със силикон или гей от известен български дует с попфолк звездите. Писна ми от комплексарщина плюеща и бълваща помия срещу тази музика. Айде да избягаме от постсоциалистическия синдром въздигащ блудкави естрадни звезди към невиждани висини. Защо никой не каже на хиподил алоооооо не разварщавайте децата ни пеейки п...ка незадоволена ти си. Музиката е хубава и шибана. Има хубава музика и сред попфолка просто слушайте не отричайте просто ей така, за да сте готини хип хоп или техно робокоповци.:busted_cop:

Бобби
24-10-2008, 15:30
Я...бебока много добре го каза:clap2:

JAMAL
24-10-2008, 16:10
:bionic:

milenamr
24-10-2008, 16:48
...Защо никой не каже на хиподил алоооооо не разварщавайте децата ни пеейки п...ка незадоволена ти си.
С тая разлика, че идеята в музиката на Хиподил се състои в 100% естествено поднесени ирония и пародия с цялата простотия, която неминуемо е част от ежедневието ни... за кой разбира.Мен лично ме кефят и музиката и текстовете на Хиподил, и ги разбирам точно по начина по който те са искали да отпратят свеоето послание, а именно-ирония и пародия.Докато чалгата се взима твърде насериозно и е с претенции на "сериозна" музика.Ае мерси:angry::flirt:

Susscrofa
24-10-2008, 16:54
С тая разлика, че идеята в музиката на Хиподил се състои в 100% естествено поднесени ирония и пародия с цялата простотия, която неминуемо е част от ежедневието ни... за кой разбира.Мен лично ме кефят и музиката и текстовете на Хиподил, и ги разбирам точно по начина по който те са искали да отпратят свеоето послание, а именно-ирония и пародия.Докато чалгата се взима твърде насериозно и е с претенции на "сериозна" музика.Ае мерси:angry::flirt:

Е страхотна ирония. Особено за джуджанка е страхотна песничката. Ето, горе долу сме на едно мнение. Всичко зависи от интелекта на хората, които слушат една музика. Едва ли всички вникват толкова добре в текстовете на хиподил. И едва ли ти, ако слушаш чалга текст ще ти повлияе на мирогледа и ще те направи безумна блондинка с пендарки около кръста.

morfius
24-10-2008, 17:02
Същите определния пасват на рапа, гръджа, пънка и какво ли още не.
Случайно да сте превеждали блек метъл песни?
Айде стига глупости, чалгата е начин на мислене, а не музика.
Не знам кой се е взел на сериозно но у нас свестен композитор няма за това всичко краде или плаща за права в чужбина... дали ще са Кафе или Ивана все тая, текстописците са смешници масата, останалите са с естрадно промити мозъци... после чакате да имаме свястна музика... чакайте си и се радвайте на авТурско, авСръбско, авГръцко и сие не само в поп-фолка.
И докато чакате погледнете какво правят румънците, гърците и сърбите в не фолк жанровете...

pa4ito
25-10-2008, 11:21
Според мен чалгата е комерсиален продукт(не музика, защото лоша музика няма, има пошъл и отвратителен продукт), който най-лесно помага на българина да се "отвее" от действителността и за малко да изпита "нирвана", поставяйки се на мястото на лирическия герой. Това е като американските филми с хепиенд, предназначени вечер като се прибере хамериканчето у дома с пуканките и бирата да се излегне пред тв-то и да не мисли за нищо, защото така е по-лесно. С чалгата е същото - за момент пренася човечеца, дето цял ден върти волана на автобуса, в един "по-красив свят", където той не е затормозен от житейски проблеми и кахъри, а се изживява като супер секси герой(в повечето случай) или като голям пияч(една кака искаше в една от песните си да я заведат в квартална кръчма; понятието да не се бърка с алкохолик!!!). Това са най-големите комплекси на българина - някой да не го обвини, че не се справя в секса и че не може да пие. И ходи обяснявай после, че трябва да се замисли върху това, какво аджеба иска да каже Светльо Хиподилски в неговите песни. По-лесно е с ракийката и чалгата... :-)

qpwo
25-10-2008, 19:34
Как хубаво го каза колегата-чалгаджия- това не е музика а начин на мислене... по повърхностен. Тъпо, ставами жал и ми потичат очите когато чуя тая помия носеща се от алфа... Въпрос на възпитание , но не обвинявам, защото в този преход и лошо състояние на страната за родителите това не е било приоритет, а изкарването на ,,хляба,, е важно!... ...ок... Наи ми е гот да чуя чалга от ГОЛФ...:baby:

fred
25-10-2008, 21:22
:drool:Е Лили Иванова поне пее отлично и има хубави текстове, особено по старите песни, дали е лигава- лигави са Хулио Иглесиас, Демис Русос, въобще една голяма част от поп музиката би могла да се определи така, защото мелодията е лека.Наскоро писаха, че Лили Иванова /януари догодина/ ще пее в зала Олимпия в Париж, нещо което нее постигнал/а нито една българска звезда.Това пък плюене по една успешна кариера също не е хубава работа.
Ако е за лигавене, Мадона е лигла на квадрат, ама това не пречи да е в челните места на класациите, или топ чартовете, както се казва тоже.

MUROMAN
25-10-2008, 23:18
Новия албум на Мадона е пълна смрад,тотална боза и нищо не струва.:drool:

Abarth
25-10-2008, 23:37
Новия албум на Мадона е пълна смрад,тотална боза и нищо не струва.:drool:
На коя мадона,дупнишката с големите бомби ли? :wow: